Vernis Silicium (stara wersja)

Vernis Silicium (stara wersja)

Odbudowujący lakier - odżywka do paznokci. W krótkim czasie rewelacyjnie wzmacnia płytkę paznokcia, chroni i czyni ją bardziej odporną na uszkodzenia. Polecam do paznokci kruchych i łamliwych. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych: od bezbarwnej - matowej, przez delikatny, naturalny róż do bardziej zdecydowanego fioletu.

Solidna odzywka

Gama Vernis Silicium obecnie (2012) bardzo sie poszerzyła (zdjęcie załączone nizej), recenzja dotyczy odżywki Vernis Silicium Pastel Care (załącznik). Te same kolory można również odnaleźć w nowej kolekcji.

Silicium kupiłam zawiedziona trwałościa i siłą odzywki SH Maximum Growth.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona!
Mam paznokcie cienkie, łamliwe i kruche, ze skłonnością do rozdwajania. Pożniej zakupiłam równiez odcien 03 Beige.

Wybrałam odcien 01-matowy.

+ nałożona na paznokieć schnie do matu, wiec wygląda bardzo naturalnie (dotyczy odcienia 01)
+ nałożona na paznokieć pozostawia lśniącą płytkę (odcien 03)
+ oszroniona wąska buteleczka z dwiema metalowymi kuleczkami zapobiegającymi zgęstnieniu lakieru
+ szybko schnie
+ przyjemny pędzelek ułatwiający aplikację
+ na paznokciu jest bardzo trwała
+ paznokcie faktycznie sie wzmacniają, są odzywione
+ w zwiazku z powyzszym szybciej rosną, wyglądają zdrowo
+ odbudowuje płytkę paznokcia

+/- żywotnośc lakieru, choć u mnie trzyma sie bez zarzutu, przechowuję w lodówce
+/- cena, aczkolwiek wydajny, trzyma sie na paznokciach naprawdę długo

Lakier kupiłam w cenie regularnej 34 zł i jestem bardzo zadowolona i zaskoczona skutecznością. Mimo wysokiej ceny czuje sie zachęcona do kupna pozostalych odcieni 02,czy 03. Możliwą paletę kolorów załączam poniżej.

Używam solo, traktuję jako japoński manicure i trzymał sie bardzo długo (ponad tydzien), nie odpryskał(nałożona jedna warstwa), ani sie nie łuszczył a nie oszczedzam dłoni.

Serdecznie polecam.

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Lubię

Lubię, stosuję odcienie mleczne (jeden nawet wpada w pastelowy fiolet).
Lakier ładnie kryje, ma fajne opakowanie (takie szronione), ma bardzo ładne odcienie.
Ale niestety z trwałością bez rewelacji, dość szybko gęstnieje no i cenowo powala. Gdyby nie to, że dostałam kilka sztuk za darmo, pewnie bym nigdy nie kupiła.

Ilość zużytych opakowań:6-7

lodówka jej nie pomoże

Vernis Silicium jest dobra,ale droga i szybko się psuje w opakowaniu i to mnie najbardziej zawiodło bo odżywka jest bardzo wydajna i mogłaby dłużej służyc gdyby się nie popsuła.W widoczny sposób poprawia wygląd i stan paznokci,ma ładne,pastelowe kolorki(miałam mlecznobiałą i bezbarwną).Pomimo,że próbowałam przechowywac w lodówce obie się zepsuły przed czasem,nie sposób było nałożyc na paznokcie takiej zgęstniałej kleistej mazi.Używam tego produktu od:jakiś czas temu

La Roche Posay Skin Checker

Działa!!!

I to jest dla mnie najważniejsze :D Skutecznie chroni paznokcie.Lubię go używać pod inne lakiery jako podkład :) am też jest ok.Mam kolor pastelowy beż-bardzo naturalny.Dlatego też nie koliduje z innymi lakierami :)
Dzięki niemu paznokcie mniej mi się łamią i rozdwajają.Są odżywione,zaczęły mi dzięki temu szybciej rosnąćJedyne minusy,to chyba jedynie cena i niedługa żywotność-faktycznie dość szybko zaczyna zasychać :( Ale i tak daję 5* za ratowanie moich pazurków :DUżywam tego produktu od:1,5 miesiąca

świetna

Tą odzywkę polecila mi tez lekarz dermatolog, kiedy bylam pewna,ze moim paznokciom juz nic nie pomoze. W Gdansku trochę trudno bylo ją znaleźć- kupilam ja w doslownie 10 aptece! Mam wersję jasnoróżową - pomalowane nia paznokcie wygladaja bardzo subtelnie. Zeby nie zgestniala, trzymam ja w lodowce- na razie dziala i nic sie z nia nie dzieje. Mam z ta odzywka wrecz odwrotny problem- moja jest troche zbyt rzadka i lubi splywac czasem z boku paznokcia. Naprawde pomaga- w krotkim czasie z moich ogryzkow uczynila znowu normalne paznokcie :) Dosc droga- ale warta swojej ceny :) edit. Zapomnialam napisac, ze nawet dlugo sie trzyma ale niestety z biegiem czasu matowieje. Używam tego produktu od: 3 m-cy

znakomita odżywka !

Posiadam odzywke w kolorze delikatnego rozu- prezentuje sie slicznie. Ale co najwazniejsze odzywka dziala! Wygladzila moje paznokcie i sprawila ze sa mocniejsze, twardsze. Jest trwala, trzyma sie na paznokciach ponad tydzien. Zakupie ja jeszcze z pewnoscia, tym razem bedzie to delkatny fiolet.Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

bardzo, bardzo fajne

Kosmetyki do paznokci LRP sa super, gdy ma się paznokcie zniszczone i rozdwajające się.
Odbudowywują paznokieć po ściągnięciu tipsów i żelu, wiadomo że od razu nie da rady wszystkiego zrobić, trzeba do tego czasu i regularności (minimum 3 miesięcy).
Odżywki są bardzo wydajne, maja śliczne kolory, i bardzo fajne pędzelki, lakier nie zasycha w buteleczce, nie gęstnieje nawet po roku. Poprostu rewelacja.
Na mnie działaja juz 2 lata i dzięki mnim zrezygnowałam z tipsów. :-)

Używam tego produktu od:2 lat
Ilość zużytych opakowań:

Nie polecam

Zazawyczaj jestem zadowolona z produktów tej firmy. To jest pierwszy, który wogóle nie przypadł mi do gustu. Ale od początku.

Od kilku lat mam ogromny problem z paznokciami rozdwajają się nawet kiedy są bardzo krótko przycięte i spiłowane. Próbuje więc wszystkiego aby ten stan zmienić. Skusiłam sie na te odżywkę i używam systematycznie od 2 miesięcy (a zatem pierwsze efekty powinny byc widoczne). Niestety.

Uzywam co trzeci dzień pod mleczny lakier Inglot i pod kazdy inny jako bazę. Niestety do pomalowania dwiema warstawmi się nie nadaje schnie "ruski rok" i zostawia straszne smugi, po prostu brzydko wygąda, dlatego jako drugą warstwe stosuje Inglota to Frencha. Paznokcie dalej sie rozdwajają i nie zauważyłam najmniejszej zmiany w ich stanie. W porównaniu z nim odżywka Avonu z eukaliptusem (którą postaram się zrecenzować jak najszybciej) to przełom w pielęgnacji paznokci.

Na pewno już go nie kupię.
Daje mu dwie gwiazdki bo jest go mało w opakowaniu, co uważam za zaletę i nie musze się złościć że go nie wykorzystam zanim zgęstnieje.
Druga gwiazdka za trwałość. Rzeczywiście się trzyma paznokcie porządnie wyglądają nawet 4 dni, ale jak pisałam mam bardzo krótkie więc niema od czego odpryskiwać, poza tym nastawiałam się na odżywkę poprawiającą stan paznokci.

Nie zauważyłam zgestnienia o którym pare osób napisało przede mną , a noszę go cały czas przy sobie w kosmetyczce.

Recenzja: Jak dla mnie nie jest to odzywka tylko bardzo twala baza pod lakier.

Na mnie działa :)

Pamiętam jak swego czasu te odżywkę zachwalała na łamach Twojego Stylu Jolanta Pieńkowska i nie ukrywam,że to było chyba główną przyczyną dlaczego sięgnęłam po ten kosmetyk. Mam odcień nr 03-taki delikatny,mleczny kolorek, który bardzo ładnie prezentuje się na moich paznokciach, nadając im elegancki, dyskretny i zadbany wygląd. Odżywka nakłada się z łatwością, nie robi smug, pędzelek jest w sam raz- nie za gruby nie za cienki, nie za miękki nie za twardy. Wytrzymuje tydzień bez poprawek , nie tracac nic ze swojej świeżości. Moje paznokcie po dwóch miesiącacj używania faktycznie zrobiły się twardsze, grubsze, nie łamią się i nie rozdwajają. Co do uwag poprzednich recenzentek nt gęstnienia owej odżywki w buteleczce- ja nic takiego nie zaobserwowałam:)

działa, ale....

mi tą odżywkę poleciła pani dermatolog, bo miałam już tak rozdwojone pazurki, że nie wiedziałam gdzie szukać pomocy:( no i odżywka podziałała! paznokcie przestały się rozdwajać, były mocniejsze i nie łamały się przy każdej okazji. z tym, że po paru tygodniach odżywka zaschła i nie dało się wykorzystać połowy i tak małego słoiczka:( to mnie zniechęciło i więcej jej nie kupiłam. ale muszę przyznać, że odżywka działała bardzo dobrze i podobała mi się.

trzymać tylko w lodówce!

Od prawie roku stosuję odżywkę różową i fioletową.Mogę więc fachowo ocenić wady i zalety.Nie ma się co łudzić,że specyfik ten odżywia paznokcie,niestety.Zmywając go zmywaczem bez acetonu i tak paznokcie łuszczą sie i łamią.Ale wygląda bardzo ładnie,zaraz po nałożeniu błyszczy się prześlicznie,na drugi dzień już matowieje,ale trzyma się 5 dni,nie odpryskuje.Najważniejsze!!!Koniecznie przechowywać w lodówce,bo szybko zgęstnieje(rada pani z apteki).

katastrofa

Chociaż, nie wykluczam, że przy dłuższym zastosowaniu mogą działać z paznokciami cuda, ale mnie nie było dane się o tym przekonać, bo już po 1.5 tygodnia od pierwszego użycia tak zgęstniały w buteleczce, że żadną mocą nie można ich było wydostać :(, :(, -(. Przekonana, że być może z ważnością lakieru lub zakrętką jest coś nie tak, kupiłam kolejną butelkę i sytuacja się powtórzyła. Wolę Inglota - przynajmniej nie gęstnieje, a jest tańszy.