Aqua Allegoria Ylang et Vanille

Aqua Allegoria Ylang et Vanille

Zmysłowy, słodki, ale równocześnie delikatny zapach z wielokrotnie nagradzanej serii Aqua Allegoria. W tej wersji Guerlain serwuje nam koktajl złożony z woni smakowitej wanilii, tradycyjnego jaśminu, lekko pudrowego aromatu irysa i ylang-ylang. Kompozycja zamknięta jest w pięknym flakonie wspólnym dla wszystkich zapachów z tej serii.

Jeden z ulubionych komponentów zapachu XX wieku

Dziarsko stoi na półce od zeszłego wieku. :-)
Ciepły, niezmiernie kobiecy, bardzo długo trzymający się skóry i odzieży.

Kamienne goździki, yang-yang, jaśmin, wanilia, tylko tyle i aż, by z innych wód tej linii komponować mieszanki na własnej skórze.

Na mojej, pięknie brzmi wraz z drugą wodą - bardziej wytrawną - Aqua Allegoria Nerolia.

Według mojego nosa, jedna z najlepszych wód linii Aqua Allegoria, którą w "czarnych godzinach" lubię nosić samą.

Używam tego produktu od: 2000 roku
Ilość zużytych opakowań: dwie pełnowymiarowe zużyte już w połowie

Ekspansywny przerazacz ;-)))

Przerazajaca ilosc ylang-ylang, ciut wanilii plus jakies nieokreslone kwiatki - dla mnie Aqua Allegoria Ylang et Vanille to zapach niesamowicie przytlaczajacy, staroswiecki i nieprzyjemnie ekspansywny (nawet, jesli globalnie uzyje sie doslownie dwie krople).
Nie polecam, nie wyobrazam sobie osoby, ktora chcialaby go nosic - ylang-ylang znajduje sie w skladzie wielu moich ukochanych zapachow, ale to... to jest COS PRZERAZAJACEGO ;-))).
Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: jedna probka od przemilej wizazanki :-)

ciepłe i słodkie

Kupiłam w promocji całe 125 ml. Używałam wspólnie z Mamą przez ponad rok. Okazały się niezwykle wydajne:) Dość dobra trwałość. Natomiast sam zapach jest po prostu... hmm... naturalny. Lepiej nie spodziewać się po nim jakiś urozmaiceń. To po prostu wanilia, ylang ylang a na sam koniec trochę irysa. Bardzo słodkie, mogą się niektórym wydawać duszące. Uwielbiam je stosować latem. Tak, tak właśnie wtedy te "duszące" perfumy są najpiękniejsze:) Cudne opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: 1x125 ml

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Ej tam, nic ciekawego.

Zakupach kupiłam w ciemno, ponieważ już jakiś czas temu zniknął ze sklepowych półek, więc pomyślałam, że jest okazja go zdobyć do swojej kolekcji. Spodziewałam się słodkiej wanilii, która ładnie będzie współgrać z Ylang. Myślałam, że będzie to zapach z gruntu świeżo-słodkiego, coś przyjemnego w odbiorze. Nic z tego, nie spodobał mi się, ponieważ Ylang&Vanilie pachnie jak zatęchnięta wanilia, która zdominował Ylang, a i nie czuć w niej słodyczy, jakiegoś wabika, tylko coś ciężkiego, jakby starego... Jest nużąco-przytłaczającym zapachem, który od razu powędrował w inne ręce.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: napoczęta 75 ml.

nie dla mnie

Zapach od samego początku dośc ciężki z dominującym ylang. Praktycznie w ogóle, w zadnej fazie, nie czuc w nim wanilii. Wydaje sie troche staroświecki, z poprzedniej epoki.
Moze komus sie spodoba, mnie raczej nie bardzo choc nie drazni mnie jakos szczególnie.
Flakon typowy dla AA.
Trwąłość niezła

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

na poczatku świetny, ale potem

Kupiłam te perfumki bo uwielbiam zappach wanilii...jednak okazało sie ze sa za mocne dla mnie, zle sie "w nich" czułam..lubie bardziej lekkie zapachy, jednak moi znajomi zachwycali sie tymi perfumkami.Są one bardzo orginalne i nadzwyczajnie trwałe. Piekne jest rowniez opakowanieUżywam tego produktu od:1

nic specjalnego

Poniewaz lubie wody z serii AA, wiec na oslep kompletnie w ciemno, bez powachania;) władowałam sie w zakup Ylang&Vanilie.
No niestety dla mnie nie nadawał się kompletnie-bo przytłaczała mnie jego słodycz,nachalna i obezwładniająca... więc flacha powędrowała do teściowej która tym się traktuje do teraz.
A sam zapach???Rzekomo jest w skladzie jasmin-pojawia sie praktycznie niezauwazalny...ale wanila bardzo slodka, mocna..ylang ylang lekko wytrawny w pierwszych nutach a potem juz ulepek...ogólnie miodowo-maslany pączek z ylang-ylang.

Ilość zużytych opakowań:nie moglam zdzierzyc jednej butelki...

słodycz

To moja ulubiona Agua Allegoria, szkoda, że w takim wielkim opakowaniu. W odróżnieniu od tej z grapefruitem - ta ma piękny, spokojny zapach, bardzo ciepły, słodki i otulający. Recenzentki skarżą sie na nadmiar ylang - mnie on nie przeszkadza, harmonijnie łącząc się z wanilią. Przypomina mi wodę waniliową z Yves Roche, ale zapach jest bardziej stonowany i taki "przytulny".

musujący ogień

A ja uważam, że jest to wyróżniający się zapach w serii Aqua Allegoria i generalnie wśród zapachów bardzo oryginalny!Jak trafnie zauważyła poprzednia recenzentka: słodko-ostry i jakby musujący. Świetny na zimę, ale i na cieplejszą porę roku( gdy zaaplikuje się go oszczędnie)Trwały i naprawdę intrygujący. Mnie absolutnie nie dusi- raczej rozgrzewa:)

bardzo zmysłowy

Guerlain tworzy zapachy z naturalnych olejków(u innych producentów,często są syntetyczne),są to kompozycje wysmakowane,wyszukane,często ciężkie,niektóre panie piszą ,że duszące.Dla mnie akurat ta woda jest najpiękniejsza,zapach ma bardzo zmysłowy(dzięki ylang-ylang) i słodki(dzięki wanilii),raczej na wieczór,cudownie rozgrzewa,rozpala krew...Proponuję spojrzeć na tę wodę z tej strony,powodzenia...

Używam tego kosmetyku od: 1,5 roku
ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Amphora

Przeciez to jest zapach tytoniu do fajek Amphora. Zapach mojego dzieciństwa.
Rewelacyjny, ostry i słodki jednocześnie. Cudownie rozgrzewający w zimie. No i dodatkowy plus za wydajnosc i trwałość.
Dla mnie bomba.

Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: Mnóstwo próbek, a teraz sobie zakupiłam.

04.03.2003 Niestety. Nie nacieszyłam sie nim długo. Jest po prostu zbyt intensywny i moja głowa reaguje nań migreną. Ale nadla uwielbiam go na innych.

gdyby usunąć ylang-ylang

Mam podobne odczucia jak dziewczyny-tzn w zapachu jest zdecydowanie za dużo ylang-ylang. Gdyby je usunąć powstałaby naprawdę interesująca, zmysłowa kompozycja, urzekająca swoją prostotą. Tak niestety zapach jest zbyt intensywny i ekspansywny. Opakowanie śliczne:-)