Cera Wrażliwa, Żel do mycia twarzy

Cera Wrażliwa, Żel do mycia twarzy

Delikatny żel dokładnie oczyszczający skórę i usuwający makijaż z twarzy i oczu. Zawiera wyciąg z nagietka z upraw ekologicznych, alantoinę i pantenol, które hamują reakcje zapalne, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, przyspieszają gojenie mikrouszkodzeń skóry oraz odbudowują naskórek tworząc skuteczną barierę ochronną.

Cena: ok. 13zł / 150ml

/mw/

porządny kosmetyk

Dość dobry płyn do cery wrażliwej i trudnej. Należy przyznać, że jest delikatny i faktycznie radzi sobie z cerą wrażliwą. Nie zwiera SLS, z tego co się zorientowałam na opakowaniu. Także nie pieni się. Ma postać dość płynnego i lejącego żelu, który lubi szybko wydostawać się z opakowania (szkoda, że jest w tubie, lepiej by było taki płynny żel pakować w buteleczkę). Nie jest specjalnie wydajny, ale to przy nie pieniących kosmetykach z reguły tak bywa. Niestety nieco wysusza mi twarz, ale na pewno nie powoduje żadnych podrażnień a skóra jest zdrowa i ładna.

Używam tego produktu od: 3 lata temu
Ilość zużytych opakowań: kilka

O tak!

Kupiłam go z czystej ciekawosci i nie zawiodłam się.
Nie ma żadnego konkretnego zapachu, bezbarwny. Bardzo dobrze rozprowadza się na twarzy i zmywa makijaż. Skóra jest po nim świeża; nie zapycha.
Ma rzadką konsystencję, która może być jednocześnie wadą i zaletą.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

delikatny żel

Zostanę przy nim, choć czasem mam ochotę wypróbować coś innego,ale skoro ten mi odpowiada, to po co ryzykować

Same zalety:
-delikatny i hypoalergiczny
-bez zapachu, konserwantów i barwników
-łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia
-nadaje się do suchej i podrażnionej cery
-nie wysusza
-mi konsystencja odpowiada
-oczyszcza, zmywa makijaż (choć do tego stosuję płyn micelarny)
-tani i łatwo dostępny
-wydajny

Używam tego produktu od: nie pamiętam, pół roku?
Ilość zużytych opakowań: kończę trzecie

Konturowanie Smashbox

Mój absolutny hit!

Ten żel do domu przyniosła moja mama. Ja w tym czasie używałam silnych produktów przeciwtrądzikowych, które wysuszały moja skórę i powodowały nadmierne przetłuszczanie się Kiedy kolejny z "cud" żeli mi się skończył, byłam zmuszona do skożystania z niego i się zakochałam. Mam cerę mieszaną, naczynkową ze skłonnościami do trądziku. Żel Perfecty jest dla mnie delikatny. Po wysuszeniu nie ma uczucia ściągnięcia. Nie podrażnia i genialnie zmywa makijaż, nawet z oczu! Nie musze używać produktów do demakijażu. Jest wydajny, bezzapachowy, cena również przystępna. Zużyłam już chyba 5 opakowań tego żelu i nie mam zamairu zamieniać go na żaden inny.

Ilość zużytych opakowań: 5 dużych

Jestem na tak

Jeśli chodzi o moją twarz to żel zachowuje się wobec niej tak, jak obiecuje producent:-)
Z mocnym makijażem oczu, jaki zwykle noszę, żel radził sobie świetnie, nie wywołując przy tym żadnego pieczenia.
O dziwo, według mnie był bardzo wydajny - jednej tubki, myjąc twarz 2 razy dziennie, używałam przez 3 miesiące!

Ilość zużytych opakowań: jedno, całe

Niestety, nie dla mnie

Ja niestety nie przyłączę sie do grona fanek tego kosmetyku. Mam bardzo wrażliwą skórę twarzy, która niezbyt dobrze znosi mycie żelami, piankami itp. kosmetykami zmywanymi wodą. Kupiłam ten żel, bo chciałam miec po ręką coś, czym raz czy dwa razy w tygodniu mogę bezpiecznie umyć buzię (na codzień używam płynu micelarnego), a jego recenzje były znakomite. Niestety, mimo że żel jest tak chwalony i oznaczony jako kosmetyk do skóry atopowej, moją twarz podrażnił i bardzo wysuszył. Policzki piekły jak posiekane zimnym wiatrem, były zaczerwienione i tak suche, że nawet wsmarowanie dużej ilości kremu tłustego niewiele pomagało. Musiałam go odstawić.
Myślę, że określenie tego żelu jako kosmetyku do skóry atopowej to spore nadużycie. Daję jednak dwie i pół gwiazdki, bo zdaję sobie sprawę z tego, że mam wyjątkowo wrażliwą skórę, szczególnie teraz, w zimie.

bardzo dobry!

Jako że jestem posiadaczką wyjątkowo wybrednej co do kosmetyków twarzy, na dodatek nadwrażliwej reagującej nawet na mocniejszy wiatr skóry, wyszukuję jak najdelikatniejszych "oczyszczaczy". Ten spełnił moje oczekiwania - mam czystą, miękką buzię, kóra nie została podrażniona w żaden sposób i jest gotowa na przyjęcie innych kosmetyków pielegnacyjnych.

Jedyna wada: żel jest zbyt rzadki.

Podsumowując : jak dla mnie rewelacja! :-)

PS stosuję go z kremem z tej samej serii.
Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: kończę trzecie, mam zakupione kolejne 2 :-)

Mycie silikonem!

- konsystencja rzadka, ale lepka jakby silikon

- nie dokladnie zmywa, cięzko radził sobie z kremem na zimę

- pozostawało wrażenie brudnej buzi

- mało wydajny

+ nie podrazniał

+ neutralny zapach

Używam tego produktu od:kilka miesięcy temu

ma wszystko czego potrzeba

Ja niewiele oczekuję od żelu do mycia twarzy. Myję twarz żelem tylko rano, żeby mnie trochę obudził, więc neiwiem jak sobie radzi z makijażem. Wiem natomiast że faktycznie jest to produkt dla cery wrażliwej i atopowej, bo taką posiadam. Nie ściąga cery, ale też z drugiej strony bardzo fajnie oczyszcza, cena jest super bo do tej pory żele do mycia twarzy kupowałam tylko w aptekach. Jedyna jego wada to mało wydajny, faktycznie przy każdym użyciu wylewa się go troche za dużo. Na pewno kupię go ponownie i spróbuję innych produktów z tej nowej linii bo wydaje mi się to być świetna alternatywa dla aptecznych produktów dla atopików:)

Używam tego produktu od:2 miesiące
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

NIESTETY TYLKO ŚREDNI

Skoro zgłosiłam ten produkt wypadałoby go też ocenić.
Niestety jak dla mnie bez rewelacji - zdecydowanie wolałam poprzednią wersję w błękitnej buteleczce.
Na pewno zgodnie z obietnicą producenta żel jest delikatny, nie podrażnia i nie wysusza ale ma beznadziejną konsystencję a zbyt duży otwór w tubce powoduje, że często wylewa się go zbyt wiele dzięki czemu jest niewydajny.Ponadto nienajlepiej radzi sobie ze zmywaniem makijażu.Być może zadowolone będą z niego osoby, które rzadko się malują i mają bardzo delikatną skórę.Ja grzecznie wracam do pianki Lirene

Mocna czwórka

Smutna prawda jest taka, iż na rynku niewiele jest preparatów do mycia twarzy bez SLS. Niech no ja pomyślę: Physiogel, żele Apotheke Scheler, ten oto żel Daxa iii... lista nie chce się rozwijać.

Dlatego też oceniam ten produkt nie stosując ostrych kryteriów, jakie bym na przykład zastosowała przy szamponach.

Żel ma lekko glutowatą konsystencję i trudno się go dozuje - opakowanie ma za dużą dziurkę. Pieni się niezbyt mocno, w sam raz aby umyć twarz. Pachnie delikatnie, trochę jak dawny żel Daxa z lnem.

Właściwości oczyszczające ma całkiem dobre. Nie zmyje mocnego makijażu i grubej warstwy podkładu.

Wysusza minimalnie. Po 10 minutach skóra odzyskuje równowagę.

Nie łagodzi podrażnień.

Podsumowanie: Przyzwoity żel w przyzwoitej cenie. Dobry do codziennego stosowania dla sery normalnej i wrażliwej. Łagodnością nie powala, ale krzywdy nie można sobie nim zrobić.

Używam tego produktu od:3 miesięcy

Kiepski

Kupiłam skuszona bardzo dobrym działaniem toniku z tej samej serii ale niestety żel okazał się dużo,dużo gorszy.
Zawsze chętnie wybieram produkty oczyszczające do skóry wrażliwej bo takowe najbardziej "lubi" moja kapryśna mieszana cera.Ten żel jednak z łagodnością ma niewiele wspólnego.Po pierwsze jeżeli tylko odrobina dostanie się w okolice oka bardzo piecze(a miał być przecież także do demakijażu oczu!).Po umyciu skóra twarzy a nawet rąk,których do tego mycia się używa jest bardzo sucha i ściągnięta.Ma bardzo gorzki smak(uprzedzając pytania,nie nie jadam żeli do mycia twarzy :) ale ten znajdując się podczas mycia twarzy w okolicy ust pozotawia okropny gorzki smak).Kosystencja bardzo wodnista,zapachu brak.Tubka dość wygodna,cena ok.Nie kupię go już jednak na pewno,ponieważ znak wiele produktów,nie tylko tych dla skóry wrażliwej ale także takich przenaczonych np. do cery mieszanej które są zdecydowanie bardziej łagodne...

Używam tego produktu od:ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań:męczę 1