Aqua Allegoria Gentiana EDT

Aqua Allegoria Gentiana EDT

Gentiana przywodzi na myśl spacer w górach, potężny haust świeżego, wiosennego powietrza, chwilę pełnego odprężenia.

Nuty głowy: gorzka pomarańcza, grapefruit, bergamotka, limonka;
Nuty serca: gencjana (goryczka), gruszka;
Nuty bazowe: piżmo, sandałowiec.

Wspaniały, nasycony, ostry, radosny, iskrzący się pełnią życia zapach.

Udana, a jednak

Miałam flakonik, 1sze psikniecie było niezbyt miłym odczuciem, dziwne nuty apteczne ...
Ale po kilku, kilkunastu minutach układa się cudnie i aż nie mogłam się nadziwić, że to ten zapach co na początku :P
Czuć goryczkę, może to ona dawała taki efekt na początku, nie wiem, ale ostatecznie przez ten nie do końca dla mnie przyjemny początek, poszło w świat, a w sumie może trzeba było sobie choć odlewkę zostawić

Używam tego produktu od: poznałam kilka mies temu
Ilość zużytych opakowań: miałam flakonik, ale poszedł w świat

Przyjemnie cierpki

Jest fascynująco cierpki, co rzadko spotykane w perfumach. Cytrusy, nutka atramentu i ołowka, a w bazie milusińskie piżmo. Bardzo ciekawy i jedyny w swoim rodzaju, mógłby byc intensywniejszy, a ta specyficzna gorycz mogłaby trwać i trwać - piżmo ładne, ale nie tak interesujace.
Buteleczka cudowna

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:zaczęta miniaturka

krystaliczna czystość

Najbardziej czysty i krystaliczny zapach jaki miałam okazję testować. Moim zdaniem najbardziej udana Aqua Allegoria i nie wiem czemu przestali ją produkować. Pachnąc Gentianą czuję się jak na górskim szczycie, świeża, wolna, bestroska, czuję że mam skrzydła i mogę wzbić się do nieba :) Zapach jest wart poznania i gorąco polecam, szkoda tylko, że tak trudno ją zdobyć. Mi udało się kupić próbeczkę na allegro i jestem zachwycona.

Ilość zużytych opakowań: próbka 8 ml

TOP 10 damskich perfum

Nie moje

Sandałowiec w bazie i cytrusy w nucie serca- to chyba powoduje,że jakoś nie potrafię się do Gentiany przekonać. Faktycznie ładne,inne od popularnych słodkości zalewających obecnie rynek. Zuzyłam próbkę i ciągle miałam mieszane uczucia, raz się podobały a raz odpychały. Czuję w nich coś męskiego ... Na upały wolę Herbe Fresce , czasem Pamplelune. Tak to już chyba ze mną jest ,że do wszelkich cytrusów podchodzę sceptycznie,nieładnie rozkwitaja na mojej skórze. A może za dużo tu goryczy a ja jestem fanką umiarkowanej słodyczy? Nie wiem... Raczej nie nabędę Gentiany choć kto wie? Może przy kolejnych testach odkryję w nich to coś ,tak przez wszystkich zachwalane?

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:próbka

po trzykroć wyjątkowa

Gentiana i Pamplelune to moje ulubione AA.
Gentiana jest gorzko-słodka, cytrusowa, bardzo orzeźwiająca i bezpretensjonalna. Są dni kiedy jest po prostu niezbędna. Na mojej skórze - zwłaszcza w pierwszych akordach - bardzo przypomina Eau d'Orange Verte Hermesa, ale później nabiera osobliwej słodyczy i idzie swoją drogą.
To prawda - Gentiana jest wyjątkowa.

gorzko-słodka piękność

Cudem udało mi się go zdobyć, po wielu miesiącach i w końcu mogę się nim jeszcze troszkę nacieszyć póki nie ma zimy.
Początkowa nuta gorzka, pięknie się rozwija na skórze, zmienia się z każdą minutą. Nie spodziewałam się, że będzie w niej tyle słodkości, a jednak, cudownie się komponuje ze skórą i jest dość trwały jak na wodę toaletową, nie ma jej absolutnie nic do zarzucenia...już się nie mogę doczekać lata kiedy będę mogła się nią 'oblewać' radośnie:)

Wyjątkowy

Szkoda, że to limitowana seria ponieważ Gentiana jest naprawde wyjątkowa. To zapach bardzo świeży, ale nie w znaczeniu takiej trawiasto-sportowej świezości. Jest to raczej świeżość chłodnego wiosennego poranka w czystym górskim lesie( chyba nie tylko mnie się tak kojarzy:)Gentiana także zaskoczyła mnie charakterem swojej "gorzkości" która bardzo mi się podoba. To zapach, który zdecydowanie wyróżnia, także dlatego, że jest tak trudno dostępny, więc nie nosi go wiele kobiet.Ja go bardzo lubię, ale nie wiem czy uda mi się go
kupić kiedy skończę butelkę.Juz teraz zakup graniczy z cudem.

piękny!

Ten zapach jest piękny! Rzeczywiście bardzo głęboki, rześki, wibrujący. Świeże i gorzkie cytrusy złamane słodką gruszką. Ilekroć je noszę, czuję jakbym dostała jakiegoś powera, tyle w nim życia! Bardzo trwały, z każdym moim ruchem przypomina o swoim istnieniu. Pobudza. Dodaje sił. Wyróżnia. Jest niesamowity!!! Szkoda, że tak trudno dostępny...

Ladne :)

Nie powalil mnie na kolana tak jak najukochansza Herba Fresca :), ale przeciez wciaz jest to piekny, orzezwiajacy, nieprzeslodzony i oryginalny zapach, jeden z najlepszych w calej serii :) na **** :)

wyjątkowy

Wyjątkowy zapach, jak wszystkie z tej serii, bardzo czysty i jednoznaczny. Po goryczce spodziewałam się czegoś bardziej gorzkiego w takim przykrym sensie i słodycz Gentiany mnie zaskoczyła i zachwyciła. Właściwie podpisuję się pod tym co napisałam w zgłoszeniu, tylko dodam jeszcze, że naprawdę bardzo lubię ten zapach.