Himalaya Herbals, Lip Balm (Balsam do ust)

Himalaya Herbals, Lip Balm (Balsam do ust)

Balsam zawierający olejek z nasion marchwi, naturalny filtr przeciwsłoneczny oraz bogaty w witaminę E olejek z kiełków pszenicy - odżywia i zmiękcza usta.

przeciwsłoneczne, nawilżające, ochronne, regenerujące, wygładzające
w tubce
balsam do ust

do kitu

Dostałam ten balsam do jakiś zakupów w drogerii. Dla mnie to jest zwykła wazelina. Ten balsam nic nie robi, zupełnie nic. Nie wchłania się, nie pielęgnuje ust. Dopóki jest na ustach to zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi, ale właściwości pielęgnacyjnych zdecydowanie brak.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

Pierwsza zima bez spierzchniętych ust!

Początkowo balsam może odrzucać ze względu na bardzo tłustą formułę (olej z marchwi w składzie), jednak gdy się przyzwyczaimy dostrzeżemy jego zalety. Bardzo dobrze nawilża usta, nie mam już problemów z suchymi skórkami. Polecam, szczególnie za tą cenę! (5 zł w super - pharm)

Używam tego produktu od: ok. roku
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Najlepszy balsam do ust jaki miałam

+ doskonałe nawilżenie nawet w siarczysty mróz
+ bardzo dobra konsystencja, nie zbyt wodnista, ani twarda
+ miły zapach dzieciństwa (gumy balonowej)
+ całkiem dobrze się rozsmarowuje (chociaż mogło być lepiej)
+ wystarczy odrobina żeby nawilżyć całe usta (nawet lepiej nałożyć mniej)
+ bardzo wydajny ( o dziwo, bardziej niż sztyfty)
+ balsam wsiąka w usta, nie ma obawy że się go wytrze
+ fajny aplikator

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Bardzo fajny :)

Do zakupy tego balsamu skusiła mnie przede wszystkim bardzo niska cena (4,99zł) oraz naturalne składniki w składzie. Jakiś czas temu przeczytałam bardzo pochlebną recenzję w gazecie i po dość długich poszukiwaniach w końcu udało mi się go dostać.
Balsam pomógł moim ustom przetrwać największe mrozy. Bardz ładnie pachnie i wygląda. Opakowanie jak najbardziej przypadło mi do gustu.

Napewno kupię go ponownie :)

Ślizgacz

Jestem wymagająca, jeżeli chodzi o wszelkie specyfiki do ust i mam już swoje typy (mimo tego nadal testuję), a ten balsam kupiłam, ponieważ nigdzie nie mogłam znaleźć mojej Neutrogeny.

Opis:
Balsam jest przezroczysty, pachnie jak guma balonowa, posiada poręczne opakowanie i dosyć sporą pojemność, ma taką tłusto-żelowatą konsystencję. W składzie znajdują się naturalne składniki.

Działanie:
Niestety nie spełnia swojej podstawowej a dla mnie najważniejszej funkcji, czyli nie nawilża i nie chroni. Kosmetyk poprostu się nie wchłania. Pozostaje na ustach dopóki się go nie wytrze, pod wpływem ciepła robi się śliski. Nie ma żadnych właściwości pielęgnacyjnych, efekt jest taki jak przed aplikacją.

Rozczarował mnie skład balsamu. Wazelina na pierwszym miejscu. W moim przekonaniu ta substancja ani nie nawilża, ani nie natłuszcza. Odpowiada jedynie za ich poślizg. Reszta dobroczynnych składników nie ma szansy się wykazać.
Osobiście odradzam zakup, wg mnie strata pieniędzy, nawet tych 5 zł.

Podaję pełny skład balsamu:
Ingredients: Petrolatum, mineral oil, ceresin, microcrystalline wax, isopropyl myristate, cetyl palmitate, daucus carota sativa seed oil, ricinus communis seed oil, cocos nucifera oil, triticum vulgare germ oil, wrightia tinctoria leaf oil, parfum, dimethicone, BHT

Ilość zużytych opakowań: kilka aplikacji z 1 opakowania

Jest jak roztopiony wosk

Balsam kojarzy mi się jakby z roztopionym woskiem i bardzo to lubię (kwestia gustu) bo ma całkiem inną konsystencję niż większość balsamów. Nie nabłyszcza ust, co też mi się w nim podoba, że nie działa jak błyszczyk. Po aplikacji usta mają naturalny, matowy wygląd, ale nie matowy-suchy, tylko taki miły bez większego połysku. Właściwości pielęgnacyjne dobre, aplikacja z tubki wygodna. Balsam jest bezbarwny, a takie właśnie lubię. Można wypóbowac. Polecam.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Niczym Carmex ;)))

gdzie kupić?
http://naturapunkt.pl/Himalaya_Herbals_Balsam_do_ust_10g-1099.html#commentsList, drogerie itd.

cena w tym sklepie to: 5,39 zł

pojemność balsamu: 10g

kolor: przezroczysty-biały

zapach: słabo wyczuwalny, ale przyjemny :)

główne składniki: olejek z nasion marchwi, olejek rycynowy, olejek kokosowy, indrajao, olejek z kiełków pszenicy

sposób użycia: delikatnie nałożyć na usta - moja uwaga: nie przesadzać z ilością. Naprawdę wystarczy niewiele, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Jeśli naniesiemy odpowiednią ilość produktu - ładnie, równomiernie rozłoży się na ustach.
Wydobywa z nich naturalny kolor, nawilża je, sprawia, że błyszczą.
Po kilku użyciach widać dużą poprawę - nawet bardzo wysuszone usta wyglądają o niebo lepiej! :)
Dla mnie ten balsam stanowi także świetną bazę pod błyszczyki i szminki, których działanie zupełnie się nie sprawdziło.
Balsamu możemy użyć w każdym miejscu i w każdej chwili bez lusterka. Jest w małej, poręcznej tubce, zakręcanej na zielony koreczek. Cena balsamu jest wyjątkowo atrakcyjna - 5,39 zł za tak dobry i przydatny kosmetyk to naprawdę niewiele ;))

Plusy:
+ świetnie nawilża
+ atrakcyjna cena
+ wydajny
+ przyjemnie pachnie
+ regeneruje suche, popękane usta
+ ładnie nabłyszcza i podkreśla naturalny kolor

Polecam :))

Zwyczajna wazelinka, która nawet nie działa jak wazelina

Kupiłam go skuszona recenzjami i cudami wypisywanymi na opakowaniu (nie wiedzieć czemu, mój balsam był szczelnie zapakowany w blister).
Zapłaciłam za niego 5,4zł i żałuję każdego grosza, który na ten produkt wydałam. Wyrzuciła już ten kartonik z informacjami na jego temat, a na opakowaniu informacje podane są w obcym języku, więc daruję sobie tłumaczenie (zresztą i tak niewiele jest tu do tłumaczenia) i przejdę do sedna sprawy.

PLUSY:
- wygodna w użyciu tubka zakończona "wyprofilowanym" aplikatorem, lepszy taki, niż "kulka", którą zakończony jest m.in. tubkowy Carmex.

MINUSY:
- jeżeli coś pretenduje do miana balsamu, a w rzeczywistości jest białą, dość gęstą mazią o konsystencji i kolorze wazeliny (dla mnie ten balsam jest właśnie wazeliną, tyle że wyciskaną z tubki, a nie wydłubywaną z pudełeczka), to jest zdyskwalifikowany już na starcie; nie lubię zamydlania oczu i robienia mnie w balona ;)
- zapach - pachnie, a jakże i nie jest to ulotny smrodek, który znika w kilka minut po aplikacji na usta, ciągnie się za mną dopóki nie zniknie z ust! jest mdły, bywało i tak, że zaczynała mnie boleć od niego głowa i żołądek dawał o sobie znać (łagodnie to ujęłam...),
- nie nawilża, a jedynie natłuszcza usta! używałam go starannie przez cały ostatni tydzień, smarowałam nim usta solidną, grubą warstwą za każdym razem gdy wychodziłam z domu, wieczorem grubaśna warstwa przed snem i kilka aplikacji w ciągu dnia (już w pomieszczeniach zamkniętych) i co? mam tak suche i spierzchnięte usta, że wysuszone na wiór skórki mogę z nich zrywać płatami; to ma być balsam? lepsze były pomadki z kiosku w cenie 2zł, które kupowałam jako dziecko!
- cena - 5,5zł za taki badziew? gdybym chciała kupić wazelinę, to sięgnęłabym po mojego ukochanego Żelusia o zapachu gumy balonowej, albo inną wazelinkę np. poziomkową, czekoladową... tamte przynajmniej nawilżały i pachniały :)

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: męczę 1 i zmęczyć nie mogę

Zwykły balsam jakich wiele

Nie sądziłam, że znajdę tutaj tą markę ale jak już się udało to uznałam, że zrecenzuje.

Balsam jest bezbarwny i prawie bezzapachowy. W każdym razie nie potrafię opisać tego zapachu. Moim zdaniem jest po prostu naturalny, taki typowy, mdły, nudny.

Osobiście wolę bardziej zapachowe balsamy. Takie które mają konkretną woń.

Jest gęsty.
Odpowiednio nawilża, natłuszcza i zmiękcza ale szybko znika.
Nie wiem jak z regeneracją bo moje usta jej nie wymagają i dlatego nie jestem pewna czy da radę w poważniejszych przypadkach.

Moim zdaniem jest trochę tłustawy lecz mi to wcale nie przeszkadza. W zimie to nawet lepiej.
Nie mogłabym używać go w letnie dni, jest za ciężki.

Jak się skończy nie kupię ponownie ponieważ lubię zmieniać balsamy do ust i nie mam tendencji do używania tego samego przez dłuższy czas.
Poza tym nie zachwycił mnie na tyle żebym chciała do niego wracać.
Jest za zwyczajny.

Używam tego produktu od: 3 miesiące.
Ilość zużytych opakowań: jedno na wykończeniu.

Zdecydowanie na TAK!

To pierwszy taki balsam w moim życiu, który nawilża usta ale nie pozostawia na nich żadnego filmu. Po prostu usta wyglądają na mega naturalne i świetnie nawilżone. Balsam świetnie się wchłania i sprawdza się nawet na chłody. To, że się tak świetnie wchłania to duży plus np podczas biegania (może to śmiesznie zabrzmi, ale nie przyklejają się żadne muszki ;)). Balsam starcza na baaaaardzo długo. Co prawda nie używam go codziennie tylko w chwili gdy tego potrzebuję ale mimo to mam go już w swojej kosmetyczce około pół roku. Dziwią mnie opinie, że ten produkt się "waży" - mi się to jeszcze nigdy nie zdarzyło choć mam go już tyle czasu. Może to kwestia złego przechowywania u sprzedawcy lub posiadaczki tegoż kosmetyku. Zapach zaraz po nałożeniu mi trochę przeszkadza ale chwilę później już go nie czuję :) za taką cenę zdecydowanie WARTO!

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe - już na wykończeniu :)

Uwielbiam:)

Balsam to kolejny zakup pod wpływem impulsu, nie był drogi, pomyślałam- spróbuję. Ma fajną, śliską konsystencję która mimo to nie rozpływa się na ustach nawet w upał. Najważniejsze jest dla mnie jednak to, co zrobił wczoraj- uratował moje bolące, poparzone gorrrącą pizzą (ból był na tyle silny, że przykładałam wcześniej lód) usta. Po kilku minutach czułam już tylko komfort i miękkość.
Kolejny plus to przyjazny skład i miły, owocowo waniliowy zapach.

Polecam:)

ratunek na usta!

produkt jest cudowny. uratował moje usta w fatalnym stanie- popękane, spierzchnięte.
świetnie nawilża, pozostawia miłą, lekko błyszczącą warstwę. jego konsystencja nie jest za lekka, ani za tłusta- w sam raz. dobry aplikator.
nie zamienię go na żadny inny, bo i cena śmieszna!

Ilość zużytych opakowań: cztery