Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Capitavit, Balsam do włosów

Capitavit, Balsam do włosów

Balsam pielęgnacyjny do włosów zwiększa odporność skóry i włosów na czynniki szkodliwe, zmniejsza wypadanie włosów, nadaje in połysk i elastyczność, odżywia i wzmacnia, przeciwdziała podrażnieniom skóry.
Może być stosowany do każdego rodzaju włosów, ale najlepsze rezultaty uzyskuje się przy włosach przetłuszczających się i skłonnych do powstawania łupieżu. Balsam polecany jest do pielęgnacji włosów osłabionych zabiegami fryzjerskimi - łatwo łamiących się, rozszczepiających, włosy stają się puszyste i łatwe do układania, nie zmieniają koloru.

Bez spektakularnych efektów

Świadomą włosomaniaczką jestem od 3 lat. Moje włosy są w dobrej kondycji, ale pomimo różnych specyfików i dobrej diety dość mocno wypadają. Ta wcierka tego nie zmieniła.

Plusy:
- przeróżne zioła w składzie
- zapach (tak, podoba mi się)
- wodnista konsystencja- można używać w połączeniu z atomizerem
- używam jej kilkanaście minut po myciu i następnego dnia włosy są puszyste i odbite od skóry głowy

Minusy:
- nie hamuje wypadania włosów
- alkohol w składzie może podrażniać skalp.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1, na zmianę z innymi

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003429].usefull || 0 }}% pomocna.

pomaga

Ostatnio borykałam się z problemem wypadających włosów.
Zakupiłam więc bardzo dużo specjalnych szamponów, sumplementów, odżywek i wcierek by rozwiązać ten problem, a CAPITAVID był świetnym dopełnieniem kuracji.

Minus za alkohol i zapach.

Ilość zużytych opakowań: 1 cale

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[953276].usefull || 0 }}% pomocna.

Sama nie wiem...

Mój skal chyba nie lubi wcierek z dużą ilością alkoholu (a może w ogóle alkohol mu szkodzi?!), a jakby nie było to wcierka to zatopione w alkoholu ziółka. Stosowałam go akurat po kuracji kozieradką w celu podtrzymania efektu w postaci zminimalizowania wypadania moich włosów, oprócz tego liczyłam na baby hair. Niestety podczas stosowania owego balsamu włosów znowu zaczęło wypadać mi więcej (choć nie była to przerażająca ilość, to jednak zdenerwował mnie ten fakt, ponieważ zbezcześcił działanie kozieradki!). Oprócz tego skalp trochę mnie przy nim swędział... Stosowałam go jedynie 3 tygodnie, ponieważ na tyle wystarczyła mi jedno opakowanie - kolejnego już nie kupiłam, bo co tu dużo mówić - nie jestem z niego zadowolona. Jednak wina może leżeć po stronie mojego ostatnio wrażliwego skalpu, więc absolutnie nie chcę zniechęcać do jego zakupu - jedynie wrażliwe głowy powinny na niego uważać.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[920052].usefull || 0 }}% pomocna.

Batiste

Cudo!

Na balsam skusilam sie podczas internetowych zakupow w internetowej apetce. Jakiez bylo moje rozczarowanie, gdy po dostarczeniu produktow okazalo sie, ze balsam jest na bazie alkoholu ( chcialam uzywac go na dlugosc wlosow), ktorego unikam jak ognia. Jako ze nie lubie marnowac produktow zdecydowalam, ze bede uzywac go jako wcierke na skore glowy, co ostatecznie okazalo sie strzalem w dziesiatke :)

Ale do rzeczy... uzywanie balsamu zbieglo sie akurat w czasie, gdy z koniecznosci musialam podciac ok. 10 centymetrow z moich dotychczas dlugch wlosow. Nie moglam za bardzo pogodzic sie z tym faktem, w zwiazku z czym postanowilam, iz od tej pory sumiennie bede uzywac tej wcierki.

Co zauwazylam po ponad trzech miesiacach stosowania Capitavitu (srednio 3 razy w tygodniu)?

Po pierwsze znaczace przyspieszenie porostu wlosow. Teraz wlosy mam nieco dluzsze niz przed scieciem, co daje srednio przyrost o ponad 3 centymetry na miesiac.

Po drugie mnostwo ale to mnostwo baby hair dookola glowy :D Te ktore caly czas mi gdzies na tej glowie rosly, teraz urosly tak, ze nic mi nie odstaje, tylko lacza sie z pozostalymi wlosami :D

Po trzecie zlikwidowanie lupezu i swedzenia glowy. Rzeczywiscie ten balsam pozwala utrzymac higeniczny stan skory glowy.

Po czwarte wyrazne wzmocnienie wlosow. Kiedys wlosy dosc mocno mi wypadaly, teraz wypada mi taka ilosc jaka jest zwyczajowo przyjeta przy takim wypadaniu. Ponadto staly sie bardziej miesiste.

Po piate produkt jest niezwykle wydajny. Po ponad trzech miesiacach uzytkowania, zuzylam prawie pol opakowania.

Aby wlosy skorzystaly na dlugosci z dobrodziejstw wcierki , bez ich dodatkowego wysuszania , to robie tak, ze wcieram wcierke w skore glowy i je dokladnie rozczesuje :)

Jedynym minusem tej wcierki jest to, ze po jakims czasie podraznia skore glowy. Dlatego za kazdym razem, gdy nakladam jakas maske , szczegolnie z aloesem w skladzie , klade ja rowniez na skalp co pozwala zniwelowac to podraznienie, ale poza tym wekszych niedogodnosci nie stwerdzilam. Jak na produkt za tak smieszna cene, nie widze abbsolutnie zadnych minusow (oprocz tego z podraznieniem skalpu).

Używam tego produktu od: Ponad 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie jednego ( połowa)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[879748].usefull || 0 }}% pomocna.

Ziołowe cudeńko!

Mam problemową skórę głowy, łupież, przetłuszczające się włosy, łzs i wypadające włosy. Kupiłam Capitavit bo przeczytała o nim same dobre opinie.
1. Same naturalne składniki, zioła, które stosowane są przy wypadaniu włosów, łamliwośc, łupieżu.
2. Ładny ziołowy zapach (ja lubię zioła, bo wiele razy mi pomogły) czuć głownie tatarak i korzeń łopianu.
3. Po wmacowaniu w skórę głowy czuć, że coś się tam dzieje, bo jest na alkoholu, a to pobudza cebulki włosów do wzrostu.
4. Ma w składzie chmiel- a on działa antyandrogennie.
5. Niska cena!
6. Chyba naważniejsze, mniej łupieżu, włosy uniesione i mnóstwo nowych włosów :)

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[870721].usefull || 0 }}% pomocna.

Na podrażnienia, na swędzenie i wypadanie świetny - przy ŁZS kosmetyk obowiązkowy!

Produkt kupiłam dzięki poleceniu jednej z wizażanek - Truskawkowawiosna :cmok: I okazał się idealnym produktem dla mnie. Jest to niepozorne cudeńko za małe pieniądze.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety wykonana makabrycznie – za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację.

Produkt posiada mnóstwo ziołowych ekstraktów w składzie (skrzyp, tatarak, chmiel, łopian, pokrzywa, rumianek i chmiel). Zapach jest podobny ziołowy. Pachnie niczym ziołowa nalewka. Pakowany jest w klasyczną dla syropu brązową butelkę z metalową zakrętką. Kolor ma dość niezbyt sympatyczny zgniła zieleń + brąz. Ja go używam przez jego butelkę nalewając go nieco na wacik i tamponując skórę głowy miejsce przy miejscu.

Płyn intensywnie pachnie na skórze głowy. Jednak jego działanie jest bardzo dobre. Łagodzi skórę głowy, znacznie mniej po nim skóra głowy swędzi, co przy ŁZS jest bardzo uciążliwe. Zauważyłam też zmniejszenie wypadania włosów, co przy ŁZS jest niestety typowym objawem - wypada ich znacznie mniej - zmniejszone wypadanie jest o około 30%, choć czekam na dalsze efekty, bo jestem na początku kuracji. Poprawia zdecydowanie stan skóry głowy. O dziwo nie podrażnia przy nakładaniu mimo, że jest na alkoholu. Jednak ma tylko delikatne działanie rozgrzewające, za to nie posiada żadnego działania podrażniającego.

Cena jest iście urocza - za małą buteleczkę zapłaciłam 7 złotych w sklepiku zielarskim, choć dostępny też jest w aptekach. Produkt wyjdajny, bo dzięki tamponowaniu skóry głowy wystarcza na sporą ilość czasu. Polecam.

Używam tego produktu od: 2 miesiące od września
Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[843110].usefull || 0 }}% pomocna.

Naprawdę działa!

Zacznę od tego, że zmagam się z niedoczynnością tarczycy i z tego powodu moje włosy masowo wypadają. Do tego musiałam je myć codziennie, bo się szybko przetłuszczały. Jak wiadomo w takim przypadku wypadania włosów w zasadzie nie da się zatrzymać, ciężko je nawet widocznie ograniczyć. Najkorzystniejsze w tym przypadku jest zbicie hormonów do normy - i u mnie właśnie tak było, ale włosy jak leciały, tak leciały. Aż w końcu stwierdziłam - ryzyk fizyk - kupuję Capitavit. Buteleczka szklana, jak do syropu - ja przelewam ten balsam do opakowania po innej wcierce, która ma wygodniejszą końcówkę. W składzie tego balsamu (tak! Balsam to napój alkoholowy lub wyciąg alkoholowy z różnych substancji!) znajdziemy nagietek, kłącze tataraku, pokrzywę, łopian, skrzyp i chmiel. Zapach jest może mało przyjemny, ale w końcu on ma działać. Zioła tak pachną i aby to "zakryć" innym zapachem konieczne byłoby dodanie wielu innych substancji, niekoniecznie naturalnych, co pogorszyłby może jego właściwości. Stosowałam na skórę głowy 2-3 razy w tygodniu na 2 godziny przed myciem, kiedy myłam włosy codziennie. Obecnie dalej jest to 2-3 razy w tygodniu, z tym, że już mogę włosy myć co 2. dzień :) Ja w zasadzię go nie wcieram, lekko "ostukuję" palcami głowę, bo przy wcieraniu, nawet delikatnym wychodziło dużo włosów. Na długość włosów bym go nie nałożyła, bo to morderstwo dla włosów i nie trzeba być Einsteinem, żeby się domyślić co wysuszający alkohol w parze z wysuszającymi ziołami zrobi z włosami na długości :)

PLUSY:
+ zmniejszenie wypadania włosów z ok 150 przy myciu do 50 i z ok 100 przy czesaniu po umyciu też do ok 50 - czekam na dalsze rezultaty :)
+ uregulowanie wydzielania sebum - myję włosy co 2. dzień, a nie codziennie
+ tani
+ łatwo dostępny
+ raczej wydajny, choć ja nie znam umiaru w stosowaniu takich rzeczy :D
+ pomaga przy łupieżu tłustym

MINUSY:
- przy użyciu na suche włosy dziwnie je zlepia

Napewno jest to produkt warty zainteresowania, jeśli ktoś ma problemy z przetłuszczaniem i wypadaniem. Ja go prędko nie porzucę :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[831371].usefull || 0 }}% pomocna.

Średni

Balsam jest tani i niespecjalnie wydajny. Pachnie moim zdaniem jak syrop na kaszel. W kolorze przypomina karmel. Po jego zastosowaniu włosy są gładkie, miękkie i nie obciążone. Nie zauważyłam zwiększenia ich objętości oraz zmniejszenia wypadania. Minusem jest niewygodny otwór butelki z której za dużo wylewa się balsamu, co jak dla mnie jest denerwujące. Ogólnie kosmetyk nie przypadł mi do gustu.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[811853].usefull || 0 }}% pomocna.

lubię

Przy pierwszym opakowaniu byłam pełna rezerwy( ten demoniczny alkohol w składzie...).Teraz otwieram 5 ( słownie piątą) buteleczkę.Ten produkt radzi sie z przetłuszczaniem włosów, jak go stosuje nie muszę myc ich codziennie.Robi za środek do stylizacji,po aplikacji włosów wizualnie przybywa i są łatwiejsze w obsłudze.Włosy nie rosną po nim jak szalone , ale co ważne jak szalone NIE WYPADAJĄ dlatego siegam po niego jak przychodzi krysys.Nie jest to moja pierwsza wcierka , ale jedyna do ktorej wracam.Dostępny i niedrogi. Minusem jest butelka, moze jakis dozownik by sie przydał.Ogolnie dobrze ,że ktoś to wymyślił.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: cztery

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[792313].usefull || 0 }}% pomocna.

Tylko śmierdzi...

Wcierki kocham miłością ogromną, uważam że są jednym z najważniejszych produktów w pielęgnacji włosów. Dotychczas stosowałam Jantar, wodę pokrzywową, brzozową - wszystkie spisały się rewelacyjnie lub bardzo dobrze. A Capitavit? Cóż raczej nie...

Balsam - bo taka jest oficjalna nazwa wcierki, ma dobry, uczciwy skład czyli wyciąg z nagietka, tataraku, pokrzywy, skrzypu, łopianu itd czyli generalnie jest cała paleta ziół plus alkohol aby to wszystko się nie popsuło:)
Połączenie tych wszystkich elementów powoduje, iż płyn ma kolor brązowawy i śmierdzi nieziemsko!! Nie są mi obce zioła - pije pokrzywę, lubię wszelkie nalewki ziołowe ale takiego fetoru dawno nie czułam! Ok, zapach można przeżyć, jeśli rezultat jest tego wart. Niestety, nic pozytywnego podczas stosowania się nie wydarzyło czyli:

- nie pojawiły się żadne nowe baby hair a te, które pojawiły się dzięki innym wcierkom nie wystrzeliły w górę
- włosy nie rosły szybciej
- przetłuszczały się w takim samym tempie
- balsam zastosowany na całości włosów również okazał się całkiem nijaki.

Nie wspominam o butelce bo takie opakowanie jest ekologiczne, płyn się przelewa do atomizera i nie ma kłopotu:)
Ogólnie raczej nie możemy liczyć na żadne cuda...a zapach niestety niczego nie rekompensuje.

Używam tego produktu od: 4 tygodnie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[724597].usefull || 0 }}% pomocna.