Givenchy, Hot Couture EDP

Givenchy, Hot Couture EDP

Givenchy Hot Couture odzwierciedla ekskluzywny świat mody i kreatorów.Kobieta Hot Couture jest nowoczesna i śledzi wszystkie nowe tredndy w modzie. Ma swój unikalny i pełen elegancji styl. Jest zmysłowa, oryginalna i uwodzicielska

Głowy: bergamota, pomarańcza, malina

serca: magnolia, czarny pieprz, wetiweria

baza: drzewo sandałowe, ambra, piżmo

Cena: ok. 290 zł / 50 ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

Trąci myszką

Lubię Givenchy, współczesne zapachy są naprawdę wyjątkowe, ale Hot Couture... Ja rozumiem, że to pewnie klasyka i że kiedyś stawiano na inne trendy ze świata zapachu.

Nie jestem w stanie ich wąchać, nie jestem w stanie przebywać w ich otoczeniu, tj. ludzi nimi pachnących. Kojarzą mi się z naftaliną, lawendowymi krążkami antymolowymi i wszystkim, co można określić mianem "retro", niekoniecznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Trochę tylko magnolii skąpanej w malinie przełamuje ten brutalny skład, czuję głównie piżmo, wetywerię, ambrę, drzewo sandałowe i czarny pieprz. Jest bardzo nieładnie, paradoksalnie wydaje mi się, że niemodnie, jakoś tak przestarzale. Może to było przyjemne kiedyś, nie jest teraz.

ładne, ale nie malinowe

doszukiwałam się maliny w Hot Couture, ale sorry - nic z tego. zamiast maliny ja czuję magnolię, pomarańczę, bargamotkę, ambrę piżmo i nutę zieloną - łodygi , liście, rośliny. pieprzu też tam jest jak na zmiłowanie. szczypta może. perfumy te są bardzo kwiatowe, nie owocowe. bardziej w stronę eleganckiego mydełka, niż koszyka z ogrodu. ciepłe, zmysłowe, otulające, mocne, mające ogon i dużą projekcję. trwałe.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: miniatura

Zmysłowy i seksowny

Dla mnie jeden z ukochanych zapachów, kobiecy i seksowny, podoba się meżczyznom. Zapach wielopoziomowy, jednocześnie ciężki, korzenno - pudrowy i owocowy. Zawsze muszę go mieć, choć nie jest to łatwe, bo wersja ze szpilkami jest juz prawie na wymarciu:( Używam go od ok.10 lat, dla mnie pasuje zarówno latem, jak i zimą. Maliny sa wyczuwalne, a całośc sprawia niesamowite wrażenie.

Ilość zużytych opakowań: 1 100ml, 1 50ml, 2 30ml, razem 4

Mexx Look up now

kobiecość lat 90.

Wersja EDP Hot Couture jest bardziej gęsta od EDT, mięsista. Zapach zmysłowy, sensualny i przytulny. Wersja EDT bardziej lotna i przestrzenna. Tu jest wszystkiego więcej. Zapach wręcz oplata, otula.
Słodki, kwiatowo-drzewny, niemal ulepny, na granicy dopuszczalności. Trochę już kojarzy się z estetyką minionej dekady. Zbyt dosłowny w swej wymowie. Nie wiem, czy chciałabym go mieć, ale myślę że jak na czasy, w których powstał, pewnie cieszył się dużym popytem. Trzeba jednak przyznać, że potrafi poprawić samopoczucie.

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: próbka

Urok w szklanej butelce

Naprawdę, HC ma w sobie mnóstwo uroku i niewinnej zmysłowości. Omijałam go dość długo bo dotąd wszystkie znane mi zapachy z maliną przypominały mi bardziej gęsty, malinowy syrop niż sam, świeży owoc, tutaj jest inaczej, malinka, szczypta pieprzu i odrobina cukru pudru, nie ocieka słodyczą, nie dusi pudrowością ale tez nie eksploduje soczystą świeżością, piękny i wyważony zapach. Po 2-óch dniach testów zamówiłam flaszke, choć mój miesięczny budżet na kosmetyki został już przekroczony, ale co ja poradzę - Zauroczył mnie i na pewno kupię jeszcze nie raz, najwyżej odejme sobie od ust ;) Ładniejszych malin nie znam niż te w wydaniu Givenchy

Używam tego produktu od: ponad tydzień
Ilość zużytych opakowań: najpierw testy , dziś flaszka 100ml

malinowe cudo

Zakup tych perfum mogę zaliczyć do totalnego strzału w ciemno. Szukałam czegoś rozgrzewającego, ale nie duszącego na zimowe mrozy. Podgrzana malina? Zabrzmiało nieźle, choć do końca nie wiedziałam czego się spodziewać. Po nieudanej przygodzie z Amarige trochę się bałam tworów firmy Givenchy.
Hot couture to zapach kierowany do odważnych kobiet i ma kojarzyć się z zabawą, dzieciństwem wśród krzaków dojrzałych malin w pełnym słońcu. Nuty malinowe pobrzmiewają drogą przez zasłonę ambry, wetiweru i zmysłową magnolią z dyskretną nutką pieprzu. Słodkie maliny pozornie brzmią banalnie ale sam zapach taki absolutnie NIE JEST. Co ciekawe - na angielskim portalu z perfumami nuty zapachowe z Hot Couture przedstawiają się inaczej:

Heart notes (Nuta serca)
Magnolia
Top notes (Nuta głowy)
Raspberry nectar (malinowy nektar)
Base notes: (Nuta bazy)
Ambered vetiver
Scent (rodzaj zapachu)
Spicy (ostry, przyprawiony)
Feel (czujemy się w nim)
Elegant, Glamorous, Provocative
Nic dodać nic ująć:)Zgadzam się z powyższym w 100%
Hot couture to kompozycja bardzo kobieca i pełna wdzięku. Zapach kwiatowo - owocowy ale z niesamowitą głębią. Nie uważam się za osobę przebojową czy specjalnie "brave", jak dla mnie zapach jest romantyczny i subtelny. Maliny z pieprzem może i są hot, ale nuty drzewne i ambra skutecznie łagodzą ową "pieprzność". Zapach nie jest też jakoś przesłodzony, absolutnie nie czuję się oblepiona toną cukru. I dobrze bo nie znoszę ulepów. Ktoś napisał, że zapach jest podgrzany whiskey i coś w tym jest, choć nuty alkoholowej nie ma w swoim składzie.
Zapach polecany na zimę i tylko wtedy znakomicie pasuje.
Nie znam wersji EDT i nie będę próbować się do niej odnosić. Osobiście wolę EDP jeśli mam wybór, bo stawiam na lepszą trwałość i skoncentrowanie nut zapachowych.
I właśnie trwałość.. cóż edytuję te spostrzeżenia już enty raz, bo trwałość Hot couture EDP jest kapryśna jak ta pogoda za oknem. Jak jest wietrznie i poniżej zera to zapach najdłużej wytrzymuje na skórze. Na angielską pogodę jak znalazł :).Spryskane włosy pachną nawet na drugi dzień. Szale pachną kilka dni, tak samo kurtka czy płaszcz przy kołnierzu.
Flakonik ładny i elegancki w swojej prostocie. Szkoda że na nowszej wersji, którą posiadam nie widnieje już postać eleganckiej Pani, no trudno...
Tutaj gdzie mieszkam czyli w UK nie ma problemu z dostępnością bo Hot Couture wciąż jest do kupienia w regularnej sprzedaży w perfumeriach. Ja akurat znalazłam promocję pojemności 30 ml za 26 funtów (130 zł)
Piękny i bardzo uniwersalny zapach, można kupować w ciemno jeśli odpowiadają wam podane nuty zapachowe. Nie raz śmieszy mnie jak ktoś z góry pisze, że nie lubi owocowych perfum a bierze się za recenzowanie właśnie takich. Wiadomo, że recenzja będzie niepochlebna.
EDIT... dodam, że perfumy te niesamowicie podobają się mężczyznom, mój TŻ najpierw kręcił nosem jak zobaczył nowe pachnidełko (taka moja mała słabość...) ale jak już się wwąchał w moją szyję to nie mógł przestać :)
Używam tego produktu od: drugi tydzień
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

magnetyzująca malina

moje pierwsze perfumy, kupione za pierwsze zarobione pieniądze, więc mam do nich ogromny sentyment.
zakochałam się w nich jako nastolatka mając jedynie próbkę i obiecałam sobie, że kiedyś je kupię :)
dzisiaj patrzę na Hot Couture inaczej, myślę, że dojrzałam do niego. bo rzeczywiście, nie jest to zapach dla młodej dziewczyny, raczej dla młodej kobiety, swiadomej własnej kobiecości i seksapilu.
początek otwiera mocna woń malin posypana aromatem pieprzu, a wszystko to oblane słodkim, owocowym syropem.
bardzo oryginalny zapach, na szczęście mało popularny ;)
jedne z najtrwalszych zapachów jakie mam.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 2 x 100ml

niesamowite

Moje na chwilę obecną ulubione perfumy na zimową porę roku. Rozgrzewający zapach malin i pieprzu jest terz dzrweno kaiatowy. Niesamowicie kobiecy, intrygujący delikatny i drapierzny zarazem. Uwielbiam szkoda tylko, że mam miniaturę :( taki maluszek a tak potrafi rozgrzać i otulić.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: miniatura

mocniejsza wersja

Jest to mocniejsza wersja różowego "hot" , dostałam go w prezencie na gwiazdkę przez pomyłkę ( chciałam wersję różową ) zapach jest bardzo podobny ale bardziej zdecydowany i pieprzny , na pierwszy plan nie wysuwają się delikatne maliny w letni poranek , te maliny są raczej mocne , skropione whisky i mocno podgrzane, nazwa "hot" pasuje tutaj idealnie

Świetna wersja na zimę

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 1x 100ml

Malinowa dominacja :)

Uwielbiam te perfumy!!!
Sa jednymi z nielicznych, w ktorych wszystko mi pasuje, i zapach i trwalosc i flakonik (co akurat ma dla mnie najmniejsze znaczenie, ale jak oceniac to oceniac ;)
Najlepiej wspolgraja zima, kiedy wszedzie zimno i mrozno, a my mozemy otulic sie cieplym, zmyslowym Hot Couture...Bajka...Zapach pieknie rozgrzewa, jest cieply, slodki, dosc banalny, bo maliny z pieprzem szaleja na czele, ale za to podoba sie wszystkim ;)
Napisalam, ze najlepiej uzywac zima, ale jak mam ochote wychodze w nich nawet latem rano na zakupy, w dzinsach i mam to gdzies czy to pasuje czy nie;) Jesli tylko chce poczuc je na sobie - uzywam. Bo jeszcze trzeba dodac, ze niesamowicie potrafia poprawic nastroj :)
Z racji takiej, ze faceci uwielbiaja slodkie zapachy - ten podoba im sie szalenie.
Trwalosc fenomenalna! Na skorze caly dzien :)
Buteleczka elegancka, dystyngowana, wyrafinowana
Wszystko na 6 ogolnie, a ze tu max 5 wiec daje 5

Mój ulubiony, nigdy go nie zdradzę!

Hot Couture mam zawsze w domu. Kiedy tylko się kończy od razu zakupuję kolejny. Nie wyobrażam sobie nie móc po niego siegnąć kiedy mam na to ochotę.

Zapach kobiety eleganckiej, ale i zmysłowej. Zaczęłam go używać latem i z tą porą roku mi się kojarzy. Jednak zakochałam się w nim do tego stopnia, że stał się dla mnie perfumem całorocznym.

Długo utrzymuje zapach i zwraca uwagę zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Jest bardzo wydajny. Butelkę ma elegencką, chociaż stary image (z czarnym tłem) zdecydowanie bardziej mi się podobał, ale to na szczęście nie ma większego znaczenia w ocenie ogólnej perfumu.

Minus jest taki, że w Polsce można go kupić jedynie w sklepach internetowych. Najbardziej popularne perfumerie w naszym kraju tego perfumu już od dawna nie sprowadzają :/

KWC wszech czasów

Bożeeee zapach moich marzeń..mojego dzieciństwa. Moja mama go używała..miała wresje EDT w butelce wygrawerowaną panią. Pamiętam jeszcze przez jakiś czas po wykonczeniu go trzymała korek w torebce...za kazdym razem gdy cos tam szukałam musiałam go wachnac. Piekny slodki zapach....a trwałość? Trwalszych perfumow na sobie nie czulam nigdy. Jedyny minus to ze sa niedotepne w Polsce w perfumeriach..ale moze to dobrze bo za duzo osob ich nie zna:) Właśnie będę na świeta posiadaczką swojego flakonika EDP:)
edit: ostatnim razem trzymał na mojej skórze od 20 wieczorem poprzez impreze az jak rano sie obudziłam po poludniu. Mój TŻ nawet wyczuł i powiedział ze pieknie pachne:)