Cold Cream, Creme Mains (Krem do rąk)

Cold Cream, Creme Mains (Krem do rąk)

Krem do rąk z Cold Cream jest polecany do rąk przesuszonych i uszkodzonych. Przynosi ulgę dłoniom narażonym na działanie szkodliwych czynników fizycznych, chemicznych i termicznych. Krem przywraca skórze dłoni elastyczność i miękkość.
Zawarty w produkcie sukralfat przyspiesza gojenie tkanek. W ciągu kilku dni stosowania kremu znikają uszkodzenia skóry. Krem trwale nawilża, chroni i daje uczucie komfortu. Jest bardzo trwały, szybko się wchłania, nie zostawiając na dłoniach tłustej warstwy.

Produkt hipoalergiczny. Nie powoduje powstawania zaskórników.

zwykły krem/ nic specjalnego

To jeden z nielicznych produktów Avene, którego bym nie poleciła.
Zwykły krem do rąk, tylko droższy od reszty :) Kupiłam go, bo po remoncie skóra rąk bardzo mi się przesuszyła i chciałam zastosować coś skutecznego. Ufając marce Avene, kupiłam ten krem, zastosowałam i ... niewiele to zmieniło. Przyjemny zapach i konsystencja (jak to w Avene), ale nic poza tym. Informacje od producenta to m.in. zapewnienie ulgi dla "rąk przesuszonych i uszkodzonych" - nic takiego nie zauważyłam. Kremy za kilka złotych są porównywalne z tym tutaj, więc nie ma potrzeby - moim zdaniem - wydawać 3 razy więcej. Szukam dalej, bo tego kremu do rąk już nie kupię.

dobry na zimę

Jeden z lepszych zimowych kremów jakie miałam w swojej kosmetyczce. Być może cena jak na krem do rąk nie jest najniższa (za pojemność 50ml zapłaciłam ok 20zł) to i tak uważam, że to dobrze wydane 20zł.

KONSYSTENCJA: krem jest bardzo treściwy, gęsty, ale dobrze wmasowuje się w dłonie. Zostawia nawilżającą warstewkę, ale się nie klei. Powiedziałabym, że jest to dobra konsystencja na mroźne zimowe dni lub na narty :)

ZAPACH: specyficzny ale przyjemny, nie utrzymywał się jakoś długo na dłoniach.

DZIAŁANIE: chroni przed mrozem i wiatrem, nawilża ręce i (przynajmniej w moim przypadku) trochę je zregenerował. Niektóre kremy mają to do siebie, że mimo posmarowania jak wyjdę na mróz to dłonie i tak się wysuszają, być może to z powodu lekkich konsystencji? nie wiem.. W każdym razie w przypadku tego kremu problemu nie było, brak uczucia szczypania, ściągnięcia, dłonie były zmiękczone i ukojone. Drobne pęknięcia szybciej się goiły (być może ze względu na wodę termalną w składzie, która wspomaga regenerację naskórka). Może w swoim działaniu nie pobił mojego ukochanego kremu z L'Occitane z 20% masłem shea, ale mówimy tu już o kremie 4x droższym..

WYDAJNOŚĆ: powiedziałabym, że średnia.. ale u mnie kremy idą dosłownie jak woda.. miałam go jakieś 4-5 tygodni aplikując kilka razy w ciągu dnia, więc wydaje mi się, że i tak ok

Podsumowując: krem robił to do czego go stworzono, bez wielkiego wow, ale jego działanie podsumowuję jako dobre. Czy kupiłabym ponownie? tak.. i z pewnością w kolejnym zimowym sezonie kupię. Ode mnie 4 :)

Znakomity

Bardzo praktyczny i skuteczny krem do rąk. Nie bez przyczyny świetnie sprzedaje się w wielu krajach - od bardzo wielu już lat.

Zawiera wosk pszczeli oraz wodę termalną - czyli skład jest oparty na jednej z najstarszych (i najprostszych) receptur kosmetycznych na świecie - cold cream/cérat de Galien.

Lubię go za "łatwość w obsłudze" - aplikacja jest bezproblemowa, krem błyskawicznie się wchłania i od razu można zająć się czymś innym lub (zimą) założyć rękawiczki.

Jeśli chodzi o właściwości odżywcze i lecznicze - daleko mu do mojego ulubionego kremu L'Occitane, ale ten także sobie całkiem nieźle radzi - woda termalna Avene świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia.

Cold Cream tworzy na dłoniach wyczuwalną (ale uwaga - absolutnie nie lepką czy tłustą!) ochronną warstwę, dzieki czemu podrażniona skóra regeneruje się zdecydowanie szybciej.

Podsumowując - dla bardzo zniszczonych dłoni potrzeba czegoś bardziej odżywczego i natłuszczającego, lecz jako krem ochronny - bardzo polecam!

pierwsza depilacja bikini

Bubel numer 1

Ten produkt nie spełnia ani jednej obietnicy producenta. Nie działa w ogóle. Podczas nakładania myślałam, że o super, czuć że za chwilkę moje dłonie będą nawilżone.... ale nic podobne, produkt się wchłania i jakby go nie było. Na dłuższą metę nie regeneruje, nie nawilża, dosłownie nic.

Plusy:
nie pozostawia tłustej warstwy, jakby go nie było

Minusy:
drogi
nie nawilża
nie regeneruje
po 2 minutach dłonie są suche tak jak były
ma specyficzny zapach ale tego się nie czepiam bo to apteczny produkt

Podsumowując: Nie polecam, nie robi nic

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 0,5

Ratunek dla zniszczonych rąk

Krem mnie bardzo zaskoczył. Próbowałam wielu kremów do rąk, ale pomagały tylko na chwilę.

Mam często problemy z suchym dłońmi, które strasznie niszczą się przy sprzątaniu. Cold Cream mi pomógł.

Efekty:
- dłonie są długotrwale nawilżone, mimo że krem nie sprawia wrażenia treściwego
- dłonie mniej wysuszają się w ciągu dnia
- dłonie nie lepią się po kremie
- już po kilku dniach bardzo zniszczone dłonie stają się zregenerowane

Krem ma dziwny zapach :) trzeba się do niego przyzwyczaić i tylko dlatego odejmuję gwiazdkę.
Polecam.

- dłonie nie lepią się po kremie
- już po kilku dniach bardzo zniszczone dłonie stają się zregenerowane

Polecam.

Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 1

Zawiódł gdy najbardziej go potrzebowałam

Delikatny, dobrze nawilżający krem, który nie pozostawia tłustego filtru i ma niedrażniący (acz trochę chemiczny) zapach. Przyjemna konsystencja i wygodne opakowanie z bezpiecznym zamknięciem. Świetny do torebki.

Skąd więc tak niska ocena? O ile ten kosmetyk nadaje się do codziennego użytkowania, by utrzymać nawilżenie dłoni, o tyle w ekstremalnych sytuacjach nie daje rady. Najbardziej zawiódł mnie w mroźny dzień, gdy wróciłam do domu z małymi czerwonymi kropkami i rankami na sporej powierzchni dłoni. Krem, zamiast przynieść ulgę, potwornie podrażnił moje dłonie, powodując szczypanie i pieczenie.

Od tego czasu jesteśmy skłóceni i na pewno nie kupię go ponownie zwłaszcza, że regularna cena też nie zachwyca.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dwa

Najprzyjemniejszy

Krem do rąk, który cenię za formułę, długotrwałe działanie, a także przyjemny zapach. Wciąż jednak szukam produktu jeszcze lepszego, być może niesłusznie.

Proponowana cena kremu jest adekwatna do jego wydajności. Niewielka ilość jest wystarczająca do nawilżenia całych dłoni.

Używam tego produktu od: roku.
Ilość zużytych opakowań: dwa.

Nieszczególny

Kupiłam ten krem w promocji w SuperPharm za 9,99zł. I właściwie kupiłam go tylko ze względu na cenę i chęć wypróbowania czegoś z tej marki.
Opakowanie zamykane jest na zatrzask - to plus, zakrętka zawsze jakoś wypadnie mi z rąk.
Sam krem nie jest niczym szczególnym. Począwszy od konsystencji - gęstej i tłustej, przez zapach - ostry i brzydki, unoszący się w powietrzu jeszcze przez jakiś czas, przez rozprowadzanie - toporne, krem nie wchłania się do zera, a już na pewno nie wtedy, gdy wyciśniemy go na dłoń zbyt dużo, aż po działanie - krem jest efektywny tylko latem, zimą nie daje rady z mocno spierzchniętymi dłońmi.
Krem wystarczył mi na ok. 8 miesięcy nieregularnego używania - wydajność bardzo dobra.
Jedna uwaga: w opisie krem ma mieć 75 ml, mój ma 50ml. Ktoś się pomylił czy ja mam mniejszą wersję, ktoś wie?
Raczej nie kupię tego kremu ponownie, jest tyle innych marek na rynku, ale kto wie?

Używam tego produktu od: ok. 8-śmiu miesięcy

Wielki zawód

Wiązałam z tym kremem wielkie nadzieje, ponieważ bardzo szanuję markę Avene i ich produkty jeszcze mnie nie zawiodły. Nie oceniam ceny - to sprawa indywidualna, ile kto może wydać na taki produkt, ale w porównaniu do innych kremów do rąk Cold Cream jest jednym z droższych.

Przerobiłam już większość dostępnych w drogeriach (i nie tylko) kremów do rąk - od tych najtańszych do troszeczkę droższych. Uwielbiam gęste, treściwe i mocno nawilżające kremy (moi ulubieńcy to malinowy krem Balneokosmetyki, maść Hud Salva, krem L\' Occitane). W przypadku Avene otrzymałam krem średniej gęstości, szybko wchłaniający się, ale nie spełniający absolutnie ŻADNEJ z obietnic producenta. Nie nawilża, nie ma żadnych właściwości pielęgnacyjnych. Liczyłam na niego bardzo, dodatkowo z powodu zimowej pory.

Wielkim minusem jest też cecha, której staram się zwykle również nie oceniać, bo to rzecz gustu - zapach. Obrzydliwy, chemiczny, ble :( Nie używałam tego kremu z przyjemnością, chciałam go skończyć jak najszybciej. Miał tylko 50 ml, więc udało mi się to zrobić i to koniec naszej historii, na pewno już do niego nie wrócę. Nie wart swojej ceny, nie wart sprowadzania z aptek internetowych czy biegania za nim po mieście. Bubel, a szkoda.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50 ml

słaby

Mam suchą, wymagającą skórę dłoni, więc kremów do rąk "przerobiłam" mnóstwo. Kupiłam ten krem zimową porą z nadzieją, że to będzie "to" ale nie jest. Szeroka a krótka tubka, dość niewygodna w użytkowaniu, kryje w sobie produkt o dość gęstej, jak na kremy do rąk, konsystencji. Krem jest biały, rozsmarowuje się średnio, pachnie niepięknie (ale to wiadomo kwestia gustu) na szczęście mało intensywnie. Co jednak najważniejsze krem nie nawilża dłoni, niemal od razu po jego zastosowaniu mam ochotę ponownie pokremować ręce. Właściwości pielęgnacyjnych, kojących przesuszoną skórę naprawdę nie zauważam, choć przyznam, że nie podrażnia. Zostawia na skórze lekki tłustawy film (parafina?). Przy czerwonym Garnierze może się schować ze wstydu, przy wielu tańszych produktach też. Jak na dość drogi produkt niezłej w sumie firmy - słabizna.

Rozczarowanie!

Ten krem jest moim największym rozczarowaniem kosmetycznym ostatnich miesięcy.

Producent zapewnia, że produkt "odżywia i chroni wrażliwą i suchą skórę rąk" - myślałam więc, że będzie świetnym kremem na zimę. Zdecydowanie NIE JEST.

- nawilżenie jest bardzo słabe,
- nie chroni skóry rąk,
- kremowanie rąk kilka razy w ciągu dnia nie przynosi efektu, skóra dłoni cały czas jest szorstka,
-bardzo niewygodna tubka - po zużyciu 2/3 produktu trzeba się strasznie męczyć, żeby go wydobyć.

Słowem - wyrzucone pieniądze.