Ziaja, Rumiankowa, Tonik do twarzy (stara wersja)

Ziaja, Rumiankowa, Tonik do twarzy (stara wersja)

Delikatny bezalkoholowy tonik do codziennej pielęgnacji twarzy i szyi.
Łagodnie oczyszcza, odświeża i zmiękcza naskórek.
Wpływa kojąco na zmęczoną cerę.
Skutecznie łagodzi podrażnienia oraz intensywnie nawilża skórę.
Przywraca jej naturalne pH i przygotowuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Polecany do każdego rodzaju cery.
Substancje aktywne
Ekstrakt z rumianku, Prowitamina B5 (D-panthenol)

Na co dzień dobry

Posiadam jeszcze starą wersję opakowania :) Tonik spełnia swoje zadanie, a przy tym nie podrażnia skóry. Stosuję go na przemian z hydrolatami, które jednak bardziej cenię za pielęgnacyjne właściwości.

Plusy:
- dobre odświeżenie i tonizacja cery
- śmiesznie niska cena
- przyjemny, choć na pewno nie rumiankowy zapach
- nie podrażnia
- nie pozostawia na twarzy lepkiej warstewki

Minusy:
- średni skład
- nieco ściąga, mógłby bardziej nawilżać

Większych minusów nie zauważyłam:) Ot, zwykły codzienny tonik do twarzy. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki

Długo wyczekiwany... zawód, niestety.

Od dawna planowałam kupić ten tonik. Przez długi czas miałam problem z dostępnością tego kosmetyku i "złowiłam" go dopiero 2 miesiące temu w nowym opakowaniu- białym z kwiatkiem.
Zalety:
+Tani
+Ładny design
+Nie testowany na zwierzętach

Niestety wad całe mnóstwo :(
-Zapach: nie rumiankowy, chemiczny, bardzo intensywny... dziwny.
-Podrażnia moją skórę (czego nie robi ŻADEN tonik z Ziaji)
-Powoduje zaczerwienienie, pieczenie
-Wysusza moją skórę
-Staje się ona napięta a twarz tkliwa

Być może wraz z opakowaniem zmieniono recepturę, tego nie wiem. Ten tonik zdecydowanie nie jest dla mnie. Jestem zdziwiona że ten kosmetyk tak bardzo nie sprawdził się na mojej wrażliwej twarzy bo rumiankowe kosmetyki bardzo mi służą. Cóż, nie dla wszystkich. Wrażliwcy, suche buźki- uważajcie.

Fajny

Całkiem przyjemny tonik, nie podrażnił skóry, przywracał jej naturalne pH.Był bardzo wydajny, a cena rewelacyjna.Niestety składowo jest raczej średni, nie przebije mojego ulubieńca z Urody czy toników robionych samodzielnie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Manicure - odwrócony french

bardzo lubię

Tonik jest tani, ma śliczny delikatny zapach. Nie podrażnia skóry, odświeża, nawilża skórę. Wydajny. Szkoda, że nigdy nie mogę go dostac w Rossmanie ;)

Ilość zużytych opakowań: 2 x 200 ml

Świetny

Mam cerę trądzikową, szukałam łagodnego toniku bez alkoholu i taki znalazłam ziaja jest cudowna!

Plusy:
-nawilża moja twarz, skóra nie jest ściągnięta
-bardzo dobrze ja tonizuje
-niska cena a jaka jakość
-pięknie delikatnie pachnie
-opakowanie jest praktyczne i estetyczne

°ZADNYCH WAD°

Ilość zużytych opakowań: Połowa pierwszego

R E W E L A C J A !!!!!!

Najlepszy tonik ! Nie dość ,że oczyszcza i przywraca właściwe pH skóry to do tego łagodzi wszelkie podrażnienia.

Plusy:
+zapach
+delikatność
+skóra czysta i odświeżona
+bez alkoholu w składzie ( !!! )
+redukuje zaczerwienienia
+do każdego rodzaju skóry ,nawet trądzikowej !
+cena
+wydajność
+nawilża

Minusy:
-nie w każdej drogerii dostępny

Ilość zużytych opakowań: dwa

Jaka cena, taka jakość

Zmieniam swoją poprzednią, pochlebną recenzję. Czemu? Nie zwracałam uwagi na skład! Od niedawna zaczęłam interesować się tematem szkodliwej chemii w kosmetykach. Żałuję, że dopiero teraz. Ale lepiej późno, niż wcale.
Co zatem otrzymujemy w płynie za 4 złote od Ziai?

W 200 ml produktu znajdziemy 4 substancje czynne i 2 konserwanty.
2 składniki mogą działać komedogennie - pantenol (czwarte miejsce w składzie) i glikol propylenowy. O pantenol się nie czepiam, gdyż to prekursor witaminy B5. Ten drugi to humektant, który tworzy na skórze wilgotny, nie wysychający film nawilżający skórę. Może zatem zapychać pory.
Na trzecim miejscu w składzie mamy ekstrakt z rumianku, za co plus. I tu zalety się kończą. Po rumianku pysznią się 2 konserwanty, benzoesan sodu oraz bronopol. Za nim aldehyd heksylocynamonowy, składnik zapachowy, mogący uczulać, oraz 3 inne substancje zapachowe. Listę składników zamyka regulator pH, który rozjaśnia skórę lub przebarwienia, gdyż działa złuszczająco.

Tonik lubiłam ze względu na to, że nie wysuszał skóry, odświeżał i przyjemnie pachniał. Ale po wczytaniu się w skład już zachwycona nie jestem i będę szukać czegoś lepszego. Myślę, że powrócę do mojej sprawdzony wody różanej lub innych hydrolatów.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Bardzo dobry tonik

To byl moj 2 tonikz ziaji
plusy
-nie wysusza
-nie wywoluje alergi
-nawet nawilza
-slicznie oczyszcza
-tani
-latwo dostepny
Wlasciwie to od toniku wiele niewymagam ale jak za taka cene jest bardzo dobry tonizujei oczyszcza po nim moja skora jest gladka i nie czuje sciagania choc czesto zdarza mi sie to przy tonikach
Minusy
-nie zauwazylam

Niestety, ale nie:(

Przyznam szczerze, że o ile lubię inne kosmetyki Ziaja- tak toniki tej firmy niespecjalnie mi pasują. Ten akurat dostałam w prezencie od mamy- więc postanowiłam zuzyć, ale nie zachwycił mnie.
Tonik ma ładny, słodkawy zapach, nie podrażnia i praktycznie na tym koniec jego zalet. Przemywając nim twarz- w ogóle nie czuję jego działania, mam wrażenie, że on nie tonizuje, nie odświeża, nie zmiękcza skóry- zupełnie jakbym przecierała buzię zwykłą wodą. Zero jakiegokolwiek działania:( Zuzyłam do końca, ale sama go na pewno nie kupię.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Jest ok

Przyzwoity tonik do twarzy. Jest bardzo delikatny i ma przyjemny zapach.
Szybko się wchłania.
Jak dla mnie nie ma szału, nie działa w sposób zniewalający, ale jak na tonik to jest całkiem ok.

Plusy:
- zapach
- cena
- wydajność

Minusy:
- jest "zwyczajny"

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy

jestem zawiedziona...

Używałam dużo produktów z firmy ziaja. Miałam mleczko do demakijażu, tonik aloesowy i ogórkowy. Nie miałam do nich zastrzeżeń zwłaszcza że aloesowy pomagał gdy niekiedy wyskoczyła jakas krosta. Więc że rumianek kojarzy się jako środek antybakteryjny zakupiłam ten tonik. Niestety, jestem bardzo zawiedziona!
Plusy:
+ fajna buteleczka
+zapach ładny
Minusy:
- problem z cerą miałam gdy byłam licealistką. Po zastosowaniu tego toniku dostałam takich paskudnych czerwonych twardych krost, że żaden podkład ani kosmetyk do ukrywania pryszczy, tego nie zakrył. Przestałam stosować, ani jednej krosty na twarzy
-ciężko się otwiera, czasem nie chce się domknąć
- wysusza skórę
- inne toniki świetnie zmywały makijaż- wiem, to nie jest do demakijażu, ale on nie zmywa tylko rozmazuje.. Ciężko potem zmyć jest mleczkiem
Jak dla mnie wielki niewypał.

Ilość zużytych opakowań: więcej niż pół

Dobry tonik

Z tonikami mam już tak, że zazwyczaj były dla mnie zbędne, nie kupowałam ich, bo szkoda pieniędzy, bo niewiele robią itepe, itede. Jednak od pewnego czasu naprawdę przyłożyłam się do pielęgnacji cery(i są tego efekty:jupi: ) i postanowiłam nawrócić się na tego typu kosmetyk. Mam bardzo miłe wspomnienia związane z ogórkowym tonikiem Ziai, więc i teraz sięgnęłam po tą firmę:) Tym razem postanowiłam kupić rumiankowy, bo ten kwiatek kojarzy mi się z łagodzeniem, a akurat jesień szła, a wtedy moja cera staje się gorzej wrażliwa.

Opakowanie-przejrzysta butelka o przyjemnym dla oka dizajnie, tylko jak na Ziaję przystało-klapka ciężko się otwiera, paznokcie można na tym połamać, dlatego zawsze otwierając ją podważam o brzeg szafki/półki, bo ja to jednak bardzo lubię swoje paznokcie:brzydal: Otworek malutki, wygodnie się nim dozuje kosmetyk.

Tonik szybko wysycha na skórze, nie zostawia lepkiej warstwy. Ślicznie pachnie-nie rumiankiem(którego naturalny zapach notabene w kosmetykach uwielbiam), ale konwalią, świeżo i naprawdę ładnie:)

Używam go raz dziennie-rano, na twarz, szyję i dekolt, za pomocą wacika. Na twarz chwilkę później nakładam krem oraz puder-tonik świetnie przygotowuje skórę do tego.
Poza tym ładnie oczyszcza i tonizuje skórę, jest odświeżona i czysta, doceniam też to, że tonik użyty z rana delikatnie ,,budzi" moją cerę, wiecznie zmęczoną:D
Lekko nawilża, aczkolwiek za krem nawilżający to on robić nie może, bo na początku mojej przygody z kwasami nie stosowałam żadnych kremów nawilżających, tylko ten tonik i skończyło się na łuszczącej się skórze na nosie i policzkach, pełno suchych skórek, które zlikwidowało jedynie intensywne nawilżanie.
Fajnie łagodzi i uspokaja cerę, zarówno uwrażliwione przez zimno oraz kwasy piekące policzki jak i wypryski oraz zmiany trądzikowe, które szybciej się goją. Dostrzegłam to zwłaszcza na moim zmasakrowanym dekolcie(od ponad pół roku jest jednym wielkim stanem zapalnym, ciężko jest tam znaleźć skrawek skóry bez żadnych zmian i przebarwień)-jestem zbyt leniwa:torba:, aby smarować go kremami itd. w jego pielęgnacji stosuję tylko ten tonik i zauważyłam małą poprawę, bo chociaż krosty nadal się robią, to jednak szybciej znikają i są mniej dokuczliwe.
Nie zrobił żadnego kuku, nie spowodował uczulenia, wysypu, podrażnień:)

Używam od dwóch miesięcy, codziennie i w tym czasie zużyłam niecałe 2/3 butelki, więc jest wydajny.

Dobry kosmetyk uzupełniający codzienną pielęgnację. Taniutki, tonizuje, odświeża, a przede wszystkim naprawdę dobrze łagodzi.
Polecam:)