Guerlain, Terracotta, Tan Booster Active Bronzing Powder (Prasowany puder brązujący)

Po raz pierwszy laboratoriom Guerlain udało się uchwycić w pudrze efekt makijażu ułatwiającego opalanie: iluzję złocistej opalenizny oraz zaawansowaną technologię stymulującą naturalny proces opalania. Słoneczny koloryt cery jest bardziej intensywny oraz utrzymuje się dłużej. Dzięki kompleksowi Tan Booster skóra jest przygotowana, aby powitać słońce oraz opala się szybciej.

Występujący w dwóch odcieniach: 01 Light dla jasnej karnacji oraz 02 Medium dla cery złocistej.

Nie dla mnie

Bardzo sie rozczarowalam tym produktem. Kolor na mojej twarzy byl nienaturalny i zbyt pomaranczowy, mimo tego ze posiadalam najjasniejszy odcien :( Lubie na mojej twarzy "efekt musniecia sloncem", niestety ten produkt dawal bardziej "efekt brudnej twarzy"...

Używam tego produktu od: 2 proby aplikacji zakonczone fiasiem
Ilość zużytych opakowań: Mniej niz 1 g

ladny odcien, ale ciezko sie rozprowadza

Posiadam odcien 02, ktory w opakowaniu posiada lekkie drobinki, a do tego wyglada na bardzo ciemny. Na szczescie na twarzy nie wychodzi taki ciemny, choc nie nazwalabym go idealnym (cere mam raczej jasna, ale nie porcelanowa). Po nalozeniu jednak okazuje sie o wiele jasniejszy niz w opakowaniu. Jak w przypadku chyba kazdego bronzera kolor da sie dozowac nakladajac odpowiednia ilosc pudru. Przy oszczednym nalozeniu, daje dosyc delikatny efekt, natomiast po paru mocniejszych machnieciach mozna nim konturowac twarz u osob intensywnie opalonych, a nawet o bardzo ciemnej karnacji.
W przypadku makijazu dziennego nakladam go ostrozniej w ilosci o wiele mniejszej, natomiast przy wieczornym makijazu wiecej i w ten sposob powoli stopniuje intensywnosc koloru.

Trwalosc niczego sobie, zadnych niedociagniec mu w tej kwestii zarzucic nie moge. Trzyma sie na twarzy caly dzien, do tego wyglada dosyc naturalnie (ilosc, ilosc, ilosc!). Kolor nie jest wprawdzie matowy, ale drobinki widoczne w opakowaniu calkowicie sie rozmywaja i nie daja zadnego blasku ani poswiaty na policzkach.

Nalezy nakladac go rozsadnie i z glowa, poniewaz w przeciwienstwie do kilku innych bronzerow (jak MAC Matte Bronze czy Benefit Hoola) potrafi nadac pomaranczowyo ton skorze, co na pewno nie imituje naturalnego makijazu, ktory pewnie wiekszosc z nas pragnie uzyskac. Braz uzyskany produktem Guerlain ma odcien raczej cieplawy, nalezy go nakladac pedzlem typu stippling brush badz zaograglonym jak do pudru. Mocnego konturowania twarzy w przypadku osob o niezbyt ciemnej karnacji raczej nie zalecam, gdyz ewentualne linie nie sa zbyt latwe do roztarcia, a kontury twarzy zaczna sie wydawac ostre i sztuczne. Uzyskamy wiec efekt raczej postarzajacy, niz upiekszajacy.

Nie jest to jednak fakt skreslajacy bronzer z pozycji lidera. Nie nalezy wprawdzie do moich faworytow i jak za te cene spodziewalam sie czegos o wiele lepszego, ale sekret tkwi w posiadaniu lekkiej reki. Nalezy lekko trzymac pedzel i omiatac twarz. Nie trzec pedzlem po buzi!

Nakladac na cala twarz mozna zarowno w przypadku jasniejszych jak i ciemniejszych karnacji, ale tak jak wyzej lekka reka obowiazkowa.

Opakowanie typowe dla Guerlain, czyli wyjatkowo dorosle (dla mnie z lekka babciowate, ale pewnie nie powinnam tak mowic, bo milosniczki tej marki na pewno by mnie z siekiera ganialy za takie stwierdzenie :D). Latwo sie otwiera. W srodku standardowo duze, solidne lusterko. Opakowanie jest wyjatkowo wytrzymale, nie rysuje sie latwo, mozna spokojnie nosic luzem w torebce, a nie bedzie po kilku tygodniach wygladac jakby mialo 10 lat. Co wazne, bronzer jest na tyle trwaly, ze wlasciwie nie ma potrzeby nosic go ze soba w ciagu dnia, gdyz po uzyciu rano wytrzymuje na twarzy do wieczora.

Wydajnosc takze na plus. 10 gram w opakowaniu zapewnia kilkuletnie uzywanie kazdego dnia.

Pigmentacja wyjatkowo mocna, a wiec nie namachamy sie za bardzo latajac z pedzelem od opakowania do twarzy i z powrotem. Zaleta jest takze to, ze sie nie pyli.

Na minus zalicze jego rozcieranie. Nalozenie go na twarz z uwagi na koniecznosc posiadania lekkiej reki, nawet w momencie gdy sie rano spieszymy i nie mamy wiele czasu na porzadny makijaz, jest niezbedne. Z tego powodu nie uzywam go zbyt chetnie w sytuacjach stresowych, gdy dluzszy sen jest dla mnie wazniejszy niz idealny makijaz. Wole wtedy zrezygnowac z Guerlain i uzyc MACa lub Chanel, niz caly dzien myslec o tym, ze moge miec smugi na policzkach.

Z wyzej wymienionych powodow ponownie nie kupie, aczkolwiek nie jest to na pewno zly produkt i przypadnie do gustu wielu milosniczkom opalenizny.

Używam tego produktu od: Czerwca 2012

Mistrz

PLUSY:

:) najwiekszym plusem jest to, ze jest trwaly, u mnie wytrzymal nawet 11 h

:) dobrze nalozony nie robi smug

:) stapia sie ze skora, przez co nie widac granicy

:) wygodne opakowanie z lusterkiem

:) nie kruszy sie z czasem; konsystencja

MINUSY:

:( cena moze zniechecic wiele kobiet

:( nie umiejetnie nalozony robi smugi przy samej granicy z wlosami

Używam tego produktu od: dwa lata
Ilość zużytych opakowań: trzy

Polecam nawet dla cery alergicznej i wrażliwej

Wcześniej od roku 2003 uzywałam bikor\'a, gdyż większość pudrów mnie uczulała.
Ten dostałam w prezencie i okazał się strzałem w 10. Nie uczula
Długo się trzyma
Ładnie kryje i nadaje aksamitności cerze
Można uzyskać efekt od lekko muśniętej do opalonej twarzy
Nie zatyka porów
Nie brudzi

uzywam tylko podkładu i tego bronzera, bez pudru sypkiego.
Nie testowałam w lecie, więc nie wiem jak się sprawdza w gorące dni, ale w jesienne i zimowe jest super.

uzywam pędzla inglot, ten dołączony dla mnie wydawał się zbyt twardy.

opakowanie ładne, chociaż pstryczek zamykający już odleciał, ale nie przeszkadza mi to.

Ilość zużytych opakowań: uzywam krótko, ale nie widać ubytków.

Najlepszy

To najlepszy bronzer jaki kiedy kolwiek mialam! Dotychczas uzywalam zarowno tych drozszych ( marki selektywne), jak i tanszych... ale ten bije wszystkie na glowe!

Plusy:
- kolor: mam jasna cere, wiec ogolnie pudry bronzujace nie sa dla mnie wskazane, ale ten moge ze spokojem uzywac... i nie boje sie, ze bede wygladac sztucznie :) zwlaszcza latem :)

- trwalosc: caly dzien, czy latem czy zima

- opakowanie: ladne, jak to Guerlain :)

-wydajnosc: mam go juz rok, a latem naprawde czesto uzywalam, mimo to jest ze mna ciagle :) i mysle, ze zostanie jeszcze przynajmniej rok

-aplikacja: zadnych plam, ja uzywam tego jasniejszego odcienia i jest naprawde super, jezeli chce uzyskac mocniejszy efekt, poprostu dokladam warstwe.

Minus:
Wlasciwie tylko jeden: cena, ale mysle ze warto zainwestowac w dobry bronzer raz na kilka lat :)

OK

Nie zawiera drobinek rozswietlajacych, daje naturalny efekt zdrowo opalonej buzki, ale trzeba uważać z iloscia, by nie przesadzic…
Nie zapycha. Troche blednie po 6-7 godzinach.
A co do funkcji przyspieszania opalania, to pozostaje mi wierzyc, ze tak rzeczywiscie jest…
Pedzelek wykonany z miekkiego wlosia umozliwia bezproblemowa aplikacje kosmetyku, choc ja uzywam pedzla TBS.
Uzywalam od kwietnia 2010r. codziennie przez kilka miesięcy i nie zdołałam zuzyc całkowicie…
Odcien: 01 LIGHT – super kolor dla bladolicych.

Wspanialy

Po pierwsze idealnie pasuje mi kolor, mam dosc jasna karnacje, jednak kolor 02 slicznie ozywia buzie.
Po drugie daje efekt naturalny.
Po trzecie nie uczula!!!
Zakochalam sie w nim od pierwszego sypniecia!

MOJE dotychczasowe KWC

jestem bardzo wymagajaca w kwestii pudrow a szczegolnie kolorow jakie oferuja poszczegolne produkty od dawna mam ochote na dobry brazujacy puder mineralny poki co nie znalazlam lepszego od tan boostera. uzywam koloru nr 02. jest brazowy nie zawiera drobinek ale mimo wszystko daje bardzo fajny efekt opalonej buzki, jest dosc trwaly i zawiera skladniki przyspieszajace opalanie, podobne do tych ktore zawarte sa w skladzie kremow do opalania np w solarium. uzywam tego pudru od momentu gdy pojawil sie w sklepach i szczerze mowiac przyzwyczailam sie do niego mimo ze probowalam uzywac innych specyfikow. brakuje troche filtra ale nie ma produktu idealnego ;) opakowanie jest eleganckie i posiada mieciutki ekskluzywny pedzelek jednak dla mnie jest za maly do opruszenia calej twarzy pudrem

Używam tego produktu od: 1,5 roku