Freya EDT

Freya EDT

Wybitni twórcy zapachów twierdzą, że kobiecość to najważniejszy trend XXI wieku. Oznacza to zmierzch zapachów unisex, powrót do tradycji wyraźnego podkreślania odrębności płci.
Woda toaletowa Freya zawdzięcza swoją nazwę pięknej bogini Wikingów. W mitologii ludów skandynawskich Freya była boginią miło?ci, pożądania i płodności. Gdy olbrzym Ryczący Beli porwał ją do krainy olbrzymów, w całym wszechświecie przestało się cokolwiek rodzić. Wiosna zawitała dopiero wraz z powrotem Freyi, której udało się uciec. Mity wspominają także o magicznym naszyjniku Freyi, który zwiększał jej moc uwodzenia. Bogini korzystała ze swoich wdzięków, flirtując z wieloma bogami. Jeździła rydwanem zaprzężonym w koty, a czasami wkładała szatę z piór sokoła i latała jak ptak. Freya należała do najtrwalszych postaci mitologii skandynawskiej - oddawano jej cześć jeszcze w XIII wieku, gdy zapomniano już o innych pogańskich wierzeniach. Wiele współczesnych kobiet może utożsamić się z dziedzictwem Freyi - jej niezależnością, odwagą, radością życia. Woda toaletowa Freya to zapach dla niezależnej i nowoczesnej kobiety, która pragnie być wolna, dzika i nieskrępowana jak piękna bogini Wikingów. Ten zapach ma osobowość. Emanuje zmysłowością - naturalną jak przyroda Północy. Niemal czuć dotykiem jego zamszową miękkość. Górne nuty tworzą cytrusy i morska bryza, które dają wrażenie musującej świeżości. Sercem zapachu rządzą kwiaty - jaśmin i konwalia. W połączeniu z akordem imbirowym decydują o kobiecym charakterze całej kompozycji. Paczula i drewno cedrowe są otulone akordem zamszowym.

Kompozycja zawiera dwie niezwykłe nuty:
Imbirową stworzono dzięki specjalnej technologii, która umożliwia bardziej wierne odtwarzanie naturalnych zapachów. Zamiast kopiować aromat za pomocą zmysłu węchu, można... pobrać naturalne molekuły zapachu! Stworzona w ten sposób nuta imbirowa aż wibruje od naturalnej pikantności.
Akord zamszowy dodaje kompozycji zamszowej miękkości.
Flakon wody toaletowej ma oryginalny kształt inspirowany tradycyjnym stylem dekoratorskim Wikingów. Przypomina fiolki z napojami magicznymi stosowanymi przez boginie.

Cena: 84 zl / 50 ml

nieokiełznany zapach dla mnie, a mimo to idealny

Był ulubiony - był, bo już go nie produkują. Kiedyś znalazłam próbkę..ale niestety, po tylu latach byłą już przeterminowana :( a tak się ucieszyłam.
Szkoda, że EDIT, bo był świetny, opis oddaje wszystko, niezwykle trwały..wcale nie 3 godziny! kilka dni na ubraniu,a to świadczy o trwałości.
Mony, intensywny, wild.

Używam tego produktu od: używałam dawno temu 2 opakowania

cudna.....bogini Wikingów

Piękny był to perfum. Reklama w katalogu opisywała boginię Wikingów. Opisuje wspomnienie. Używałam jej w 2002 / 2006 roku. Potem wycofali.

Jeden z moich kilku faworytów. Ciepły w leśny sposob, słodki na jesienne pory. Intrygujący.
Fajny też był flakon ,nietypowy ,trzeba było włożyć metalowy szpikulec w otwór aby psiknąć. Jeden z lepszych perfum jaki kiedykolwiek oriflame zrobił.

Nie mój typ

Kupiłam ze względu na pomysłowe opakowanie, jednak zapach mi nie odpowiada - jest taki......ziemnisty, bagienny, kompletnie nie w moim stylu. Nie czułam się dobrze, używając ich. Trwałość ok. 3 godzin, typowa dla wód Oriflame. Ten zapach na pewno znajdzie swoje miłośniczki.

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ok połowy opakowania

Bordowe usta H&M

perfum rewelacja bez dwoch zdan.

Uzywalam tego zapachu odkad wszedl na rynek i do momentu kiedy go wycofano.Jest zmyslowy ale rownoczesnie dziki i jak dotad zaden zapach nie dorownal freii nuta zapachowa.Przychodzi mi od razu na mysl film Pachnidlo gdzie chlopak chce uzyskac zapach kobiety-ten jedyny...
Juz tylko marze o tym perfumie bo nigdzie go nie mozna zdobyc.

Ilość zużytych opakowań: 5 duzych opakowan

Nie przypadł mi do gustu.

Dekadę temu mając lat 15 szalałam, jak wszystkie moje koleżanki ze szkoły zresztą, za kosmetykami Avon i Oriflame.
Zamawiałyśmy tego mnóstwo, samych zapachów miałam całą półkę.
Ten nie zrobił mi żadnej krzywdy jak na przykład niektóre zapachy Avon, które po godzinie od nałożenia śmierdziały koprem czy innym zupełnie nieperfumianym paskudztwem.
Nie był brzydki, ale wyczuwałam w nim aromat mokrej ziemi w chwilę po ostrej ulewie, nie spodobało mi się to.
Wąchając ten zapach czułam się, jakbym leżała na ziemi gdzieś w środku lasu i wąchała błoto wymieszane z mchem, w którym jestem cała upaćkana.
To nie jest dobre skojarzenie, zapach też jakiś wybitny nie był.

Używam tego produktu od: używałam jakieś 10lat temu

Dziki zapach wolności

Zacznę od tego, że jest to chyba najpiękniejszy zapach, jaki dany mi było używać.
Trafiłam na niego zupełnie przypadkiem, dała mi go przyjaciółka, której nie przypadł do gustu i trzymała go na półce pomiędzy innymi flakonikami "dla ozdoby".
Dla mnie jest to zapach wolnej, trochę dzikiej kobiety, tak właśnie mogłaby pachnieć Ygritte (z powieści G.Martina) gdyby używała perfum ;)
Zapach piękny, korzenny, niebanalny, fajnie rozwija się na skórze i zaskakująco długo się utrzymuje.
Już długo szukam czegoś podobnego i... nie mogę znaleźć. Szkoda, że firma oriflame wycofała Freyę ze sprzedaży. :(

Ilość zużytych opakowań: w tracie pierwszego

Uwaga, ma MOC

Mam go już długo, i do tej pory sporo zostało we flakoniku.
Dla zdecydowanej, silnej kobiety - delikatne dziewczę w nim zginie przytłoczone wonią.

Zalety:
- ciekawy, korzenny zapach
- bardzo trwały - moje ubrania pachną nim aż do wyprania
- starcza na długo, wydajny

Wady:
- opakowanie piękne lecz niepraktyczne, bo nie da się go postawić
- niewygodny sposób rozpylania
- bardzo mocny - troszkę za bardzo...

Lubię używać go w zimne dni. Robię to jednak sposobem: z większej odległości psikam nim na bluzkę do założenia/sweter. Zapach jest bardzo mocny, większa ilość może udusić. Cieszy mnie trwałość zapachu.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze opakowanie

Korzenna dzikość

Zapach nie dla każdego, teraz już chyba nawet nie do kupienia. Początkowe nuty bardzo ostre, ale bardzo szybko łagodnieją. Osobiście zapach kojarzy mi się z ziemią i dzikim lasem. Jest bardzo korzenny i zmysłowy.
Używam go raczej w słotne dni kiedy potrzebuję czegoś aromatycznego.
Idealny też na wieczór. Niepowtarzalny.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 2 pełnowymiarowe

ostry

To była prosta wymiana..połowa butelki mojego zapaszku za połowę tego który był własnością mamy.
Zapach z kategorii takiej jak lubię -czyli orientalnej..

Ta 1 nuta którą czuję po popsikaniu się Freyą..Jest bardzo mocna.Ostra! Aż ciężko mi ją znieść mimo iż lubię zapachy tej kategorii.
Po kilkunastu sek. ta ostra nuta mija i zapach robi się całkiem ładny.

Plus kolejny-baardzo pomysłowa butelka i pomysłowy sposób "psikania"

Jednak ze wzg.na tę początkową ostrość nie kupię go!

Używam tego produktu od:miesiąc
Ilość zużytych opakowań:1 na pół na pół z mamą.

Intrygujący. Piekny ciepły, ale i drapiezny zapach. Na mnie lekko gryzący. Trwa na mnie do ok 4godzin, pozostawia ogon, co dla mnie nie jest koniecznoscia, ale milo usłyszec, ze pięknie pachnę. To co mi sie w nim podoba, a rzadko znajduję to własnie ten zapach imbiru, chociaż nie jest on ostry, raczej to ciepla imbirowa nuta.

Używam tego produktu od:rok(?)

Idealny na wieczór

Zapach sam w sobie jest dla mnie stworzony, żeby nosić go wieczorem, na jakieś większe wyjścia. Z czasem przechodzi śliczną metamorfozę na mojej skórze. Dość szybko jednak wietrzeje. Nie nadaje się na wielogodzinne imprezowanie :) W dzień chyba troszkę pachnie zbyt intensywnie.
I wszystko byłoby super, gdyby nie opakowanie. Niby ładne, ale strasznie mało praktyczne. Na początku, jako że buteleczki nie da się postawić, trzymałam w oryginalnym kartonowym pudelku. Jak położyłam poziomo, to okazało się, że wylała mi się 1/4 buteleczki, bo dozownik przeciekał :( Więc wstawiłam do ozdobnego wazonu i jest ok.
Podsumowując, woda świetna z wyjątkiem opakowania.

Na 5

Najlepszy zapach Oriflame i jeden z moich ulubionych. Delikatny,ale lekko pieprzny zapach sprawia, że nadaje się zarówno na co dzień jak i na wieczorne wyjścia. Dość trwały. Buteleczka niezwykle oryginalna, a i cena nie jest zbyt wygórowana, jeśli kupimy w promocji. Używam od dłuższego czasu, z przerwami oczywiście, żeby się nie znudził :) Z czystym sercem mogę polecić!

Używam tego produktu od: 3lat