The Makeup, Brightening Veil (Baza rozświetlająca)

The Makeup, Brightening Veil (Baza rozświetlająca)

Przy produkcji Brightening Veil, tak jak w przypadku innych kosmetyków do makijażu Shiseido, zastosowano Advanced Luminous Technology. Baza jest właściwie niewidoczna na skórze. Koryguje niedoskonałości skóry, sprawia, że piegi i zaczerwienienia stają się niewidoczne, idealnie wyrównuje koloryt skóry. Zawiera system kontrolowanego uwalniania witaminy C i filtr SPF24. Niekomedogenna.

no no no (z podziwem)

ale bez wielkiego zachwytu ;-).
Glupio mi troche oceniac kosmetyk niedostepny na calym Starym Kontynencie, acz w czasach otwartych granic i ebayu nie ma niczego czego przy malych staraniach nie dalo by sie jednak kupic ;-).
Baza ma piekne opakowanie, bardzo poreczny sloiczek z wysokojakosciowego plastiku, z oddzielna przegrodka na gabeczke do aplikacji. Dobrze lezy w dloni. Szkoda ze nie ma lusterka :-(.
Sama baza ma wyglad i konsystencje brudnobezowej pasty do butow - generalnie widzac odcien ma sie raczej niewielka ochote nalozyc to na twarz. A warto!
Rozprowadzac nalezy <b>sucha </b>gabeczka, ja probowalam rowniez palcami oraz pedzlem - z niezlym skutkiem. Rozprowadza sie bardzo "tepo" i bardzo trudno (czesto powstaja smugi). Dobrze nalozonego specyfiku nie widac na twarzy. Daje ladny satynowy, naturalny efekt zdrowej skory. Lekko wygladza. Ladnie wyrownuje koloryt twarzy, acz nie maskuje piegow (moje sa dosc jasne). Swietnie za to rozjasnia cienie pod oczami i przy skrzydelkach nosa (gwoli informacji- to jest baza <b>rozjasniajaca</b> a nie rozswietlajaca). Jest wydajna - niewielka ilosc specyfiku wystarczy na cala twarz.
Dla jasnych cer moze z powodzeniem zastapic podklad. W przypadku ciemnej cery obawiam sie ze efekt moze byc dosc sztuczny.
Niestety na tlustych kremach (np. wysoki filtr przeciwsloneczny lub ewidentnie tlusty krem na dzien) moze sie warzyc i wtedy zbiera sie w porach i zmarszczkach oraz podkresla ewentualne suche skorki.
Szkoda troche, bo liczylam na to ze bedzie moim podkladem na lato. Sama baza ma co prawda filtr sloneczny (13% skladu stanowi dwutlenek tytanu), ale dla mnie zbyt niski na naprawde sloneczne dni - SPF 24.
Co jest naprawde piekne to owo "mieszanie" swiatla na twarzy, zdecydowanie uszlachetnia.

Polecam jasnolicym.