Vice Versa

Vice Versa

Są to perfumy, jak wynika z moich obserwacji z serii limitowanej. Perfumy w których są zharmonizowane nuty owoców, kwiatów i nuty korzennej. Jesli chodzi o skład to sa tu m.in.: mandarynka, piwonia, jasmin, irys, cedr i ambra, ale nie tylko. W zalezności od osoby różnie się ten zapach kojarzy, na pewno nie jest jednoznaczny. Dla mnie poczatkowo był kwintesencją spreparowanego, sztucznie stworzonego zapachu, ale im dłużej ulegałam jego urokowi tym bardziej brał mnie on w swoje władanie :))) Ale uwazam że jest on niezapomniany i na wszystkim bez wyjatku robi wrazenie. Jest z gatunku tych cięższych i raczej słodkich zapachów, ale nie jest ani za słodki ani typowo kwiatowy, ani tym bardziej duszacy. Jest wyjatkowy i niepowtarzalny, zreszta jako seria limitowana, niezbyt znany jak sądzę. Dla mnie to zapach mojego życia.

Jakiś taki...sama nie wiem...

Bardzo intensywny i trwały. Naprawdę. Tylko kurczę nie w moim typie, momentami przypomina mi (o zgrozo i czarna rozpaczy) Very Irresistible, a kiedy umierać poczyna - pojawiają się nutki Gucci Rush (o rozpaczy jeszcze większa...). Ładna i wyraźna nuta korzenna, dla mnie jednak okraszona zbyt dużą ilościa kwiatów i słodyczy nieznanego pochodzenia. Podoba mi się to, że ewoluuje, zapachy YSL mają w sobie coś, co mnie ewidentnie pociąga - szkoda tylko, że nie ewoluuje w wybranym przeze mnie kierunku...

udany figiel

Aromat Vice Versa kojarzy mi się z czerwoną Dolce&Gabbana. Obydwa zapachy sa bowiem w podobnym stylu:
perfekcyjnie złożone aż do granic abstrakcyjności, pozornie słodkie a w rzeczywistości pikantne, mają też zbliżoną, lekko pudrową nutkę. Tak chyba kojarzono dawniej zapach kobiety - aktorki w garderobie, tuż przed wejściem na scenę. Koło D&G chodzą już od dłuższego czasu. Dzięki wymianie na Wizażu było mi natomiast dane zakosztować woni VV. W innym przypadku nie zwróciłabym pewnie uwagi na te perfumy. Tymczasem używam ich z przyjemnością - są radosne, wręcz figlarne pomimo swojej intensywności, a także trwałe. Moim zdaniem nadają się do noszenia zarówno w dzień jak i wieczorem. Gdyby potraktować je jako symbol i wyrazić go słowem, to woda Versace stwierdziłaby, że wiele rzeczy nie wygląda dokładnie tak, jak sądzimy. I to także upodabnia ten perfumiarski żart do czerwonej D&G.

moje ulubione :))

Jestem fanka tych perfum od kiedy je dostałam,a było to jakiś czas temu na Walentynki.Jest to seria limitowana ,ku mojej rozpaczy,wydana chyba z tej walentynkowej okazji.Już w samej buteleczce można się zakochać.Ma prostokątną butelkę,zupełnie gładka i prostą a na niej jest przepiękny koreczek w kształcie serca złoto czerwonego w którym to sercu zatopiono nazwe perfum.To opakowanie to prawdziwa ozdoba toaletki.Jesli chodzi o zapach to jest on kwiatowo,owocowo,korzenny,ale ani nie za słodki ani za mdły ani tym bardziej nie jest duszacy.Należy na pewno do kategorii tych cięższych,ale jest bardzo przyjemny dla otoczenia i nie tylko :))Nie przytłacza sobą wszystkich i wszystkiego dokoła.Poczatkowo wydawał mi się typowo syntetyczny,ale za każdym razem gdy go uzywam odkrywam w nim nieznane mi nuty.Używam go na codzień w zimnych porach roku,a latem wieczorem i w zależności od nastroju także czasem w dzień.Ewidentnie poprawia mi nastrój,dobrze się z nim czuję i otoczenie tez uważa że jest intrygujacy.Jak dla mnie zapach idealny,co nie oznacza,że nie szukam innych,ale ten na razie to faworyt :)))