Acqua di Gio Femme

Acqua di Gio Femme

Acqua di Gio - orzeźwiająco-kwiatowy aromat który powstał z mieszanki świeżych kwiatów tropikalnych i morskiej mgiełki. Ten przejrzysty zapach przenosi nas na spokojne piaski tropikalnych plaż.

Nuty zapachowe: słodki groszek, jaśmin, frezja, biały hiacynt, winogrona, piżmo, nuta leśna.

Acqua di Gio - świeży, naturalny, orzeźwiający zapach.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Jeden z moich faworytów

Zapach ten towarzyszył mi bardzo długo.
Zużyłam 2-3 buteleczki. Mam wiele zapachów, więc to osiągnięcie :)
Zapach lekki, delikatnie kwiatowy, słodki.
Dużo ćwiczę i zwracam uwagę, aby perfumy mnie nie męczyły.
Te były idealne nawet latem

Raczej ich nie powtórzę, bo zostały wycofane z polskich perfumerii stacjonarnych.

KOCHAM KOCHAM KOCHAM

To jest ten zapach który zawsze będę kochać. Kilka lat temu po przetestowaniu 20 ml próbki od razu zapadły mi w pamięci i wiedziałam że będę chciała kupić sobie duży flakon. Uważam że perfum wart jest swojej ceny gdyż zapach jest po prostu boski. Lubię Armaniego i jego perfumy a te są jednymi z ulubionych .

Przyjemny, świeży zapach

Poprzedniczki napisały wszystko o tym zapachu. Jest świeży, rozwijający się na skórze. Moim zdaniem pasuje eleganckiej kobiecie, choć elegancja nie musi być wyrażona dosłownie. Po spryskaniu skóry od razu maluje się uśmiech na mojej twarzy. Kojarzy mi się z czymś pozytywnym, ulotnym.
Trwałość jest przyzwoita. Zapach nie wywołuje jakiś ogromnych emocji, dlatego może w przyszłości do niego wrócę.

Używam tego produktu od: 3,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 duża miniatura

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Na bogato

W Acqua di Gio zakochałam się od pierwszego wdechu. Jest to zapach niesamowicie złożony, ma bardzo bogatą kompozycję i w jego przypadku naprawdę czuć, że to produkt z wysokiej półki. Z jednej strony jest bardzo świeży, jak mokre kwiaty w ogrodzie, ale jednocześnie jest słodkawy i upajający. Ma w sobie coś świdrującego i mimo wyraźnej lekkości może przytłaczać.
Czuję go na sobie właściwie tylko kilka minut po użyciu, ale to dlatego, że używam go od dawna i mój nos się do niego przyzwyczaił. Często jednak dostaję nieoczekiwane komplementy, że ładnie pachnę, więc jednak utrzymuje się dość długo. Raczej nie jest to typ "ogoniasty" - pozostaje blisko skóry.
Podoba mi się flakon - bardzo prosty, na przekór zawartości.

Ilość zużytych opakowań: jedno w tracie

Rewelacyjny!

Uwielbiam ten zapach! To chyba jedyny zawierający jakiekolwiek nuty korzenne, który nawet mi się spodobał. Zapewne dlatego, że ma w sobie tyle elementów morskiej bryzy, że maksymalnie orzeźwia. Absolutnie zakochałam się w tych perfumach, mogłabym je wąchać godzinami. Opakowanie jak dla mnie nie jest za specjalne, ale za to sam kosmetyk utrzymuje się na ciele cały dzień, a nawet i dłużej. Cena oczywiście jest bardzo wysoka, ale to standard, za naprawdę dobre perfumy trzeba zapłacić dużo, to jest właśnie taki produkt, z najwyższej półki.

Najbliżej tym perfumom do morza, trochę lasu, a wszystko zza szyby delikatności. Piękny, urzekający zapach, który niełatwo opisać słowami, pewnie dlatego już stał się legendą.

Używam tego produktu od: kilka lat

wśród zieleni i białych kwiatów

Zapachem zaraziła mnie kuzynka, która używa jedynie tych perfum. Przy każdym wspólnym spotkaniu przypominałam sobie jak bardzo pragnę je mieć. Piękne, świeże aczkolwiek oryginalne nuty kusiły mnie od dawna. W końcu razem wybrałyśmy się razem na zakupy. Ona standardowo wersja 50 ml, ja z obawy, że na mnie mógłby pachnieć inaczej, gorzej wybrałam 30 ml. Nie zawiódł mnie przy pierwszym użyciu, przy kolejnych, w innej porze roku aż do tej pory. Nigdy mnie nie zawiódł. Nadaje się na każdą porę roku, lecz idealny na lato i późną wiosnę. Na początku czuję koper, zieloną trawę i łąkę. Wszystko jest intensywne ale mimo to bardzo ciekawe i miłe. Za chwilę czuje słodki groszek, białe kwiaty i sorbet winogronowy. Jaśmin w tle delikatnie daje o sobie znać. Kocham go za tą skromność, za to, że nie próbuje wybić się na główny plan.
Ma trochę chłodu. Trochę letniego deszczu i mokrego podkoszulka. Można zaryzykowac stwierdzenie, ze jest zmyslowy. Potrafi byc. Z czasem osładza się, zamienia w delikatne mydło lecz nie męczy. Ja chcę go czuć cały czas. I czuję. Jest bardzo trwaly. Zapach świeży ale ma to cos. Jest inny, lepszy. Kobiecy. Jest jak świeże pranie. Ale nie takie, ze powiesz o! ładny proszek..Mnie wciąga, jest interesujacy. Rzadko zdarza sie, ze czujemy wszystkie nuty w kompozycji. Tutaj czuje i potrafie to opisac!
Używam tego produktu od: daaawno
Ilość zużytych opakowań: 1 całe, 2 w drodze

Ulubiony świeżuch

Właśnie kwitnie jaśmin i jego zapach jest dla mnie zniewalający i od razu skojarzenie z moją ukochaną wodą Acqua di Gio...piękny, świeży, lekki zapach. Uwielbiam go od lat. Jedyny zapach, który mi się nie znudził...Słodki, kwiatowy cudownie mnie otula, a za chwilę uwalnia się zmysłowe piżmo...
Długo utrzymuje się na mojej skórze i czuje się wyjątkowo kobieco!!!

Używam tego produktu od: od lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

GWIAZDKI JEDYNIE ZA WSPOMNIENIE

To drugi zapach, który wpisuje się w historię opisaną przeze mnie w recenzji Truth Calvina Kleina. Gwoli ścisłości, te perfumy były właściwie nie drugim, lecz pierwszym zapachem, który wystąpił w tej mrocznej historii sprzed kilkunastu lat. Niemal ją rozpoczął...

W moim domu rodzinnym, mimo zamiłowania mojej mamy do zapachów Guerlaina, obecny był również często gęsto Armani. Na pierwszą randkę z człowiekiem opisanym w recenzji Truth, dostałam od mamy właśnie Acqua di Gio, świeżo przywiezione z ojczyzny Armaniego. Nie były przywiezione z myślą o mnie, ale potem skumulowały się ważne wydarzenia w moim życiu osobistym. W nerwach szykowałam się na moje wielkie ważne spotkanie, a chyba nie miałam wówczas żadnych fajnych własnych perfum, takich prawdziwych, górnopółkowych. Wtedy mama poszła do siebie do pokoju i z przepastnej reklamówki pachnącej jeszcze lotniskiem Roma Fiumicino, wyjęła jasnopistacjowe pastelowe pudełko, skrywające flaszkę 100 ml tego cudownego (wtedy!) zapachu.
To był niesamowity dzień, wieczór...
Zużyłam do ostatniej kropli, a butelka nadal pachniała. Ostatnio widziałam, że jest dostępny w sklepie internetowym Douglasa i Empiku, stacjonarnie nadal w Superpharm.
Zapach BYŁ oszałamiający, luksusowy, nowoczesny, świeży i szykowny jednocześnie. Mocno kwiatowy, ale z czymś dziwnym zimnym w środku. Ogólnie porażająca moc kwiatów, zaś przeszywający chłód można było ewentualnie skojarzyć z mokrym bzem, gwałtownym wiosennym deszczem spadającym na kwitnące drzewa. Chłód wilgotnych białych kwiatów, tak bym to ujęła.
Dzisiaj to dla mnie mega dusiciel odbierający mi przestrzeń. Zaduszający ciężarem poważnych, białych kwiatów o stalowych kielichach. Kwiaty są tak białe, że momentami aż plastikowe. Niestety, dzisiaj Acqua di Gio jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Warto było skoczyć w tę przepaść? Mimo wszystko tak.

Używam tego produktu od: kilkanaście lat temu
Ilość zużytych opakowań: butelka 100 ml

Nostalgia, sentyment ...

Mam do tego zapachu szczególny sentyment, który wiąże się z moją pierwszą, już dojrzałą miłością. Po raz pierwszy dostałam go w prezencie bez mała dwadzieścia lat temu od ukochanego mężczyzny i tak jak w nim tak i w tym zapachu zakochałam się po uszy. Niestety miłość do mężczyzny nie przetrwała, ale do perfum owszem. Jest to dość zaskakujące w moim przypadku, gdyż jestem zwolenniczką raczej nut zapachowych z pogranicza męskich a tu ewidentnie mamy do czynienia ze świeżością, kwiatami i ... poranną rosą. Takie jest moje odczucie, tak mi się kojarzy. Uwielbiam ten zapach w okresie letnim. Kojarzy mi się z zapachem łąki o letnim, ciepłym poranku, takiej z rosą na trawie. Być może jasno zielony kolor flakonu sprowadza moje myśli do właśnie takich porównań. Zapach na mojej skórze nie utrzymuję się specjalnie długo, ale wcale mi to nie przeszkadza. Uwielbiam skrapiać się nim więc wylewam na siebie w ciągu kilku letnich miesięcy przynajmniej dwie setki:) Niestety nie jest już dostępny w regularnej sprzedaży w Polskich Sephorach czy Douglasie więc sprowadzam go sobie z zagranicy, ale z tego co się orientuję to również dostępny jest w perfumeriach internetowych.

Ot taki...

Na wstępie napiszę, że zapach ten dostałam i od początku nie przypadł mi do gustu...
Później się z nim trochę oswoiłam ale i tak nie lubię go używać za często.
Względnie pasuje mi tylko podczas biegania czy na siłownię...
Jakiś taki bez wyrazu, niby świeżak, niby nie...
Trwałość ok, butelka ładna, zapach - raczej nie dla mnie.
Mimo to oceniam w miarę wysoko, nie kierując się moim nosem tylko innych ;)

Ilość zużytych opakowań: żużyte może 1/4 z 50ml.

Pierwsza lekka perfuma, która tak mi się podoba.

Trwała i przyjemna. Kojarzy mi się z trawą cytrynową, a gdy ją czuję, mam przed oczami wizję spaceru po lesie. Nie drażni. Pasuje nawet do mojej urody, a to rzadkość wśród perfum, które tak mi się podobają. Jest typowo letnia, ale podejrzewam, że żadna pogoda nie będzie w stanie mnie od niej odciągnąć.

Mroźno....

Zapach raczej na cieplejsze dni.
Kojarzy mi się z algami, zawsze jak pomyślę o tym zapachu mam przed oczami algi ewentualnie kostki lodu.
Buteleczka bardzo adekwatna do zawartości.
Co sądzę o tym zapachu. Hmm, sama nie wiem. Używam bardzo rzadko, nie jest brzydki, nie jest też powalający. Zwraca uwagę otoczenia, zawsze słyszałam co tak ładnie pachnie. Zapach raczej "sezonowy" nie do regularnego używania.

Używam tego produktu od: sporadycznie o 2-3 lat