Magie Noire

Magie Noire

Perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa, zapach dość ciężki, zmysłowy.

Nuty zapachowe

Głowy: czarna porzeczka, hiacynt, bergamota, malina

serca: miód, tuberoza, narcyz, oriantalna róża

bazy: paczula, wetiweria, cybet, castoreum (strój bobrowy)

Cena: ok. 140 zł / 50 ml

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 137

słabe, wiekowe

natknęłam się na Magie Noire w perfumerii internetowej. a ponieważ lubię testować klasyki, zamówiłam próbkę. spodziewałam się czegoś naprawdę wow. w próbce było tylko starodawne mydełko w stylu naszych swojskich "być może". mój nos nie wychwycił ani jednej , nawet zgniłej porzeczki, żadnego hiacynta, czy maliny. ale bergamota - tak, owszem. trochę miodu by się znalazło gdzieś w otchłani tuberozy, jakieś róże, jakiś narcyz. może, kto wie. innych rzeczy tam nie czuję. bardzo mi się kojarzy ten zapach z klimatem aldehydów. jest duszący. to typowy boa z piór, przy czym pióra są bardzo zakurzone, ponieważ długo leżały w magazynie rekwizytów filmowych. czuć, że zapach ma swoje lata. nie dla mnie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[944312].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 43

Bliskoskórny, cielesny, zwierzęcy

Opisuję "nową" wersję.
\\nSkuszona opisem, zakupiłam je dla siebie.
\\n
\\nPierwszy psik... i odsunęłam się lekko zniesmaczona. Zapachniało mydłem sandałowym pomieszanym z żywicą. Duszny, ciężki, lekko stęchły zapach starszej pani.
\\n
\\nPostanowiłam się nie zniechęcać i odczekać chwilę. Zapach złagodniał, wysubtelniał, ta paskudna mydlaność gdzieś zniknęła. Zmieszał się z moją skórą, grzecznie się na niej ułożył, uwalniając aromat jakby skondensowanego mleka i miodu, odrobiny ziół, podszyte orientalnymi ziołami. Ta woń jest bardzo cielesna, przywodzi na myśl woń skóry ukochanej osoby, wiecie, ten moment, kiedy leży się w łożku razem i wtula się w siebie nawzajem. Któraś z poprzedniczek napisała, M.N pachnie seksem i właśnie tak jest. Wyczuwam w nim te zwierzęce nuty, bardzo wyrazny jest cywet, który uwielbiam, ale połączony z czymś ciepłym.
\\nZapach zdecydowanie nie nadaje się do biura.
\\nPodobną ilość komplementów zgarnęłam tylko używając Sensous Noir Estee Lauder. Skala reakcji na ten zapach była niesamowita i były to reakcje bardzo pozytywne!
\\nMyślę, że ta kompozycja sama wybiera sobie użytkowniczki z odpowiednim ph skóry, na której może odpowiednio rozkwitnać, nie jest to zapach dla każdego. Polecam aplikować ostrożnie - ja psikam na palec i to nakładam na zgięcie łokci, ciut na nadgarstek i za uszy/okolice karku przy włosach. To nie jest zapach, któremu służy "globalne opsikiwanie", chyba, że chce się zamęczyć otoczenie!
\\n
\\nButelka po reformulacji wygląda nieco inaczej, niż na zdjęciu zgłoszeniowym, poniżej zamieszczam aktualną buteleczkę
\\n
\\n+ przystępna cena butelek produkowanych po reformulacji: na allegro sa dostępne już od około 200 zł. Za butelkę vintage trzeba zapłacić ok 400, chyba że utrafimy megaokazję :)
\\n
\\n+oryginalny, niespotykany zapach, ciężko spotkać kogośto tez go używa
\\n+poręczna, prosta butelka
\\n
\\n+trwałość do ośmiu godzin przy oszczędnej aplikacji
\\n
\\n- trudno dostępny w perfumeriach, wersja vintage bardzo rzadka.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[801652].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 5

Niezwykłe...

Jakieś 2 lata wstecz moja mama dostała je w prezencie i od razu się w nich zakochała. Ja wolałam wtedy bardziej słodkie, cukierkowe zapachy i muszę przyznać, że ich nie doceniłam. Na szczęście w połowie butelki mama zaczęła je znacznie oszczędzać, więc zdążyłam się przekonać na własnej skórze jak wyjątkowy jest ten zapach. Jest kobiecy, wytworny i seksowny, po prostu ma w sobie to coś! Nieziemski aromat, który chodzi za Tobą od rana do wieczora...

Ilość zużytych opakowań: 15ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[772156].usefull || 0 }}% pomocna.

dzienny smoky eyes

Napisanych recenzji: 85

Bardzo się stęskniłam!!!

Poznałam ten zapach mając 20 lat. Używała go moja starsza o kilkanaście lat bardzo atrakcyjna znajoma. Chodził za mną i chodził, nie mogłam się od niego uwolnić.
Kupiłam go kilka lat później wydając większość pieniędzy jakie zabrałam ze sobą na wakacje. Bo kupiłam od razu 3 flakony... W hiszpańskiej drogerii była promocja:D
Nie żałuję i im jestem starsza, tym bardziej ten zapach doceniam. Jest tajemniczy, ale i konkretny, zdecydowany. Słodki, ale też surowością smaga po policzkach - taki przewrotny i pełen kontrastów.
Tak, już jestem pewna, że o te własnie perfumy poproszę Świętego Mikołaja:) To będzie cudowny prezent...

Używam tego produktu od: dziesięc lat
Ilość zużytych opakowań: 3x 75 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[568150].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 48

Napisanych recenzji: 351

retrosmierdziel

Magie Noire chodzilo za mna od kilku miesiecy, zastanawialam sie nawet czy nie kupic w ciemno bazujac jedynie na opisie nut zapachowych i niezwyklej aurze otaczajacej perfumy!

Magie to zapachowy koszmarek. Jest bardzo ciezki, w stylu lat 80, pachnie staromodnie, przytlaczajaco i migrenogennie. Na poczatku czuje chyba to castoreum zmieszane z potem, tuberoza, nuta taniej wody kolonskiej i ciezkim miodem. Zapach nie jest slodki, ale taki ziolowy, zawiesisty, bardzo hmmm fizyczny, bo jedzie potem obrzydliwie. Cale szczescie ze przy testach bylo jedynie 20 C, bo przy 40 stopniowym upale chyba bym zemdlala wachajac Magie N.

Kojarzy mi sie ze starsza babka ze spalona trwala, spodnica na gumce, zlotem z tombaku i papierochem w ustach i wyzywajaca mina.

Ewentualnie z wyuzdana kurtyzana. Zapach idealny do lunaparu.

Po kilku godzinach jakby traci swoja moc, pachnie znosniej, troche w stylu Soirow troche w stylu Chanel 5. Tamte zapachy jednak na mojej skorze znosze b. dobrze, M.N. zniesc nie moge.

Baaardzo trwaly, nawet kilkanascie godzin. Ubrania chyba nie wywietrzeje nigdy ;)

testujcie przed zakupem

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:probka niecala

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[417872].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 60

Napisanych recenzji: 249

niewspółczesny

Jeśli kogoś odrzuca Chanel No5 to niech lepiej nawet nie testuje tego zapachu. Jak w tytule, czuć, że to stary zapach. Mimo szczerych chęci nie mogę go znieść, zwierzęce nuty są bardzo silne. Bardzo trwały, niestety.Może kiedyś się przekonam do niego (tak jak to miało miejsce z No5) ale na pewno nie kupię.

Używam tego produktu od:jakiś czas
Ilość zużytych opakowań:liczne testy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[394185].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 37

Napisanych recenzji: 181

szyprowa tuberoza

Magie Noire poznałam ponad 10 lat temu,kiedy przyjechałam na studia do wielkiego miasta.Niedaleko mojej uczelni była Sephora i byłam tam częstym gościem;).Były to te piękne czasy,gdy na jej półkach stały sobie jeszcze spokojnie Organza Indecence,Le Feu,Escada Collection.W mojej pamięci utkwiły jednak 2 zapachy-Marina de Bourbon,która wydawała mi się wtedy ósmym cudem świata i właśnie Magie Noire.

Za każdym razem,gdy byłam w Sephorze,nie mogłam się oprzeć,by nie powąchać tych perfum-nie mogłam wprost uwierzyć,że można chcieć pachnieć w ten sposób.Zapach wydawał mi się bardzo ciężki,mroczny i gęsty,miodowo-ziołowo-kadzidlany.Fascynował mnie i jednocześnie odpychał.Potem zniknął z perfumerii i nigdy więcej go już nie widziałam

Jakiś czas temu nabyłam flakon Magie Noire-bardziej z sentymentu i chęci przypomnienia sobie tamtych czasów niż z jakiegokolwiek innego powodu-i odbieram ten zapach niestety inaczej.Na mojej skórze to przede wszystkim szypr-lekko
kwaśnawy,fizjologiczny,odrobinę zwierzęcy,grzeczne te perfumy nie są na pewno;)Dołacza nuta lekko słodkiego miodu i pojawia się tuberoza-nieco kokosowa,niezbyt nachalna,snuje się raczej gdzies w oddali.

Z szyprami układa mi się bardzo różnie,raczej na nie,niestety-a tuberoza z ulubionych składników powoli zmierza ku tym mało lubianym,więc Czarna Magia mnie nie powaliła-ale ze względu na wspomnienia miejsce w mojej pamięci miec będzie zawsze.

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[289505].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 79

piękne

pamiętam kiedy byłam małą dziewczynką :) używała go moja mama a ja jej podbierałam;
miał wtedy inną buteke,bardzo ładną, wtedy, czyli ok 15lat temu bardzo mi się podobał, nie pamiętam czym dokładnie pachniał, ale byłam zakochana-ciężki, zmysłowy, kobiecy

Używam tego produktu od:o hoho
Ilość zużytych opakowań:podbierane mamie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[278222].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 85

Napisanych recenzji: 260

WYJĄTKOWY...

Gęsty, tajemniczy, niezwykły.
Kojarzy mi się z lasem, polaną gdzie znajduje się drewniana chatka, w której mieszka czarownica (ale to żadna złośliwa staruszka tylko atrakcyjna, pewna siebie młoda kobieta) i z mrokiem, zapadającym zmierzchem.
Otoczona tym zapachem zamykam oczy i wówczas czuję się jak wiedźma, w wyobraźni przenoszę się w inną rzeczywistość... Na tym chyba polega magia tych perfum.
To ciężka i bogata kompozycja.
Wyraźnie czuć miód, poza tym jest mały akcent tuberozy, są maliny i jest odrobina róży. Całość jest bardzo ciekawa, na mojej skórze staje się słodka.
To zapach z nutą tajemnicy, intrygujący i pociągający, ale zarazem odpychający, budzący niechęć swym specyficznym klimatem.
Na pewno kontrowersyjny, ale mnie przekonał, tylko nasunęło mi się pytanie - czy miałabym wystarczająco dużo odwagi aby go nosić. Myślę, że tak, ale na chwilę obecną nie odczuwam takiej potrzeby, nie pałam żądzą posiadania. Może kiedyś...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[222174].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 14

Napisanych recenzji: 1367

ciężki, ziołowy...

W 2 slowach-ciężki i ziołowy. Dla starszej pani może i by się nadał... ale nie dla mnie. Źle bym się w nim czuła, na pewno. Jak dla nie to nie ma w nim nic eleganckiego, właściwie to chyba trochę męski zapach.
Przyznaje, że testowałam tylko 2 razy i męczył mnie za każdym niuchem.
Dość trwały (niestety)

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: próbka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[204259].usefull || 0 }}% pomocna.