Blueberry Body Butter (Jagodowe masło do ciała do skóry suchej)

Blueberry Body Butter (Jagodowe masło do ciała do skóry suchej)

Masło do ciała, przeznaczone do skóry suchej, z dodatkiem wyciągu z jagód.

Skład: Water, Octyl Palmitate, Cyclomethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glycerin, Glyceryl Stearate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Lanolin, Phenoxyethanol, Theobroma Cacao (Cocoa) Butter, Ceteareth-20, Hydrogenated Castor Oil, Vaccinium Corymbosum (Blueberry) Seed Oil, Methylparaben, Propylparaben, Xanthan Gum, Fragrance, Tocopherol, Limonene, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Linalool, Sodium Hydroxide. (10.08.2009)

Może być

Jak każde masło do ciała Body Shopu jest treściwe i jak przy wszystkich innych ma to swoje wady i zalety. Zaletą są dobre właściwości pielęgnacyjne (dobre nawilżenie), a wadą wyczuwalna warstewka na skórze - czasem dająca się wyczuć jeszcze następnego dnia, kiedy jeansy z lekka przyklejają nam się do nóg. Na pewno nie jest to kosmetyk do stosowania latem, ale na jesień i wiosnę jak najbardziej. Zapach trochę mnie rozczarował. Jagód nie przypomina; raczej lekko już przeżutą owocową gumę balonową. Byłam z niego całkiem zadowolona, ale na liście ulubionych się nie znajdzie.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Lubie

Nie jestem pewna, czemu ten produkt jest w kategorii zapomniane kosmetyki- maslo mozna znalesc w regularnej sprzedazy do dzis.
Bardzo lubie masla BS- kupuje je tylko przecenie- w regularnej cenie sa zdecydowanie za drogie.
Za kazdym razem decyduje sie na nowy zapach i jestem na prawde zadowolona z ich dzialania.
Sa zbyt inetnswyne i tresciwe by uzywac ich codziennie przez co starczaja mi na dosc dlugo.
Zwykle uzywam tych masel jesienia i zima- na lato sa za mocne. Mam wrazenie, ze moja skora sie pod nimi dusi.
Zapach jest dosc intensywny, slodki. Moja skora bardzo lubi to maslo. Nalozoen wieczorem nastepnego dnia nadal mozna je wyczuc na sobie- ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu.
Nie jest to zdecydowanie produkt dla osob, ktore lubia balsamy calkowicie wchalaniajace sie bo ten taki nie jest.

Zaznaczylam, ze nie kupie ponownie bo zwykle nie wracam do tego samego zapachu. Chetnie siegne po inny.

Używam tego produktu od: pare miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Takie sobie...

Typowe masło z TBS z kategorii "średnio nawilżających" (taką samą konsystencje i działanie mają m.in. masła malinowe i truskawkowe). Ładnie pachnie (chociaż niektórzy mogą uznać ten zapach za sztuczny), nawilża dobrze, ale niestety nie jest to długotrwałe nawilżenie i właściwie tyle... Wydajność przeciętna, opakowanie 200ml wystarcza mi na ok. 2 tygodnie codziennego stosowania. Podstawowym minusem jest natomiast to, że skóra okropnie się po nim klei. Strasznie nie lubię tego w masłach TBS - po wszystkich moja skóra się strasznie lepi, a samo masło wchłania się wieczność....

Jak za tą cenę nie powala. Nawet kupiony w promocji za 39zł lekko rozczarowuje brakiem efektu "wow".

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

depilacja opóźnianie porostu włosów

Lubiłam...

Konsystencja masła jest gęsta, choć delikatnie wodnista. Dość dobrze się wchłania, nie zostawiając przy tym tłustej warstwy. Stosowane regularnie sprawia, że skóra jest przyjemnie miękka i gładka, odczuwalnie nawilżona. Zapachem przypomina kwaskowatą, odrobinę słodką jagodę. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 200 ml

Świetny

Niestety matka natura chyba się pomyliła przy przydzielaniu mi powłoki zewnętrznej i zamiast ludzkiej wyposażyła mnie w "wężową".
Wystarczy 2-3 dni braku pielęgnacji i moja wylinka pozostaje na czym tylko popadnie: ubraniu, podłodze, dywanie, itp.

Dlatego tez przed kosmetykiem do mojej skóry jest postawiony baaardzo wysoki próg wymagań.

Masłom z TBS udaje się tym wymaganiom sprostać. Wystarczy nawet ze zastosuję w/w kosmetyk co 2 dzień i stan mojej skóry mnie zadowala tzn. brak zaobserwowanych resztek wylinki gdziekolwiek.

Zalety kosmetyku:
- poręczne opakowanie z którego bardzo wygodnie (choć ciut niehigienicznie) nabiera się kosmetyk,
- wydajny, niewielka ilość kosmetyku wystarczy do zadowalającego mnie nawilżenia skóry,
- masło bardzo dobrze się wchłania, nie pozostawia nieprzyjemnego lepkiego filmu na skórze,
- zapach, akurat ten jagodowy mi odpowiada (inne owocowe już nie), nie jest tak intensywny, słodki i sztuczny jak w niektórych innych wariantach,
- konsystencja, lekka i nietłusta,

Wady:
- cena bez promocji,
- zrobienie z tego wariantu zapachowego wersji "special edition" i ograniczenie dostępności.

Ilość zużytych opakowań: 3 jagodowe (a wszystkich maseł ok. 8)

ulepszony sklad

Zachecona promocja 2 w cenie 1 nabylam jagodowe maslo i z usmiechem na ustach stwierdzilam zmiane skladu na +
Opakowania przeszly facelift i chyba wole te stare niz obecne.
Najwieksze rozczarowanie to zapach - piekny w opakowaniu na skorze dramat, sztucznie slodki i nie dla mnie.
Nie podoba mi sie rowniez konsystencja, mialam kiedys wersje malinowa, truskawkowa, morninga i je kochalam a tu ciezko gluta wydobyc, ciezko wsmarowac.

napewno dam sie skusic jeszcze nie raz na te masla, ale nie na jagodowe, dziekuje

Używam tego produktu od: 2/3 lat
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowan

swietny produkt

Własnie dzis przechodząc kolo Body Shopu zobaczylam ze jest promocja na maselka :-) W zwiazku z tym zakupilam jagodowe i passion fruit. ( 2 duże za 50zl i do tego posiadam kartę Body Shopu wiec dodatkowe 10% taniej, wiec uwazam za dobry zakup:-) Jestem bardzo zadowol ona, swietne maslo, slicznie pachnie, a nie jest to duszacy, owocowy slodki zapach, tylko sliczny i naturalny. Jak dla to bliżej mu do borowkowego niz jagodowego. Mialam juz oliwkowe i migdalowe masla, ktore byly super, a i te im dorównuje. W miarę dobry sklad, olejki naturalne na wysokich miejscach w skladzie. Konsystencja prawdziwego masla, ktore topi sie na skorze,co akurat bardzo lubię. Świetne nawilzenie i natluszczenie, maselka te radza sobie z najsuchrzymi miejscami na moim ciele, kolanami, lydkami, szyja. Latwo sie wchlaniaja, ja po chwili sie ubieram i jest ok. Osobiscie dodam ze bardziej mi sie podobaly" stare" opakowania z zdjeciami swiezutkich apetycznych owocow niz te nowe z malowanymi obrazakami, ktore wygladaja sztucznie. Szkoda ze je zmienili :-( Masła Body Shopu sa świetnymi kremami do rak i stóp oraz balsamami do ust. Kolejny raz maselka Body Shopu udowodnily ze sa naprawde dobre i innym, a mialam wiele, daleko do nich.

Dobry dla skóry bez problemów

Posiadałam kiedyś kilka masełek z TBS, i to jest zdecydowanie moje ulubione, jedyne, które kupiłam po raz drugi.

Zapach jest dla mnie idealny z tych owocowych- przyjemny, słodki, lekki, długo utrzymuje się na skórze, ale nie jest przytłaczający i . Konsystencja jest typowa dla maseł- dość zbita (bardziej niż kilka podobnych tego typu produktów), ale kosmetyk łatwo się rozprowadza na skórze, dobrze się wchłania.

Jeśli chodzi o nawilżanie- jest to raczej produkt na lato, w moim przypadku nie nawilżał wystarczająco skóry narażonej na ekstremalne warunki (mroźne powietrze na zewnątrz, gorące wnętrza).

Nie jest to ideał, ale miło się masełka używa, warto kupić, jeśli jest akurat w promocji, bo normalna cena jest mocno zawyżona.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Lubię.... ale nie jest bez wad

Czy do niego wrócę? Nie wiem..... w końcu jest tyle zapachów do wyboru... ale lubię to masełko :)
Kilka słów:
- zapach- nie są to może świeżutkie jagody a raczej borówki prosto z krzaczka, ale i tak jak dla mnie jest bardzo fajny, a przede wszystkim nie przesłodzony, co się często TBS zdarza. Dodatkowo bardzo długo utrzymuje się na skórze.
- konsystencja jak na masło dość lekka, ale ja akurat takie lubię - to bardzo ułatwia aplikację
- bardzo dobrze nawilża, a raczej natłuszcza aczkolwiek moim zdaniem dla skóry suchej może być za delikatne (ja mam normalną i jest w sam raz)
- skóra po aplikacji jest bardzo wygładzona, miękka - niestety zdaję sobie sprawę, że to kwestia niezbyt fajnych składników
- wchłania się średnio - delikatny, lekko lepki film pozostaje na skórze dość długo - to akurat kwestia gustu, mi to akurat nie przeszkadza a przynajmniej nie zimą i wczesną wiosną, w lecie jest już problem (dlatego zresztą kupując je w zeszłym roku w lipcu odstawiłam do marca)
- nie uczula, nie zapycha
- wygodne opakowanie (jak większość maseł :)
- wydajność dość przeciętna
- cena podstawowa jak w przypadku wszystkich maseł TBS zdecydowanie za wysoka - w tej cenie nigdy bym go nie kupiła.
Podsumowując: w okresie promocji zdecydowanie warte przetestowania

Używam tego produktu od: 10 miesięcy z długą przerwą
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200ml

Jak to u TBS-gadżet ale tym razem nie pachnie ładnie

Masła do ciała TBS nie zachwycają szczególnie składem ale przyznaję, że kupuję je bo ich używanie sprawia mi frajdę.Mają przyjemną konsystencję, ładnie pachną i ogólnie sa przyjemnym produktem jesli nie liczy się na pielęgnacyjne cuda.
Kupuję je jednak tylko na wyprzedażach bo wtedy ich cena robi się bardziej znośna.

Tak i było tym razem przy masełku jagodowym.Niestety w sklepie zabrkło mi czasu na wwąchiwanie sie w testery i złapałam je w ciemno.

Powiem tak: tym razem zapach nie powala.Po pierwsze jest delikatniejszy niż np. w wersji migdałowej.A po drugie nie jest tak apetyczny.Dziwne te jagódki, jakby lekko sfermentowane i mdłe.Ale może faktycznie dlatego, że są to borówki amerykańskie a nie nasze jagody, które mają więcej charakteru.

Opakowanie jak zwykle fajne, porządnie zrobione.Szkoda, że zmieniają im szatę graficzną bo te starsze są zdecydowanie ładniejsze.

Konsystencja-określiłabym ją mianem masło-kremu.Jest twarda i zbita ale bardziej kremowa niż tłusta.Przyjemna, gładka.
Rozprowadza się ładnie, wchłania dość szybko nie pozostawiając tłustej warstwy.

Odżywienie?Słabo.Masło jest niby treściwe ale po kilku godzinach skóra znowu robi się sucha i napięta.Na długotrwałą poprawę jej stanu, szczególnie zimą nie ma co liczyć.
Nie odżywia dobrze łokci i kolan.Nie mówiąć już o innych strefach.

Dobra nie spodziewałam się po nim dużo.Liczyłam raczej na cos ładnie pachnącego ale tym razem i tyle nie dostałam.

Ilość zużytych opakowań: ok pół opakowania

Gdyby nie cena...

Nie mogę wchodzić do The Body Shop, bo ilekroć to robię, niesamowicie kuszą mnie właśnie masła do ciała. Od kiedy dostałam w prezencie mleczko o tym właśnie zapachu (gwiazdka zeszłego roku), ledwo potrafię się opanować od jego kupna, kiedy jest w promocji. Moim KWC jest Mleczko Wygładzające Nivea i uwielbiam jego zapach, ale kiedy czuję ten, po prostu wariuję! Mimo, że to piszę, to jednak ani razu nie kupiłam go sama, zawsze dostawałam w prezencie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: cena. Mając do wyboru Nivea (15-20zł) a TBS (nawet nie wiem ile dokładnie teraz kosztuje, 60zł?), wybieram to pierwsze. Gdyby nie było mi szkoda pieniędzy, to pewnie korzystałabym z obu, zależnie od nastroju. Polecam je gorąco, bardzo dobrze nawilża, szybko się wchłania i dzięki swej konsystencji jest wydajne (mi przy codziennym użytkowaniu starczyło na 2,5 miesiąca).

Niesamowity zapach

Uwielbiam ten zapach i konsystencję. Masełko jest idealne na chłodniejsze dni (w lecie się niestety nie sprawdza).
Kupilam go na wyprzedaży letniej i niestety musial przeczekać cale wakacje. Używała go również moja siostra i była tak samo zadowolona.

plusy:
zapach- utrzymuje się dośc długo
konsystencja
opakowanie
nawilżenie

minusy:
cena (na wyprzedaży 35zł, przed 70zł)
wydajnosć