M.A.C., Lipstick (Szminka do ust))

M.A.C., Lipstick (Szminka do ust))

Jedna z najbardziej lubianych przez wizażystów pomadek w eleganckim opakowaniu. Występuje w wielu odcieniach i 7 wariantach:
- matte,
- satin,
- amplified creme,
- frost,
- glaze,
- lustre,
- cremesheen.
Często występuje także w limitowanych edycjach,

w sztyfcie
kryjące

Świetna

Uwielbiam szminki Mac'a. Mają naprawdę piękne odcienie. Są bardzo trwałe, utrzymują się do kilku godzin. Pigmentację mają świetna. Cena wysoka jednak myślę ze warto mieć chociaż jedna w swojej kolekcji.

Kultowe

Bardzo je lubię, ale jakość zależy też od koloru. Bardzo lubię te kremowe, które świetnie nawilżają usta, są bardzo trwałe i ładnie się aplikują. Mają idealną konsystencje, nie za miękkie, nie za twarde. Nie klei się na ustach. Wybór kolorów jest ogromny. Opakowanie dość skromne jak na cenę, ale za to kultowe, od razu wiadomo co to za szminka.

Klasyka

Ogromna gama kolorów zamknięta w czarnym, minimalistycznym, klasycznym i eleganckim pudełku. Nie znam osoby, która po pierwszym zerknięciu na to charakterystyczne opakowanie nie pomyślała sobie "Muszę to mieć!".

Obecnie posiadam kolory: Velvet Teddy, Mehr, Twig, Faux oraz Captive o matowym lub satynowym wykończeniu.

Party Make Up od Max Factor

Klasyka

Szminki MACa to klasyka - czasem mam wrażenie, że inne firmy wydają szminki delikatniejsze dla ust. Formuła Matowa z MACa jest sztywna i wysuszająca. Oferta kolorystyczna jest oczywiście zachwycająca...

Zdecydowanie najlepsze

Posiadam 3 kolory Russian Red, Mehr oraz Spirit. Kolory matowe trzymają sie caly dzień. Nie obciążają ust, dzięki czemu skóra nie jest wyschnięta. Duży wybór kolorów i w stosunku do jakości produktu-atrakcyjna cena

Są lepsze pomadki.

Po długim czasie wzdychania do tych pomadek, widząc je u wszelkich blogerek i youtuberek, które wznosiły peany na ich cześć, pewnego dnia poszłam do sklepu MAC i zakupiłam jeden z najbardziej klasycznych odcieni - Russian Red.

Kolor faktycznie jest przepiękny, ciężko znaleźć tak idealną czerwień w gamie odcieni innych (szczególnie drogeryjnych) pomadek. Świetnie pasuje do mojej bladej cery i czarnych włosów. Opakowanie również jest bardzo fajne - ciężkie, solidne, bardzo eleganckie.

Ma bardzo treściwą konsystencje, przyjemnie aplikuje się ją na usta. Ja akurat nie posiadam konturówki, ale przy mocniejszych odcieniach typu fiolety, czerwienie jednak polecam się w nią zaopatrzyć. Jeśli chodzi o trwałość......niestety bardzo się zawiodłam. Szminka się bardzo łatwo rozmazuje i szczerze nie różni się według mnie od pomadek za 10zł pod tym względem. Być może każda szminka tak ma, ale pod wpływem kultowości tych pomadek oczekiwałam, że są nie do zdarcia.

Zamówiłam niedawno drugą pomadkę z serii JUICY FRUIT, ponieważ chce dać im jeszcze jedną szansę, testując inny kolor. Poza tym uległam czarowi opakowania i kosztowała 50zł czyli jest to cena do przeżycia ;).

Kultowa

Każda kobieta powinna mieć w swojej kolekcji choć jedną szminkę z MAC. W ostatnich latach wszyło mnóstwo marek oferujących szminki w kolorach tęczy, ale MAC pozostanie dla mnie synonimem szminki doskonałej. Ja swoją (Russian red) dostałam na urodziny. Sama nigdy bym sobie nie kupiła szminki w takiej cenie, ale na specjalne okazje jak najbardziej warto sobie zażyczyć ;)

Moja ulubiona

Posiadam pomadkę o matowym wykończeniu i kolorze Velvet Teddy.

+ eleganckie opakowanie
+ piękny kolor
+ matowy efekt na ustach
+ nie wysusza
+ nie wchodzi w zmarszczki
+ nie roluje się

- na moich ustach trochę nietrwała

Średnio

Nie rozumiem zachwytów nad tymi pomadkami. Mam w szminkę w kolorze Diva, intensywny, mocno napigmentowany odcień. Robi zjawiskowe wrażenie na ustach. Ale trwałość jest nijaka, z konturówką specjalnie dobraną z tej samej firmy nie współgra. Konturówka zostaje a pomadka schodzi po chwili mówienia, wchodzi w załamania ust, zbiera się w kącikach i paskudnie roluje. Masakra...

Taka sobie.

Mam szminkę RUBY WOO. Myślałam, że będzie to klasyczna czerwień, jednak się zawiodłam. :(

Ale mimo wszystko szminka jest w pięknym i eleganckim opakowaniu. Nie ściera się od razu, poprawki są konieczne dopiero po kilku godzinach. Nie wysusz ust.
Faktycznie, szminka jest troszkę tępa, ale nakładam ją pędzelkiem do ust i nie jest tak źle.
Słyszałam, że jest to produkt podkreślający suche skórki - to prawda. Dlatego warto zrobić peeling ust przed nałożeniem.
Cena też nie jest niska, jednak kolorystyka produktu bije na głowę inne marki.

Nie wiem, może w przyszłości skuszę się na inne kolorki.

Mini love

Posiadam trzy matowe szminki. Naturalnie, zaczęło się od jednej - klasycznej czerwieni, którą kocham niesamowicie, choć nie używam super-często. Potem wyrazisty róż - tak samo genialna, używana nieco częściej ale ostatnio poszła w odstawkę na rzecz koloru Teddy - IDEALNEGO nudziaka. Po prostu idealnego. Zawsze mam tą szminkę w torebce, ubóstwiam. Usta po potraktowaniu ich tym kolorem wyglądają niesamowicie.
Dużo się naczytałam na temat tego, jakie pomadki z MAC są wysuszające itp. BZDURA totalna! W porównaniu z innymi matowymi szminkami (a mam ich trochę) ta z wysuszaniem nie ma nic wspólnego. Jeśli chodzi o jej trwałość, to jest to szminka która nie zastyga, więc teoretycznie powinna się szybciej zużywać, ale moim zdaniem dzięki swojej pigmentacji i tej niepodrabialnej kremowej formule, tworzy produkt idealny - wolno schodzący i komfortowy na ustach. Też zjada się bardzo ładnie, nie robi plam :)
Jedynym minusem jest oczywiście cena - 86zł to jednak trochę sporo jak na studencki budżet, no ale... Jakość adekwatna!

Nie umiem się z nimi rozstać!

Szminki M.A.C to produkty, które królują w mojej kosmetyczce. Mam kilka odcieni, a kolekcja stale się powiększa. Chyba żadna inna marka nie wydaje aż tak interesujących limitowanych edycji i nie zatrudnia aż tylu gwiazd do promocji co właśnie M.A.C (kolekcję Viva Glam współtworzoną z gwiazdami uwielbiam!). Wybór kolorów i wykończeń jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja jestem ogromną fanką matów, które bardzo długo utrzymują się na ustach i co interesujące, nie wysuszają ich aż tak bardzo jak ich tańsze, matowe odpowiedniki. Jestem fanką tych charakterystycznych, "nabojowatych" opakowań, to one sprawiają, że szminki M.A.C są wyjątkowe i nie można ich pomylić z żadną inną marką. Kiedyś nie byłam do nich przekonana, ale jak wypróbowałam, to każdemu je polecam!