Ziaja, Kozie Mleko, Krem 2 Odżywianie, wygładzanie

Ziaja, Kozie Mleko, Krem 2 Odżywianie, wygładzanie

Preparat o bogatej, formule regenerujący skórę suchą i mało elastyczną. Uzupełnia niedobór substancji odżywczych. Wzmacniając płaszcz lipidowy zapobiega nadmiernej utracie wody. Działa ochronnie na naskórek. Przyspiesza regenerację skóry oraz wygładza drobne zmarszczki. Polecany na dzień i na noc do cery suchej i skłonnej do zmarszczek, po 20 roku życia.
Substancje aktywne: Kompleks składników koziego mleka, Prowitamina B5 (D-panthenol), Witamina A, Witamina E

Zależy od typu skóry

Krem dostosowany jest raczej dla cery suchej, stąd zapewne jego dość ciężka formuła.
Cerę mam mieszaną, skłonną do odwodnień, strefa sucha potrafi być naprawdę sucha i to był powód czemu zakupiłam ten krem.
Od razu po 1 użyciu wiedziałam, że nie będzie to krem na dzień, ale raczej na noc, ma odżywczą formułę a moja strefa T woli oleje niż odżywcze kremy na dzień, toleruje też półtłusty dermosan.
Stosowałam go z pominięciem nosa i czoła na noc. Długo się wchłania, zostawia lekko lepką konsystencje (inną niż np czyste oleje). Nie był to jakiś super efekt wart uwagi, strefa sucha nie była mocno odżywiona, a potrafiła się dodatkowo też zapchać. Rano bardzo często tylko przemywam twarz zimną wodą lub tonikem/hydrolatem a nadal miałam lepkawą wartswę na skórze.
Używałam go zamiennie z kremem nr 1 (ten na dzień) i w końcu się poddałam, cera nie zdawałam się zbytnio ani nawilżona ani zregenerowana niż wcześniej, ale nie odwodniła się bardziej.
Gliceryna dla cery jest ok, ale zdarza się ją zapchać, ale na pewno dużo mniej i rzadziej niż np parafina czy silikony.
Opakowanie małe, poręczne, ładny zapach, niska cena i dostępność to jego podstawowe plusy.
Domyślam się, że odczucia osób z cerą typowo suchą mogą być zupełnie inne, jednak myślę, że czasem znakowanie tego typu produktów jest dośc umowe i warto po prostu patrzeć na skład (im dłuższa lista składników lub potencjalnie zapychająca tym ostatnimi czasy częściej rezygnuje z zakupów tego typu kremów).
W składzie ma olej z nasion palmy, nie każdemu on sie przysłuży, mi tego typu oleje nie leżą, skóra bardziej się zapycha, jest za ciężki na jej potrzeby.
Jedno opakowanie przy codziennym stosowaniu starczyło na miesiąc.

Świetny Krem

Jest to świetny krem do cery suchej, pięknie nawilża zostawiając cienką lepką powłokę, która mi osobiście nie przeszkadza. Krem ma również piękny lekki zapach ( pachnie mlecznie ). Pojemniczek jest szczelny, nic się z niego nie rozlewa. Kupiłam go 3-4 miesiące temu, a wciąż mam go jeszcze około 1/2 pojemniczka, więc jest bardzo wydajny.

Wolę krem 1

Bardzo lubię krem 1 kozie mleko więc postanowiłam zakupić rownież 2. Niestety nie odpowiada mi aż tak jak 1. Być może bardziej odżywia ale strasznie ciężko się go nakłada , co bardzo mi przeszkadza.

Mam również kozie mleko 1. Obydwa spisują mi się bardzo dobrze z tym,że pierwsza wersja jest o wiele lżejsza i nadaje się na dzień oraz pod makijaż. Kozie mleko 2 jest natomiast gęstym i tłustym kremem, trochę przypominającym ziaję oliwkową, jednak o innym zapachu. Z tego względu stosuję go głównie na noc. Krem bardzo dobrze nawilża i odżywia skórę. Jest ona po nim gładka i miękka.Zapach bardzo przypomina mi ten od Dove. W żadnym wypadku nie pogorszył mi stanu ceny, wręcz przeciwnie - polepszył. Cena również jest dużym plusem.

Dobry dla młodych dziewczyn

Zmieniono szatę graficzną więc podejrzewam, że w składzie coś zmieniono ale nie mam porównania niestety. Krem nadal ślicznie pachnie, jest tłusty (uwielbiam kremy tłuściochy), świetnie nawilża twarz, jest przeznaczony dla cery 20+ ze skłonnością do zmarszczek, ja używałam go mając 25 i sądzę, że w tym progu wiekowym ten krem jako przeciwzmarszczkowy jest za lekki. Jeśli chodzi o nawilżenie polecam ale dla dziewczyn potrzebujących mocniejszego nawilżenia polecam rozejrzeć się za innym kremem. Dodatkowym plusem jest, że nadaje się pod makijaż .

Nie jest zły

Po jakimś miesiącu stosowania tego kremu, zniknęły wszystkie płytkie zmarszczki, które miałam na czole. Bardzo dobrze nawilżył i odżywił moją suchą skórę. Ostatnio jednak, po stosowaniu go, okropnie pojawiają mi się pryszcze.

Zalety:
*ładny zapach
* wydajny
*niska cena

Wady:
*zbyt tłusta konsystencja
*bardzo wolno się wchłania

Nie jest zły

Średnio tłusty krem.
Bardzo dobrze nawilża.
Stosując na brodę zauważyłam nowe krostki dlatego w tej partii twarzy stosuję tylko krem 1 z tej serii.
Pięknie pachnie.

Jestem z niego bardzo zadowolona jednak oczekuję, że znajdę kiedyś jeden krem, na dzień i na noc. Tego na dzień na pewno nie zastosuję.

Przyjemny dla cery tłustej

Kupiłam go, bo chciałam dodatkowo nawilżyć moją skórę na noc i pozytywnie się zaskoczyłam. Krem wchłania się szybko, nie zostawia tłustego filmu na twarzy, daje bardzo miłe, ale nie ciężkie uczucie nawilżenia, pięknie pachnie, jest wydajny. Zauważyłam też, że rano budzę się ze znacznie mniejszą ilością sebum. Czasem używam go na co dzień, kiedy nie chce mi się malować. Za dnia już tego sebum tak nie blokuje, ale bardzo komfortowo się z nim czuję.
+cena i dostępność
+przyjemny zapach
+szybko się wchłania, nie zostawia tłustego filmu
+porządnie nawilża

Trochę rozczarowanie

Na początku byłam z tego kremu zadowolona, po jakimś czasie zauważyłam, że nawilżenie skóry jest pozorne. Ten krem bardziej natłuszcza niż nawilża. Nawet na noc ciężko go używać, bo wszystko się lepi do skóry, jak ma się dłuższe włosy to się przyklejają i strach kłaść się na poduszce. Na plus ładny zapach, niska cena, można go używać do rąk i ciała, tu sprawdzi się lepiej niż do twarzy.

zapchał mnie

Plusy:
-ładnie pachnie
-jest idealny na noc, treściwy i bogaty
-tani
-wydajny

Minusy:
-zostawia na skórze tłusty film
-po dłuższym czasie zapycha
-pojawiły mi się po nim pryszcze
-bardzo pogorszył dobry stan mojej cery
-trzeba BARDZO uważać na okolice oczu, bo bardzo podrażnia

Dobry

Przetestowałam już różne kremy, także z wyższej półki.Niestety nie każdy okazał się tak skuteczny jak ten.Kremik dobrze nawilża, co najważniejsze odżywia skórę i napina ją.Skóra po nim jest gładka,miękka i rozjaśniona.Ma on także właściwości regenerujące, co da się zauważyć "gołym okiem" na skórze.Zapach ładny, choć dla mnie zbyt intensywny.Do tej pory nie znalazłam lepszego kremu.

Plusy:
-Nawilża,odżywia
-Napina
-Rozjaśnia skórę.
-Miękka skóra
-Tani

Minusy-
-Małe opakowanie
-Wydajność

Polecam,nie zawiedziecie się. :)

...uno, DUE :)

Konsystencja bardziej zbita, na pewno gęstsza, niż w przypadku numeru 1. Dla mnie do stosowania na noc bez żadnych zastrzeżeń, nie mniej jednak znam lepsze kremy o podobnym działaniu regeneracyjnym. Z tego powodu, jeśli sięgnę ponownie po Kozie Mleko to wybiorę lżejszego "bliźniaka" :D