Sain de jour matifiant (Krem matujący na dzień dla cery tłustej i mieszanej)

Sain de jour matifiant (Krem matujący na dzień dla cery tłustej i mieszanej)

Wyrównuje i skutecznie redukuje błyszczenie skóry, dobrze nawilża, nadaje skórze atłasowy, gładki wygląd.
Zawiera mikro-drobiny wchłaniające nadmiar tłuszczu, glicerol zapewniający odpowiednie nawilżenie, czynnik DEFENSINE zwalczający wolne rodniki oraz filtry UVA/UVB chroniące przez promieniowaniem.

Oceniam na trzy *

Niby matujący, ale matuje mnie tylko na chwilę, chociaż na początku wydaje się super. Nie nawilża, ale i nie wysusza skóry. Jest w postaci płynnej emulsji, którą trzeba szybko rozprowadzić, inaczej zastyga na twarzy, tworząc białe plamki. Nie podano wysokości filtrów UV, więc pewnie są symboliczne, czyli żadnej ochrony nie dają. Myślę, że trzy * to odpowiednia ocena tego kosmetyku.

jeden z lepszych

Lubie ten kremik więc pokusiłam się o zgłoszenie go do KW. Przede wszystkim bardzo dobrze nawilża, a kremy matujące często nie spełniają tego wymogu, po drugie ma bardzo lekką konsystencję i szybciutko się wchłania więc bez problemu można niemal natychmiast nałożyć makijaż. Dość fajnie matuje choć minusik za to, że efekt matujący nie przy każdym fluidzie trwa równie długo (najdłużej jednak bez podkładu), ale poza tym to jeden z lepszych kremów matujących jakie miałam :)/Aha - krem ten jest w opakowaniu 75 ml - a przez to, że jest baaardzo wydajny, jest też ekonomiczny/