Floslek, Eye Care, Delikatny płyn do demakijażu oczu 2 w 1 (stara wersja)

Floslek, Eye Care, Delikatny płyn do demakijażu oczu 2 w 1 (stara wersja)

Doskonale usuwa makijaż (również tusz wodoodporny), łagodzi podrażnienia. Działa tonizujaco i relaksująco na delikatną skórę powiek. Dobrze wpływa na kondycję brwi i rzęs, zapobiega ich wypadaniu.

NIE.

Kupiłam i przeraziłam się, kiedy weszłam na Wizaż i zobaczyłam jak inne panie oceniają ten płyn.
Ja mam nieco odmienne zdanie, którym podzielę się poniżej:

+ fajne opakowanie - ładna, zgrabna buteleczka, przezroczysta, dzięki czemu dokładnie widać ile płynu jeszcze zostało, pomysłowe otwieranie, wykręcany dzióbek, dla mnie jak najbardziej wygodne, skromna grafika, prezentuje się bardzo "leczniczo".
+ co do działania - dobrze zmywa mój codzienny makijaż czyli niewodoodporny tusz do rzęs, czasami kreskę wykonaną kredką i trochę pudru.
+ nie ma tłustej konsystencji, nie pozostawia śliskiego filmu na skórze, nie klei się.
+ nie nie podrażnia, w ogóle nie piecze, nawet kiedy czuje, że dostaje się do oka, naprawdę nie odczuwam żadnego dyskomfortu.
+ nie zapycha i nie spowodował u mnie powstawania niedoskonałości.

Przejdźmy może do minusów:
- pierwszy raz w życiu spotkałam się z tak niewydajnym produktem, jak ten. Ubywa go w zastraszającym tempie, mam go od 3 tygodni, zużyłam już większą połowę.
- cena - w stosunku do działania i wydajności o wiele za wysoka.
- z mocniejszym makijażem z pewnością sobie nie poradzi.
- ostatnio rzęsy wypadają mi z bardzo dużym natężeniem, szczególnie z jednego oka, nie wiem czy to wina tego produktu, ale być może, ponieważ wcześniej nigdy nie miałam takiego problemu - nie wiem, co o tym myśleć.

Nie polecam, bo można kupić lepsze i wydajniejsze płyny micelarne w niższych cenach.

EDIT.
To jednak przez ten płyn moje rzęsy zaczęły masowo wypadać. Miałam ich o połowę mniej, wyglądałam, jakby mnie ktoś wyskubał. Po zakończeniu opakowania, kupiłam Bielendę z awokado, rzęsy przestały wypadać, po miesiącu trochę odrosły i już nie straszyłam tak bardzo.
NIE POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Podrażnia!

Ten płyn dobrze radzi sobie z demakijażem, ale niestety wcale nie jest taki delikatny i mocno podrażnia oczy, co u mnie go dyskwalifikuje.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Koszmar

Ten płyn, który według producenta jest przeznaczony do demakijażu oczu to jest koszmar. Jest napisane na opakowaniu, że nie podrażnia oczu ale moje podrażnił ogromnie. Kompletnie nie nadaje sie do demakijażu oczu, do tego nie zmywa ani cienia ani tuszy do rzęs. Zużyłam go do demakijażu twarzy i w tym sprawdził się dobrze.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Agnieszka Broda błędy w makijażu 01

Z dala od wrażliwych!

"Delikatny"?? Nazwa handlowa tego produktu to jakieś wielkie nieporozumienie.

Płyn doskonale usuwa makijaż, natomiast jeśli tylko niepostrzeżenie jakiś ułamek kropeleczki dostanie się pomiędzy rzęsami do oka - katastrofa! Boli, szczypie, piecze!!

Mimo wszystko daję 3 gwiazdki, bo produkt jest tani, i może dla nie-wrażliwców będzie strzałem w dziesiątkę. Poza tym doceniam pomysł na wygodne i precyzyjne zamknięcie z dziurką.

PS. Posiadam buteleczkę o innym kształcie niż ta na zdjęciu.
Używam tego produktu od: kilku tygodni.
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Dla odważnych...

Kupiłam zachęcona pozytywną opinią w pewnej aptece internetowej. Zawiodłam się dopiero przy jednym z kolejnych opakowań. 4 pierwsze opakowania były ok:
- buteleczka poręczna,
- płyn zmywał makijaż,
- pozostawiał skórę oczu lekko natłuszczoną,
- nie podrażniał.
Ale piąte opakowanie to był istny koszmar. :( Nie można było dopuścić aby chociaż kropelka się dostałą do spojówki oka... :( Oczy mi łzawiły, piekły, szczypały, naczynka pękały... Nie pomagał nawet specjalny krem do super wrażliwych oczu. Tak jak nie miałam z oczkami żadnych problemów, tak teraz nie mogę używać tego kosmetyku. Nie wiem co się mogło stać z tym płynem, skoro pozostałe opakowania dobrze tolerowałam. :(

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 4 i ostatnie pół... :/

NIE!!!

podrażnia, strasznie mam zaczerwienione po nim oczy, ciężko zmywa się nim tusz - trzeba się nieźle natrzeć wacikiem,
wodoodpornego w ogóle nie rusza (chociaż producent zapewnia że się do tego nadaje),
poza tym ma okropny zapach
dałam pół gwiazdki za pomysłowe wygodne opakowanie, jednak to za mało bym się skusiła go używać - wylądował w koszu.

Używam tego produktu od: od miesiąca

Kolejna zadowolona

To był mój pierwszy kosmetyk typowo do demakijażu oczu. Wcześniejsze kontakty z mleczkami kończyły się pieczeniem i łzawieniem. A ten płyn jako pierwszy pokazał, że mogę się rozmalować bez tych efektów towarzyszących (trochę trudno mi zrozumieć te rzesze podrażnionych). Chociaż muszę przyznać, że jak wsadzę wacik w oko to LEKKO łzawi.
+ Płyn dobrze zmywa makijaż (cienie, zwykły tusz). Jeśli chodzi o zmywanie tuszu wodoodpornego (co deklaruje producent), to stwierdzam, że tusz Oriflamea (na razie jedyny takowy, jaki używałam) jest trwalszy, ale jak na razie nic go nie zmyło do końca, więc może to Szwedzi dali jakieś super trwałe składniki.
+ Podoba mi się patent Flos-leku na zamknięcie, nie ma tu wielkiej dziury przez którą leje się pół butelki. Jednak mimo możliwości dokładnego dozowania mam wrażenie, że płyn nie jest zbyt wydajny (może to dlatego że najszybciej się u mnie zużywa, choć używam go nieregularnie).
Zapach taki sobie chemiczny, ale biorąc pod uwagę krótki kontakt z nim nie uwzględniałam go w ocenie.

Dostaje 4* - za tusz wodoodporny..., może jak będę mieć większe porównanie to dodam/odejmę *.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: koniec 2

nie dla wrazliwców

Kolejna porażka - płyn tak piecze, że mąż przez pół nocy pytał mi się dlaczego płaczę po kątach - TRAGEDIA
OCZY CZERWONE JAK U KRóLIKA - piecze, wręcz gryzie. Makijaż zmyka dobrze, ale cała otoczka pieczenia skreśla ten płyn u mnie po 1 użyciu. Nigdy juz go nie kupię - na pewno!!!!!!!!!!!!!!!

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań:

Jestem zadowolona

Jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku.
Nic mnie nie drażni. Tyle, że ja zawsze potem jeszcze zmywam go wodą na wszelki wypadek, bo jestem alergikiem. Ale na razie nie uczulił mnie. Nic mnie nie szczypie. Ma bardzo lekki zapach - dla mnie to zbawienie, bo kosmetyki z zapachem wogóle się dla mnie nie nadają, bo mam po nich katar. Używam do zmywania tuszu wodoodpornego Maybelline - bardzo dobrze sobie z nim radzi. Jest bardzo wydajny.
Nie wiem czy kupię go następnym razem, bo lubię próbować różne kosmetyki. A to opakowanie chyba starczy mi na rok. :)

Używam tego produktu od 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

podrażnia skórę i oczy

Początkowo nie było źle, ale po kilku zastosowaniach zaczął drażnić. Jeszcze przez jakiś czas starałam się dać mu szansę. Nie będę oceniać jego własności zmywających, w mojej ocenie zupełnie wystarczających - stosuję zwykle tak delikatny makijaż, że właściwie uporałaby się z nim i woda mineralna... Najważniejsze jest, że w ogóle nie sposób tego używać - płyn nie tylko podrażnia oczy (wygląda się niby byk po ujrzeniu czerwonej płachty :D), ale i "odparza" skórę na powiekach i pod oczami! Z każdą aplikacją jest tylko gorzej, tak więc najlepiej odstawić go już po pierwszym pojawieniu się tego typu probemu (jeśli ktoś już zdecyduje się na zakup).

Używam tego produktu od: kilkanaście razy

Szczypie :(

Kiedyś lubiłam i zużyłam ze 3 opakowania, ale....

Niestety, wczoraj myślałam, że się popłaczę :( strasznie mnie podrażnił jak nigdy dotąd - więcej nie kupię - nie wiem czy to nowe opakowanie czy nie - ale wolę inne nie drażniące np. Garniera
Zawiodłam się, a myślałam że ciągle go lubię,

never again

uczulił mnie potwornie! nie dosc, z nie radzi sobie z wodoodpornymi (naprawde wodoodpornymi, nie jakimis szajsami), to rano wstałam z czerwonymi, strasznie opuchnietymi powiekami i skórą wokół oczu! prawie nic nie widzialam, bo zamiast w miejscu oczu mialam malutkie kresseczki! masakra... nie polecam...najgorszemu wrogowi nawet.... Podczas zmywania makijazu nic nie piekło, no i buteleczka wygodna.. Eh..

Używam tego produktu od:wczoraj
Ilość zużytych opakowań: