Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Syoss, Repair Therapy Shampoo (Szampon do włosów suchych i zniszczonych)

Syoss, Repair Therapy Shampoo (Szampon do włosów suchych i zniszczonych)

Wzmacnia włosy suche i zniszczone, wygładza je i nadaje zdrowy połysk. Kosmetyk pomaga zapobiegać łamaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek.

Dla włosów okej, dla skóry głowy nie.

Bardzo lubię te szampony jeśli chodzi o mycie i odżywienie włosów jednak mają ogromną wadę, przez która wykluczyłam tą wersję z użytku. Mianowicie - moja skóra głowy zrobiła się po nich bardzo wrażliwa. Teraz zdecydowanie bardziej muszę uważać na to jaki szampon wybieram, często dokucza mi pieczenie , świąd i doszłam do tego, ze to własnie on jest powodem, a 'naprawa' skóry głowy to proces długotrwały niestety..

Włosy go lubiły. Po umyciu i osuszeniu było miękkie, łatwo się rozczesywały, łatwo się układały. Moje włosy są nieustannie rozjaśniane, farbowane, więc są wysuszone i często mam 'siano', po tym szamponie go nie było.

Opakowanie to klasyczna butelka, bardzo prosta, a zarazem o ładnym designie. Wygodnie się jej używa, szampon łatwo z niej wydobyć.

Pozew zbiorowy przeciwko firmie o odszkodowanie

Ten szampon kilka lat temu załatwił mnie na cacy, a konkretnie sprawił, że nabyłam łojotokowego zapalenia skóry głowy.
Używając go miałam ogromny świąd skóry głowy. Potem zaczęły występować wielkie, bolące, ropne krosty.
Finalnie jakoś zaleczyłam ten temat, ale wstyd za każdym razem iść do fryzjera i informować go o swojej przypadłości (co by zdezynfekował porządnie narzędzia) no i zaleczenie zajęło mi kilka lat, a i tak nie jest idealnie.
Wcześniej miałam mega zdrową skórę główy, cudowne, długie lśniące włosy, teraz są o wiele rzadsze no i nawracający świąd i krostki.

Skąd wiem, że to jego wina? Ano stąd, że to był jedyny kosmetyk do pielęgnacji jaki zmieniłam. A jakby tego było mało, to zgadałam się z fryzjerką, że jej mama cierpi na dokładnie to samo co ja. Od słowa do słowa okazało się, że problemy zaczęły się RÓWNIEŻ od użycia szamponu Syoss.

Nikomu nie polecam tej firmy i każdemu człowiekowi odradzam kupowanie cokolwiek. Nie wiem, co oni pchają do tych szamponów, ale nie zamierzam się już nigdy więcej przekonywać. TEN PRODUKT SZKODZI ZDROWIU. Jedna gwiazdka to dla niego o 5 gwiazdek za dużo!!!

Beznadziejny

Ten szampon to totalna porażka. Nie robi nic dobrego dla piękna i zdrowia włosów. A może zrobić z nich tylko siano. Nie nawilża włosów. Jak się puszyły tak się puszą. Nie wygładza. Nie regeneruje. Zapach ma mocno średni, nie przypadł mi do gustu. Tylko mocno się pieni, ale nie ma co się dziwić , jeśli pierwsze skrzypce gra w nim SLS. Nie polecam.

Test redakcji - Philips StyleCare Prestige

suche i zniszczone włosy

Szampon przeznaczony do włosów przede wszystkim suchych. Zyskał z mojej strony sympatię oraz spisał się w swoim zastosowaniu. Włosy po użyciu są miękkie, nawilżone. Nie zauważyłam żeby się elektryzowały oraz puszyły. Na prawdę polecam. Jest dość wydajny, łatwo się rozprowadza na całej długośći, szybko się pieni.

Dużo zachodu o nic

Kiedyś na tą markę był mega szał... Więc i ja kupiłam, bo przecież "fryzjerki z niego korzystają". Opakowanie mega duże, pojemne, szampon mega wydajny. No ale przejdźmy do mycia. Piana nie jest jakoś specjalnie duża. Produkt pachnie dość specyficznie. Ciężko jest mi porównać zapach do czegoś konkretnego.
No ale jeśli chodzi o działanie to...
To jest zwykł szampon.
Myje włosy i tyle. Ot całą filozofia. Mam włosy zniszczone i suche, nie zrobił nic w tym kierunku, by je odżywić.
Po umyciu włosy rozczesują się w miarę dobrze. The End

taki o

Do zakupu tego produktu skusiła mnie przede wszystkim reklama. Za 500ml szamponu Syoss zapłaciłam ok. 15 zł. Co o jego skuteczności to szampon oszałamiający na pewno nie jest. Na pewno w moim przypadku stanu włosów nie pogorszył. Włosy po nim są miękkie i delikatne. Dłużej utrzymują swoją świeżość. Ale niestety nadal wypadają.Dobrze się pieni i jest wydajny co moim zdaniem jest ogromnym plusem przy tej cenie. Zapach ma dość specyficzny, powiedziałabym, że oryginalny, przypomina zapachem szampony znajdujące się u fryzjera. Dla mnie plusem jest także butelka a właściwie jej czarny kolor który odznacza się pośród innych kolorowych opakowań szamponów.

Nic dobrego!

Nie mam nic dobrego do powiedzenia o tym szamponie. Dostałam po nim koszmarnego łupieżu, podrażnił skórę głowy, posklejał i obciążył włosy. Porażka. Nie polecam nikomu. Nie mam na co dzień problemów z włosami, ale dzięki temu szamponowi miałam okazję się przekonać, że to nic przyjemnego.

Nie polecam

Używałam przez jakiś czas, nieświadoma co ten produkt tak naprawdę robi z moimi włosami. Włosy wyglądały pozornie dobrze (błyszczące i wygładzone), za sprawą ogromnej ilości sylikonu. Gdy przestałam używać, przekonałam się w jakim stanie rzeczywiście są moje włosy. Wiele miesięcy zajęła mi ich regeneracja.

Silikonowa bomba.

Producenci wyjątkowo mieli rację w opisie produktu - szampon nie regeneruje, nie odbudowuje i nie nawilża suchych i zniszczonych włosów. On je "wygładza i nadaje zdrowy połysk".
A co za tym stoi? Silikony!
Co robią silikony? Tworzą na włosach powłokę, która nadaje im blask i chroni je przed mechanicznymi uszkodzeniami.
Dlatego nie zdziwcie się, gdy po umyciu włosów tym szamponem będą one w miarę ujarzmione, a po odstawieniu wrócą do stanu poprzedniego, jak nie gorszego, ponieważ jest naszpikowany agresywnymi SLS, które oczyszczą skórę głowy, ale zdewastują włosy.

U siebie wspomniana bomba silikonowa ani nie wygładziła włosów, ani ich nie zabezpieczyła - jedyny efekt jaki uzyskałam, to zwisające smętnie, "ale za to błyszczące" piórka zmokłej kury. Po wspomnianym odstawieniu szampon doprowadził moje włosy do suchego siana.

NIGDY-WIĘCEJ.

Fajny

Szampon mocno się pieni i dobrze domywa włosy czyli robi to co ma robić. Nie zauważyłam jakiejś wielkiej poprawy kondycji włosów, ale nie wymagam tego od szamponów, bo od tego są maski i odżywki.

Bez szału

Stosowałam ten szampon przez kilka miesięcy i nie zauważyłam żadnej zmiany w kondycji moich włosów. Nie nawilżył ich i nie spowodował poprawy ich kondycji a wręcz przeciwnie.
Skład jest nieprzyjazny dla mojej skóry głowy i włosów.
Ogromna ilość SLSu i sylikonów które obciążają włosy i powodują szybsze przetłuszczanie.
Co prawda pięknie się pieni i po chwili włosy są pięknie umyte ale nie tylko o to mi chodzi w szamponie.
Ładne opakowanie i przyjemny zapach.

JEDEN Z ULUBIONYCH

do których wracam z chęcią. Ten szampon nie wiedzieć czemu kojarzy mi się z fryzjerskim, profesjonalnym szamponem. Zapach- cudny, sprawdza się na moich włosach, zostaje na włosach aż do kolejnego mycia. Włosy po jego użyciu zachowują się perfekcyjnie, są sypkie, gładkie, ujarzmione. Opakowanie wygodne. Wydajny, na pewno do niego wrócę, a zużyłam już kilkanaście opakowań!