Retinol Actif Pur (Przeciwzmarszczkowo - nawilżający krem pod oczy)

Retinol Actif Pur (Przeciwzmarszczkowo - nawilżający krem pod oczy)

Hypoalergiczny, nieperfumowany, nie zatykający porów krem przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu i konturu ust.

Krem oparty jest na innowacyjnej formule, wzbogaconej o laktozę - witalny składnik odżywczy zapewniający skórze długotrwałe nawilżenie.

Retinol (witamina A w czystej i aktywnej formie, opatentowana przez firmę RoC) działa w głębszych warstwach naskórka i regeneruje komórki. Ten proces wzmożonej odnowy komórkowej powoduje, że zmarszczki ulegają spłyceniu i wygładzają się.

Efekt obiecywany przez producenta: Krem wyraźnie wygładza zmarszczki w ciągu 12 tygodni.

Lepiej omijać z daleka!

Krem ten jest zaprzeczeniem tezy, że na młodą skórę pod oczami działa wszystko. Dla mnie jest w ogóle zaprzeczeniem tego, co chciałabym używać jako krem pod oczy.Do zalet kremu mogę zaliczyć fakt, iż krem bardzo ładnie się wchłania (dość rzadka konsystencja) oraz opakowanie – metalową tubę (jak słyszałam jedyne sensowne opakowanie dla kremów z retinolem – na zdjęciu widać niestety tylko kartonik).Szkoda tylko, że ten krem W OGÓLE nie nawilża jak obiecuje producent (do słowa "długotrwale" się nawet nie odniosę :( ), a o rozjaśnieniu skóry pod oczami można także zapomnieć. Chciałam tutaj zaznaczyć, iż cieni jako takich nie mam – miałam za to sesję ;) podczas której zwykle mało śpię. Wcześniej (czyt. podczas stosowania innych kremów) – mimo podobnego trybu życia, nie miałam nawet pojęcia jak u mnie wyglądają podkrążone z niewyspania oczy – przy tym kremie miałam okazję doświadczyć tej wątpliwej przyjemności po raz pierwszy. Nie wierzę, żebym w ciągu 6 ostatnich miesięcy (od ostatniej sesji) postarzała się tak bardzo, żeby było to winą mojego organizmu.Drugą sprawą jest obietnica wygładzania zmarszczek – również niespełniona. Systematycznie stosowałam produkt przez okres po jakim według obietnic producenta powinna nastąpić poprawa – i NIC. Zmarszczki (małe bo małe ale zawsze) jak były tak są, żadnej poprawy w tym zakresie nie było (a według obietnic to nawet mimiczne powinny mi chyba zniknąć ;) ) Krem nie zapobiega także tworzeniu się nowych.Żeby do końca wszystko powiedzieć – to krem daje faktycznie efekt „prasowania zmarszczek” – ale bynajmniej nie od regularnego stosowania. Zauważyłam, że jeżeli się nałoży trochę więcej niż zwykle (wieczorem) to rano skóra rzeczywiście jest „wyprasowana”. Efekt trwa zaledwie 6h.W sumie: Bubel Wszechczasów do n-tej potęgi. Jeżeli to nawet u mnie nie działa – to u osób z poważniejszymi problemami – aż strach pomyśleć! Ostrzegam i odradzam – omijać z daleka! Już nawet zastosowanie w okolicach oczu innego kremu (nie przeznaczonego pod oczy) dawało lepsze rezultaty niż oceniany.Używam tego produktu regularnie na dzień i na noc od ponad 3m-cy (tylko pod oczy)/ Ilość zużytych opakowań: jedno - "zmęczone" bo wyrzucić chciałam już po połowie. Jest to moje pierwsze i ostatnie opakowanie tego kosmetyku.