Henna tradycyjna do brwi i rzęs (stara wersja)

Henna tradycyjna do brwi i rzęs (stara wersja)

Środek do upiększania oprawy oczu, występuje w kolorze brązowym i czarnym.

Może powodować reakcję alergiczną. Przed przystąpieniem do zabiegu wykonać próbę uczuleniową (niewielką ilość henny wymieszać z małą ilością 3% wody utlenionej i nanieść na małą powierzchnię skóry łokcia lub za uchem. Zmyć po 15 minutach. Jeśli po upływie 24 godzin nie wystąpiły żadne zmiany na skórze można przystąpić do barwienia brwi i rzęs)

za taką cenę niezła

plusy:
łatwo dostępna (np.rossmann)
niska cena
łatwa do przygotowania
nie trzeba mieć szczególnych umiejętności, aby dobrze wykonać "zabieg"
łatwo się zmywa ze skóry za pomocą wacika z wodą i mydłem
nigdy mnie nie uczuliła

wady:
efekt utrzymuje się (u mnie) ok 1 tygodnia,ale za tą cenę jest ok

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

bez niej już ani rusz

Naturalnie mam niezbyt ciekawe brwi - niewyraziste, jak to u blondynki. Wymagają zatem przyciemnienia. Dodatkowo procederem okrutnym była panująca onegdaj moda na cieniutkie brwi - teraz pokutuję. Coś się dało zapuścić, ale nie jestem usatysfakcjonowana. Rozważam makijaż permanentny, ale póki co radzę sobie tą henną. Jest na tyle dobra, że przestałam używać cieni do przyciemniania włosków. Makijaż jest łatwiejszy i szybszy, nie wspominając, że wyglądam lepiej od razu po wstaniu z łóżka ;)

Łatwa w przygotowaniu. Aplikuję precyzyjnie używając patyczka kosmetycznego "rysując" pożądany kształt. Barwi skórę, co jest do mnie na plus, bo wypełnia miejscowe ubytki. Trzymam 15 minut i zmywam. Efekt więcej niż dobry. Brwi mają ładny pełny kształt, są wyraźne, ale nieprzerysowane. Aplikacje ponawiam co 2 tygodnie, bo tak długo kolor się trzyma w moim przypadku.
Dla idealnego podkreślenia brwi używam już tylko żelu lub wosku dla utrzymania kształtu.

Ilość zużytych opakowań: wiele

strata czasu...

Kupiłam hennę w kolorze brązu. Trzymałam dłużej, niż zalecał producent, a efekt był marny, musiałam nakładać jeszcze raz. Kolor zszedł po kilku dniach. NIE POLECAM.

Używam tego produktu od: 3,5 tygodnia

Make up no make up H&M

może byc..

Zraziłam się do tej henny odkąd zamiast fiolek wprowadzili nieporęczne saszetki. Otwierając często się rozsypują i ciężko jest wysypac z nich dokładnie taką ilosc jakiej potrzebujemy. Ja korzystam z normalnej wody utlenionej, nigdy z tabletkami(obecnie proszkiem utleniającym) się nie męczyłam:) poza tym ok. Kolor całkiem niezły, trzyma się ok 4 dni.

Ilość zużytych opakowań: ok 10 opakowań

rewelacyjna i tania

Używam tej henny bardzo często- grafitowej lub brązowej. Miałam również styczność na uczelni z henną w kremie, jednak nie widzę między nimi różnicy, a ta w kremie jest dużo droższa. Hennę proszkową Delia bardzo łatwo się przygotowuje- wystarczy wycisnąć obie saszetki, które są w pudełeczku i wymieszać je. Co ważne- henna farbuje na trwale tylko brwi, tzn. nie farbuje skóry :) Czasem, gdy jest świeżo nałożona, chwyta skórę, ale po myciu twarzy schodzi ze skóry :) Używam jej mniej więcej co 2 tygodnie i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Polecam serdecznie!

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: baaardzo dużo

Beznadzieja

Używałam tej henny parę lat temu,później przeżuciłam się na henne w kremie.Ta w kremie jest niebo lepsza
Plusem tej henny jest to że jest tania i łatwo dostępna.Minusów ma znacznie więcej:nie cierpiałam rozrabiać henny w proszku z dołączoną tabletką wodą utlenioną,nigdy nie wychodziła mi konsystencja taka jaka powinna być,albo za rzadka że spływała z brwi albo za gęsta ciężka do rozprowadzenia i wychodziło jej za dużo.Po zalecanym czasie zmyłam hennę ale i tak musiałam nałożyć jeszcze raz bo słabo złapała.Plami skórę,ciężko ją domyć.Efekt krótki,parę dni.Ciężko wydobyć resztki henny z plastikowego pojemniczka.Nie kupię jej więcej

Jednodniowy efekt

Nie wiem czy coś ze mną jest nie tak, czy z tą henną. :) Nałożyłam tą papeczkę na brwi, trzymałam 15 min, jak zaleca producent i zmyłam. Pominę fakt, że miałam totalnie zafarbowaną skórę, ale to norma przy hennie. Jednak największa niespodzianka spotkała mnie po 2 dniach, brwi wyglądały na gołe, jak gdyby nie była położona żadna henna, nie pozostał ani kolor, ani blask. Szkoda fatygi. Na szczęście mam swój ideał i już nigdy go nie zdradzę, bo Refectocil nigdy mnie nie zawiódł.

Używam tego produktu od: Niestety użyłam tylko raz-wystarczyło
Ilość zużytych opakowań: 1, raz użyte

Bez rewelacji

Skusiła mnie przystępna cena.

Plusy:
+ nie trzeba długo trzymać henny na rzęsach, farbuje w kilka minut
+ niska cena
+ dokladnie farbuje kazdy włosek

Minusy:
- metoda rozrabiania henny (tabletka + proszek)
- farbuje skórę na fioletowo
- po około 3-4 dniach zmywa się

Używam tego produktu od: około 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 4-5

polecam

Uważam ten produkt za udany. Używam go tylko do brwi. Henna jest dosyć trwała, efekt utrzymuje się do dwóch tygodni.
Ja czekam z nałożonym produktem tylko 6-7 min. mimo, że mam raczej ciemne włosy. Taki czas wydaje się wystarczający.
Radzę jej użyć wieczorem albo w wolnym dniu ponieważ pierwszego dnia efekt może być nienaturalny.
Produkt jest łatwy w przygotowaniu, farbowanie zajmuje mi w sumie max. 10 min. Nałożenie też nie sprawia problemu. Zatem nie widzę powodu by przepłacać u kosmetyczki.
Do nałożenia używam patyczka do czyszczenia uszu. Jeśli ktoś ma problemy z precyzyjną aplikacją, to może posmarować okolice brwi kremem dla zabezpieczenia skóry.
Trzeba uważać z kolorem grafitowym, który jest naprawdę ciemny i niewiele różni się od czerni.

Skład:
proszek: calcium carbonate; toluene - 2,5-diamine sulfate; cellulose gum; p-phenylenediamine.
aktywator: aqua; cetearyl alcohol; ceteareth-20; hydrogen peroxide; phosporic acid; tetrasodium EDTA; tetrasodium pyrophosphate; oxyquinoline sulfate; sodium stannate.

ok

jestem świeżo po pofarbowaniu brwi tą henną [ i 1. raz kiedy wgl je farbuję ;] i jestem zadowolona.
mój naturalny kolor włosów i brwi to taki średni brąz, ale miałam wrażenie, że brwi są przyjasne, więc użyłam koloru grafitowego [czarny pewnie byłby za czarny, a brązowy z rudością mi się kojarzył :/]. trzymałam hennę na brwiach przez 6 min [a nie 15 min, jak zalecane] i wyszły całkiem ciemne, wg mnie może przyciemne, ale mama powiedziała, że ładnie, więc to raczej kwestia przyzwyczajenia ;)

gwiazdę odejmuję za niewygodne rozrabianie henny, ten proszek... strasznie niewygodne.

Używam tego produktu od: dzisiaj ;]
Ilość zużytych opakowań: 1/2

Ok;)

Nawt jak ta henna zabarwia skore ( zawsze moze sie o zdarzyc przy dluzszym czasie trzymania) Zmywa sie ja bez problemy w minute;)
Super cena jak na ten efekt:)

Ilość zużytych opakowań: ok 9

dobra henna nie jest zła:)

Normalnie przyciemniam brwi i rzęski u kosmetyczki, ale nawet to 15 złotych przekroczyło mój budżet, więc kupiłam hennę w rosmannie. Jestem blondynką i okropnie bałam się efektu, tym bardziej, że jutro wybieram się na wesele, ale \'ryzyk fizyk\'. kupiłam brązową i grafitową, kosmetyczka zawsze miesza te dwa odcienie w proporcji 1:1 i muszę przyznać, że uzyskałam bardzo zbliżony efekt! trzymałam jednak hennę na brwiach tylko 5 minut, ale to w zupełności wystarczyło, kolejne pięć szorowałam mydłem brwi, aby doczyścić skórę i na szczęście łatwo zeszło:) kolorek podoba mi się, ładnie złapał wszystkie brwi. Rzęsek nie malowałam, jako że i tak używam tuszu. Mój pierwszy raz z henną uważam za udany, zachęcam do próbowania!

Używam tego produktu od: 1godziny
Ilość zużytych opakowań: 1/3