Catrice, The Little Black One Volume Waterproof Mascara (Wodoodporny tusz do rzęs pogrubiający)

Wyrafinowana elastomerowa szczoteczka w kształcie elipsy doskonale rozdziela i pogrubia rzęsy. Na skutek specjalnego ułożenia włosków chwyta nawet najmniejsze rzęsy i powleka je czarnym tuszem. Dodatkowy ogólny walor elastomerowych szczoteczek: nie pozostawiają grudek, a więc formuła tuszu dodaje rzęsom wyłącznie objętości. Dlatego właśnie tego typu szczoteczki są idealne do podkreślania rzęs krótkich, prostych lub bardzo niezdyscyplinowanych.

wodoodporne
Efekt
pogrubiające
Szczoteczka
silikonowa

Tusz do rzęs Catrice

Tusz był moim ulubionym przez długi czas.
Bardzo ładnie wydłużał rzęsy i je rozdzielał.
Jednak musiałam się z nim rozstać, ponieważ zdecydowanie nie jest wodoodporny.

Love/hate

Z jednej strony kocham ten tusz za ładny efekt na rzęsach i łatwość malowania małą szczoteczką. Z drugiej - to najbardziej nietrwały tusz świata. Na pewno nie jest wodoodporny - zmywa się zwykłym płynem micelarnym, i wystarczy kropla wilgoci, by dał efekt pandy. Używam go tylko w dni, kiedy pracuję z domu i wiem, że żaden wiatr czy deszcz mu nie zaszkodzi.

Nie jest zły

Kupiłam go na szybko w Hebe, bo pilnie potrzebowałam tuszu wodoodpornego i ten mnie jakoś przyciągnął. Szczoteczka troche nieudana, nabiera za dużo tuszu, ale jak rozczeszę inna to jest ok. Tusz jak tusz, na pewno nie pogrubia, jakoś specjalnie ale troszkę mi rzęsy wydłuża. Nie używam go zbyt często, tylko jak potrzebuje tuszu wodoodpornego. Mam go już chyba rok, nadal jest do użytku,.

Katastrofa

Kupiłam ten tusz po obejrzeniu zachwalającej opinii jednej z Influencerek. Dałam mu wiele szans, ale niestety jak dla mnie jest to totalna katastrofa. Tusz na pewno nie jest wodoodporny, strasznie dużo się go nabiera na szczoteczkę, co powoduje, że duża ilość produktu zostaje nałożona na rzęsy i je skleja. Co więcej, bardzo się osypuje. Nie polecam, nawet za tę cenę.

Bubel

Nie jestem chyba jedyną osobą, która kupiła ten tusz po poleceniu go przez Zuzię. Niestety po kilku podejściach, ostatecznie trafił do kosza na śmieci. Wodnista konsystencja i malutka "rzadka" szczotka zdecydowanie nie idą ze sobą w parze. Po kilku godzinach pojawia się również solidny osyp.

Totalna katastrofa!

Nie wiem kto w ogóle umieścił w nazwie tego tuszu,że jest wodoodporny. Przy pierwszych użyciach mocno skleja rzęsy, ale to dlatego że jest bardzo mokry. Po jakimś czasie używania jego konsystencja robi się idealna i za to jedyny punkt. Szczoteczka jest malutka więc trzeba nauczyć się z nią pracować. Tusz już po 2- 3 godzinach strasznie się osypuje, nie jest wodoodporny a na koniec dnia na moich rzęsach zostają śladowe ilości po nim. Nie polecam. Szkoda tych 16 zł

Największy bubel ostatnich czasów

Mam dwa zastrzeżenia do tego kosmetyku: pierwszym jest rzekomo wodoodporna formuła (która w praktyce okazuje się być wielką ściemą), a drugim niepraktyczna szczoteczka, która nakłada na rzęsy ogromną ilość tuszu i niemiłosiernie je skleja.

Żaden tusz do tej pory tak bardzo mnie nie zawiódł. Używam wodoodpornych formuł ponieważ moje rzęsy potrzebują dużej trwałości żeby utrzymać skręt, a dodatkowo mam problem z wiosenną i letnią alergią - ten tusz ani nie trzyma skrętu, rozmazuje się wokół oczu w ciągu dnia i szkoda mówić jak wygląda przy łzawiącym oku. Potwierdzeniem na to jest fakt, że bez problemu zmyłam tusz przy użyciu nietłustej wody micelarnej.

Silikonowa szczoteczka jest krótka i niewielka, dlatego liczyłam, że będę mogła malować nią dolne powieki czy trudno dostępny przy moim oku wewnętrzny kącik. Nic bardziej mylnego! Szczoteczka ma tak niewiele włosków, że formuła osiada na niej grubą warstwą. Możemy zapomnieć o rozdzieleniu rzęs czy wyczesaniu nadmiaru...

Moim zdaniem produkt nie ma żadnych zalet, przynajmniej ja ich nie odkryłam. Myślę, że za taką cenę można znaleźć inny przyzwoity tusz.

Dobry tusz, są lepsze

Tusz zakupiłam po rekomendacji lamakeupebella. Efekt, jaki dał na moich rzęsach bardzo mnie zaskoczył - pozytywnie! Z początku zachwycałam się tym produktem, ale w miarę zużycia tusz zaczął się wykruszać, było fajnie przez dwa tygodnie a potem już tylko gorzej. Efekt fajny, ale trwałość średnia, na pewno nie na miarę wodoodpornego produktu.

Pomyłka

Czasem mam wrażenie, że bierzemy udział w jakimś eksperymencie socjologicznym, a producenci kosmetyków się nami bawią. Bo jak to jest możliwe, że jeden produkt wywołuje tak skrajne reakcje? No chyba, że ktoś pisaniem opinii zarabia na życie...
Recenzowany produkt jest tuszem do rzęs - nie odżywką do włosów, w przypadku której opinie mogą być skrajne, bo każdy ma inne włosy, nie balsamem do ciała, kremem do twarzy, czy podkładem. To tusz, ma się na rzęsach dobrze i szybko rozprowadzać, nie kruszyć, nie mazać od jednej łzy, rozdzielać, pogrubiać lub/i wydłużać, to już wedle osobistych preferencji.
Ale jak mi producent pisze, że tusz jest wodoodporny, a ja po minucie od nałożenia mam w zewnętrznym kąciku oka pandę, to ktoś tu ściemnia.
Szczotka drapie niemiłosiernie, co po części jest pewnie odpowiedzialne za łzawienie oczu. Tusz kruszy się na potęgę.
Ale największym failem jest aplikacja, bo szczoteczka mała, ładna i zgrabna, ale sztywna jak druciak, podczas wyjmowania z opakowania włoski nie są w stanie się ugiąć i pozostawić nadmiaru tuszu w opakowaniu. Mamy więc małą szczoteczkę ze zbyt rzadkimi włoskami tak oblepioną tuszem, że na rzęsach ląduje glut tuszu sklejający rzęsy w 3 kupki nieszczęścia. Rozdzielenie rzęs jest możliwe inną, czystą szczoteczką, która zbiera nadmiar gluta i dopiero wtedy jesteśmy w stanie zobaczyć jak dużo tego było na rzęsach. Zużywam ten produkt powoli, stosując wtedy, kiedy nie wychodzę z domu, bo nałożony na 9 godzin do pracy nie daje rady. Przed pomalowaniem rzęs wycieram szczoteczkę z nadmiaru gluta w papierowy ręcznik i tym, co zostaje drapię się po rzęsach.
Aha - konsystencja jest rzadka i mimo, że stoi w łazience od kilku miesięcy, wciąż nie gęstnieje. Miałam nadzieję, że zaschnie zanim wydłubię sobie nim oczy.
Malowanie rzęs tym produktem jest uciążliwe i nieprzyjemne, a rzęsy wyglądają fatalnie - pomalowane ubabraną szczotką wyjętą wprost z opakowania są sklejone i brzydkie, a szczotką wytartą z nadmiaru - nijakie, ani pogrubione, ani wydłużone, ani zagęszczone. Nie warto wydawać pieniędzy.

Nie, nie, nie!

To była katorga! Tusz na moich rzęsach niewiele robił poza ich sklejaniem. Minimalnie wydłużał i podkręcał. Szczoteczka ma jakby za mało rzędów igiełek przez co nabiera się dużo tuszu. Poza tym strasznie kłuje w powieki.

O M G !

O maskarze uslyszalam od Zuzi z kanału La Makeup E Bella i zaczely sie poszukiwania w hebe. Jakis tydzien temu nareszcie udalo mi sie ja kupic i teraz po kolei.
Opakowanie: nieco tandetne - plastik udajacy skore, szczoteczka mala-bardzo sie zdziwilam gdy ja zobaczylam.
TUSZ JEST REWELACYJNY!
Nie skleja
Nie osypuje sie
Wydluza
Podkresa
Moje rzesy go uwielbiaja!
Jedyny minus w zwiazku z mala szczoteczka,że trzeba sie namachac i uwazac bo duzo latwiej niz duza gdzies dotknac.

Niezgodność opisu z produktem

Zakupiłam maskarę pod wpływem jednej z youtuberek. Tragedia. Jedynie co można nią osiągnąć to rozdzielenie rzęs, jak każdą inną. Nie pogrubia, ale co gorsze? W nazwie widnieje wodoodporna, chyba tylko z nazwy. Kilka razy ją testowałam, po godzinie zaczyna się rozmazywać i kruszyć, gdzie wykonuję pracę biurową. Miałam wiele maskar, które nie są wodoodporne, a nie było z nimi takiego problemu.