Syoss, Repair Therapy, Balsam (Odżywka do włosów suchych i zniszczonych)

Syoss, Repair Therapy, Balsam (Odżywka do włosów suchych i zniszczonych)

Linia Syoss Repair Therapy wzmacnia włosy suche i zniszczone, wygładza je i nadaje zdrowy połysk. Kosmetyki te pomagają zapobiegać łamaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek. Balsam wspomaga pielęgnacyjne działanie szamponu, ułatwiając rozczesywanie włosów.

Fajna w duecie z szamponem

Stosowałam ją w duecie z szamponem i sprawdziły się całkiem dobrze na moich włosach. Odżywka ma biały kolor i gęstą kremową konsystencję, nie spływa z włosów podczas aplikacji. Ma też śliczny, perfumowany zapach, podobny do odżywki. Po tej odżywce moje włosy są mięciutkie, pachnące, nie elektryzują się i łatwiej rozczesują.

Nic specjalnego

Kupiłam, sprawdzilam i moge powiedziec tylko tyle, ze po jej stosowaniu z moimi wlosami nie wydarzylo sie nic. Jedyne co, to rozczesywanie wlosow po tej odzywcze nie jest bolesne. Wlosy sie nie plączą. Sa dosc gladkie. Ale poza tym stosujac ją prawie dwa miesiace, nie zauwazylam poprawy kondycji moich włosów.

Tragedia

Odżywka musi zawierać silikony. Z każdym myciem i użyciem odżywki moje włosy wyglądały coraz gorzej.

+/- zapach słodki, typowy jak na odżywkę. Nie szczególnie mi się podobał.

Na pewno nie kupię ponownie.

Super

Kupiłam ją na promocji w hebe (muszę przyznać, że skusiła mnie pojemność) i się nie zawiodłam. Jest gęsta i bardzo wydajna. Ładnie pachnie, a włosy po niej są gładkie, lśniące i odżywione. Mam dość długie i gęste włosy, które się plączą, a po niej rozczesywanie nie jest bolesne. Serdecznie polecam.

Obciąża i przetłuszcza włosy

Pomimo dokładnego spłukania, stosowanie odżywki strasznie obciąża moje włosy. Dodatkowo bardzo przetłuszcza włosy. Regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie, ale w nawiązaniu do wymienionych minusów zrezygnowałam z dalszego jej używania. Na pewno do niej nie wrócę. Z resztą jak do całej linii Syoss, która widocznie nie jest dla mnie, bo każdy produkt działa podobnie.

Warto spróbować

Dorwałam na promocji w Rossmannie, więc cena była zachęcająca i niewygórowana. Nie czytałam wcześniej opinii w internecie. Po pierwszym użyciu pomyślałam, że efekt jest świetny, włosy bez problemu się rozczesują, są sypkie i się nie puszą. Fryzura jest ładnie wygładzona, ale nie obciążona. Po dłuższym stosowaniu doszłam do wniosku, że jednak brakuje mi chociaż odrobiny odżywienia. Myślę, że warto wypróbować, ale najlepiej na zmianę z inną odżywką lub jako bazę do domowych maseczek pielęgnacyjnych na włosy.

Bardzo dobra

Bardzo polubiła się z moimi włosami ;) świetnie się po niej rozczesują (farbowany b.jasny blond!) I są miekkie w dotyku jak do tej pory najlepsza odżywka jaką testowałam. Nie planuje zmienić do kompletu używam też szamponu Syoss jak na razie super zestaw.

Mieszane uczucia

Plusy:
:) włosy są wygładzone, nie mocno ale da się to wyczuć
:) ułatwia rozczesywanie włosów, zdecydowanie da się to zaobserwować używając np. szampony marki Green Pharmacy, po którym włosy są extremalnie sztywne
:) łatwo dostępny, w prawie każdej drogerii
:) przystępna cena
:) bardzo wydajny produkt

Minusy:
:( nie daje takiego efektu jaki bym chciała osiągnąć
:( nie odżywia mocno włosów
:( bardzo niewygodne opakowanie, gdy się kończy nie da się postawić do góry nogami a i w trakcie używania po zakupie nie jest wygodny w użytkowaniu oraz konieczność rozcięcia aby wydobyć resztę produktu ze środka a zostaje go naprawdę dużo.

Podsumowując można kupić ale... w ostateczności :) źle wpłynąć na włosy nie wpłynie, ale jeśli chce ktoś dobrze odżywionych, miękkich włosów to zdecydowanie za mało.

Zwyklak

Co prawda ten produkt widnieje tu z 2009 r. i skład pewnie się zmienił już kilka razy , no ale postanowiłam coś o niej napisać.
Odżywka miała dociazyc chociaż moje spuszone włosy, niestety mogę sobie tylko pomarzyć . Najgorsza nie jest . Włosy rozczesuje się po niej dobrze, końcówki trochę ujarzmia , dzięki temu są ładnie ułożone . Po prostu taka typowa odżywka .
Skład też nie powala . Boję się jej przez dłuższy czas używać ze względu na hydrolized keratin w składzie , który może wysuszać przy dużych ilościach .

W porządku

Mi osobiście ta odżywka przypadła do gustu. Mam z natury gęste, długie, rozjaśniane i kręcone włosy- po jej użyciu stały się łatwe do rozczesania, miękkie i miłe w dotyku. Dodatkowy plus za wydajność (starcza na długo) i miły zapach. Z produktów Syoss tę odżywkę lubię najbardziej

Tragedia

Włosy mimo bardzo dokładnego spłukania są tak obiążone, że wyglądają jakbym ich miesiąc nie myła! Kiedyś dosyć często używałam tej odżywki i nie było żadnych problemów (było to jakoś na początku, kiedy marka syoss dopiero stawała się popularna) i nie wiem czy to wina coraz słabszej jakości produktu czy po prostu moje włosy przez ten czas tak diametralnie zmieniły o niej zdanie...

Nie polubiłam się z tą firmą

Pamiętam, że jak Syoss wchodził na rynek, byłam podekscytowana. Miała to być drogeryjna seria pod szyldem profesjonalnej fryzjerskiej marki... myślałam, że wreszcie pojawi się jakaś konkurencja dla Loreala, np. pod względem farb do włosów... oj jak się myliłam...
Próbowałam z tej serii szamponu i odżywki - po tych dwóch kompletnych niewypałach, nawet palcem nie tknę ich farb do włosów (które zresztą mają raczej słabe recenzje).
Chyba pierwszy raz używałam odżywki, która kompletnie nic nie robiła dla włosów. Żadnego nawilżenia, odżywienia, łatwiejszego rozczesywania. Na głowie, im dłużej jej używałam, tym miałam większe siano. Z jaką ulgą powitałam nową odżywkę na półce!
Z plusów - często na promocjach, ładnie pachniała, duża butla. Wierzę, że są osoby, którym Syoss służy, ale ja po prostu więcej po tę markę nie sięgnę.