Syoss, Repair Therapy, Balsam (Odżywka do włosów suchych i zniszczonych (stara wersja))

Linia Syoss Repair Therapy wzmacnia włosy suche i zniszczone, wygładza je i nadaje zdrowy połysk. Kosmetyki te pomagają zapobiegać łamaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek. Balsam wspomaga pielęgnacyjne działanie szamponu, ułatwiając rozczesywanie włosów.

Nie...

W biegu chwycona z półki, bo myślałam, że to szampon. Początkowo próbowałam myć tym głowę, tak wiem...:) Bardzo śmieszne. Zorientowałam się nie po przeczytaniu etykiety, ale po obciążonych włosach, braku ich świeżości. Etykietę za mnie przeczytała koleżanka :) W końcu zaczęłam stosować ją zgodnie z jej przeznaczeniem, ale i tu klapa. Obciąża włosy, nie regeneruje, nie nawilża, powoduje masowe wypadanie włosów. Dramat. Pięknie pachnie i to chyba tyle z plusów.

Mieszane uczucia

Odżywka fajnie zmiękcza włosy, dobrze się po niej rozczesuja. Na długo pozostaje na nich zapach tej odżywki.
Odżywka ma gęsta konsystencję, niezwykle bogata. Jest w dużej tubce i jest bardzo wydajna.

Jednak nie splukuje się zbyt dobrze, czasem z partii włosów nie chce się zmyć a włosy wyglądają nieswiezo. Trzeba je myć ponownie bo nie wygląda to dobrze. Przez to nie kupię jej ponownie.

Jest dostępna w Rossmanie.

U mnie sprawdza się super (delikatne, cienkie włosy)

Tej odżywki używam od jakichś dwóch miesięcy, nie przy każdym myciu co prawda, ale zamiennie z innymi odżywkami / maskami. Ale też dzięki temu mogę zobaczyć różnicę między nią a pozostałymi.

Odżywka ma formułę średnio gęstą, typową dla odżywek. Dobrze się rozprowadza, nie spływa. Nakładam ją dość hojnie (moje włosy chłoną wszystko jak gąbka), wcieram bardzo dokładnie pasmo po paśmie, szczególnie koncentrując się na końcówkach (zaskakujące, jak dużą różnicę w działaniu daje poświęcenie paru minut więcej na idealnie dokładne wtarcie odżywki we włosy - bardziej niż czas trzymania jej na włosach. Patent podpatrzony u fryzjerek).
Zapach jest przyjemny, taki "salonowy" a zarazem lekko słodki, podoba mi się.

Działanie? U mnie - naprawdę super. Nie wiem, co jest takiego w tej odżywce, zwykle odżywki nie działają tak intensywnie na moje wymagające włosy - a tutaj mam efekt jak po bogatej masce. Włosy stają się miękkie, ale nie za lekkie, są odpowiednio dociążone. Błyszczące, przyjemne i gładkie w dotyku. Wyglądają zdrowo. I faktycznie lepiej się rozczesują, nie są szorstkie i suche jak wcześniej (te z Was, które rozjaśniają włosy, z pewnością wiedzą, co oznaczają takie sztywne, jakby pozbawione wilgoci włosy). Podoba mi się, że odżywka nie pozbawia moich włosów objętości, są lekkie, a zarazem treściwe. Być może peptydy to ten magiczny składnik?
Jestem w szoku, bo ta niepozorna odżywka okazała się jedną z najlepszych, jakie miałam. Uwielbiam efekt, jaki daje na moich włosach!

Jedyny mały minus to opakowanie, pod koniec staje się trochę oporne w wydobyciu zawartości, a nie ma możliwości postawienia go na zakrętce, tego brakuje tej butelce. Poza tym nie mam zastrzeżeń, cena jest przekonująca, wszystko jak należy.

Na pewno kupię ponownie, dla moich włosów ta odżywka jest po prostu świetna.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane)

Masakra

Po tej odżywce moje włosy sterczą na wszystkiego strony, puszą się. Są dziwne w dotyku ( i nie jest to wina złego spłukiwania), brak nawilżenia.
Nigdy się tak nie zawiodłam.
Nie polecam.

Przeciętniak od Schwarzkopf

Na ten produkt trafiłam w jednej z drogerii w moim mieście. Skuszona pięknym wyglądem produktu i opisem producenta pobiegłam do kasy fiskalnej. Pierwsze wrażenie było mieszane. Z jednej strony bardzo wydajnyz a z drugiej poprostu zero działania na włosach i brak efektów. Więcej informacji poniżej.

Fajna w duecie z szamponem

Stosowałam ją w duecie z szamponem i sprawdziły się całkiem dobrze na moich włosach. Odżywka ma biały kolor i gęstą kremową konsystencję, nie spływa z włosów podczas aplikacji. Ma też śliczny, perfumowany zapach, podobny do odżywki. Po tej odżywce moje włosy są mięciutkie, pachnące, nie elektryzują się i łatwiej rozczesują.

Nic specjalnego

Kupiłam, sprawdzilam i moge powiedziec tylko tyle, ze po jej stosowaniu z moimi wlosami nie wydarzylo sie nic. Jedyne co, to rozczesywanie wlosow po tej odzywcze nie jest bolesne. Wlosy sie nie plączą. Sa dosc gladkie. Ale poza tym stosujac ją prawie dwa miesiace, nie zauwazylam poprawy kondycji moich włosów.

Tragedia

Odżywka musi zawierać silikony. Z każdym myciem i użyciem odżywki moje włosy wyglądały coraz gorzej.

+/- zapach słodki, typowy jak na odżywkę. Nie szczególnie mi się podobał.

Na pewno nie kupię ponownie.

Super

Kupiłam ją na promocji w hebe (muszę przyznać, że skusiła mnie pojemność) i się nie zawiodłam. Jest gęsta i bardzo wydajna. Ładnie pachnie, a włosy po niej są gładkie, lśniące i odżywione. Mam dość długie i gęste włosy, które się plączą, a po niej rozczesywanie nie jest bolesne. Serdecznie polecam.

Obciąża i przetłuszcza włosy

Pomimo dokładnego spłukania, stosowanie odżywki strasznie obciąża moje włosy. Dodatkowo bardzo przetłuszcza włosy. Regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie, ale w nawiązaniu do wymienionych minusów zrezygnowałam z dalszego jej używania. Na pewno do niej nie wrócę. Z resztą jak do całej linii Syoss, która widocznie nie jest dla mnie, bo każdy produkt działa podobnie.

Warto spróbować

Dorwałam na promocji w Rossmannie, więc cena była zachęcająca i niewygórowana. Nie czytałam wcześniej opinii w internecie. Po pierwszym użyciu pomyślałam, że efekt jest świetny, włosy bez problemu się rozczesują, są sypkie i się nie puszą. Fryzura jest ładnie wygładzona, ale nie obciążona. Po dłuższym stosowaniu doszłam do wniosku, że jednak brakuje mi chociaż odrobiny odżywienia. Myślę, że warto wypróbować, ale najlepiej na zmianę z inną odżywką lub jako bazę do domowych maseczek pielęgnacyjnych na włosy.

Bardzo dobra

Bardzo polubiła się z moimi włosami ;) świetnie się po niej rozczesują (farbowany b.jasny blond!) I są miekkie w dotyku jak do tej pory najlepsza odżywka jaką testowałam. Nie planuje zmienić do kompletu używam też szamponu Syoss jak na razie super zestaw.