Venita, Henna do brwi i rzęs

Venita, Henna do brwi i rzęs

Środek do upiększania oprawy oczu, występuje w kilku kolorach.Sposób użycia:Zawartość fiolki (1,5 g) wymieszać w plastikowym lub szklanym naczyniu z 3-4 ml 3% wody utlenionej (w celu jej uzyskania rozkruszyć, załączonej tabletki pertlenonu i zmieszać z 1 łyżeczką wody) do uzyskania konsystencji ciasta. Nałożyć na brwi i rzęsy. Po upływie 2-8 minut dobrze spłukać wodą. Dobrze zmyć wodą z mydłem.
Ostrożnie środek silnie działający, zawiera toulenodiaminy, utleniacz zawiera nadtlenek wodoru. Srodek może powodować reakcję alergiczną. Przed przystąpieniem do zabiegu wykonać próbę testową : niewielką ilość henny wymieszać z małą ilością 3% wody utlenionej i nanieść na małą powierzchnię skóry za uchem. Zmyć po 15 minutach. Jeśli po upływie 24 godzin nie ma zmian na skórze można przystąpić do barwienia brwi i rzęs.

henny
Trwałość
do kilku myć
odświeżenie koloru
ziołowa
fluid / krem

• Calciumcarbonate,

Tragedia!

Przetestowałam wiele henn i ta jest najgorsza.

Plusy:
-cena i dostępność

Minusy:
-Odcień fioletowy zamiast czarnego
-konsystencja beznadziejna, zbyt wodnista
-tylko na jeden raz. Kiedy chciałam podzielić na trzy razy nie dało się odmierzyć dobrze proporcji. W pewnym momencie zaczęła mi się bardzo zielenić.
-Zrobiły się bąbelki powietrza i nie chwyciła henna w tych miejscach.

Mam nadzieje, że trwałość jest tak samo beznadziejna co henna i zejdzie mi szybko ten koszmar z brwi.

Używam tego produktu od: dzisiaj
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Henna czarna jak trzeba

Lubię gdy brwi i rzęsy mają głęboką barwę w czarnym kolorze i dlatego stosuję tą tradycyjną henne. Stosowała ją też moja mama, hennę robiła sobie zawsze sama i zawsze była super. Ja wolę gdy moja koleżanka kosmetyczka zrobi mi hennę. Może kiedyś się odważe sama ale póki co koleżanka robi mi ją idealnie. Bez problemu i taką jaką lubię tzn. super czarną.

Używam tego produktu od: stosuję ponad rok
Ilość zużytych opakowań: zużytych kilka opakowań

okropna

Szukałam henny w proszku, dlatego iż zależało mi na zabarwieniu skóry w celu zmianu kształtu brwi. Nie dało się tego zrobić henną w kremie/żelu. Próbowałam już henny z Delii, dlatego spróbowalam CZARNĄ Venitę i....
Pół gwiazdki za cenę ( 2,40 zł )
Drugie pół gwiazdki za dostepność( w każdym zielarskim i małych osiedlowych drogeriach była własnie ta firma )
A teraz... koszmarne minusy :
- kolor czarny jest wiśniowy ! na ciemnych brwich wygląda jak fioletowo brązowa plama...
- nie da sie jej rozrobić... ani akrywatorem dolączonym do opakwania ani woda utlenioną 3 %... Robi sie woda, a henna nie chce sie wymieszać troche zbiera sie na powierzchni kuleczkami jak rozlana rteć
- aktywator dołączony nie jest zbytnio przemyslanym rozwiazaniem, zawiniemy go najbardziej szczelnie jak się da i tak sie utleni i straci swoje wlaściwości.. więc po co takie rozwiazanie w saszetce?
- instrukcja nie precyzyjna, rozrabiajac 1:1 w ogole nic sie nie udaje
- jest tak jak wyzej pisałam rzadka i leje sie, przez co:
a) nie da sie zrobic idealnego kształtu krwi
b) nakładany na rzesy wpływa do oczu strasznie je podrażniając
-barwi skóre ale miejscami, przez co brwi wygladaja na krzywe i nierówno zrobione... mimo iz sa rownomiernie \'\'polane" henna i zmyte w tym samym czasie. Napisałam polane nie bez powodu... aplikacja tak wyglada.
-no i jeszcze raz henna w kolorze CZARNYM jest wiśniowa. na ciemnych włoskach, strach pomysleć jak by wygladala na jasńiejszych

Z czystym sumieniem wyrzucam do kosza i nie spojrzę nawet w jej kierunku.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: raz użyte i wyrzucone

Większa obiętość włosów w 5 minut

PORAŻKA

Kupiłam tę hennę na wypróbowanie, bo była trochę tańsza od tej, którą uzywam zazwyczaj.
Nie polecam nikomu !

- beznadziejny sposób przygotowania
- szczypie w oczy już po 5 minutach od nałożenia
- bardzo płynna konsystencja przy rozrobieniu proszku z zalecaną ilością
- brudzi wszystko dookoła
- nie da się domyć ręki po kontakcie z henną przez kilka sekund, a przez 5 minut nie farbuje rzęs

Używam tego produktu od: dzisiaj

Rzadziutki potworek

Byłam zmuszona do kupienia henny tej firmy, gdyż zabrakło mi 20 groszy do tej, której zazwyczaj używam, a na gwałt potrzebowałam przyciemnienia rzęs i brwi. To był błąd. Zaraz opiszę, dlaczego.
\\n
\\nPo pierwsze - sposób przyrządzenia. Strasznie czasochłonny, dołączona do henny tableteczka za cholerę nie chciała mi się rozpuścić w wodzie, dopiero po kilkukrotnym dźgnięciu ołówkiem zaczęła rozpadać się na części i znikać. A połowa tabletki została - totalnie nie rozumiem, po co producent umieszcza taką ilość w opakowaniu, skoro i tak korzysta się z połowy... Poza tym nawet po dosypaniu proszku mikstura była bardzo rzadka i trudno się ją nanosiło na brwi, ściekała z patyczka, wszystko babrała. Kolor też nie był fenomenalny - mimo trzymania przez prawie maksymalny czas wyszedł jakiś taki jasny (użyłam henny w kolorze brązowym) i zszedł dosłownie po kilku dniach.
\\n
\\nPodsumowując - to była moja pierwsza i ostatnia współpraca z rzadziutkim potworkiem od Venity. Jedyny plus tego produktu to cena i za nią jest to półtorej gwiazdki.

koszmar

pierwszy raz używałam henny do rzęs. wszystko przygotowałam zgodnie z zaleceniami producenta oraz dziewczyn z wizażu.

zauważyłam okropne opinie na temat tej henny ale stwierdziłam "a co tam, spróbuję". wy nie próbujcie.

było dobrze, dopóki oczy nie zaczęły koszmarnie piec w ciągu dwóch sekund. ból był tak okropny, że momentalnie musiałam hennę zmyć. oczywiście efektu brak.

dobrze, że to było tylko 2zł... choć i tego mi szkoda na ten bubel.

Używam tego produktu od: dziś użyłam
Ilość zużytych opakowań: jedno i o jedno za dużo

Nigdy więcej!

Kupiłam, bo chciałam zafarbować sobie rzęsy. Ale tym produktem tego zrobić się nie da!

Plusów nie ma.

Ja zauważam tylko minusy:
-niemiłosiernie brudzi skórę, nie idzie jej potem doszorować
-nie farbuje w ogóle
-czarna wersja jest brązowa, a nie czarna!
-do rzęs nie nadaje się w ogóle- dostaje się do oka i ma się wrażenie, że wypala oczy!!!

Nigdy więcej!

Pozytywna

Nie wiem czy w tym temacie jest mowa o takiej w tabletkach czy w kremie. Ja w każdym razie stosowałam ostatnio w kremie(brązową). Wyszło bardzo fajnie,bardzo łatwo można było ją zmyć ze skóry(ja na starą szczoteczkę do zębów dałam trochę mydła i delikatnie przetarłam brwi). Ze skóry zeszło,a na brwiach został ładny kolorek:) Nie wiem ile się utrzymuje ale myślę,że jak to henna jakieś 3-4 tyg.Jest wydajna starcza na ok 15 aplikacji.Ja zapłaciłam za nią 7,50.

polecam

Cóż, korzystam z tej henny od lat i nie kupuję żadnej innej. Rzeczywiście minusem jest szczypanie oczu przy nakładaniu na rzęsy, więc trzeba to robić uważnie. Czasem rzeczywiście słabo maluje, ale jest to efektem słabej wody utlenionej (przetestowałam, najlepsza woda w tabletkach). Jeśli mocno farbuje skórę - wystarczy tonik lub alkohol i po kłopocie.

Używam tego produktu od:wielu lat
Ilość zużytych opakowań:bardzo dużo

Okropna

Nie polecam. Oczy strasznie szczypią i łzawią po jej nałożeniu. Zmyłam ją po jakiś 5 minutach bo dłużej nie mogłam wytrzymać. W ogóle nie zafarbowała rzęs.

Używam tego produktu od: miesiąc temu

daje rade

osobiscie nie uzywam jej do barwienia brwi, lecz do tatuazy. dla wiekszosci barwienie skory jest wada, dla mnie zas zaleta. utrzymuje sie ok poltora tygodnia i jest bardzo wydajna. napewno kupie ponownie.

najgorsza henna

- henna barwi skórę i potrzebuje kilku godzin żeby ja odmyć a i tak wyglądam strasznie
- jest nie trwała, u mnie trzyma do 1 tygodnia
- kolory wychodzą okropne, rude brązy a grafit na pewno nie jest grafitem

Nigdy więcej nie zdecyduje się na zakup tego pseudo kosmetyku. Oszpeca zamiast upiększać.