Lirene Dermoprogram, Retinol D-Forte, Pro-liftingujący krem na dzień spłycający zmarszczki 50+

Zachowanie młodego wyglądu możliwe jest dzięki zastosowaniu skutecznych składników aktywnych działających na skórę na wielu poziomach:
Długotrwały lifting: stabilny Bio-Retinol stymuluje odbudowę białek podporowych, odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Dzięki wzmocnieniu struktur włókien kolagenowych i elastynowych, przywraca skórze jędrność i odpowiednie napięcie.
Unikalna wit. Dpro wspomaga barierę immunologiczną skóry, wspomaga jej płaszcz hydro-lipidowy, przywracając gładkość i promienność.
Ochrona kolagenu i elastyny: Q10 koenzym, przeciwdziała procesowi degradacji sieci kolagenu i elastyny. Usprawnia oddychanie komórkowe, procesy naprawcze i regeneracyjne komórek, wyraźnie poprawiając elastyczność i jędrność skóry.
Nawilżenie i rozjaśnienie: nowoczesny OptiMoist przywraca skórze optymalny poziom nawilżenia, a zawarte w formule pigmenty rozświetlające SnowCristals optycznie wygładzają powierzchnię skóry, nadając jej promienny, młody wygląd.
Składniki aktywne:
Aktywny retinol
O udowodnionym naukowo globalnym działaniu odmładzającym na poziomie komórek skóry, stymuluje prawidłowe procesy odnowy oraz pobudza syntezą fibryliny i kolagenu typu I, III i IV, przyczyniając się do wygładzenia zmarszczek oraz poprawy jędrności i napięcia skóry.
wit. Dpro
Aktywuje geny, kontrolujące fizjologię komórek naskórka, wzmacnia system ochronny skóry, wspierając nawilżenie oraz zwiększając gładkość i jędrność skóry.
Q10 Koenzym
Przeciwdziała procesowi degradacji sieci kolagenu i elastyny.

lekkie
na dzień
dojrzała
regenerujące, liftingujące, przeciwzmarszczkowe
w słoiczku
Wiek
50+

Świetny:)

Pierwszy raz po ten krem sięgnęłam dwa lata temu, już wtedy mi się bardzo spodobał, teraz trzy miesiące temu- zdecydowałam się się znowu zakupić wersję na dzień i wersję na noc- akurat trwała promocja w drogerii " Jawa". Krem ma bardzo przyjemną, puchatą ale dość lekką konsystencję i ostry ( mnie przypominający perfumy Issey Miyake) zapach. Rozprowadza się bardzo dobrze, dość szybko wchłania pozostawiając leciutki film na twarzy. Rezultaty działania kremu są widoczne bardzo szybko- buzia robi się wygładzona, jędrna, drobne zmarszczki są " jakby wypchnięte", polepszył się też koloryt i nastąpiło ładne rozjaśnienie i ujednolicenie cery. To zapewne zasługa retinolu w składzie. Jest dość wydajny- używam go codziennie od dwoch miesięcy i nie zużyłam nawet połowy. Opakowanie plastikowe, bordowe, ale ładne- estetycznie prezentuje się na łazienkowej półce. Minusem jest jedynie trudność w jego zakupie- z Rossmanów został wycofany, można go jedynie spotkać w innych drogeriach i supermarketów ( ale też w niewielkich ilościach). Chyba zrobię zapasy- bo ten krem naprawdę mnie zachwycił:)

Lirene D-forte na noc

U mnie jako 50 + się sprawdził. Lekka, przyjemna konsystencja, o miłym zapachu. Dobrze sie rozprowadza, mozna wykonać lekki i przyjemny masaz twarzy. Nie roluje się, dobrze się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy. Po nocy skóra jest jedwabista , dobrze nawilżona o odżywiona.

Całkiem niezły

Jakiś czas temu przeczytałam bardzo ciekawy artykuł dotyczący retinolu i jego wpływu na skórę i postanowiłam, że kupię sobie jakiś kosmetyk z tym składnikiem. Moja mieszana cera wbrew pozorom potrzebuje dość solidnej dawki nawilżenia, dlatego krem wydawał się być dobrym zakupem. Ochrona anti-age jest zaraz na drugim miejscu, więc mimo, że nie mam jeszcze 50-tki skusiłam się na krem od Lirene, który przywoływał mnie do siebie już z półki. W mojej kategorii wiekowej nie znalazłam nic interesującego, stąd taka decyzja.

OPAKOWANIE

Krem zapakowany jest w foliowany kartonik o przepiekanych barwach: mamy tutaj metaliczny, głęboki fiolet, biel, złoto i róż, które bardzo ładnie ze sobą współgrają, a metaliczny kolor opakowania przyciąga wzrok. Sam krem zamknięty jest w szklanym słoiczku w tym samym kolorze co kartonik ze srebrną nakrętką, co już daje wrażenie luksusowego produktu. Dzięki półprzezroczystemu słoiczkowi możemy z łatwością obserwować zużycie kremu.

KREM

Krem ma białą barwę i lekką konsystencję, co mnie cieszy, bo nie obciąża dodatkowo skóry. Zapach jest delikatny, lekko perfumowany, woń jest przyjemna i wyczuwalna chwilę po aplikacji. Po nałożeniu na twarz, delikatnym masażu i wklepaniu szybko się wchłania nie pozostawiając tłustej czy lepkiej warstwy. Nadaje się do stosowania pod makijaż – dobrze współgra z podkładem, nie roluje się i nie zbija w grudki. Po zużyciu opakowania mogę śmiało napisać, że bardzo dobrze i długotrwale nawilża skórę, wygładza i odżywia. Skóra jest gładka w dotyku, znikają suche skórki i uczucie ściągnięcia. Nie zapycha i nie powoduje powstawania nowych niedoskonałości. Co do działania anti-age – nie zauważyłam spektakularnych efektów jednak jestem posiadaczką drobnych, zmarszczek mimicznych na czole i w okolicach ust, które lekko się wygładziły, jednak nie jest to tylko i wyłącznie zasługa tego kremu. Stanowi on dobrą formę prewencji anti-age w połączeniu z innymi kosmetykami i codzienną pielęgnacją. Produkt jest całkiem wydajny, choć cena jest dość wysoka (warto czekać na promocje).

PLUSY:
+ dobrze nawilża
+ przyjemny zapach
+ jest lekki
+ szybko się wchłania
+ wygładza i odżywia
+ ma ładne opakowanie
+ jest wydajny

MINUSY
- dość wysoka cena