Pomadka ochronna z masłem karite

Pomadka ochronna z masłem karite

Pomadka odżywia, nawilża i regeneruje skórę łagodząc podrażnienia i stany zapalne. Chroni przed słońcem, mrozem oraz zanieczyszczeniami powietrza i wody. Daje się bardzo dobrze rozprowadzić cienką warstwą na ustach. Nie powoduje uczucia nadmiernej tłustości.

dla zwolenników miękkich pomadek

Pomadka jest bardzo, bardzo miękka, co mi raczej odpowiada, ale przypuszczam, że w upalny dzień rozpłynęłaby się (a przynajmniej wygięła podczas aplikacji), zwłaszcza że sztyft nie przylega ściśle do ścianek opakowania. Nawilża i natłuszcza w sposób jak dla mnie satysfakcjonujący. Aplikację trzeba oczywiście co pewien czas ponawiać, ale nie co chwilę – może co parę godzin, czyli wg mnie w porządku. Daje bardzo delikatny połysk (tzn. nie jest z tych pomadek, co udają błyszczyk), ale też nabłyszczanie nie jest jej funkcją. Nie ma smaku, ma natomiast zapach, który komuś skojarzył się z dawnymi pomadkami, mnie jednak nie drażni, jest akceptowalny. Nie zauważyłam, żeby się zbiegała w biały paseczek (zjawisko dyskwalifikujące pomadkę). Nie wiem, jak sprawdziłaby się zimą lub przy mocno wysuszonych ustach – wydaje mi się raczej, że jest to pomadka odpowiednia na jesień lub wiosnę, innymi słowy: nie na pogodę ekstremalną.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Świetny kosmetyk

Jest to najlepsza pomadka natłuszczająca i nawilżająca do ust jaką kiedykolwiek miałam.

Nie wiem jak się sprawdza latem, ale na mrozy jest doskonała.

Nie nie i jeszcze raz nie

Ehh... Nie jest to dobra pomadka. Najbardziej za złe mam jej to, że \'siedzi\' na ustach, ale w tym złym sensie. Po prostu czuje jakbym posmarowała się wazeliną. Nie nawilża ust a jedynie je natłuszcza co jednoznacznie ją dyskwalifikuje. Jednakowoż ją zużyje (mam dziwną awersję do wyrzucania pełnych kosmetyków:D) lub zasili kosmetyczkę mamy:). Zużycie jej jednak nie wydaje mi się problemem ze względu na jej kolejną wadę - jest jej mało. Wykręcając ją do końca okazuje się, że w środku mamy tylko pół długości opakowania, gdzie np. Bebe czy Nivea może i są ciut droższe ale o 2x większej gramaturze.
Zapach też nie powala. Kojarzy mi się z takimi starymi najpospolitszymi (o ile takie słowo istnieje) pomadkami jakich używać w dzisiejszych czasach już nie chcę.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Nie polecam

Zachciało mi sie poeksperymentować z pomadkami ochronnymi i takim sposobem trafiłam własnie na Flos Lek. Ucieszyła mnie niska cena oraz fakt, że jest to produkt polskiej firmy. Niestety, bardzo się przeliczyłam, jezeli chodzi o jej działanie.

Tak jak na wstępie - pomadka w dobrej cenie, łatwo dostępna i polskiej produkcji. Umieszczona jest w dosyć dużym sztyfcie i jest wyprofilowana tzn. \'scięta\'. Ma bardzo delikatny zapach i smak, który, gdy się go \'zjada\', nie drapie w gardło.

Niestety, są to wszystkie plusy tego kosmetyku, które jestem w stanie zauwazyć. Pomadka nie wywiązuje się ze swojego podstawowego zadanie: nie nawilża! Co prawda pozostawia tłustą warstewkę na ustach, ale bardzo szybko ten film znika, więc trudno nawet powiedzieć, że nałuszcza. Przez jej brak własciwosci nawilżających i pielęgnacyjncyh trzaba jej używac dosyć często, co jest upierdliwe i przyczynia się do bardzo sredniej wydajnosci kosmetyku.

Pomadka nie sprawdza się przy mroźniej pogodzie, którą mamy teraz. Usta nadal pozostają suche i spierzchnięte, możliwe że inaczej by się sprawdziła w warunkach wiosennych, ale od pomadek ochronnych oczekuje tego, że będą się wywiązywały bez względu na pogodę.

Bardzo zawiodłam się na tej pomadce, z pwnoscią już jej nie kupię i nie polecam.

Używam tego produktu od: ok. 3 tydzień
Ilość zużytych opakowań: jedna cała

Spodziewałam się czegoślepszego po FLOS LEKU

Kupiłam ją jeszcze w zimie. Miałam ogromne problemy z pękającymi i spierzchniętymi ustami. Z początku myślałam, że odkryłam Amerykę i to będzie mój ulubieniec, ale szybko się rozczarowałam. Zostawia taką dziwną warstwę na ustach, nie nawilża, nie wchłania się szybko. Jednym słowem - nie odbuduję spierzchniętych ust. Przy codziennej aplikacji (około 3 - 4 razy na dzień) po tygodniu nie było żadnych zmian na wargach a ja ją odstawiłam zniechęcona brakiem efektów.

Używam tego produktu od: od lutego 2012 roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno do połowy; leży i czeka na lepsze czasy :)

Świetna

5 gwiazdek, bez żadnego ale.
Nowa wersja pomadki, która pojawiła się ostatnio w Rossmannie jest świetna!

+ jest tania (ok.6zł)
+nie wysusza!
+BARDZO DOBRZE NAWILŻA!
+wygodne opakowanie
+łatwa aplikacja
+utrzymuje się na ustach, jednak nie daje nieprzyjemnego uczucia, takiej tłustej warstwy

Jedynym minusem jest to że jest mało wydajna, w ciągu 2 tygodni, przy codziennym stosowaniu zostało mi jakoś pół. Jednak jest idealna na zimę i dla osób z atopowym zapaleniem skóry :)

tania i skuteczna

Pomadka ładnie pachnie (kwiatowym miodem), smakuje jak krem Nivea, jest tania (coś koło 6 zł w Naturze). Opakowanie jest solidne, pomadka ma idealną konsystencję - jest na tyle miękka, by nie męczyć się przy nakładaniu, i na tyle twarda, że się nie łamie. Skuteczna w działaniu - świetnie zmiękcza i nawilża na dłuższy czas, zostawia natłuszczającą warstewkę, która nieźle chroni. Dobry, polski produkt, bardzo polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Obrzydliwa !

Miałam i te pomadkę niestety ale mam negatywne odczucia zwiazane z tą pomadką i nie mogę sie zgodzić z poprzedniczką!
Pomadka ma ładne opakowanie,ale działanie koszmarne: WYSUSZA,nie pielęgnuje nie ładny zapach taki bliżej nieokreslony smaku nie ma,nie nawilża nie natłuszcza szybko znika...Zakupiona w aptece.Nie jestem z niej zadowolona (nie byłam zniej zadowolona!) do niczego
Nie polecam !

Używam tego produktu od: dawno

Lecznicza

Ogólnie pomadka jest taka sobie a to dlatego, że ma nieciekawy zapach i smak, który długo czuć na ustach po aplikacji. Mam wrażenie, że tej pomadki na ustach jest bardzo dużo, nawet jak tylko raz nią "maznę". Ale dałam jej aż 4 gwiazdki, bo wyleczyła mi usta po dwóch użyciach. Jak miałam je wyjątkowo przesuszone po wczasach, gdzie zapomniałam pomadki a sklep nie był dobrze zaopatrzony, to po powrocie do domu wieczorem nałożyłam grubą warstwę na usta a rano usta już nie piekły, trochę tylko odstawały skórki. Kolejnego wieczora ponowna gruba aplikacja i dosłownie rano usta były już wleczone. Ogólnie - stosowanie codzienne jest męczące ale w razie czego - lek idealny.

kiepścizna nie polecam

Kupiłam tę pomadkę w aptece na bazarku pewnego lata.
Nie spodobała mi się od razu, ale wzięłam ją ze względu na opakowanie.Pomadka była kiepska, nie nawilżała nie natłuszczała, nic nie robiła z ustami, zapach owszem piękny, ale nic po za tym.Nie warta swojej niskiej ceny, nie polecam bo to pieniądze wyrzucone w błoto.
Nigdy więcej się nie skuszę.

Używam tego produktu od:lato 2005 roku
Ilość zużytych opakowań:1 na szczęście

całoroczny przyjaciel

bardzo dobra polska pomadka za grosze. niczym nie różni sie od balsamów YR - pomijając cenę. bardzo dobrze nawilża i natłuszcza usta, nie to co mazidła nivea. ładnie pachnie, chociaż z czasem zapach znika i czuć nutkę chemii. nie jest zbyt trwała, ale uczucie miękkości ust pozostaje na długo.świetnie chroni usta, również w zimie. przy regularnym stosowaniu nie ma mowy o pękaniu czy pierzchnięciu. juz nie moge się doczekać innych szminek z tej serii.....
dam 5* jak flos lek popracuje nad zapachem i zmieni opakowanie na mniej ascetyczne

nie szukam innej

Pomadek ochronnych wypróbowałam już mnóstwo. Odkąd kupiłam tą - innej już nie chcę. Nareszcie mam gładkie nawilżone usta, nie wyuszają się już tak jak kiedyś, nie ma żanych skórek. Pomadka nie barwi, chociaż moje usta nabierają po niej jasno-beżowego kolorku (zawsze szukałam takiej szminki :)).

ilość zużytych opakowań: 3