L'Oreal Paris, Pure Zone, Żel do mycia twarzy

L'Oreal Paris, Pure Zone, Żel do mycia twarzy

Żel do codziennej pielęgnacji twarzy z nowej serii Pure zone z kwasem salicylowym. Delikatnie oczyszcza pory i ściąga.

Skład: aqua, coco betaine, propylene glycol, sorbitol, glycerin, peg-120 methyl glucose dioleate, sodium laureth sulfate, sodium chloride, salicyli amid, triethanolamine, mentol, benzophenone-4, laminaria saccharina, methylparaben, imidazolidinyl urna, disodium edta, perfum

Cena: 30 zł / 200 ml

za mocny

Kupiłam go kiedyś, bo chciałam mieć matową cerę. I rzeczywiście żel idealnie ściągał pory. Jednak przy dłuższym stosowaniu bardzo wysuszał skórę, wyglądała taka szara i zmęczona. U mnie niestety się nie sprawdził. Jednak myślę, że stosowanie go raz kiedyś jako taki \'ściągacz porów\' zda egzamin, ale codziennie- nie.

Używam tego produktu od: 4 lata temu

Super!

Przetestowałam już kilka kosmetyków do oczyszczania twarzy i jak na razie ten żel to mój faworyt. O ile tonik z tej serii totalnie mi nie podpasował, tak żel jest rewelacyjny. Nie ściąga skóry, ma przyjemny zapach, przy użyciu chłodzi, zwęża pory, dobrze się pieni. Moja twarz po nim jest świeża i przyjemnie miękka, dobrze nawilżona.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

powoduje wypryski

Od zawsze do mycia twarzy używałam żelu firmy Garnier. Kiedyś postanowiłam wypróbować coś innego, akurat żel L\'Oreal był w promocji w drogerii. Mówię co mi tam szkodzi, może będzie lepszy. Niestety się myliłam. Przez kilka dobrych miesięcy zastanawiałam się skąd u mnie nagle taki wysyp wyprysków, aż w końcu doszłam do wniosku że to przez ten żel! Nie zmieniam często kosmetyków do oczyszczania twarzy, od dobrych kilku lat używam tego samego toniku i żelu i wszystko było ok. Od razu tylko jak powróciłam do żelu do mycia twarzy Garnier mój problem znikł. Nie polecam!! Jedna gwiazda za dozownik i przyjemny zapach.

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200ml

Nie za tę cenę.

Bliźniaczo podobny do żelu do mycia twarzy Garnier Czysta Skóra - podobnie chłodzi, jest podobnie wydajny, podobnie oczyszcza ale i wysusza - z tym, że tamten jest nieco tańszy. Nieźle chłodzi. Jednak to za mało, by wydać tyle kasy na żel do mycia twarzy - jak trochę dołożę, mam Effaclar - nieporównywalnie lepszy ;)

Używam tego produktu od: pół roku i nie chciał się skończyć

bardzo dobry

Żel bardzo dobrze oczyszcza skórę, zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Skóra po umyciu jest lekko naciągnięta, ale po użyciu toniku i kremu z tej serii staje się miękka i gładka. Używając żelu nie musiałam wykonywać peelingów, gdyż żel na prawdę rewelacyjnie wygładza i złuszcza martwy naskórek.

Ilość zużytych opakowań: około 10 opakowań

Taki sobie.

Mnie raczej nie służy.
Fajnie chłodzi, ale nie oczyszcza zbyt dobrze.
Z makijażem sobie nie radzi, zostawia czarne smugi tuszu pod oczami.
I trochę oczy podrażnia.
Nie zauważyłam żadnego działania przeciwtrądzikowego.
Za to wysusza skórę.
Nie polecam.

Używam tego produktu od: używałam ponad rok temu

:/ bez rewelacji

żel strasznie wysusza pomimo tego,że mam tłustą cere!
ponadto potęguje wypryski.
odradzam zakupu.

plusy
+ dobra konsystencja
+ dobrze sie pieni

minusy
- wysusza skóre
- potęguje wypryski
- mam wrażenie że się źle spłukuje

Używam tego produktu od:miesiąca

Dobry jak cała seria

Ten żel jak i cała seria Pure Zone bardzo dobrze działa na moją skórę. Po pierwsze oczyszcza naprawdę skutecznie i głęboko jak zapewnia producent. Hamuje trochę przy tym wydzielanie sebum i od 2 m-cy chroni mnie przed pryszczami spowodowanymi przez kiepskie kremy innych marek, których właśnie próbuję. Do zalet można jeszcze zaliczyć uczucie odświeżenia i chłodu, no i najważniejsze redukuje ilość niedoskonałości. Jedyną wadą jaką zauważyłem to że działa trochę zbyt ostro i po dokładnym umyciu twarzy trzeba szybko nakładać krem nawilżający. Mój sposób stosowania zależy od stanu mojej skóry, jeśli czuję że będzie wysyp pryszczy dokładnie rozmasowuję go na twarzy i czekam 2-3 min żeby sobie podziałał, a jeśli jest w porządku do zmywam od razu.

Używam tego produktu od: 4 m-cy

bez rewelacji

Po pierwsze trochę likwiduje wypryski, ale podkreślam, że tylko trochę. Ściąga skórę, ale mojej nie wysuszył. Niestety nie matuje, całkiem nieźle odświeża. Ogólnie byłby całkiem ok (chociaż taką jakość można mieć w niższej cenie) gdyby nie to, że zamiast odblokowywać pory, jeszcze je zatyka! Z tego powodu jest u mnie skreślony:(

Używam tego produktu od:kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:kończę 1

Tak sobie...

Kupiłam znudzona Garnierem 3w1, myślałam, ze będzie lepszy... Ale nie. Wysusza i to strasznie. Z trądzikiem nie robi nic, na dodatek zrobiły mi się grudki na brodzie, których nigdy wcześniej nie miałam. Ale po kolei.

+ przyjemny zapach
+ wygodne opakowanie
+ skóra po umyciu odczuwalnie czysta, odświeżona

- wysusza skórę
- podrażnia
- nie zwalcza trądziku, wręcz go potęguje
- cena

Podsumowując kosmetyk zdecydowanie średni. Nie jestem zadowolona.

Używam tego produktu od: 3 mc

nie jest zły

Używałam go kilka miesięcy temu. Oczyszcza dobrze, ale niestety podrażnia skórę i zaczerwienia, przez co zupełnie nie nadaję się dla skóry wrażliwej. Ładny zapach i praktyczne opakowanie z niezacinającą się pompką. Wtedy wydawało mi się, że jest wydajny. Wystarczył na około pół roku, jednak używany raz dziennie, a teraz częściej myję twarz żelem.
Przyjemny efekt chłodzenia.
Kupiłam za około 12 zł i w tej cenie warto spróbować (pod warunkiem, że nie jest się wrażliwcem)

Używam tego produktu od: ok. 6 miesięcy

nie dla mnie

Żel kupiłam w zestawie z kremem i tonikiem z tej serii jakiś rok temu. Po niecałym miesiącu stosowania pojawiło się pełno wyprysków...:( jednak to głównie z winy kremu. Sam żel bez reszty zestawu nawet mi służył. Dobrze oczyszczał, nie powodował ściągnięcia w przeciwieństwie do toniku, łatwo się go aplikowało i był wydajny. Wadą jest to, że wysuszał mi skórę :( w przeciwieństwie do reszty zestawu żel zużyłam cały, a tonik i krem mam do dzisiaj w szafce...

Używam tego produktu od:używałam jakieś 4 miesiące