Melisa, Pomadka ochronna (stara wersja)

Melisa, Pomadka ochronna (stara wersja)

Jest to jedna z moich ulubionych pomadek na zimę. Ślicznie pachnie, świetnie nawilża, nie łamie się, gdyż jest dość twarda i można ją dostać w każdym kiosku.

Cena: ok. 4zł

Pierwsza pomadka w moim życiu

Ach wspomnień czar... Kupiłam ją będąc jeszcze w podstawówce. To była pierwsza pomadka w moim życiu. Bardzo dobrze dbała o delikatny naskórek ust, jednocześnie nadając bardzo delikatny połysk. Szczególnie bardzo dobrze radziła sobie zimą, ustanie pierzchły i nie piekły na mrozie. Bardzo chętni bym się w nią zaopatrzyły, ale nie widuję jej w drogeriach :(
Gwiazdka mniej za opakowanie-troszkę spore było
Używam tego produktu od : dawne czasy podstawówki :)

Ilość zużytych opakowań: około 3-4

zmyłka ;)

Pomadka jest teraz w nowym, zielonym opakowaniu, które podoba mi się bardziej od tego starego, jednak dość szybko pęka i jest duże. :( Sama pomadka ma tłustą, dość toporną postać i niestety przekrzywia się u nasady, a także trochę hmm...nie mogę dobrać ładniejszego określenia: po prostu ciapie. :P Zapach ma delikatny, jak dla mnie całkiem przyjemny i ciekawy, podobnie, jak smak. Natłuszcza usta, więc pewnie jest lepsza na chłodniejszą porę roku. ;) Na ustach utrzymuje się jakiś czas, naskórek się nie przesusza, więc szmineczka chroni usta naprawdę. Nie wiem jak się sprawdza przy zaniedbanych ustach, ale do profilaktyki jest ok. Na ustach czuje się taki tłustawy, trochę ciężki film, ale nakłądałam na nią błyszczyk i było w porządu. Ogólnie mówiąc, szmineczka jest taka sobie. Może jeszcze ją kupię, bo jest niedroga, a zdecydowanie lepsza od Nivea. :P Z wydajnością średnio, ale na jakiś czas pozostaje na ustach i na pewno trochę je nawilża i daje ulgę. Można spróbować. ;)

Edit: Oczywiście nie zauważyłam, że nowa wersja Melisy jest już w katalogu i oceniłam ją przy starej, którą miałam okazję poznać tylko, gdy byłam jeszcze w podstawówce, a moja siostra już w L.O. i jej używała. ;) Także przepraszam za zmyłkę i już dodaję recenzję we właściwe miejsce. 3* pozostawiam, bo to chyba dość neutralne (ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi). ;)
Używam tego produktu od: ok. 2 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka

wspomnienia

to jedna z moich pierwszych pomadek ochronnych (pomijając taki malutki, różowiutki balsamik bosko pachnący, który moja mama gdzieś wykombinowała i podarowała mi pod choinkę) używana jeszcze w podstawówce.
Ta wówczas produkowana pachniała ślicznie - lekko ziołowo, lekko jak słodkie ciasteczko (nie wiem jak te obecne, bo widzę w innych recenzjach, że podobno śmierdzą).
Była strasznie twarda, przez co ciężko było ją nałożyć, za to łatwo złamać. Poza tym nawilżała znikomo, ale dla mnie ważny był sam fakt maziania się czymkolwiek ;)
Obecnie - przy wyborze tyyylu innych balsamów na rynku - nie poleciłabym tego nikomu. Sad but true ;)

Używam tego produktu od: kiedyś kiedyś...
Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3 o ile dobrze pamiętam

Makijaż wieczorowy Golden Girl

Pomadka ta nie powaliła mnie na kolana :P Zostawiała na ustach taką "tępą" maź, która powodował "duszenie się" warg, po jej nałożeniu czułam duży dyskomfort. Nie zauważyłam najmniejszego nawilżenia. Zapach przeciętny.
Nie poniosłam dużej straty ;) bo dołączona była jako gratis do kremu.

ilość zużytych opakowań: 1/2

do kitu

Kupiłam tą pomadkę pod wpływem recenzji i jestem zawiedziona, ponieważ nie poprawiła stanu moich spierzchniętych ust, do tego łamie się i strasznie śmierdzi - jakby amoniakiem ...fuj

Bleee

Po pierwsze, ma bardzo nieprzyjemny zapach.
Po drugie, zostawia usta tłuste, mam wrażenie, że wcale się nie wchłania.
Jednak po trzecie, "jakoś tam" działa na usta: jeśli są przesuszone, złagodzi stan.
Reasumując, jeśli komuś zapach nie przeszkadza, można się przyzwyczaić. Tylko po co, skoro tyle dobra różnego na rynku...

Używam tego kosmetyku od ok. 3 miesięcy
ilość zużytych opakowań: nie mogę zmęczyć pierwszego

Nie lubię

Ok. 10-15 lat temu, kiedy na rynku nie bylo jeszcze takiego wyboru przeroznych pomadek ochronnych, sprawdzala sie nie najgorzej. Teraz jednak mam innych faworytow, bo Melisa:
- niefajnie pachnie - troche chemicznie, troche jak nieswiezy tluszcz :///,
- jest za miekka -> zostawia na ustach dziwna mokra, wodnisto-oleista warstewke,
- za slabo natluszcza, zwl. w zimniejszych porach roku,
- ma nieciekawe opakowanie, z ktorego wciaz spada nasadka,
- czesto sie lamie.
Moze producent powinien pokusic sie o unowoczesnienie rceptury i opakowania...?

moja ulubiona

jest to moja ulubiona pomadka,po pierwsze: jest bezbarwna (nienawidze miec pokolorowanych ust) po drugie :swietnie nawilza ,nawet najbardziej spierzchniete usta, po trzecie: jest wydajna po czwarte: jest taniusia:) * odejmuje za ten zapach ale ogólnie jest bardzo dobra

a mi nie podeszła

Moim zdaniem za tłusta, za miękka, zbyt szybko schodzi z ust. Do tego opakowanie rodem dla dzieci z przedszkola, tandetne i szybko się psuje. Oddałam córce, która podbiera mi kosmetyki do ust - teraz będzie miała swój, a dla dziecka to wystarczajaca ochrona, czyli dla takich delikatnych, ale niespierzchniętych usteczek. Jeśli kupię po raz kolejny to tylko dla córki.

Wcale nie jest zła :)

Ja także mam wspomnienia związane z tą pomadką, sięgają ce czasów, gdy poza nią i trdycyjną, firmy Nivea, rynek pomadkowy nie grzeszył wyborem ;)
Kilka dni temu, podczas zakupów drogeryjnych, przyciągnęła moją uwagę - zaciekawiona zmienionym opakowaniem, wrzuciłam do koszyka.
Moim zdaniem, just to zupełnie znośny kosmetyk,ciut niedoceniany a całkiem dobrze radzacy sobie z drobnymi przesuszeniami naskórka, ja wyraznie dostrzegam jej pielęgnujące własciwosci. Uelastycznia skórę ust, zmiękcza i lekko natłuszcza. Zapach, który posiada kojarzy mi się z kosmetykami adresowanymi do Najmłodszych :)- lekko oliwkowo,pudrowo, kremowy.

Pomadka nie zbrya się ani nie walkuje, usta dobrze ja chłona, ich kondycja ulega wyraznej poprawie.
A jesli dodamy do tego, smieszna cenę ...

Nie nie nie

Dla mnie najlepsza;-) Używałam Nivea, Avon, Johnson - bubel za nie mały rubel:-P A Meliska, to juz klasyka:-D Ładnie nawilża, nie skleja, pachnie na mój gust- neutralnie. Cena niziutka;-) Przyczepić się mogę jedynie do opakowania- producent powinien pomyśleć nad czymś bardziej wytrzymałym;-)

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ... DUUUUŻO :-D

!!!Z M I A N A!!! (5.03.06r.)
Jakoś mi się odwidziała ta pomadka kompletnie! Zapach jest nie do wytrzymania... jak kostka toaletowa:( Strasznie tłuści usta i średnio się na nich trzyma. Chyba zmienili coś w recepturze... niestety na gorsze:/ Teraz odejmuję jej 3 gwiazdki, bo nie mogę jej znieść! (wcześniej oceniłam ją na 4 gwiazdki).

no special

Pomadka jak pomadka. Ja tam nie zauważyłam działania regenerującego, chociaż moja mama ją bardzo chwali. zapach zalezy od dnia: raz zalatuje apteką, a potem pachnie całkiem przyjemnie. Jest przezroczysta, a Nivejki i Bebe przyzwyczaiły mnie do kolorków. ogólnie może być, ale ja jej nie lubię