Lancome, Adaptive

Lancome, Adaptive

Adaptive to podkład przeznaczony dla cer mieszanych. Należy do tzw. inteligentnych podkładów - matuje błyszczące się partie skóry, nawilża i uelastycznia jej przesuszone miejsca. Ma niezwykle lekką, nie zatykającą porów konsystencję.
W ofercie znajdziemy aż 16 odcieni podkładu, który wzbogacono w filtr ochronny SPF 10.

Za taka cenę oczekiwała czegoś lepszego

Ogólnie nie jest zły ale tez nie zachwyca. Za taka cenę oczekiwalam większego wow.Spokojnie można go porównać do jakiegoś tańszego kosmetyku.
Plusy
- wydajny
- lekki
- ma przyjemny zapach i gładko się rozprowadza.
Minusy
- słabo kryje mimo iz nie mam cery z problemami
- słabo matuje
- leje się,a ze nie ma dozownika zdarza się wylać za duzo
- szybko i nierównomiernie się ściera.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

tak, ale nie za tyle pieniążków :-(

Nie jest zły - nie zrozummy się źle. Po prostu.....chyba człowiek po zakupie (przynajmniej ja) oczekuje czegoś więcej. Być może gdyby był tańszy dostałby 5 gwiazdek....
Kryje u mnie średnio, choć dodam od razu, że nie mam problematycznej cery. ale dobrze się rozprowadza i jest w miarę wydajny, więc po częci rekompensuje swoje minusy. Jakoś nie zauważyłam, żeby mi cokolwiek matowił :-/ a szkoda. Ogólnie jest przyjemny. Ale colorstay Revlona też ;) a kosztuje mniej. o wiele

taki oo

Plusy:
- wydajny,
- żadki,
- poręczne opakowanie,
- ładnie sie rozprowadza.

Minusy:
- moja skóra po jego nałozeniu odrazu się świeci,
- szybko się ściera i muszę często poprawiać makijaż.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Ulubiony na ciepłe pory roku:)

To jeden z moich ulubionych podkładów, ale uzywam go tylko na wiosnę i lato, jesienią i zimą wracam do cięższego DW Estee Lauder. Adaptive ma leciusieńką konsystencję i sliczny owocowy zapach. Rozsmarowuje się bez zarzutu, nie jest tępy, ale niestety na bardzo przesuszonej cerze może się wałkować:( Mnie kiedys się zwałkował na suchych policzkach ( mam cerę mieszaną). Kryje dobrze, ale rzecz jasna nie tak świetnie jak DW. Jesli chodzi o matowanie- mat utrzymuje się około 4-5 godzin, potem muszę przypudrować strefę T. Podoba mi się w nim to, że twarz jest ładnie wygładzona, świeża- a sam adaptive nie tworzy maski, pozostaje prawie niewidoczny na buzi. Plus za opakowanie z pompką:)

Używam tego produktu od: Od 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: Ciągle pierwsze

Lekkość i krycie!

Jeden z moich naj naj najukochańszych podkładów. Od podkładu wymagam wiele - przede wszystkim, aby upiększył cerę: ujednolicił kolor, wyrównał nierówności, odbijał światło dając wrażenie gładkiego lica. Drugim poważnym wymogiem jaki stawiam podkładom jest trwałość. Lancome robi to wszystko :)
To podkład, który jest lekki w swojej konsystencji, bardzo łatwo się go aplikuje, nie pozostawia smug, nie marze się. Pomimo delikatność i lekkości jest to podkład mocno kryjący.
Świetnie sprawdza się na mojej mieszanej cerze- nie uwypukla suchych skórek, nie wysusza cery, matuje jednocześnie przetłuszczające się partie.

Jedynym minusem tego podkładu jest wysoka cena.

bardzo dobry

Dobrze kryje wszelkie niedoskonałości, nie zatyka porów. Ładnie wygląda na twarzy, bardzo naturalnie. Wcale nie widać, że coś jest na twarzy. Jest bardzo wydajny - przy codziennym użyciue wystarcza na półroku. Trzyma się na twarzy cały dzień, nie spływa.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Leciutki, przyjemny, letni

Lubię używać tego podkładu latem. Źle znoszę upały, jestem raczej zimnolubna (chociaż uwielbiam słońce, co za ironia:) i zawsze mam kłopoty ze zrobieniem odpowiedniego makijażu latem - chroniącego skórę przed słońcem, ale tez lekkiego.
Ten podkład się sprawdza - jest leciutki, ładnie się rozprowadza, rozświetla skórę. Nie ma właściwości matujących.
Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Świetny, lekki podkład, nie wyciera się, twarz się nie przesusza ani nie błyszczy, ma przyjemną konsystencję, ładne naturalne kolorki w palecie. Nie wymaga pudru.
Mam numer 02 Lys rose
Podobny do teint Idole Ultra.

Bardzo przeciętny

Po porażce z Maquimat dałam Lancome drugą szansę. Było lepiej ale i tak niestety bardzo przeciętnie.

Plusy:
dobrze się rozprowadza i ma przyjemną konsystencję
ładne i wygodne opakowanie

I teraz sedno sprawy czyli minusy:
skóra szybko zaczyna się świecić
wysuszał mi skórę na policzkach
wysoka cena

Bardzo go lubię:)

Mam klasyczną cerę mieszaną-suche policzki i trochę tłustsza strefa T. Podkłady matujące wysuszały mi skórę, nawilżające- nie matowały:( Aż wreszcie trafiłam na idealny podkład. Adaptive ma leciusieńką konsystencję, w ogóle nie czuję go na twarzy. Rozprowadza się bezproblemowo, jest wydajny, wystarczy niewielka ilość, aby rozprowadzić go na buzi. Ładnie kryje- ale uwaga raczej drobne niedoskonałości, zwolenniczki mocnego krycia będą zawiedzione. Matuje dość dobrze- nos zaczyna się nieznacznie świecić po 4 godz- wtedy trzeba zastosować absorbentkę i ponownie przypudrować. Jest trwały- nie spływa z twarzy, mnie się zdarzyło go nosić przez 15 godzin i gdy zmywałam makijaż, wacik był brudny od podkładu.
Podoba mi się również, że nie robi maski na twarzy, buzia wygląda aksamitnie, naturalnie i ładnie.
Plus za ładne, twarzowe kolorki.

Używam tego produktu od:od 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:Duża próbka z Douglasa, pierwsze opakowanie w trakcie

fajny

Bardzo fajny podklad, dostosowuje sie do koloru cery ..matowi swiecace partie skory i nawilza suche partie. Sczerze polecam,bo warto wyprobowac.. Na pewno jeszcze do niego wroce,ale poki co planuje powrot do teint idole ultra,ktory mi jeszcze bardziej odpowiada:)Używam tego produktu od:kilku miesiecy

Jeden z lepszych

Mam jasną karnację, cerę mieszaną i wrażliwą. Używam Lancome Adaptive 010. Niestety z tego, co słyszałam w drogeriach, to ten kosmetyk jest wycofywany :(. Szkoda, bo bardzo mi odpowiadał.

Plusy Adaptive:

- świetnie się rozprowadza, ma delikatną konsystencję, jest płynny
- ładnie stapia się ze skórą
- nie wysusza
- co do trwałości, to nie jest źle (ja używam najpierw kremu nawilżającego, potem bazy z Sorayi, a na koniec nakładam podkład i puder w kamieniu), ale nie matuje na wiele godzin. Wystarczy jednak skorzystać z chusteczki, czy bibułki i jest ok
- odcień 010 jest naprawdę jasnym kolorem, raczej nie zauważyłam, by ciemniał
- wydajny, starcza mi na ok. pół roku niemal codziennego używania
- przyjemny zapach
- ładne opakowanie

Minusy Adaptive:

- cena, zapłaciłam za niego 165 zł w Sephorze
- obecnie trudno dostępny
- opakowanie z pompką się sprawdza, ale do pewnego momentu. Na sam koniec trudno wydobyć resztki, które są na ściankach, czy na dnie opakowania.

W chwili obecnej najlepszy podkład, jaki miałam do tej pory. Jeśli go wycofają, to wtedy skorzystam z Estee Lauder.