Boucheron, Boucheron pour Femme EDP

Boucheron, Boucheron pour Femme EDP

'Boucheron' to pierwszy zapach wykreowany w 1988 roku przez firmę jubilerską Alaina Boucherona. Zapach otula, ale pozostaje stosunkowo lekki, jest więc doskonały do stosowania zarówno na dzień jak i na wieczór. To klasyka w najlepszym wydaniu. Warto wspomnieć, że 'Boucheron' otrzymał nagrodę za najlepszy zapach i najpiękniejsze opakowanie, które ma nawiązywać do kształtu pierścienia - odwiecznego symbolu miłości.

Kategoria: orientalno-kwiatowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, gorzka pomarańcza, brzoskwinia
nuta serca: przyprawy, ylang-ylang, jaśmin, tuberoza, narcyz, kwiat pomarańczy
nuta bazy: bób tonka, drzewo sandałowe, wanilia, ambra.

Cena: ok. 150zł / 100ml

Perfumy z klasą

Piękna orientalna kompozycja. Niezwykle trwałe. Wspaniale się rozwijają. Tak pachną perfumy. Nie wwąchuję się w perfumy, w poszukiwaniu składników do ich stworzenia użytych. Bo i po co? Perfumy mają pachnieć i się podobać. Poza tym nie ma perfum "babcinych", "dla blondynek, brunetek". Albo zapach nam się podoba albo nie. I jeszcze coś, żadne perfumy z wysokiej półki nie śmierdzą; zapach to kwestia gustu.
Boucheron to klasyka, elegancja i piękno.

Boucheron - bufon

Nie lubię takich przesadzonych zapachów. Jest to ciężar, który nie każdy jest w stanie unieść.

Zapach jest toporny, pełen ambry oraz ylang ylang. Na skórze utrzymuje się bardzo długo, przez co nuży swoją obecnością przy wyższych temperaturach. Ogon ma ciężki i płaski... jak bóbr;)

Kojarzy mi się z zapachem grubej, atłasowej kotary (wygryzionej przez mole), wiszącej w pałacowym muzeum. Kompozycja pretensjonalna i bufoniasta, którą ratuje tylko słodycz tonki i owoców (wyczuwam tylko brzoskwinię, ctrusów niet).

Używam tego produktu od: posiadam w kolekcji od dawna

Ilość zużytych opakowań: miniatura - 5 ml

Barok czyli....przerost formy nad treścią

Jeśli kiedykolwiek byliście w barokowym kościele to czy nie czuliście się przytłoczeni figurami, ornamentami, złoceniami, amorkami dmiącymi w trąby, stiukami i plafonami? Owszem- to może zachwycić. Ale może też przytłoczyć. Osobiście czuję się w takich miejscach onieśmielona i odurzona.

Ten zapach jest klaustrofobiczny- czuję się jak w klatce zapachu. Jest przeładowany a poszczególne nuty walczą ze sobą o ślad jakiejkolwiek harmonii i w efekcie otrzymujemy istną olfaktoryczną kakofinię. Na pierwszym planie dudni IX symfonia Beethovena- grzmi wręcz. Osoba nosząca te perfumy zwraca własnie tak na siebie uwagę: zuchwale, nieprzyjemnie, agresywnie i egoistycznie.

Jak pisałam w jednej z recenzji: niektóre perfumy mają zapachowy ogon i jest to ich zaleta. Ale nie w przypadku Buocheron. Zapach jest niesłychanie trwały. Stworzony dla bardzo dojrzałych pań wychowanych na kolejnych odcinkach Dynastii, kojarzy się ze zlotymi marynarkami, jaskrawoniebieskim cieniem do powiek i czarną kreską pod dolną powieką. Plaski, jednowymiarowy ale intensywny tak, jakby intensywnością pragnął nadrobić wszelkie inne braki. Stanowczo nie dla mnie.

Używam tego produktu od: pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: odlewka z flakonu koleżanki

TOP 10 damskich perfum

Oj nieeee...

Recenzję muszę napisać - choćby po t,o aby przestrzec inne Wizażanki przed zakupem w ciemno.
Ja niestety kupiłam w ciemno zachęcona niską ceną testera. Za niewiele ponad 100 złotych stałam się posiadaczką limitowanej edycji z 2012 roku w czarnym flakonie - oczywiście 100 ml.
Kiedyś jako bardzo młoda dziewczyna testowałam ten zapach w perfumerii i pamiętałam, że mi się podobał. Wydawał mi się wtedy mega bogaty, stylowy i kobiecy.
Ale to było kiedyś...
Perfumy Boucheron są i bogate i stylowe i kobiece również, tyle, że w niedzisiejszym wydaniu.
Są klasyki, które mają ponadczasowy urok i niezmiennie od lat są w czołówce wybieranych zapachów na świecie.
Czas Boucheron minął wraz z watowanymi żakietami, tapirowanymi fryzurami i całym stylem rodem z serialu Dynastia.
Lubię mocne, trwałe i wyraziste zapachy - ale ten jest zbyt ciężki, przesadny... nadaje się chyba tylko na wielki bal w operze:D
Dodam, że testowałam zapach w ciepłe i chłodne dni, rano i wieczorem i niezmiennie był absolutnie nieprzystający do otoczenia.
Nadal kupuję w ciemno, rozsądek niestety przegrywa z sercem, które rwie się do zakupów w perfumeriach internetowych - ale już uważniej czytam składy i opinie nie tylko na KWC.

Ilość zużytych opakowań: kilka ml ze 100

Perfekcyjnie piekny

Piekny, kobiecy, gleboki i zmyslowy zapach. Owoce sa tu splecione z kwiatami i przyprawami perfekcyjnie, zadna nuta nie wysuwa sie do przodu i nie krzyczy: "Ja, ja, jestem najwazniejsza" ;-)).
Troche dziwi mnie, ze w skladzie nie ma sliwki, bo wyraznie czuje w Boucheron specyficzna, odrobine cierpka, sliwkowa slodycz.
Baza jest piekna, drzewna, bardzo dyskretna i malo inwazyjna.
Dla mnie Boucheron zalicza sie do zapachow eleganckich i na specjalne okazje (chociaz ja oczywiscie probki zuzywam na co dzien i bardzo mnie pachnienie Boucheron w warzywniaku raduje ;-))) ).

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

zakupiłam dzisiaj...zapach naprawdę wytworny-dodam że jestem miłośniczką niebanalnych zapachów. Na początku trochę przypomina wodę kolońską, później przewijają się akordy drzewne, po czasie czuć tylko ciepłe akcenty, nieco pudrowe, polecam miłośniczkom orientalnych zapachów. Zapach i flakon tak piękny , że warto mieć go na swojej toaletce

Używam tego produktu od:dzisiaj

Bardzo kobiecy

Piękny, bogaty, pełen ciepła, stuprocentowo kobiecy zapach. Miękko mości się na skórze i emanuje słodką mieszanką nut kwiatowych i drzewa sandałowego. Jest wyrazisty, ale przyjazny, nie dusi, nie przytłacza, nie ma długaśnego ogona, raczej otacza malutka, prywatną chmurką aromatu. Trudno jest wyróżnić poszczególne nuty, jak w przypadku wielu zapachów wykreowanych w latach 80. Trwały. Mimo niewątpliwej urody wolę bardziej krzykliwą, ogoniasta i niegrzeczną wersję EDT.
Buteleczka koszmarna

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:próbka od przemiłej Wizażanki :cmok:

cudowny :)

Zapach prosty i wykwintny, prawdziwa klasyka. Ciezko wyodrebnic poszczegolne nuty, poniewaz w ogolnym odbiorze jest dosyc jednostajny. Co nie oznacza, ze nie ewoluuje. Wszystkie poszczegolne skladniki mieszaja sie ze soba perfekcyjnie. W pierwszej fazie jest alkoholowo-kolonski, w drugiej kwiatowy i mocno pudrowy. Ta ewolucja trwa tylko kilka sekund. Zapach wycisza sie stajac sie po prostu piekny.. Bardzo w stylu mojego ukochanego Boudoira; widze spore podobienstwo, chociaz Boucheron jest spokojniejszy i bardziej klasyczny ( co nie znaczy, ze gorszy ). Zapach calosciowo nie jest przesadnie ciezki. Drzewne nuty B. nie sa duszace, a raczej wtopione w pudrowa calosc, jednym slowem perfekcyjne.
Gdyby wszystkie starsze panie tak pachnialy.... swiat bylby piekniejszy. Niestety one gustuja w ciezkich kwieciuchach na tonie cukru :/

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: probki

Glamour chic

Kiedy bylam licealistka,doastalam probke przy okazji zakupow.Nie znalalam wowczas nazwy boucheron,ale zapach mnie urzekl.Nie bylo mnie stac oczywiscie,ale wiedzialam,ze kiedys bede szczesliwa posiadaczka tego flakonika.Dzis kiedy gosci u mnie 100 ml wydaje mi sie ostry,przenikliwy,z pazurem.gdzies oczyma wyobrazni widze elegancka kobiete w futrze,z cygarem,w pieknym look a la lata 20-,30ste.Ktos w typie urody Gwen Stefani.Ja nie przypominam jej ani troche,ale i tak bede uzywala z checia Boucherona.Moje wieczorne wyjscia odtad beda sygnowane tym wiekim zapachem.Wielki plus za niepopularnosc i nietuzinkowosc.Polecam amatorkom ciezszych woni.
iUżywam tego produktu od:2 mcy
Ilość zużytych opakowań: zaczelam 100 ml

Jubiler dusiciel

Nic z tego, nie podoba mi się wcale. Zapach jest ciężki, odurzający, kadzidlany w żadnym wypadku nie wyczuwam żadnych kwiatów, co najwyżej ambrę i coś słodkiego (pewnie wanilię)
Pachnie mi jak każdy zapach w kolorze miodu sprzed 1990 roku- strasznie, gorzko i dusząco. Nie unoszę go.
Zdecydowanie typ dojrzały i dla dojrzałych... No i dla fanek tego typu zapachów.
Buteleczka burżuazyjna, znam inną niż ta ze zdjęcia, całą złotą ( co jakiś czas zmieniają ją) kojarzy mi się jubilersko, tak jak życzyłby sobie pan Boucheron.
Elagancka, ale zbyt ostentacyjnie, raczej także trafi w gust doroślejszych pań. Daję 3 gwiazdki za nią, ale zapach 1.
Może jubilerzy powinni pozostać przy designie butelek, a nie produkcji perfum ... W każdym bądź razie znam tylko te tego jubilera. I nie polecam !
Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: testy ze 100 ml butli znajomej- fanki tego zapachu

mnie sie podoba

Zupelnie sie zgadzam z wieloma poprzednimi opiniami zapach jest "dorosly", moze i okreslenie "dla starszej pani" tez (szczegolnie w wydaniu nastolatek, dla ktorych osoba 3lata starsza, to juz dinozaur) jest zrozumiale.
Ale: jest szczegolny, elegancki i stylowy. Taki wlasnie "zie z tego czasu". Lubie go za to, ze zdecydowanie wyroznia sie w tlumie zalewajacych rynek obecnie niemal identycznych, nijakich super-nowosci.

Oszałamijące

Hmmm...
Ja ich używałam dośc dawno, jako 20-latka. Wspaniałe, ciężkie, oszałamijące. Wiek? Bez znaczenia.
Niegdyś me ukochane. Tylko Must de Cartier mógł się z nimi równać (choć to zupeeełnie inny zapach).
Mam nadziję do nich wrócić.