L'Oreal, Featherlash (Cil Plume)

L'Oreal, Featherlash (Cil Plume)

W USA występuje pod nazwą Feather Lash, a w Polsce Cil Plume. W obu językach (angielski i francuski) oznacza mniej więcej, że rzęsy są po jej uzyciu lekkie jak piórko. I jest tak naprawdę! Są leciutkie i bardzo naturalne, ale efekt mimo wszystko widoczny. Ładnie rozczesuje rzęsy. W porównaniu z innymi maskarami, ktorych do tej pory uzywalam jest dosc trwala.Nie kruszy się , nie osypuje i nie tworzy grudek. Jedyna jej wada to to ze po kilku, moze kilkunastu godzinach pod oczami mam male ciemne obwódki. Cena dość przystępna - ok 43 zł.

Paskudek

Miałam wersję FeatherLash z USA, jedyny plus to naprawdę śliczny naturalny brąz. Reszta do kitu... beznadziejna rzadka konsystencja, fatalna szczoteczka, robi odbitki i niestety uczula, oczy mi po nim łzawiły i tusz był wszędzie tylko nie na rzęsach.

Używam tego produktu od: Rok
Ilość zużytych opakowań: 1 FeatherLash

Niewidoczny

Kupiłam dwa od razu na Allegro - dla siebie i przyjaciółki, bo podobał mi się opis i wyobraziłam sobie, że do codziennego makijażu będzie świetny. Ma swoje plusy (nie skleja rzęs, leciutki w nakładaniu,bez grud, miłe dla oka opakowanie), ale minus jest jeden OGROMNY - nic nie widać na oku, jedynie przyciemnia (jak po hennie) i tyle. Nawet jeśli szczotkuje się długo i starannie.
Znalazłam dla niego zastosowanie, sprawdza się super na dolnych rzęsach!

Neutralny.

Dostalam w prezencie.Od razu zaznaczam że było to trochę czasu temu...
Więc,tusz bardzo wodnisty,dobry dla wrażliwców,nie podrażnial moich kapryśnych oczek.Bardzo dobrze wydłuzał rzęsy,ale pozatym brak jakichś spektakularnych efektów,ot taki tuszyk,mily i przyjemny,dla osób które nie musza zbytnio "pracować" przy swoich rzęsach.
I rzeczywiście,po jakimś czasie tusz doslownie "spływa"z rzęs i zostaje pod okiem :P -to zapewne przez ta lekką,wodnista konsystencję.Szczoteczka doskonale rozdziela rzęsy.

ps.coś mnie naszło na wspominanie starych kosmetyków,jakiś taki sentymentalny nastrój dziś mam;)Używam tego produktu od:Kiedyś :)

Botoksu zastosowania

Niewidoczny

Może i sam tusz nie jest aż taki zły,daje naturalny efekt,ale dla mnie jednak zbyt naturalny,prawie go nie widać.
Fajna szczoteczka i bardzo intensywny kolor,ale co z tego gdy po umalowaniu moje rzęsy wyglądają tak jak przed umalowaniem.
Tusz może okazać się dobry dla tych kobiet, które maja jasne rzęsy i lubią naturalność.

Nie dla mnie

Skusilam sie kilka lat temu, ale zaluje, bo ten tusz nie spelnil moich oczekiwan. Rzesy rzeczywiscie wygladaja po nim naturalnie, nawet zbyt naturalnie, bo ja nie uzywam tuszu do rzes po to, zeby nie bylo go widac. Efekt jest naprawde bardzo malo widoczny. Aaa, zapomnialam- jednak troszke go widac, zwlaszcza jak juz zostawi te slady na powiekach...

najlepszy na dzień

Jedna z moich ulubionych maskar.Daje bardzo delikatny ale tez perfekcyjny efekt- nikt się nie zorientuje, ze mamy tusz na rzęsach! Są one delikatnie podkreślone i podkręcone.Nie nadaje się na wieczór - jest zbyt naturalny, poza tym ma same zalety: nie rozmazuje się, nie kruszy,łatwo go zmyć,nie robi grudek,perfekcyjnie pokrywa rzęsy, cenowo również bardzo atrakcyjny.

szukam czegoś innego

Mam dość długie rzęsy i potrzebuję głównie je pogrubić, ale ten tusz mnie nie zachwycił. Obciąża mi rzęsy, trzeba je rozczesywać, długo schnie i prawie go nie widać. :(
Plusem jest to, że nie obsypuje się i nie rozmazuje, ale z kolei trudno go domyć (używam płynu Garniera).
Byłam bardziej zadowolona z Intensifique.

mieszane uczucia

Niewiele wymagam od tuszu. Mam dość długie rzęsy, więc zależy mi na lekkim podkreśleniu długości + koloru. Na początku byłam b. zadowolona - rzeczywiście po jednej warstwie nie trzeba było rozczesywać (a rozczesywałam zawsze każdy tusz), rzęsy były lekko wydłużone, rozdzielone i lekkie. Niestety, obecnie (po 2 mies.) tusz nieco zgęstniał, więc raczej trzeba trochę rozczesać, co nie jest dużym problemem, w przeciwieństwem do zmywania tuszu. Zmywam go oliwką do demak. i płynem do demak. oczu i zawsze mam wrażenie, że nie do końca schodzi. Przy demakijażu osypuje się pewna ilość, a reszta - hmmm, mam wrażenie jakby zostawała na rzęsach. Z tego względu raczej nie powtórzę zakupu, chociaż efekt był b. zachęcający.Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

ma dobre zadatki

Nie nie jest zły. Początkowo zaskoczyła mnie przeogromniasta szczoteczka.Ale wbrew pozorom okazała się bardzo poręczna. Akurat szczoteczkę bardzo lubię, mniej sam tusz. Jest wilgotny,zdawałoby się że łatwo go rozprowadzić, a jednak nie . Długo schnie, prawie zawsze zanim to zrobi, kseruje górną powiekę. Nie robi grudek, ale i nie potrafi ładnie rozczesać rzęs. Lekko wydłuża, nie podkręca. Tak jak napisałam w komentarzu, ile razy wezmę go do ręki, tyle razy mam wrażenie że dziś stanie się cud. Za każdym razem jednak rozczarowuję się. Genialna konsystencja-kiepski efekt. Fachowcy mogliby się nieco przyłożyć. Ilość zużytych opakowań: 1

mizerny efekt

Ojojoj... Tusz jest naprawdę kiepściutki. Skleja rzęsy, nie daje nawet minimalnego efektu w postaci wydłużenia, błyskawicznie obsypuje się na policzki. Ilość zużytych opakowań: częściowo e

A dla mnie kiepski

Niestety, wbrew opinii wcześniejszej recenzentki, mnie na kolana ten tusz nie rzucił. Pomimo tego, że mam gęste długie brwi, tusz sprawił, że stały się ciężkie, trudno je było rosczesać. I niestety szybko się osypywał na policzki. Ilość zużytych opakowań: 1- nawet nie do końca, bo sprawiłam sobie nowy

super :)

Jest świetny! Rzęsy po nim są ładnie rozdzielone, nie ma żadnych grudek i nie osypuje się nawet po dłuższym czasie (sprawdzone na kilkugodzinnej imprezie, spędzonej głównie na parkiecie:). Rzęsy wyglądają naturalnie, są delikatnie podkreślone i szalenie mi się to podoba :) Wspaniały kosmetyk! 05.10.03 - obniżam ocenę o jedną gwiazdkę :( Nie osypuje się, ale bardzo łatwo się rozmazuje, a poza tym znalazłam tusz, który jest dla mnie idealny :)Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego