Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Clean & Clear, Tonik oczyszczający przeciw wągrom

Clean & Clear, Tonik oczyszczający przeciw wągrom

Nowy tonik w fioletowym opakowaniu. Oczyszcza twarz z tłuszczu i brudu, które są przyczyną powstawania wągrów. Zawiera składnik przeciwdziałający ich ponownemu powstawaniu.

w butelce
płyn
>100ml

Ławeczka

Dla fanów spirytusu produkt idealny. Kilka razy po jego użyciu czekałam na zaproszenie "mieszkańców" ławeczki z serialu "ranczo",.
Tonik jest bardzo mocny i wydajny. Zdzierak z niego niezły. Nie jest delikatnym produktem, podejrzewam, że wrażliwej buzi może wyrządzić krzywdę. Zdecydowanie polecam mieszanym i tlustym posiadaczom. Wysusza i pomaga zwalczyć niedoskonałości. Po użyciu buzia wymaga dodatkowej pielęgnacji. Jest sucha i oczyszczona dogłębnie.

Dla fanów alkoholu.... :-)

Tonik od kilku miesięcy leży u mnie na półce w łazience. Ubytek ma niewielki. Dlaczego? Stosuję go tylko i wyłącznie w razie awaryjnej sytuacji, kiedy mam mega wysyp pryszczy na pyszczku. Wtedy do walki z wrogami spisuje się nawet całkiem całkiem.
Ten tonik jest bardzo alkoholowy. Przy codziennym stosowaniu wysusza cerę okropnie i podrażnia ją. Pojawiają się suche placki, a pory są rozszerzone.
Rzeczywiście trzeba przyznać, że wymiata wągry, ale uważam że jest masa innych produktów, które skutecznie zwalczają uporczywie zagnieżdżające się czarne kropki np. glinki, a które nie powodują takiego szoku dla naszej cery.
Tonik jest wydajny, buteleczka nawet ładna. Zapach....hmm.. dla mnie to zapach płynu do mycia szyb... zależy kto co lubi ;-)
Nie kupię ponownie tego produktu, bo uważam, że poprostu nie jest dla mnie. Za bardzo wysusza cerę.
Z 10-15 lat temu, każdy kto miał problematyczną cerę stosował tego typu preparaty, ale dziś już przecież wiemy, że nie tędy droga. Wysuszanie skóry alkoholem daje tylko chwilową poprawę, a później problem wraca ze zdwojoną siłą.

Czysty alkohol

Jestem pod wrażeniem, jak bardzo dobry jest ten tonik. Zapach ma fajny, orzeźwiający + chłodzi naszą cerę (mentol). Tonik jest bardzo wydajny i dobrze, mocno oczyszcza skórę. Jedynym, ale i zarazem ogroooomnym minusem jest tak duża zawartość alkoholu w nim. Płyn mocno wysusza nam twarz i szybko nasza cera może się zacząć przetłuszczać i przyzwyczajać do takich specyfików jak ten tonik. Jeśli jednak przymkniemy oko na skład, to produkt jest godny polecenia.

Braun BT3040

Wysuszacz

ten produkt to swietny wysuszacz! uzywalam go gdy miałam duże bolące pryszcze i genialnie sie sprawdzał ALE ! nie polecam uzywania codziennie tego toniku bo może spowodować przetłuszczanie się twarzy.

Alkoholowe nie

-tonik jest tak mocno alkoholowy, że to aż piecze, podrażnia oczy, śmierdzi zwyczajnie i jest nieprzyjemne,
-wydaje mi się, że tak mocne przesuszenie skóry może powodować wzmożone wydzielanie sebum,
-brak efektu na porach, jak były tak są,
-może i nie jest drogi, ale nie jest też wydajny,

-/+ cena jest ok,

+ładne opakowanie, designerska butelka, oryginalna,
+swojego czasu dobra reklama, jak byłam nastolatką, wszyscy używali tych kosmetyków,
+ładny kolor, taka fioletowo-granatowa mieszanka

W dzisiejszych czasach można kupić o wiele lepsze toniki, łagodniejsze, a jeśli ktoś ma ochotę na silne oczyszczenie/złuszczenie to są mocne produkty bez alkoholu, np. Clinique, Tołpa. Ten jest bez sensu i na pewno go nie kupię.

Jestem na nie dla alkoholu

Ten produkt spowodowal że moje pory bardzo się rozszerzyły. Nie należy stosować toniku z alkoholem ponieważ wysusza cerę przez to wydziela jeszcze więcej sebum oraz rozszerza pory.

Wysusza :(

Kosmetyk ma działać przeciw wągrom. Podchodziłam do jego testowania dwa razy, na początku jak go kupiłam bardzo mi się nie podobał i odstał swoje nieużywany na półce. Dopiero po jakimś czasie spróbowałam jeszcze raz i już nasza współpraca wygląda lepiej. Tonik ma bardzo alkoholowy zapach, nie należy do przyjemnych ale bardzo dobrze oczyszcza skórę więc zapach można mu wybaczyć. Jeśli mamy na twarzy jakieś podrażnienia czy ranki to może szczypać ale nie jest to nieznośny ból. Przy codziennym stosowaniu może wysuszać skórę ale ja używam go zamiennie z innymi kosmetykami i wtedy wszystko jest w porządku. Usuwa resztki makijażu, brud i nadmiar sebum, po przetarciu nasączonym nim wacikiem twarz jest naprawdę dobrze oczyszczona i świeża. Mam wrażenie, że trochę zmniejszyła mi się ilość wągrów a pory się zwęziły ale nie wiem na ile to zasługa tego toniku a na ile innych kosmetyków których używam

Bubel kupiony przez pomyłkę

Kupiłam go bez zastanowienia, gdy przeczytałam, że jest on na zaskórniki. Nie sprawdziłam składu,któy jest wręcz okropny, jedne z pierwszych miejsc zajmuje alkohol. Ogółem staram się kupować kosmetyki nietestowane na zwierzętach, ale jak wspomniałam nie jest to zakup przemyślany i bardzo tego żałuję. Śmierdzi okropnie, jest dość wydajny. Muszę przyznać, że usuwa częściowo zaskórniki, jednak moja skóra po użyciu jest podrażniona i totalnie wysuszona. Wylądował w moim koszu. Odradzam.

Duże rozczarowanie

Od lat walczę z wągrami, na razie jestem na przegranej pozycji, a ten tonik na pewno nie pomógł mi w walce. Beznadziejny. Wągry, jak były tak i są. Tonik nie spełnia więc swojej podstawowej funkcji. Do tego wydaje mi się, że stan mojej skóry, przy stosowaniu toniku na całą twarz nieco się pogorszył. Obserwuje częstsze krostki.
Plusy? Po użyciu czuć odświeżenie skóry. Ale efektów nie widać. Nie jest wart zakupu.

Okropny.

*paskudny zapach, czuć alkohol,
*szczypie, gdy na twarzy jest jakaś rana,
*w ogóle nie zapobiega wągrom,
*cena jak za takie coś jest o wiele za wysoka,
*ciężko się otwiera, przez co urwała mi się ta górna klapka.
Wylałam go do zlewu, bo nie wiedziałam co mam z nim zrobić, fatalny.

jak najbardziej na plus

testuję go od niedawna, z polecenia przyjaciółki i przy mojej problematycznej cerze sprawdza się świetnie, czuję że skóra jest bardzo mocno oczyszczona po nim i świetnie usuwa dodatkowo resztki których nie usunął płyn do demakijażu, niestety ma bardzo mocno chemiczny zapach

Wolę zielony

Wypróbowałam oba toniki Clean&Clear (ten i zielony/turkusowy) i wolę ten drugi. Jeśli komus odpowiada tonik z alkoholem, to ten nie jest zły, ale jeśli ktoś liczy na zmniejszenie liczby wągrów, to się rozczaruje.
Nie zaobserwowałam ani działania przeciwtrądzikowego, ani normalizującego (mam bardzo tłustą cerę). Podsumowując: średniak, jak już to lepiej kupić turkusowy tonik z tej serii, choć oba są takie sobie. Wydajność w porządku.

Plusy:
+dostepność
+daje uczucie nieźle oczyszczonej skóry
+wygodne opakowanie

Minusy:
-chemiczny zapach
-nie zapobiega powstawaniu wągrów
-nie ma działania normalizującego