Bourjois, Pastel Teint, Poudre Fine Presse (pastelowy puder w kamieniu)

Bourjois, Pastel Teint, Poudre Fine Presse (pastelowy puder w kamieniu)

Pastelowy puder mający jedwabistość i lekkość pudru sypkiego mogący służyć jako baza pod makijaż jak również do wykończenia makijażu i złagodzenia rysów.

Dostępny w trzech podstawowych odcieniach: Peche 03, Vanille 04 i Lumiere 05. Kiedyś były jeszcze kolorowe typowo korekcyjne: biały, lila i pistacjowy (odpowiednio: Lys 01, Lilas 08, Jade 09), ale jak mi się wydaje, Bourjois już się z nich wycofało.

Niezły puder, lecz znam lepsze

Puder ma pastelowe, delikatne wykończenie, lekko matuje, nadaje koloryt skórze. Bardzo mocno pachnie, ale tylko w opakowaniu, malując nie czuć tego zapachu. Średnio trwały, po jakiś 2 - 3 godzinach potrzebna ponowna aplikacja (w zależności od cery). Nie rozczarował mnie, ale też nie zachwycił. Miałam lepsze pudry i za niższą cenę. Średnio wydajny.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

najgorszy

pierwszy kosmetyk bourjois który oceniam ta źle i jeden z pudrów który dał mi najgorsza tapetę n swiecie!

stosowany był na czysta skórę bez podkładu.

MINUSY:

- bardzo mnie zapchał, po kilku dniach gładka przedtem twarz w zaskórnikach i cystach,

- mimo nanoszenia tego pudru na twarz matowa, suchą i odtłuszczoną puder źle się trzymał, po paru godzinach się brzydko rozwarstwił, porobił plamy, zważył się a jest przecież zima, w lato byłaby tragedia!

- okropny zapach starego pudru,

- kolory bardzo... kolorowe, najjaśniejszy Rose Plaisir wpada w pomarańczowy, ciemnieje po paru godzinach,

- po nałożeniu daje ładny rozświetlony efekt ale po 2-3 wygląda strasznie,

- mam wrażenie że podkreśla załamania skóry i niedoskonałości,

- używany do poprawia więcej psuje niz poprawia,

- dołączony puszek w ogóle nie współpracuje z pudrem,

- skład podany wyżej jest już niektualny, akyualny jest o 3 razy dłuższy- czego tam nie ma? sama chemia i zapychacze!

- okropna konsystencja- gęsta i krusząca się jednocześnie.

PLUSY:

- nie dostrzegam!

Odstawiam go bo moja twarz tego nie wytrzyma.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Nic do zarzucenia...

Zaznaczę że nie jestem posiadaczką szczególnie błyszczącej cery, tego pudru używam do wykończenia i utrwalenia makijażu po nałożeniu podkładu Lancome Idole który sam w sobie daje efekt nieskazitelnej cery.
Puder ładnie pachnie, wygładza skórę i lekko matuje, nie zapycha porów. Czasami używam go samego po nałożeniu kremu i też się sprawdza. Dołączona gąbeczka jest średnia, więc wole nakładać go pędzlem kabuki.
Ogólnie nie mam mu nic do zarzucenia... :)

Używam tego produktu od: kilku tyg.

OK

Trafiłam na niego przypadkiem, szukalam jakiegoś lekkiego pudru na lato i w tej roli sprawdził się idealnie. Mam cerę tłustą, z niewielkimi problemami i bardzo ciężko znaleźć mi kosmetyk, który nie pogorszy jej stanu. W tym przypadku nie miałam żadnych problemów, puder idealnie stapia się z cerą, nie podkreśla skórek, nie osadza się przy brzegach, nie uczula, nie podrażnia. Sprawdza się nawet przy bardzo wysokich temperaturach, do tego jest bardzo lekki i prawie nie widać go na twarzy. Jedynym minusem może być to że nie matowi, a to jego zadanie. Ma piękny, ciasteczkowy zapach i śliczne opakowanie, idealnie wpasował się do mojej torebki ;) Polecam, aczkolwiek nie jestem pewna czy zakupię go ponownie, raczej będę poszukiwać swego KWC dalej ;)

Używam tego produktu od: kilku tygodni

niezły

Całkiem przyzwoity puder aczkolwiek znam lepsze.
Jest niezły do wykończenia makijażu, dobrze matuje ale na krotko. Po 2 godzinach trzeba go ponownie nałożyć a takie nakładanie co 2 czy 3 godziny powoduje, że pod konie dnia (lub nocy;) ) ma się na twarzy maskę.
Nakłada się dobrze (pędzlem), ma estetyczne opakowanie, jest bardzo wydajny. Ale są lepsze pudry.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

przyjemny

kupiłam go przypadkiem w poszukiwaniu pudru matującego, nie wiem czemu ubzdurałam sobie że ten właśnie do takowych należy bo w opisie na Allegro takiej informacji nie było.. no ale cóż, kobieta zawsze sobie dopowie to co chce usłyszeć:D kolorek okazał się ciut za ciemny na zimę, za to na lato będzie idealny, póki co używam go jako bronzera i jest idealnie w połączeniu z Bio detox. Cera jest gładka i taka delikatna, i co najważniejsze dla mnie efekt jest bardzo naturalny - tworzy taki półmat ale nie świece się jak choinka, raczej cera wygląda promiennie. Puder jest baaardzo wydajny! No i ten zapach.. jak ciasteczko! :D aż się go chce używać cały czas, a przynajmniej wąchać:D

doskonały

jest skuteczny jeśli chodzi o wykończenie makijażu i utrzymanie go w nienaruszonym stanie, wykończenie pozostawia deliktne bez dramatyzmu i groteski, mam suchą cerę więc nie wiem jak z rzeczywistym jego matowieniem, natomiast u mnie spisuje się bez zarzutu i nie wysusza mojej ceri ani trochę.

Używam tego produktu od:2 lat

Cudowny!!!

Kupiłam ten puder na Allegro za 26zł i nie żałuję!!! Mam kolor 65 Sable- jest średni, raczej ciemny niż jasny, świetnie wspołgra z podkładem Bourjois Healthy Mix 53 Light Beige.
Plusy:
* ładne, wygodne opakowanie
* bardzo fajna gąbeczka ułatwiająca aplikację pudru
* idealna konsystencja
* ładny, ciepły kolorek
* przystępna cena
* bardzo dobrze matuje
* doskonałe wykończenie makijażu!!!

Minusy:
- zdecydowanie zapach! Jest okropny, mocny, duszący, ma w sobie coś z babcinych perfum, parę minut po nałożeniu go na twarz jest mi niedobrze i lekko pobolewa mnie głowa, ale na szczęście to szybko przechodzi.

świetny

Bardzo fajny puder, który już długo zajmuje miejsce w mojej kosmetyczce. Skutecznie matowi skórę, nie tworzy maski, daje efekt satynowego wykończenia. wystarcza na bardzo, bardzo długo.

Minusy - brak lusterka oraz odkręcanie a nie otwieranie (klapka) pudełeczka.

Odcień 65 SABLE.

Używam tego produktu od:1 roku

Fajny puder!

Niewątpliwie jeden z lepszych pudrów w kamieniu jaki mam. Ładne kolory, przyjemny zapach, dobra trwałość, itp. W zasadzie to nie zauważyłam wad. W ogóle polecam markę Bourjois ;-).

Używam tego produktu od:3 m-cy
Ilość zużytych opakowań:wciąż 1

Rewelacja!

Bardzo przypadł Mi do gustu ten puder. Mam cere mieszaną i dlatego potrzebowałam jakiegoś pudru, ktory by nie obciązył za bardzo skóre, nie zapychał porów i taki właśnie jest ten! Nie podoba Mi sie gabeczkaktóra trzeba ten puder nakładać bo za dużo go nanosi. Ale efekt pomalowania pędzlem jest super! Bourjois wycofuje sie z tych pudrów i wprowadza nowe, podobne, ale opakowanie jest z lusterkiem co jest na +. Na pewno wypróbuje też ten drugi, jak Mi sie ten skończy. Polecam każdemu kto nie chce wygladać jakby miał maske na twarzy. Dobrze matuje, ale nie na długo. U Mnie ok 3-4 godzin.

Używam tego produktu od:mesiąc

Milutki :)

Używam go zaledwie od miesiąca,ale już wiem,że jest milusi ^^:

+kolory-bardzo naturalne,ładne beże,brak pigmentów różowych i żółtych (alleluja!)
+ładnie wyrównuje koloryt
+śliczny zapach
+świetnie nakłada się zarówno gąbeczką jak i pędzlem
+nie zapycha moich wieeeelkich porów,a nawet je maskuje :D

-ehem...może i matuje,ale dla mnie 2 godziny to zdecydowanie za mało!
-cena...no ale cóż...
-dołączona gąbeczka jest straaaszna...dlatego wymieniłam ją na inną ^^
-lekko ciemnieje pod koniec dnia-niestety to mam z każdym pudrem :/
-niewygodne opakowanie

Ogólnie właściwości na plus,więc jeśli nie znajdę lepszego,to chętnie do niego wrócę ^^