Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Face and Body Foundation

Podkład na bazie wody, wodoodporny, który zapewnia długotrwałe krycie z zachowaniem naturalnego wyglądu twarzy i ciała. Idealny do wszystkich typów cery. Zawiera składniki nawilżające i ochronne. Daje profesjonalny efekt, który sprawdzi się nawet przy sesjach zdjęciowych. Dostępny w 11 odcieniach.

nawilżające, kryjące, ochronne
wodoodporna
fluidy

Znasz skład tego produktu?

Napisanych recenzji: 8

Cudeńko :)

Od dawna marzył mi się podkład od Mac. Pani w salonie nałożyła mi na twarz ten leciutki i niewyczuwalny podkład, przypominający krem nawilżający. Od razu kupiłam.
Będzie on idealny dla wszystkich z cerą suchą taką jak moja. Nie podkreśla suchych skórek. Najlepiej wygląda nakładany palcami, trzeba go dobrze rozmasować na skórze, wtedy pojawia się krycie. Kryje jak dla mnie zadawalająco. Ładnie wyrównuje koloryt i kamufluje moje lekko zaczerwienione policzki. Do większych wyprysków używam korektora. Efekt CUDOWNY :) Daje piękny efekt dewy skin. Skóra ładnie odbija światło.
Dotychczas używałam bourjois cc cream, a na większe okazje revlona colorstay. Ten ostatni był dla mnie zdecydowanie za ciężki. Podkład od Mac jest obecnie moim nowym ulubieńcem <3

+ogromna buteleczka 120 ml
+nie podkreśla suchych skórek
+piękny naturalny efekt

-odcień N1, jeden z jaśniejszych, może być zbyt ciemny dla bladolicych.
-wydaje mi się, że leciutko ściemniał na mojej twarzy w ciagu dnia
-krycie może być niewystarczające dla osób z poważnymi problemami skórnymi
-po przypudrowaniu wygląda nieskazitelnie co najmniej pół dnia, jednak pod koniec nie wygląda już zbyt świeżo

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1196493].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 21

Mój błąd...

Kupiłam ten podkład, bo chciałam uzyskać naturalny efekt "glam". Jako że nie miałam już problemów z cerą (pryszcze) skusiłam się na niego, ponieważ zawsze chciałam go mieć. No cóż, zapomniałam, że mam cerę mieszaną, a to sie trochę z nim kłoci... Postaram się jednak obiektywnie go zrecenzować, ponieważ to nie wina tego podkładu, to po prostu ja go źle dobrałam. :)
Plusy...

+ pięknie rozświetla (efekt glow)
+ wyrównuje koloryt
+ nie tworzy maski
+ można nim budować krycie poprzez wtarcie drugiej warstwy
+ wydajny
+ poręczne opakowanie
+ lejąca konsystencja
+ dobra relacja jakości do ceny ( 120 ml --> 150 zł )

minusy...
- po prostu nie do mojego typu skóry
Do cer suchych i normalnych bez większych problemów będzie idealny. :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1180128].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 4

Mój nr 1 wśród podkładów.

Testowałam wiele podkładów, głównie ciężkich, matujących, ponieważ zawsze słyszałam, że w ten sposób nie będzie widać moich niedoskonałości. Mam skórę suchą, z kilkoma widocznymi naczynkami, z punktowymi, małymi, niewidocznymi gołym okiem bliznami po trądziku plus od czasu do czasu pojawią się jakieś większe niedoskonałości. Ciężkie podkłady zawsze sprawiały że czułam dyskomfort, jeśli dotknęłam twarzy podkład odznaczał się na dłoniach, telefonie itd. W końcu trafiłam na MAC face and body. Bardzo spodobały mi się recenzje na youtube.
Uważam, że nie jest to tylko podkład dla osób z idealną cerą!

Przeszłam się do Douglas by dobrać odpowiedni odcień, Pani poleciła mi C1. Byłam zachwycona efektem i nadal jestem. Wreszcie nie mam poczucia, że gdy dotknę twarzy podkład będzie zaraz wszędzie. Dziś zamówiłam drugie opakowanie, tym razem na stronie MAC 120 ml, ponieważ jeśli chodzi o cenę o wiele bardziej się to opłaca niż mniejsza buteleczka.

Trzeba nauczyć się go aplikować, ale właściwie po drugiej aplikacji już wiedziałam co i jak. Używam do nakładania go wyłącznie palcy, ponieważ w gąbeczkę i pędzel bardzo szybko się wchłania. Bez problemu można towrzyć kolejne warstwy, a skóra nadal wygląda dobrze. Ja się ograniczam do jednej, a widoczne niedoskonałości zakrywam korektorem.

Plusy:
+ jest na bazie wody
+skóra jest cały dzień nawilżona
+ efekt blasku jest świetny, skóra wygląda rześko i zdrowo
+ nie waży się
+ nie ściera
+ idealny dla cery suchej

Minusy
- mógłby być ciut tańszy

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: Jedno małe, dziś zamówiłam duże (120ml)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1132771].usefull || 0 }}% pomocna.

3 rodzaje dolnej kreski

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 64

Niesamowity

Ten podkład jest jak druga skóra, najlepszy jaki dotychczas używałam. Upiększa cerę, sprawia że jest promienna a jej koloryt wyrównany. Przy tym wszystkim efekt jest niezwykle naturalny. Nie odcina się od szyi, jest lekki i długotrwały. Zanim go kupiłam moim ulubieńcem był Revlon Colorstay. Jest to bardzo dobry podkład ale w porównaniu do MACa jest cięższy i bardziej pudrowy.
Ze względu na wodnistą konsystencję nakładam podkład palcami, a potem lekko wyrównuję i rozcieram pędzlem Hakuro 50s. Nie polecam go nakładać od razu gąbką/pędzlem gdyż łatwo się w nie wchłania. Przy nakładaniu może się wydawać dziwny ale po wchłonięciu w skórę wygląda cudownie. Nic dziwnego że wiele wizażystek używa go do makijaży ślubnych, sama nie zdecydowała bym się na żaden inny.
Jest mega wydajny, duża zawartość produktu sprawia że jego cena jest również bardzo przyjazna.
Jest to podkład na bazie wody więc polecam stosować pod niego produkty również bazujące na wodzie. W innym przypadku będzie się odwarstwiał, wchodził w pory i był wręcz niemożliwy do nałożenia a potem szybciutko zniknie z twarzy. Bazy silikonowe lub z zawartością oleju więc zdecydowanie odpadają. Lubię stosować pod niego krem La Roche Posay Effaclar Duo, bardzo dobrze ze sobą współgrają.
Warto wziąć pod uwagę że ma on lekkie krycie, ale jeśli macie skórę z niedoskonałościami nie znaczy że ten produkt nie jest dla Was. Po nałożeniu zawsze sięgam po korektor i zakrywam te partie twarzy które potrzebują lepszego krycia. Dzięki temu skóra wygląda niezwykle naturalnie i świeżo.
Mój kolor to C1 – lekko żółtawy, zastąpił idealnie podkład Revlon w odcieniu Buff. Ponieważ nie mieszkam blisko sklepu z produktami MAC kupiłam go w ciemno na stronie producenta. Przedstawicielka firmy po obejrzeniu moich zdjęć poradziła kolor C2 ale przy mojej jasnej i nie opalonej cerze zdecydowałam się na jaśniejszy i to był strzał w dziesiątkę. Ale jeśli tylko macie okazję to gorąco polecam wypróbować kolor przed zakupem.
Podsumowując jest to moje KWC jeśli chodzi o podkłady. Jak żaden inny zachowuje się jak druga skóra, co jest rzadkością na rynku kosmetycznym. Nawet przy dużym zbliżeniu nie widać że ma się podkład na twarzy. Nie podkreśla suchych skórek i nie wchodzi w załamania. Wydobywa to co piękne w naszej cerze i gorąco polecam każdemu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1131031].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 1

Bardzo fajny

Bardzo fajny, lekki podkład. Nadaje skórze blasku, i twarz wygląda świeżo. Osobiście mam bardzo suchą skórę z piegami za którymi nie przepadam, dlatego jedyne co mi nie pasuje to poziom krycia, ale da się to naprawić jeśli zmieszam go delikatnie z innym podkładem. Naprawdę wyjątkowy podkład, który nie postarza skóry.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1118626].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 4

Bardzo delikatny, mało kryjący

Zaletą jest duże opakowanie, jest bardzo mało kryjący, naturalny , zróżnicowana kolorystyka , maja odcienie bezowe i różowe
Używałam go w Szkole Wizażu , wypróbowałam dużo odcieni i używam go do pracy.
Cena nie jest wysoka, bardzo wydajny

Ilość zużytych opakowań: 7 opakowań dużych

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1038442].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 13

wstrętny zapychacz

Nie mam pojęcia, dlaczego mam takiego pecha do tego podkładu.
Najpierw kupiłam próbkę na allegro odcienia C 3 i byłam bardzo zadowolona. krył i zostawiał na buzi piękne glow.
Następnie w salonie MAC kupiłam pełnowymiarowy produkt C 2 i zaczęły się schody.

Podkład wchodzi mi w pory. Wklepywać palcami jest ciężko, gąbeczką w ogóle nie kryje, pędzlem czuję efekt oblepionej skóry która nie oddycha.
Po miesiącu używania dostałam paskudnego wysypu krostek, a następnie bolących pryszczy.
Odstawiłam wszystkie produkty do twarzy, wyleczyłm cerę, a następnie prowadziłam szczegółową obserwację każdego użytego kosmetyku. Po kilku podejściach okazało się, że winny jest podkład.

Podkład jest na bazie wody, więc nie wiem czy może zapychać, ale musi być w nim składnik, który uczula, albo ten podkład nie pozwala skórze oddychać, skóra się poci i reaguje negatywnie.

To już kolejny produkt MAC na którym się zawiodłam.

Z plusów mogę wymienić:
dużą pojemność
ładny zapach
cenę ( jak na MACa to tani podkład)

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1029065].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 1

Mój NR.1!

Mam cerę trądzikową ze skłonnością do ropnych wyprysków i czerwonych plam, przez wiele lat szukałam odpowiedniego podkładu który po nałożeniu będzie wyglądał na mojej buzi naturalnie nie wysuszał i nie wyglądał jak maska. Przetestowałam niezliczone ilości podkładów od tych tańszych po te droższe (wszystkie możliwe z Clnique, Estée Lauder, Lancôme, Yves Saint Laurent i wiele innych firm) nie raz miałam sytuację że po nałożeniu podkładu musiałam go z powrotem zmywać nie wspominając już o tym że najchętniej nie wychodziłabym z domu.
Zdecydowałam się na ten podkład przez przypadek oglądając wizażystkę na youtube - podsyłam linka
Od tej pory wychodzenie z domu nie jest koszmarem!
I zaznaczam że pod podkład punktowo nakładam korektor na czerwone rop.wypryski.

- Moja buzia wygląda naturalnie!
- Nałożenie podkładu zajmuje mi 2 min.
- Ani razu nie musiałam zmywać go ponownie, zawsze jest idealnie
- Stapia się z moja cerą inne podkłady albo były za jasne albo za ciemne albo powstawały plamy (mój odcień to C1 50ml opakowanie)
- Trzeba pamiętać że jest tłusty ale po wcieraniu go okrężnymi ruchami w skórę zmienia konsystencję na delikatnie pudrową - tu pomocny jest link :)

Mam już 4 opakowanie i na pewno nie zmienię go na żaden inny podkład, jeżeli chcecie aby dłużej utrzymał się na skórze proponuję delikatnie przypudrować twarz w szczególności latem.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania i już jutro kupuję następne 50ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1011477].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 9

extra

sklad na +,zmywa sie dobrze,nie zatyka, lekki, super kolory! moj to C2, można stopniować krycie, lecz i tak jest delikatne. Nie nadaje sie skory tlustej,idealny dla suchej ;)

Używam tego produktu od: 1 rok

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1002319].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 26

Warty uwagi

Plusy
-rozjaśnia cerę
-nadaje się do cer mieszanych
-lekki, nie zapycha
-cera wygląda świeżo
-efekt wypoczętej buzi
-rzadki, ale po kilku razach człowiek uczy się nakładania

Minusy
-brak

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1002218].usefull || 0 }}% pomocna.