M.A.C., Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

M.A.C., Face and Body Foundation (Podkład do twarzy i ciała)

Podkład na bazie wody, wodoodporny, który zapewnia długotrwałe krycie z zachowaniem naturalnego wyglądu twarzy i ciała. Idealny do wszystkich typów cery. Zawiera składniki nawilżające i ochronne. Daje profesjonalny efekt, który sprawdzi się nawet przy sesjach zdjęciowych. Dostępny w 11 odcieniach.

nawilżające, kryjące, ochronne
wodoodporna
fluidy

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

super

bardzo dobry produkt ,cera mieszana lepiej utrwalic
plusy:
pieknie wyglada na zdjęciach
krycie
kolory!!!!!
brak spf tak dla mnie to plus!!!
cena w stosunku do wydajności
dostępność
wszystko bajka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1448936].usefull || 0 }}% pomocna.

Uwielbiam

Moja cera - sucha, wrażliwa, naczynkowa, ale bez większych niedoskonałości - jeden pajączek i delikatnie zaczerwienione policzki. Kolor skóry: jasny z wyraźnie żółtym tonem. Szukam podkładu lekkiego, który nie zakryje mojej skóry tylko lekko wyrówna jej koloryt, będzie nawilżający i nie widoczny na skórze.

Posiadam kolor C1 - najjaśniejszy w ciepłej tonacji

PLUSY
+bardzo wodnista konsystencja, którą ja kocham (przed użyciem należy wstrząsnąć
+wcierając, podkład trochę 'hamuje' i nie sunie po skórze aż tak gładko, co daje troszkę większe krycie (krycie lekkie) i naturalne (niezbyt mokre, niezbyt matowe) wykończenie - zazwyczaj tak robię
+lekko wklepując podkład nadal zostaje rzadki przez co ma praktycznie znikome krycie i bardzo mokre wykończenie - kiedy nie chcę mieć makijażu, ale jednak wyglądać lepiej
+kompletnie go nie widać na skórze
+wygląda jak skóra
+wtapia się idealnie kolorem
+nie tworzy efektu maski
+świetnie wychodzi na zdjęciach (brak SPF)
+świetna cena w stosunku do pojemności (za 120ml płacimy 150zł czyli przeliczając na pojemność standardowego drogeryjnego podkładu, za 30ml zapłaciłybyśmy 37,5zł)
+bardzo lekki, nie czuć go na skórze
+trwały
+najlepiej wygląda nałożony palcami
+opakowanie przyjazne podróżom
+precyzyjny otwór z którego nie wylewa się zbyt dużo produktu

MINUSY
-mnie to nie spotkało, ale boję się tego - podobno bardzo zapycha
-brak bardzo jasnych odcieni
-prawie znikome krycie (krem bb więcej kryje)
-brak pompki
-opakowanie w którym nie widać ile zostało produktu

Kocham ten podkład właśnie za jego przejrzystość. Uwielbiam ten efekt zdrowej, naturalnej skóry, nie maski. Nie potrzebuję zakrywać swojej skóry, a jeśli już to używam punktowo korektora.

Nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ na swojej wishliście mam już kilka innych podkładów, ale na pewno z przyjemnością wykończę do końca.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1388016].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem całkiem

Produkt nadaje cerze fajnego zdrowego, blasku. Można wyglądać bardzo naturalnie. Połączony z innym podkładem przedłuża jego trwałość. Sam słabo kryje, ale taki jest chyba jego "urok". Ma specyficzną, "wodną" konsystencję i miły zapach. Nie powoduje podrażnień, a wręcz przeciwnie, moja skóra wygląda lepiej. Dzięki niemu przekonałam się do naturalności i zrezygnowałam z ciężkich, kryjących podkładów. Minusem jest wysoka cena. Zdecydowanie najbardziej opłaca się kupić największe opakowanie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1384131].usefull || 0 }}% pomocna.

Kosmetyki Max Factor

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Nie dla mojej cery

Miałam okazję testować kolor C2 i C3.
Niestety ten podkład nie nadaje się do mojej mieszanej cery świecącej się w strefie T. Bardzo się świeciłam na twarzy i w dotyku była lepka jakby tłusta. Na pewno o wiele lepiej sprawdzi się przy cerze suchej. Fajne było w nim to, że nie podkreślał suchych skórek, co robi u mnie większość podkładów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1361761].usefull || 0 }}% pomocna.

Idealny na codzień

Chyba najlepszy podkład na codzień jakiego używałam do tej pory. Ma bardzo lekkie krycie, ale wyrównuje koloryt skóry i wygląda bardzo naturalnie. Własciwie to nie widać nawet że mam podkład na twarzy. Jego największym plusem jest to jak się rozprowadza. Można go nałożyć na twarz dosłownie jak krem, nie trzeba wklepywać ani specjalnie rozcierać. Nie robi smug a aplikacja zajmuje kilka sekund. Mam mieszaną cerę i podkład utrzymuje się cały dzień, nawet przez 7 godz pracy, gdzie jestem ciągle w ruchu. Po pracy wystarczy go lekko zmatowić i świetnie wygląda już do końca dnia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1351876].usefull || 0 }}% pomocna.

Po latach używania podkładów średnio- i mocno-kryjących przyszedł czas na Face&Body

Jeśli jesteście posiadaczkami cery mieszanej, pewnie znacie to uczucie, gdy próbujecie znaleźć naprawdę dobry podkład. Powinien być trwały, nie podkreślać suchych skórek, z drugiej strony matowić i nie przesuszać, nie dawać efektu tapety, wyglądać naturalnie a jednocześnie (średnio)kryć.

Przyznam szczerze, że przetestowałam mnóstwo podkładów i powiem jasno: taki produkt nie istnieje.

Istnieje natomiast połączenie produktów które sprawia, że moja skóra wygląda bardzo naturalne, a przebarwienia i niemiłe niespodzianki są zakryte.

Podkład MAC jest produktem, który dla skóry mieszanej może wydać się szalonym pomysłem: słabo kryje, jest leciutki, leciuteńki. W dodatku po nałożeniu skóra się błyszczy.
Ale nie podkreśla suchych skórek, nie posiada w sobie ani grama pudrowości a jego bazę stanowi woda.
Nakładam go na wchłonięty krem nawilżający i nie przejmuję się tym, że nie zakrył mi naczynek czy wyprysków. Od tego mam korektor kamuflujący (Catrice Camouflage Cream), a błyszczenie podkładu zbiera puder (MAC Mineralize Skinfinish).

Dlaczego tak uwielbiam ten produkt?
Przede wszystkim doskonale trzyma się twarzy. Nie waży się, stanowi wspaniała bazę dla korektora i pudru. Nie podkreśla żadnych, absolutnie żadnych suchych skórek. Nie zapycha. Nie pachnie. Nie uczula i nie wysusza.

Jego cena nie należy do najniższych, natomiast polecam kupić opakowanie 120 ml (cena 150 zł).

Dzięki niemu zrezygnowałam z ciężkiego makijażu na rzecz krycia w miejscach, gdzie jest to potrzebne i podkreślenia ładnej, zdrowej skóry tam, gdzie ona jest.
Mimo mieszanej cery nie jestem fanką płaskiego matu, a warstwowe nałożenie 3 bazowych kosmetyków jest świetnym rozwiązaniem.
Zdecydowanie polecam!

APLIKACJA:
Zdecydowanie NIE polecam do jego aplikacji jakichkolwiek narzędzi, poza własnymi palcami. Produkt nakłada się od razu na skórę i lekko kolistymi ruchami rozciera (nie wklepuje) do momentu aż poczujemy, jak gęstnieje i zwiększa krycie. Można dokładać kolejne warstwy.
Konsystencja jest wyjątkowa, nie spotkałam jej w żadnym innym produkcie. Na początku aplikacja może się wydawać zabierająca więcej czasu, natomiast po dojściu do wprawy raz dwa i mamy nałożony produkt na twarz.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1318451].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudeńko :)

Od dawna marzył mi się podkład od Mac. Pani w salonie nałożyła mi na twarz ten leciutki i niewyczuwalny podkład, przypominający krem nawilżający. Od razu kupiłam.
Będzie on idealny dla wszystkich z cerą suchą taką jak moja. Nie podkreśla suchych skórek. Najlepiej wygląda nakładany palcami, trzeba go dobrze rozmasować na skórze, wtedy pojawia się krycie. Kryje jak dla mnie zadawalająco. Ładnie wyrównuje koloryt i kamufluje moje lekko zaczerwienione policzki. Do większych wyprysków używam korektora. Efekt CUDOWNY :) Daje piękny efekt dewy skin. Skóra ładnie odbija światło.
Dotychczas używałam bourjois cc cream, a na większe okazje revlona colorstay. Ten ostatni był dla mnie zdecydowanie za ciężki. Podkład od Mac jest obecnie moim nowym ulubieńcem <3

+ogromna buteleczka 120 ml
+nie podkreśla suchych skórek
+piękny naturalny efekt

-odcień N1, jeden z jaśniejszych, może być zbyt ciemny dla bladolicych.
-wydaje mi się, że leciutko ściemniał na mojej twarzy w ciagu dnia
-krycie może być niewystarczające dla osób z poważnymi problemami skórnymi
-po przypudrowaniu wygląda nieskazitelnie co najmniej pół dnia, jednak pod koniec nie wygląda już zbyt świeżo

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1196493].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój błąd...

Kupiłam ten podkład, bo chciałam uzyskać naturalny efekt "glam". Jako że nie miałam już problemów z cerą (pryszcze) skusiłam się na niego, ponieważ zawsze chciałam go mieć. No cóż, zapomniałam, że mam cerę mieszaną, a to sie trochę z nim kłoci... Postaram się jednak obiektywnie go zrecenzować, ponieważ to nie wina tego podkładu, to po prostu ja go źle dobrałam. :)
Plusy...

+ pięknie rozświetla (efekt glow)
+ wyrównuje koloryt
+ nie tworzy maski
+ można nim budować krycie poprzez wtarcie drugiej warstwy
+ wydajny
+ poręczne opakowanie
+ lejąca konsystencja
+ dobra relacja jakości do ceny ( 120 ml --> 150 zł )

minusy...
- po prostu nie do mojego typu skóry
Do cer suchych i normalnych bez większych problemów będzie idealny. :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1180128].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój nr 1 wśród podkładów.

Testowałam wiele podkładów, głównie ciężkich, matujących, ponieważ zawsze słyszałam, że w ten sposób nie będzie widać moich niedoskonałości. Mam skórę suchą, z kilkoma widocznymi naczynkami, z punktowymi, małymi, niewidocznymi gołym okiem bliznami po trądziku plus od czasu do czasu pojawią się jakieś większe niedoskonałości. Ciężkie podkłady zawsze sprawiały że czułam dyskomfort, jeśli dotknęłam twarzy podkład odznaczał się na dłoniach, telefonie itd. W końcu trafiłam na MAC face and body. Bardzo spodobały mi się recenzje na youtube.
Uważam, że nie jest to tylko podkład dla osób z idealną cerą!

Przeszłam się do Douglas by dobrać odpowiedni odcień, Pani poleciła mi C1. Byłam zachwycona efektem i nadal jestem. Wreszcie nie mam poczucia, że gdy dotknę twarzy podkład będzie zaraz wszędzie. Dziś zamówiłam drugie opakowanie, tym razem na stronie MAC 120 ml, ponieważ jeśli chodzi o cenę o wiele bardziej się to opłaca niż mniejsza buteleczka.

Trzeba nauczyć się go aplikować, ale właściwie po drugiej aplikacji już wiedziałam co i jak. Używam do nakładania go wyłącznie palcy, ponieważ w gąbeczkę i pędzel bardzo szybko się wchłania. Bez problemu można towrzyć kolejne warstwy, a skóra nadal wygląda dobrze. Ja się ograniczam do jednej, a widoczne niedoskonałości zakrywam korektorem.

Plusy:
+ jest na bazie wody
+skóra jest cały dzień nawilżona
+ efekt blasku jest świetny, skóra wygląda rześko i zdrowo
+ nie waży się
+ nie ściera
+ idealny dla cery suchej

Minusy
- mógłby być ciut tańszy

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: Jedno małe, dziś zamówiłam duże (120ml)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1132771].usefull || 0 }}% pomocna.

Niesamowity

Ten podkład jest jak druga skóra, najlepszy jaki dotychczas używałam. Upiększa cerę, sprawia że jest promienna a jej koloryt wyrównany. Przy tym wszystkim efekt jest niezwykle naturalny. Nie odcina się od szyi, jest lekki i długotrwały. Zanim go kupiłam moim ulubieńcem był Revlon Colorstay. Jest to bardzo dobry podkład ale w porównaniu do MACa jest cięższy i bardziej pudrowy.
Ze względu na wodnistą konsystencję nakładam podkład palcami, a potem lekko wyrównuję i rozcieram pędzlem Hakuro 50s. Nie polecam go nakładać od razu gąbką/pędzlem gdyż łatwo się w nie wchłania. Przy nakładaniu może się wydawać dziwny ale po wchłonięciu w skórę wygląda cudownie. Nic dziwnego że wiele wizażystek używa go do makijaży ślubnych, sama nie zdecydowała bym się na żaden inny.
Jest mega wydajny, duża zawartość produktu sprawia że jego cena jest również bardzo przyjazna.
Jest to podkład na bazie wody więc polecam stosować pod niego produkty również bazujące na wodzie. W innym przypadku będzie się odwarstwiał, wchodził w pory i był wręcz niemożliwy do nałożenia a potem szybciutko zniknie z twarzy. Bazy silikonowe lub z zawartością oleju więc zdecydowanie odpadają. Lubię stosować pod niego krem La Roche Posay Effaclar Duo, bardzo dobrze ze sobą współgrają.
Warto wziąć pod uwagę że ma on lekkie krycie, ale jeśli macie skórę z niedoskonałościami nie znaczy że ten produkt nie jest dla Was. Po nałożeniu zawsze sięgam po korektor i zakrywam te partie twarzy które potrzebują lepszego krycia. Dzięki temu skóra wygląda niezwykle naturalnie i świeżo.
Mój kolor to C1 &#8211; lekko żółtawy, zastąpił idealnie podkład Revlon w odcieniu Buff. Ponieważ nie mieszkam blisko sklepu z produktami MAC kupiłam go w ciemno na stronie producenta. Przedstawicielka firmy po obejrzeniu moich zdjęć poradziła kolor C2 ale przy mojej jasnej i nie opalonej cerze zdecydowałam się na jaśniejszy i to był strzał w dziesiątkę. Ale jeśli tylko macie okazję to gorąco polecam wypróbować kolor przed zakupem.
Podsumowując jest to moje KWC jeśli chodzi o podkłady. Jak żaden inny zachowuje się jak druga skóra, co jest rzadkością na rynku kosmetycznym. Nawet przy dużym zbliżeniu nie widać że ma się podkład na twarzy. Nie podkreśla suchych skórek i nie wchodzi w załamania. Wydobywa to co piękne w naszej cerze i gorąco polecam każdemu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1131031].usefull || 0 }}% pomocna.