M.A.C., Mineralize, Skinfinish (Puder wypiekany)

M.A.C., Mineralize, Skinfinish (Puder wypiekany)

Luksusowy, miękki jak aksamit, który rozświetla cerę metalicznym blaskiem. Wygładza cerę i nie zapycha porów. Dostępny w czterech odcieniach: Soft and Gentle, Refined, Perfect Topping oraz Gold Deposit.

rozświetlające

Elegancko...

Moj zakupoholizm nieprzerwanie trwa od dawna, jednak dopiero od miesiaca jestem w posiadaniu kultowego juz produktu MAC'a jakim jest Mineralize, Skinfinish w odcieniu Soft & Gentle.
Dodam, ze uzywam go jako typowy rozswietlacz.
Plusy:
+ puder slicznie sie blenduje
+ nie uczula i nie zapycha
+ pieknie odbija swiatlo
+ nadaje kobiece oraz subtelne i eleganckie odbicie
+ bardzo trwaly ( w mojej ocenie najtrwalszy z jakimi mialam stycznosc)
+ bardzo drobno zmielony przez co daje widoczny aczkolwiek subtelny blask
+ dodaje klasy :)
+ pieknie prezentuje sie na zdjeciach
+ opakowanie solidne
+ przez to ze produkt jest wypiekany starcza na baaaardzo dlugo

Minusy:
- przy nakladaniu delikatnie sie osypuje
- moze podkreslic niedoskonalosci cery ( jak kazdy rozswietlacz)
- opakowanie ciagle obsypane produktem , ehhhh

Dla mnie obecnie to hit i moj numer 1 , nie wyobrazam juz sobie innego rozswietlacza :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1450477].usefull || 0 }}% pomocna.

Fajny puder

Daje bardzo fajny efekt na twarzy, nie jest matem , jest jak satyna, odbija lekko światło. ja używam w kolorze bardzo ciemnym , ponieważ stosuje go jako bronzer na twarz, ale poważnie myśle nad zakupem go na całą twarz. Jest bardzo fajny i bardzo dobrze wygląda:)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1433176].usefull || 0 }}% pomocna.

Brokat - nie moja bajka

Kupiłam ze 2-3 lata temu w salonie MAC.
To, co w halogenowym świetle salonu wydawało się piękną subtelną poświatą, w świetle dziennym okazało się dyskotekowym brokatem.
Ok, brokat może nie z najniższej półki, ale... brokat.
Za taką cenę i po takiej marce, spodziewałam się dużo nowocześniejszej technologii rozświetlenia.
Mam ciemną cerę więc kolorystycznie krzywdy mi nie robił, ale czułam się źle z kawałkami potłuczonej bombki na policzkach.
W dodatku pod koniec dnia brokat miałam już na całej twarzy, bo się rozpełzał i przyczepiał do obszarów, na których wcale nie miało go być.
Po paru tygodniach eksperymentów oddałam koleżance.
I tyle go widzieli :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1431691].usefull || 0 }}% pomocna.

NARS wywiad z Jane Richardson

Raczej dobry na podkreślenie policzków

Raczej jako puder, to się nie nadaje, no chyba, że dla murzynek, bo bardzo ciemne odcienie, jedynie co, to podkreślałam nim kości policzkowe, do tego idealny, wydajny i nadaje ładny efekt. Jest bardzo trwały, lecz cena jak dla mnie za duża. Kolejny raz nie zakupię.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1431646].usefull || 0 }}% pomocna.

Bez wad!

Rozświetlona cera? Zdecydowanie polubiłam ten trend. MAC Skinfinish był jednym z pierwszych rozświetlaczy, w jakie zainwestowałam, pod wrażeniem makijaży autorstwa Ani Milczarczyk. Trwa już drugi rok mojej znajomości z tym produktem i niezmiennie bardzo się lubimy.

Postawiłam na kolor Soft & Gentle - elegancki, szampański odcień, który - mimo że mam chłodny odcień cery - pasuje mi i zimową bladością, i przy lekkiej letniej opaleniźnie.

To oczywista oczywistość, ale czuję się w obowiązku ją napisać: Skinfinish jest bardzo drobno zmielonym produktem. Nie mamy tu żadnego brokatu, tylko świetlisty pyłek, który aplikuje się łatwo i miękko, zwłaszcza miękkimi pędzlami. Troszkę się pyli, ale nałożony na buzię - nie osypuje. Ładnie współpracuje z innymi kosmetykami, fajnie się blenduje. Co chyba najważniejsze: jak najbardziej można nim uzyskać efekt „tafli” - chociaż ja akurat dla takiego wyrazistego wyglądu muszę go aplikować palcami.

Pod względem trwałości, oczywiście dużo zależy od tego na co, go nakładam i czy czymś jeszcze utrwalam. W warunkach codziennych (czyli bez jakiejś mega bazy i fixera), mam wrażenie, jakby w znacznym stopniu ścierał się po 5-6 godzinach. Dalej widzę rozświetlacz na swojej twarzy, ale to delikatniejszy efekt, nie ta niemal oślepiająca tafla ;) Nie mogę jednak powiedzieć, żeby bardzo mi to przeszkadzało - do codziennego makijażu mniej spektakularny efekt zupełnie wystarczy.

Jest bardzo, ale to bardzo wydajny. Po półtora roku używania nawet kilka razy w tygodniu wciąż końca nie widać. Również opakowanie wytrzymało, także liczne podróże, w nienaruszonym stanie.

Należę do osób o stosunkowo wrażliwej cerze. Oprócz kości policzkowych, aplikuję Skinfinish także na skronie, łuk brwiowy, nos, łuk kupidyna, a także zdażyło mi się stosować jako cień do powiek - bez żadnych niespodzianek typu podrażnienia, uczulenia czy powodowanie niedoskonałości.

Krótko mówiąc, rozświetlacz praktycznie bez wad. Świetnie nadaje się do codziennego makijażu, a przy odpowiednim przygotowaniu cery i utrwaleniu - sprawdzi się i na specjalne okazje.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1431636].usefull || 0 }}% pomocna.

s&g

mam odcien s&g i nie lube go:( nie chodzi o kolor ale o to że ma mega drobiny, brak tafli którą uzyskuję taniutkim rozswietlaczem, w efekcie w ciagu dnia drobiny na calej buzi
nie jest trwały
ale jedyny plus tto opakowanie i wielkość chyba do końca życia mi zostanie
ohyda

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1385921].usefull || 0 }}% pomocna.

Uwielbiam go

Używam jak rozświetlacza.

+ przepiękny kolor
+ mega trwały
+ nie ściera się
+ nie tworzy nieestetycznych plam
+ pięknie wygląda na zdjęciach
+ porządne opakowanie

+/- cena, jest trochę duża, ale za to wydajność produktu to zdecydowanie rekompensuje.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1317951].usefull || 0 }}% pomocna.

po prostu cudo!

Przez moją kosmetyczkę przewinęło się kilka rozświetlaczy- mniej lub bardziej udanych- począwszy od rozsławionego na Wizażu Mary Loumanizer, który jak dla mnie jest niestety trochę przereklamowany, skończywszy na naszym rodzimym Wibo, który przez długi czas świetnie się u mnie spisywał.
No ale na scenę wszedł puder rozświetlający od Mac w kolorze lightscapade i po prostu znokautował je wszystkie. Nie wiem czy kiedykolwiek się z nim rozstanę- nie wyobrażam sobie już codziennego makijażu bez niego. Dodaję mały, ale jakże ważny akcent- powoduję, że cały makijaż wygląda świeżo, promiennie i luksusowo!
Puder tworzy mozaika idealnie dobranych, bardzo dokładnie zmieszanych, pastelowych odcieni. Żaden kolor nie dominuje, wszystkie tworzą jedną, harmonijną całość. Puder daje na twarzy efekt tafli- dyskretnie połyskującej, pudrowo-różowej, bez widocznych drobinek. Tworzy to mistrzowski efekt rozświetlenia- naprawdę! Używam tego pudru już od miesiąca, a dosłownie codziennie się tym zachwycam ;-) Wreszcie znalazłam kosmetyk, który daję mi taki efekt rozświetlenia o jakim marzyłam. Nienachalny, nie brokatowy, nie dyskotekowy- tylko piękny połysk, który wspaniale rozświetla wybrane partie twarzy.
Kosmetyk aplikuję pędzlem Hakuro, przeznaczonym specjalnie do tego celu. Nakładam go na szczyty kości policzkowych, okolice oczu i na grzbiet nosa.
Puder może nie należy do najtańszych, ale jego działanie, efekt jaki można uzyskać, jest wart każdej wydanej złotówki.
Po drugie- jest szalenie trwały, nie ściera się, zostawiając nieestetyczne plamy. Może kolor traci odrobinę na intensywności, ale makijaż w dalszym ciągu wygląda pięknie. Poprawki nie są praktycznie konieczne, tym bardziej jeśli ktoś lubi subtelniejszy, delikatniejszy efekt.
Podsumowując- obecnie mój nr 1, faworyt, dzięki któremu mój codzienny make up nabrał klasy, świeżości i efektu wow :-)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1316751].usefull || 0 }}% pomocna.

Lightscapade

Kupiłam go, kiedy jeszcze nie było wysypu drogeryjnych rozświetlaczy. Wydałam ciężkie pieniądze, ale efekt jaki ten produkt daje jest wart każdej kwoty. Jestem bladziochem, więc wybrałam odcień Lightscapade. Jest doskonały, nie bieli, nie ma widocznych drobinek, efekt jest subtelny i elegancki, bardzo trwały - utrzymuje się cały dzień. Formuła jest aksamitna i nie wysusza skóry, praca z tym produktem to czysta przyjemność. Szczególnie polecam wizażystkom, ponieważ jest dostępny w dużym formacie i jednocześnie jest super wydajny, nie pyli się za bardzo. Opakowanie zamyka się na magnes, nie powinno się otwierać w transporcie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1265146].usefull || 0 }}% pomocna.

Mega cudowne: soft&gentle i Lightscapade!

Próbowałam już wielu przeróżnych rozświetlaczy, ale dopiero, gdy zakupiłam dwa odcienie z MAC-a: Soft&Gentle i Lightscapade, jestem MEGA ZADOWOLONA.
Nie umiem zdecydować, który jest lepszy. Oba są piękne, luksusowe i długo utrzymują się na skórze. Gdy po raz pierwszy spróbowałam Soft&Gentle w salonie MAC, to oniemiałam z wrażenia. Moja buzia wyglądała przepięknie po użyciu tego rozświetlacza. Do końca wieczoru cały czas przeglądałam się w lusterkach, tak bardzo podobał mi się efekt, który dał rozświetlacz MAC -a.
Lightscapade jest jaśniejszy i używam go, gdy moja twarz ma jaśniejszy odcień.
Gdy jestem choć trochę opalona, wtedy przepięknie wygląda Soft&Gentle.

Pozbyłam się wszystkich innych rozświetlaczy, a codziennie używam tylko produktów MAC-a. Są rewelacyjne, eleganckie i dyskretne. Do tego bardzo trwałe i wydajne. Trochę drogie, ale bardzo dobrej jakości, więc i cenę można przeboleć.

Polecam je gorąco wszystkim!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1256761].usefull || 0 }}% pomocna.