Polecamy: Zostań twarzą Kinder Bueno

Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)

Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)

Cena już od 13,20 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Olejek zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, że włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii.

Genialny!

Kupując Amlę byłam nieco niepewna. Z jednej strony, wśród blogerek ten olej zbierał bardzo dobre opinie. Z drugiej, na wizażu chociażby - nie było już tak pięknie. Ale jestem osobą która funkcjonuje wedle zasady: nie wiesz póki nie spróbujesz.

I kupiłam.
I na szczęście, nie zawiodłam się.

Plusy:
* Nabłyszcza i wygładza (i to naprawdę porządnie. Po drugim zastosowaniu, w połączeniu też z olejkiem kokosowym i maską z Kallosa otrzymałam upragniony efekt tafli. Pierwszy raz w życiu!)
* Lekko prostuje włosy (czasami to plus, czasem minus ;) )
* Zapach taki sobie. Ogólnie, znając orientalne kosmetyki, można spokojnie stwierdzić że jest nawet fajny, mogłam trafić gorzej. Mając go na głowie czuję lekko czasem że jest gdzieś wokół, ale nie drażni to mojego nosa.
* Łatwo się zmywa.
* Zapachu po zmyciu nie ma, w przeciwieństwie do niektórych opinii. Może mam szczęście i moich włosów zwyczajnie sie nie trzyma, może to zasługa masek Kallosa które nakładam zwykle po myciu, a które same w sobie mają intensywny zapach)
* Włosy nie przetłuszczają się po tym olejku szybciej, wręcz mam wrażenie, że na odwrót. Wytrzymując nieco dłużej.
* Nie uczulił
* Wodnista konsystencja nie wpływa na wydajność. Mam włosy trochę za ramiona i kilka kropelek wystarczy na skórę skalpu i tyleż samo, na resztę włosów by je dobrze pokryć. Jedna buteleczka starcza mi na długo, a muszę przyznać, że zdarza mi się użyć olejku dość dużo.
* Wprawdzie nie przyciemnił mi włosów, ale na pewno pogłębił kolor.

Drobne minusy:
- Mam wrażenie, że stosowany solo, nieco wysusza włosy. Dlatego gdy go używam, staram się potem zaaplikować na włosy inny olejek również, a po umyciu włosów użyć nawilżającej maski lub odżywki.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1482061].usefull || 0 }}% pomocna.

Trauma

To jedna z moich najgorszych wpadek w włosowej pielęgnacji. Bardzo lubię indyjskie olejki i generalnie świetnie mi służą, używałam wielu i oceniałam je albo jako bardzo dobre, albo jako świetne. Ten jest najgorszym koszmarem. Mimo że lubię orientalne zapachy, tego nie mogę znieść. W dodatku towarzyszy mi nie tylko podczas stosowania i mycia, ale też długo potem, czuję go nawet przy następnym myciu włosów. Zapach jest tak odrzucający i intensywny, że nie dałam rady wytrzymać. Próbowałam to obejść i stosować na noc, ale budziłam się w nocy z bólem głowy z koszmarnych snów o zatęchłych piwnicach. Działanie nie rekompensowało tych nieprzyjemności. Na długości włosów efekty nie powalały, owszem włosy były błyszczące po użyciu, ale dłuższych rezultatów nie zaobserwowałam. nie przyciemniła mi też koloru, na co trochę liczyłam. Na skórę głowy w ogóle nie mogłam jej stosować, bo podrażniała i powodowała krostki. W dodatku olejek bardzo farbuje wszystko dookoła. Na pewno nie wrócę do tego produktu, jeden z najgorszych. Jak na złość bardzo wydajny. Dla porównania - dostałam w prezencie olejek Amla innej firmy (Khadi) i efekty są spektakularne, a zapach trochę bardziej znośny, choć wciąż straszny, ale przynajmniej wiadomo, po co się cierpi ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1471037].usefull || 0 }}% pomocna.

Kiedyś hit, teraz kit

Kilka lat temu gdy miałam suche i zniszczone włosy Amla czyniła na nich cuda - były cudownie miękkie, gładkie i błyszczące. Niedawno kupiłam buteleczkę tego niegdyś ulubionego olejku, i przeżyłam rozczarowanie :( Teraz moje włosy są w dobrej kondycji i Amla im nie służy - po użyciu są suche, spuszone i matowe.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1443716].usefull || 0 }}% pomocna.

Grzywka na jeden wieczór

Lubimy się

Olejowałam dwa lata wcześniej sesą, olejkiem avokado, macadamia, różanym - moje włosy nie przepadały za sesą, kokos nie jest dla nich, reszta całkiem nieźle.
Po Amle sięgnęłam po scieciu włosów. Rozjaśniam od kilku lat na blond, więc włosy się niszczą. Amla dobrze na nie działa nawilża... Jest jednak jedno ale - za diabła nie mogę do końca zmyć. Mimo odżywki na pół godz, potem szamponu, potem maski albo odżywki - albo tłuste cały czas, albo następnego dnia. Emulgowalam nawet szamponem zamiast odżywki, nakładałam na suche włosy i dalej to samo :)
Ogólnie olej jest świetny, ale nadal szukam na niego sposobu.
Dodam, że kokos polubiła moja skóra głowy :) końcówki zabezpieczam A+E Biovaxu, Macadamia Healing Oil albo olejkiem truskawkowym.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1325096].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem na nie...

Moje włosy nie polubiły się z tym olejkiem.Mam włosy długie, wysokoporowate i szybko przetłuszczające się, efekt po użyciu oleju jest słaby.
Nie mam wrażenia " że moje włosy stają się sprężyste, zdrowe, błyszczące", możliwe ze wyglądają troszkę lepiej, ale cudów nie ma. Może dam mu jeszcze kiedyś szanse..Jeśli chodzi o porost możliwe, że sprawił ze rosną troche szybciej, aczkolwiek nie zahamował wypadania.
PLUSY:
-opakowanie
-nie jest za tłusty, jak np.olej rycynowy i łatwo sie go nakłada

MINUSY:
-trudno go zmyć
-przetluszcza włosy
-moim zdaniem troche mi wyszusza włosy
-zapach

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1214533].usefull || 0 }}% pomocna.

Taki sobie

Niestety ten olejek nie przekupił ani mojej skóry głowy ani włosów.Nie ograniczyło się po nim wypadanie włosów, nie rosły szybciej, nie były też bardziej gładkie, nawilżone czy też dociążone.Zamiast tego zaczęły się brzydko puszyć.Do minusów zaliczam również zapach :(

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1177653].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry olejek.

Amla jest jednym z lepszych olei, które stosowałam.

Plusy:
* Pięknie wygładza,
* Po dłuższym stosowaniu widać znaczną poprawę kondycji włosów
* Olejek jest bardzo wydajny - łyżka na moje włosy za ramiona to dość sporo.
* Włosy po jej użyciu są sypkie i miłe w dotyku

Minusy:
* Cena
* Dostępność - stacjonarnie nie mogę jej złapać, kupuję przez internet.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1117591].usefull || 0 }}% pomocna.

fuuuu!

+ mimo skromnych 100ml jest to wydajny olej, łyżkę oleju wcieram w skórę głowy i przejeżdżam po pasmach włosów
+ wygodna buteleczka

- ciężko go zmyć
- nie wzmocnił
- nie nabłyszczał
- okropny smród DOMESTOSA!!! i to jest decydująca cecha, która sprawiła, że po wykończeniu produktu nie sięgnę po niego nigdy więcej. Jestem w stanie znieść niezbyt ładny zapach, ale kiedy czuję coś co śmierdzi jak domestos to nie mogę tego przetrwać. Co gorsza - po zmyciu, umyciu szamponem i odżywką amlę wciąż czuć, a kiedy trzymam określony czas pod czepkiem jest mi niedobrze i boli mnie głowa...:/
- nawet w połączeniu z innymi olejami strasznie go czuć, własciwie czuje tylko amlo-domestosa...

Używam tego produktu od: 2miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1kończę

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1112296].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy olej

Jako włosomianiaczka nie mogłam nie wypróbować słynnej amli. Zamówiłam więc dużą butelkę i zaraz po dostarczeniu przesyłki musiałam go wypróbować. Stosowałam olej na skórę głowy i włosy pod czepek i ciepły ręcznik na 3-4 godziny.
Najgorszą wadą oleju jest jego zapach, w którym w ogóle nie wyczuwam kadzidlanej nuty, lecz zapach jakichś tanich środków czystości czy odświeżaczy do toalet, takich jakich używa się w toi toi\'ach, najgorsze jest to, że ten zapach utrzymuje się aż do następnego mycia. Nawet jeśli używam mocno pachnących kosmetyków do włosów to ten zapach jest nadal wyczuwalny. Jednak efekt na moich włosach jest na tyle spektakularny, że mogę mu wybaczyć ten specyficzny smrodek.
Olejku zawsze używałam razem z szamponem w pudrze Shikakai i ten duet spisuje się u mnie idealnie. Włosy są wygładzone, miękkie, sypkie i lśniące. Żaden olej, jaki dotychczas stosowałam, a było ich trochę, nie dał mi takich efektów. Jednak, gdy stosowałam go z innym szamponem efekt był mniej widoczny. Co do innych, długotrwałych efektów tj. szybszy porost, to niczego takiego nie zauważyłam, być może dlatego, że nie używam go zbyt regularnie.
Olej łatwo się zmywa, wystarczy raz umyć delikatnym szamponem; ma typowo oleistą konsystencję i ciemnozielony kolor, więc trzeba uważać na ręczniki.
Ogólnie jestem z oleju bardzo zadowolona i na pewno kupię kolejną butelkę :D

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1074086].usefull || 0 }}% pomocna.

mój KWC wśród olei !!!

Mam kręcone, wysokoporowate włosy, dobranie oleju zwłaszcza ziołowego, to prawdziwy wyczyn. Poprzedza go zawsze etap kompletowania informacji i opinii.
Na temat Oleju Amla, Dabur czytałam wiele recenzji(jedne pozytywne drugie zrażały), w końcu zdecydowałam się na zakup go w drogeriach Helfy za 27 zł(300ml)
Po 1 olejowaniu widziałam już efekty ! po zużyciu całego opakowania byłam bardzo zadowolona:
- włosy stały się sprężyste
- sypkie
- jedwabiste w dotyku
- mieniły się na słońcu niczym miliony monet
- wbrew opiniom podkręcił mi skręt
- pojawiło mi się sporo baby hair\'ów :D
- zdecydowanie przyśpieszył mi porost włosów
- włosy mniej się puszą
- idealny konsystencja do rozprowadzania na włosach( nie za gęsty, nie za rzadki)
- nie przetłuszcza włosów/nie powoduje łupieżu
- wydajny
-cena

Co do minusów to jedyna rzecz na którą trzeba uważać jeśli chodzi o kręcone włosy to aby bardzo skoncentrować się przy używaniu tego oleju i innych ziołowych na zrównoważonej pielęgnacji włosów. Jak wiadomo oleje ziołowe jak i same zioła mają tendencje do przesuszania ;p
Jednak odrobina wysiłku emolientowo-humektantowo-proteinowego i efekt jest niesamowity !:)

Minusy:
- jak dla mnie to zapach, trochę jak płyn do dezynfekcji toalet, ale z czasem można się przyzwyczaić ;)
A na ten problem polecam do późniejszej maski dołożyć kilka kroplo olejku eterycznego ;) zniweluje zapach ;)

Załączam świadectwo ;)

Używam tego produktu od: 1, 5 roku
Ilość zużytych opakowań: pełne 3, 4 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1065931].usefull || 0 }}% pomocna.