Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)

Amla, Hair Oil (Olejek do włosów z wyciągiem z owoców amla)

Cena już od 17,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Olejek zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, że włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii.

Lubimy się

Olejowałam dwa lata wcześniej sesą, olejkiem avokado, macadamia, różanym - moje włosy nie przepadały za sesą, kokos nie jest dla nich, reszta całkiem nieźle.
Po Amle sięgnęłam po scieciu włosów. Rozjaśniam od kilku lat na blond, więc włosy się niszczą. Amla dobrze na nie działa nawilża... Jest jednak jedno ale - za diabła nie mogę do końca zmyć. Mimo odżywki na pół godz, potem szamponu, potem maski albo odżywki - albo tłuste cały czas, albo następnego dnia. Emulgowalam nawet szamponem zamiast odżywki, nakładałam na suche włosy i dalej to samo :)
Ogólnie olej jest świetny, ale nadal szukam na niego sposobu.
Dodam, że kokos polubiła moja skóra głowy :) końcówki zabezpieczam A+E Biovaxu, Macadamia Healing Oil albo olejkiem truskawkowym.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1325096].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem na nie...

Moje włosy nie polubiły się z tym olejkiem.Mam włosy długie, wysokoporowate i szybko przetłuszczające się, efekt po użyciu oleju jest słaby.
Nie mam wrażenia " że moje włosy stają się sprężyste, zdrowe, błyszczące", możliwe ze wyglądają troszkę lepiej, ale cudów nie ma. Może dam mu jeszcze kiedyś szanse..Jeśli chodzi o porost możliwe, że sprawił ze rosną troche szybciej, aczkolwiek nie zahamował wypadania.
PLUSY:
-opakowanie
-nie jest za tłusty, jak np.olej rycynowy i łatwo sie go nakłada

MINUSY:
-trudno go zmyć
-przetluszcza włosy
-moim zdaniem troche mi wyszusza włosy
-zapach

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1214533].usefull || 0 }}% pomocna.

Taki sobie

Niestety ten olejek nie przekupił ani mojej skóry głowy ani włosów.Nie ograniczyło się po nim wypadanie włosów, nie rosły szybciej, nie były też bardziej gładkie, nawilżone czy też dociążone.Zamiast tego zaczęły się brzydko puszyć.Do minusów zaliczam również zapach :(

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1177653].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 01

Bardzo dobry olejek.

Amla jest jednym z lepszych olei, które stosowałam.

Plusy:
* Pięknie wygładza,
* Po dłuższym stosowaniu widać znaczną poprawę kondycji włosów
* Olejek jest bardzo wydajny - łyżka na moje włosy za ramiona to dość sporo.
* Włosy po jej użyciu są sypkie i miłe w dotyku

Minusy:
* Cena
* Dostępność - stacjonarnie nie mogę jej złapać, kupuję przez internet.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1117591].usefull || 0 }}% pomocna.

fuuuu!

+ mimo skromnych 100ml jest to wydajny olej, łyżkę oleju wcieram w skórę głowy i przejeżdżam po pasmach włosów
+ wygodna buteleczka

- ciężko go zmyć
- nie wzmocnił
- nie nabłyszczał
- okropny smród DOMESTOSA!!! i to jest decydująca cecha, która sprawiła, że po wykończeniu produktu nie sięgnę po niego nigdy więcej. Jestem w stanie znieść niezbyt ładny zapach, ale kiedy czuję coś co śmierdzi jak domestos to nie mogę tego przetrwać. Co gorsza - po zmyciu, umyciu szamponem i odżywką amlę wciąż czuć, a kiedy trzymam określony czas pod czepkiem jest mi niedobrze i boli mnie głowa...:/
- nawet w połączeniu z innymi olejami strasznie go czuć, własciwie czuje tylko amlo-domestosa...

Używam tego produktu od: 2miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1kończę

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1112296].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy olej

Jako włosomianiaczka nie mogłam nie wypróbować słynnej amli. Zamówiłam więc dużą butelkę i zaraz po dostarczeniu przesyłki musiałam go wypróbować. Stosowałam olej na skórę głowy i włosy pod czepek i ciepły ręcznik na 3-4 godziny.
Najgorszą wadą oleju jest jego zapach, w którym w ogóle nie wyczuwam kadzidlanej nuty, lecz zapach jakichś tanich środków czystości czy odświeżaczy do toalet, takich jakich używa się w toi toi\'ach, najgorsze jest to, że ten zapach utrzymuje się aż do następnego mycia. Nawet jeśli używam mocno pachnących kosmetyków do włosów to ten zapach jest nadal wyczuwalny. Jednak efekt na moich włosach jest na tyle spektakularny, że mogę mu wybaczyć ten specyficzny smrodek.
Olejku zawsze używałam razem z szamponem w pudrze Shikakai i ten duet spisuje się u mnie idealnie. Włosy są wygładzone, miękkie, sypkie i lśniące. Żaden olej, jaki dotychczas stosowałam, a było ich trochę, nie dał mi takich efektów. Jednak, gdy stosowałam go z innym szamponem efekt był mniej widoczny. Co do innych, długotrwałych efektów tj. szybszy porost, to niczego takiego nie zauważyłam, być może dlatego, że nie używam go zbyt regularnie.
Olej łatwo się zmywa, wystarczy raz umyć delikatnym szamponem; ma typowo oleistą konsystencję i ciemnozielony kolor, więc trzeba uważać na ręczniki.
Ogólnie jestem z oleju bardzo zadowolona i na pewno kupię kolejną butelkę :D

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1074086].usefull || 0 }}% pomocna.

mój KWC wśród olei !!!

Mam kręcone, wysokoporowate włosy, dobranie oleju zwłaszcza ziołowego, to prawdziwy wyczyn. Poprzedza go zawsze etap kompletowania informacji i opinii.
Na temat Oleju Amla, Dabur czytałam wiele recenzji(jedne pozytywne drugie zrażały), w końcu zdecydowałam się na zakup go w drogeriach Helfy za 27 zł(300ml)
Po 1 olejowaniu widziałam już efekty ! po zużyciu całego opakowania byłam bardzo zadowolona:
- włosy stały się sprężyste
- sypkie
- jedwabiste w dotyku
- mieniły się na słońcu niczym miliony monet
- wbrew opiniom podkręcił mi skręt
- pojawiło mi się sporo baby hair\'ów :D
- zdecydowanie przyśpieszył mi porost włosów
- włosy mniej się puszą
- idealny konsystencja do rozprowadzania na włosach( nie za gęsty, nie za rzadki)
- nie przetłuszcza włosów/nie powoduje łupieżu
- wydajny
-cena

Co do minusów to jedyna rzecz na którą trzeba uważać jeśli chodzi o kręcone włosy to aby bardzo skoncentrować się przy używaniu tego oleju i innych ziołowych na zrównoważonej pielęgnacji włosów. Jak wiadomo oleje ziołowe jak i same zioła mają tendencje do przesuszania ;p
Jednak odrobina wysiłku emolientowo-humektantowo-proteinowego i efekt jest niesamowity !:)

Minusy:
- jak dla mnie to zapach, trochę jak płyn do dezynfekcji toalet, ale z czasem można się przyzwyczaić ;)
A na ten problem polecam do późniejszej maski dołożyć kilka kroplo olejku eterycznego ;) zniweluje zapach ;)

Załączam świadectwo ;)

Używam tego produktu od: 1, 5 roku
Ilość zużytych opakowań: pełne 3, 4 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1065931].usefull || 0 }}% pomocna.

rewelacja!

Moje włosy są niefarbowane, średnioporowate w kierunku niskoporowatych, zdrowe, końce mają skłonność do podsuszania się, łatwo je obciążyć.

Stosuję olej od miesiąca, prawie co każde mycie włosów - średnio 2x w tygodniu, od 15 min do całej nocy. 1-2x w tyg nakładam róznież na skórę głowy (na skórę głowy w mieszance z rycynowym, ale rycynowy na mnie nie działa).

Dopiero po tej mieszance widzę o co naprawdę chodzi w olejowniu - efekt jest rewelacyjny, różnica we włosach bije po oczach: włosy są sypkie, błyszczą jak szalone, miękkie, wzmocnione, nawilżone, szybko poprawił się stan końców podsuszonych upalnym latem i gorącym nawiewem suszarki. Niby ciężko poprawić stan włosów, które są po prostu zdrowe, ale nie powalają mimo to wizualnie - za to tutaj widać ewidentnie wielką różnicę na plus.

Co do zapachu to mi się bardzo podoba, jest kadzidlany o średniej intensywności, ale nie przeszkadza. Uwielbiam czuć nutkę która pozostaje mi po zmyciu na włosach.

Widzę subtelne przyciemnienie, a raczej pogłębienie koloru moich ciemnych włosów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036869].usefull || 0 }}% pomocna.

Lekko przereklamowana...

Muszę przyznać, że naczytałam się na temat oleju Amla Dabur wielu pozytywnych opinii i dlatego go kupiłam. Niestety postawiłam na największą butelkę (300 ml), a teraz muszę wykorzystać olej do końca, bo nie mam pieniędzy na kolejny, gdy stoi jeszcze poprzedni.

CO MI SIĘ PODOBA: na pewno nie mogę odmówić mu jednego działania: włosy są po zastosowaniu wspaniale błyszczące. I to by było chyba na tyle.

CO MI SIĘ NIE PODOBA: po olejowaniu jedynie tym produktem włosy są okropnie przesuszone. [EDIT] Włosy nie mogą być przesuszone po oleju, przyczyna musiała leżeć w czymś innym. / A nie po to wydałam tyle pieniędzy. Nie zauważyłam, aby dzięki niemu włosy były zdrowsze albo szybciej rosły.

WYPADANIE WŁOSÓW: przed zakupem Amla Dabur stoczyłam walkę z wypadaniem włosów, gdy zaczęłam kurację tym produktem znów zaczęły wypadać. Nie wiem czy to akurat wina oleju, ale nastąpiło to w tym samym czasie.

KONTROWERSJE WOKÓŁ ZAPACHU: wiele kobiet narzeka, że olej śmierdzi płynem do WC, ja się z tym nie zgodzę. Nabłyszczanie i zapach Amla Dabur to jedyne zalety produktu. Zapach jest wprost cudowny, orientalny i rzeczywiście intensywny. Nie znoszę słodkich, tandetnych kosmetyków, które pachną jakąś czekoladą, kokosem czy innym dziadostwem - ale to moja opinia.

Producent podpowiada, że najlepsze efekty uzyskamy trzymając olej całą noc na włosach, ale powiem szczerze, że efekt jest taki sam jak zwykłe, 1-2 godzinne olejowanie.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno, duże

[EDIT!!!!!] Olej nie mógł wysuszyć mi włosów, co najwyżej puszyć. Amla po namyśle okazała się nie być taka zła, choć uważam nadal nieco przereklamowana. Włosy same w sobie były w średniej kondycje poprzez brak równowagi PEH-owej. Uwielbiam indyjskie kosmetyki, ale w kwestii olejów polecam bardziej Sesę. :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1024462].usefull || 0 }}% pomocna.

CUDOWNY

Ten olejek jest po prostu niesamowity!
Mam blond włosy, sięgające pasa. Wczoraj zakupiłam olejek amla, mimo iż wiedziałam,że przeznaczony jest dla ciemnych włosów. Zastosowałam na noc...
Gdy rano umyłam i wysuszyłam włosy ,nie mogłam uwierzyć,że są tak miękkie, lśniące i lejące!!!
Jest to najlepszy olejek jaki stosowałam.
Na pewno zostanie ze mną na dłuugo :)
Nie zauważyłam efektu przyciemnienia. Na pewno wypróbuje inne wersje. Musze dodać,że zmyłam go bez problemu. Zapach... no cóż. Gdy otworzyłam butelke to przypominał mi płyn do wc,ale po chwili calkiem ,całkiem. Na pewno jest mocny i kadzidlany :) Po zmyciu włosy pachną po nim pięknie!

Załączam zdjęcia, gdzie widać efekty stosowania :)

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1023007].usefull || 0 }}% pomocna.