Chattem, Selsun Blue (Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych)

Chattem, Selsun Blue (Szampon przeciwłupieżowy do włosów tłustych)

Cena już od 20,78 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Pierwszy leczniczy szampon przeciwłupieżowy zawierający 1% roztwór siarczku selenu. Siarczek selenu wykazuje silną aktywność przeciwgrzybiczą oraz działa cytostatycznie na skórę - hamuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie i świąd. Regularne stosowanie preparatu łagodzi świąd, zmniejsza łojotok i zapobiega nawrotom łupieżu.
Zaburzona równowaga mikrobiologiczna skóry może być przyczyną problemów skórnych, np. łupieżu, który może objawiać się drobnopłatkowym złuszczaniem skóry owłosionej głowy. Badania naukowe dowodzą, że stosowanie szamponu przeciwłupieżowego Selsun Blue zwalcza łupież i zmniejsza ryzyko jego nawrotów, a także pomaga przywrócić równowagę skóry głowy. Selsun blue jest dostępny w dwóch rodzajach dostosowanych do indywidualnych potrzeb włosów normalnych i tłustych.
Szampon redukuje złuszczanie, zaczerwienienie i łagodzi świąd.
Do kupienia wyłącznie w aptekach.

Pomaga

Od pierwszego użycia redukuje swędzenie, łupież i przetłuszczanie, przynosi ogromną ulgę właściwie od razu.
ALE
Niestety w moim przypadku efekt jest dość jednorazowy: szampon użyty drugi raz w ciągu tygodnia (zgodnie z zaleceniem producenta) nie działa już tak samo. Używany jednak raz na jakiś czas jako ostatnia deska ratunku jest niezastąpiony.
Nie przeszkadza mi ani zapach (to w końcu lekarstwo), ani niebieski kolor, który bardzo szybko się spłukuje.
Nie podrażnia, nie uczula. Jak na leczniczy szampon przeciwłupieżowy doskonale się pieni. Polecam :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1260386].usefull || 0 }}% pomocna.

najlepszy jaki znam!

tak, najlepszy jaki znam!
A niestety sporo takich szamponów przerobiłam.
Mam skłonność do tłustego łupieżu. Swędzi, przetłuszcza, włosy bardziej wypadają.. i sam łupież taki nieprzyjemny :/
To jedyny szampon, który radzi sobie z tym już za pierwszym użyciem. To znaczy, że już wtedy odczuwam ulgę. Drugie, trzecie i łupieżu nie ma!
Wiec wydaje mi sie że jego skuteczność jest istotniejsza niż chemiczny zapach, barwienie wanny czy cena
Polecam!!

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: jedno- jest bardzo wydajny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1035643].usefull || 0 }}% pomocna.

skuteczny, dalej nie szukam

Szampon Selsun Blues kupiłam jako kolejny szampon przeciwłupieżowy. Ponieważ łupież i świąd skóry się nasilał, zaczęłam szukać skutecznego.
Selsun Blue używam raz na jakiś czas, tzn jak zobaczę że delikatny łupież wrócił albo jak swędzi głowa. Wypada to gdzieś raz na 2-3 tyg chyba, więc starcza mi na długo. W międzyczasie używam normalnego szamponu regenerującego włosy (tak profilaktycznie). Selsun blue jest neibeiski, ale nie zauważyłąm żeby zostawiał ślady. Pieni się wystarczająco (podobno im bardziej się coś pieni tym gorzej). Ja jestem z niego bardzo zadowolona. Nie zauważyłam, żeby włosy były brzydkie lub się przetłuszczały, może są lekko przesuszone.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1017926].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 02

Dobry produkt :)

No więc miałam problem z przetłuszczaniem się włosów i ogólnie też troche z łupieżem..
Po 1,5 miesiącu moge stwierdzić,że
:)dobrze oczyszcza skórę głowy
:)włosy po nim są lekkie i bardzo przyjemne
:)nawet w miare dobrze się rozczesują
:)zwalcza łupież
:)orzeżwia skórę głowy
:/trudno się pieni ale jakaś piana wychodzi
:/nie widze jakoś efektów ze mniej sie przetłuszczają ale może po dłuższym stosowaniu będzie coraz lepiej
:(zapach taki chemiczny ale da się wytrzymać
:(muszę po użyciu tego produktu nałożyć swój inny szampon bo jednak na drugi dzien po samym Selsunie moje włosy są jakieś takie dziwne i wydaja się ciężkie
+/- taka sobie cena

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w ciągłym użyciu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[992060].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry szampon na łupież

+ zwalcza łupież
+ nie wysusza skalpela, co dla mnie jest bardzo dużym plusem
+ likwiduje świąd i zaczerwienienie skóry
+ pomaga w walce z przetłuszczaniem się włosów
- strasznie wysusza włosy
- mi po nim bardzo włosy wypadają
- plącze włosy
- nie pieni się
+/- po umyciu włosów mam niebieską wannę :)

Podsumowując, szampon jest bardzo dobry, cena też nie jest wygórowana jak na szampon przeciwłupieżowy. Odejmuję pół gwiazdki za niszczenie włosów, no ale to jest w końcu szampon leczniczy, nie pielęgnacyjny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[885447].usefull || 0 }}% pomocna.

Wyraźnie łagodzi swędzenie

Szampon zakupiłam z powodu łupieżu tłustego oraz towarzyszącego mu bardzo dokuczliwego swędzenia skóry głowy, którego niczym nie mogłam złagodzić.

Plusy:
+ wyraźnie złagodził swędzenie skóry głowy wywołane tłustym łupieżem, łuszczeniem się i podrażnieniami - już od pierwszego użycia poczułam ulgę,
+ na skórze głowy jest coraz mniej łuszczących się miejsc w porównaniu do stanu wcześniejszego,
+ szampon nieznacznie zmniejszył wypadanie włosów (ale nadal wypadają mi ponad normę od długiego już czasu),
+ dobrze się pieni jak na szampon leczniczy i jest wydajny.

Minusy:
- nie zadziałał u mnie tak szybko, jak napisał producent - zgodnie z instrukcją powinnam najpierw używać go częściej, a potem tylko sporadycznie, natomiast ja nadal mam problemy ze skórą głowy (przetłuszczanie, swędzenie i łuszczenie całkowicie nie zniknęło) i objawy nawracają, gdy dłużej go nie używam (potrzebuję go użyć 1-2 razy w tygodniu),
- po jego użyciu włosy są szorstkie i mają skłonność do plątania się, ale z tym radzę sobie pozostawiając na nich dłużej niż zwykle odżywkę.

Mimo, że nie zdziałał cudów, to jest jedynym produktem, który mi pomógł w moich obecnych problemach ze skórą głowy, dlatego zdecydowanie daję 5 gwiazdek.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[856605].usefull || 0 }}% pomocna.

Jeden z lepszych

Napisze krótko i prosto: produkt dobry, ale ma duże ALE.

Plusy:
- pomaga zwalczyć łupież, nawet ten tłusty
- zmniejsza przetłuszczanie włosów
- dzieki niemu można wytrzymac 2 dni bez mycia głowy

Minusy:
- włosy sa po nim szorstkie, puszą się, ciężko je ułożyć, wyglądaja po prostu brzydko

Poza tym barwi ręce na niebiesko więc uprzedzam, trzeba później dokładnie umyć ręce ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[829443].usefull || 0 }}% pomocna.

Przynosi ulgę

Szamponu używam, gdy występuje u mnie jakieś uczulenie objawiające się swędzeniem głowy. Nie mogę wtedy przestać się drapać, skórę głowy mam bardzo zaczerwienioną i łuszczącą się. Ten szampon przynosi mi ulgę w tych chwilach. Myję włosy dwa razy w tygodniu, podwójnie, chwilę zostawiając szampon na włosach.

Słabo się pieni, nieprzyjemnie pachnie i zostawia niebieski nalot na skórze głowy, gdy go dobrze nie wypłuczemy. Zapach niestety utrzymuje się dość długo w ciągu dnia, ale da się wytrzymać :) Nie wysusza włosów, ale je pielęgnuje. Włosy po umyciu są oczyszczone i wyglądają ładnie, dobrze się układają.

Polecam ten szampon wszystkim, którzy mają problem ze swędzeniem głowy. Ja go trzymam zawsze w szafce na takie sytuacje.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[829333].usefull || 0 }}% pomocna.

Najskuteczniejszy!

Długo chodziłam do dermatologów, przepisywali mi kolejno robione i inne specyfiki apteczne. Otóż oprócz łupieżu, LZS miałam przeokropne swędzenie skóry głowy 2 lata wypróbowywałam szampony i wcierki od dermatologów ( różnych) aż pewnego dnia miła panu dermatolog poleciła mi ten szampon na mocno przetłuszczające się włosy . I to był strzał w dziesiątkę bo problemy ze skóra i włosami zniknęły jak ręką odjął.
- szampon po 2 użyciu całkowicie wyeliminował łupież ;o
- po użyciu pozbyłam się nieprzyjemnego swędzenia skóry głowy
- skóra głowy jest na odpowiednim poziomie nawilżenia, nie łuszczy się
- włosy po niej są puszyste, miękkie, lśniące, ładnie się układają i dobrze się rozczesują
- włosy widoczniej mniej się przetłuszczają ;)
Jest to mój numer 1 wśród szamponów polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[764557].usefull || 0 }}% pomocna.

mieszane uczucie.

Od jakiegos czasu zyje z diagnoza - LZS. Dermatolog wypisala mi liste szamponow odpowiednich do mojego przypadku i zdecydowalam sie na ten.

Plusy:

- skora glowy przestala swedziec
- zmniejszona ilosc luski

Minusy:

- cena
- zapach (Tz pewnego dnia stwierdzil, ze wlosy pachna mi siarka)
- mimo, iz jest to produkt do wlosow tlustych, zauwazylam, ze na drugi dzien po umyciu wlosy juz sie przetluszczaja
- problem z rozczesaniem wlosow
- wlosy sie elektryzuja

Jestem dopiero w trakcie pierwszego opakowania, wiec nie wiem czy do niego wroce. Mam mieszane uczucia, ale raczej stawiam, ze po skonczeniu go, wyporobuje inny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[741696].usefull || 0 }}% pomocna.