Yves Rocher, Shafali Fleur Rare

Yves Rocher, Shafali Fleur Rare

Zmysłowy, orientalny zapach hinduskiej nocy u podnóża Himalajów. Zapach zaczyna sie nutami bursztynu i wanilii, żeby potem rozwinąć się w zapach rzadkiego, będącego pod ochroną kwiatu shafali.

Cena: 99 zł / 30 ml

otulający

Wyciągnęłam dziś próbkę podpisaną tylko Shafali Fleur Rare, kojarzyła mi się z wiekową produkcją ;) ale zapomniałam kto ją wypuścił i cóż za zaskoczenie, że YR ;)
Zapach jest specyficzny, orientalno-starodawny, ale nawet przyjemny. Spotkałam się z opiniami, że podobny do Classique JPG - faktycznie jakieś podobieństwo wyczuwam, ale Shafali jest cieplejsze, bardziej przystępne, nie tak surowe i męskie. Otula zapachem.
Ma w sobie jednak jakąś niepokojącą nutkę, trochę fizjologiczną, ona mnie od niego lekko odstrasza. Mam wrażenie, że podobną już gdzieś czułam, może w Sicily D&G, a może Soir de lune....

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

powiew orientu

Używałam tego zapachu już daaawno temu. Sama bym go nie kupiła, bo nie gustuję w orientalnych perfumach - po prostu akurat nie było na składzie perfum, które już zamówiłam i rekompensacie przysłano mi 3 inne 100ml flakoniki różnych perfum, w tym właśnie Shafali (brawo dla Yves Rocher! szanują klienta i wiedzą, jak o niego walczyć!)
To jedyny orientalny zapach, który mi się kiedykolwiek spodobał. Przede wszystkim dlatego, że nie ma w nim tych przyprawowych, pieprzowo-kadzidlanych nut, które ma większość orientalnych zapachów, i których ja szczerze nie znoszę (Opium YSL mogłabym płukać kible).
Nie powalił mnie na kolana, nie rozwija się za bardzo i nie ma skomplikowanej struktury, ale nie jest typowym orientalnym zapachem powielanym przez różne marki.
Troszkę ciężkawe, ale na zimowe wieczory idealne bo są ciepłe i otulające.
Nie wiem czy kupię, nie jest to mój zapach, ale kto wie... gusta z wiekiem się zmieniają...może jeszcze kiedyś...

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: 1 (niecałe, poznieważ skradziono mi flakonik w trakcie używania :()

oddajcie go...

Jestem rozczarowana i niepocieszona, jak można wycofać taki zapach, wiem że ładnych zapaszków nie brakuje na świecie, ale ten był poprostu boski,uwielbiałam go.
Ciepły, seksowny, troche ciężki, ale na pewne okazje taki właśnie lubię, miał w sobie obietnice rozkoszy...
No cóz, trzeba będzoe znaleśc inne cudo.

Używam tego produktu od:zawsze :)
Ilość zużytych opakowań:nie pamiętam

depilacja brwi

orientalny

moja przygoda z tym zapachem zaczęła sie hen hen dawno temu, kiedy byłam małą dziewczynką. w polsce kosmetyki Yves Rocher nie były dostepne, ale mojej mamie przywoziła je ciocia z Francji. i kiedys przywiozła w paczce z innymi miniaturkę shafali. miałam moze z 10 lat, ale ten zapach wbił mi sie w pamięć, flakonik pobudzła moją dziecinną wyobrażnię, wąchałam ten flakonik i wyobrazałam sobie że jestem księżniczką szeherezadą...
teraz jestem juz dorosła i kupiłam Shafali bardziej z sentymentu niż z upodobania, aczkolwiek lubie takie orientalne zapachy, pierwsza nuta to pizmo, zmieszane z kadzidłem i czyms jeszcze, takim wibrującym, dalej ociepla się, przechodząc w woń wanilii i jakiegos egzotycznego kwiatu. jest idealny na mgliste dni i długie wieczory, nie jest to mój nr jeden ale mam do niego słabość.
flakon, który tak mi sie w dzieciństwie podobał, teraz uważam za zbyt dosłowny, wręcz kiczowaty w swojej pseudo orientalności, uważam że ten zapach najlepiej by sie prezentował w drewnianym flakonie :). ale nie będe sie czepiać, jest w koncu taki sam jak 10 lat temu i przywołuje mi wspomnienia z dzieciństwa

Niby orient

Buteleczka od razu sugeruje jaki będzie to zapach --> nawiązujący do orientu. Jest ładna, ale troche kiczowata na mój gust, bo nie powinna tak nachalnie wskazywać jakiego typu jest to zapach, żeby zostawić chociaż troche tajemnicy, a tak wszystko podane jest na dłoni ;). Na początku zapach jest hmmm...jak by to ładnie ująć....po prostu nie za ładny. Jak dla mnie cały czas czuć mydło, miałam wrażenie że zapach nie umie zdecydować sie, w którym podążyć kierunku ;) dopiero po jakimś czasie zaczyna robić sie ciepły, troche orientalny, ale nie za bardzo, jest bardzo lekki jak dla mnie i jak na tego typu zapachy, używam miniaturki, ale nie kupiłabym go raczej.
Moja 200 recenzja :D

coż...

Niestety ten zapach nie jest dla mnie. Dostalam w prezencie i nie uzywam; czasami moja Siostra sobie go podkradnie,bo jej do lazienki pasuje:)! Tak powaznie - zapach trwaly, ale duszacy i za mocny. Kojarzy mi sie z upojna noca gdzies na poludniu Wloch. Coz, na Gargano nie jestesmy i lata nie mamy, to nie uzywam.

Czarodziejski zapach

Hmmm,jestem zaskoczona tym zapachem on jest jakiś czarodziejski heh,kupiłam ten perfumik na "ślepo" bo przez internet i jestem oszołomiona.Z reguły nie cierpię słodkich ,duszących,babcinych zapachów raczej jestem zwolenniczką delikatnych zapaszków ale mimo to ten mnie oczarował,niby jest ostry i słodki i taki jakby duszący, ale po pewnym czasie przemienia się w delikatny słodziuteńki zapaszek-cud miodzo

!!!Mistyczny!!!

Śliczny zapach...weszłam do YR z mysla zaqpu ktoregos z ich kolekcji,nie trudno sie domyślić,ze wybor padł na Shafali!!!
Zapach ma cudną głębie i tajemniczy zapach...
Ma w sobie to coś co pozwala zatrzymać na chwile czas i przenieść sie w inny wymiar,odpłynać myslami daleko...daleko...
Zaqpiłam też perfumowany płyn do kąpieli z tej serii,żeby moc rozkoszować się nim również w wannie;) zwłaszcza,ze cena była smieszna 12,90 za 200 ml [cena standard chyba 34zł]
To mój 1 zaqp i mam nadzieje,ze nie ostatni w YR.

piękny

Bałam się, że będzie dla mnie za ciężki, ale poczułam na koleżance, popsikałam się w sklepie i czym prędzej nabyłam świąteczną wersję EDT w fiolce 15 ml. Piękny, intensywny, ale nie duszący. Trochę słodki, ciepły, zmysłowy. Świetny na zimę, można się w nim zanurzyć i przenieść w krainę orientu. Uwielbiam wtulać nos w sweterek, gdy na dworze mróz, a ja otulona nim niczym szalem z marzeń. Trwały. Przeczy tezie, że piękne, wytrawne zapachy muszą kosztować majątek.

polecenia godny

az sie zdziwilam - nie lubie ani zbyt kwiatowych ani zbyt orientalnych zapachow ... a ten, mimo ze laczy obydwa te elementy, bardzo mi sie spodobal. Na mnie nie jest za ciezki, troszke cytrynowo-musujacy w nucie serca. Nuta bazy pachnie na mnie tak jak wszystkie perfumy orientalne - tj, wanilia (obojetnie czy jest w skladzie czy nie) z czyms czego nie umiem zdefiniowac. EdT jest delikatna i jak najbardziej nadaje sie na codzien.

zuzylam poki co probke (chusteczkowa) ale zastanawiam sie nad kupnem (tym bardziej ze w nowym katalogu go nie ma co moze - ale nie musi - wskazywac na wycofanie z produkcji)

Na wieczór

Zapach tajemniczy, zmysłowy.Dodatkowo wypachniona nim mam takie wrażenie ciepła i spokoju. W sam raz na wieczorne wyjścia. W tym zapachu czuję się szalenie kobieca

Jeden z ulubionych

W pierwszej chwili trochę zbyt cieżki, ale po chwili rozwija się na skórze... Orientalny i zmysłowy faktycznie, ale nie nie jest zbyt słodki, co mi się podoba. Raczej nie dla młodych dziewcząt (chociaż siostrzycy w 20 wiośnie życia się podobał), ale też nie uważam go za "babciowy" ;). Idealny na wieczorne wyjścia, na mnie utrzymuje się długo i pachnie intensywnie. Intrygujący zapach i piękny, oszczędny w formie flakonik, po kilku latach wciąż mi się podoba... Aha, zgłosiłam Eau de parfum, woda toaletowa jest tańsza...Ilość zużytych opakowań: kilka