Clarins, Doux Nettoyant Gommant Express Toutes Peaux [One-Step Gentle Exfoliating Cleanser] (Łagodny peeling myjący do twarzy do każdego rodzaju cery)

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser nie tylko usuwa wszelkie pochodzące ze środowiska zanieczyszczenia z powierzchni skóry, ale także złuszcza obumarły naskórek. Wyciąg z nasion Moringa usuwa wszelkie toksyny ze skóry. Moringa jest ozdobnym drzewem pochodzącym z Indii i terenu Himalajów, rośnie również w Afryce, na Madagaskarze, w Azji i Ameryce Południowej. Na Madagaskarze, olejek wyciskany z nasion Moringa jest używany jako środek kojący

i zmiękczający skórę niemowląt. Obecnie prowadzone są liczne badania naukowe mające na celu wyjaśnienie zaskakujących właściwości nasion Moringa. Clarins - pierwsza firma, która wprowadziała ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska do swoich produktów pielęgnacyjnych, teraz - również jako pierwsza - stosuje ten "odtruwający" wyciąg roślinny w produktach kosmetycznych. Produkt zawiera ponadto wyciąg z pomarańczy, pozyskiwany w drodze specjalnego procesu destylacji, pozwala zachować wysoką skuteczność pielęgnacji skóry, działa tonizująco i odświeżająco. Peeling zawiera ponadto wyjątkowo delikatne olejki wygładzające skórę, które umożliwiają szybkie rozpuszczenie i usunięcie ze skóry makijażu i zanieczyszczeń.

Bardzo fajny, ale bez fanfar

Miałam mini wersję tego kosmetyku. Jeden z przyjemniejszych peelingów, jakich używałam. Fajna, gęsta konsystencja o pięknym zapachu. Peelingu nie oceniłabym jako bardzo łagodnego, ja go używałam co drugi, trzeci dzień, wydaje mi się, że codziennie byłoby to już za dużo dla mojej skóry. Ale każdy powinien ocenić według swoich potrzeb.
Oczyszcza, skóra po nim jest wyjątkowo nawilżona, nie ściąga, a przy peelingach to się bardzo rzadko zdarza.
Nie wyobrażam sobie zmywać tym makijażu, chyba, że jakiegoś kremu bb. Zapewnienia producenta w tej kwestii są na wyrost.
Buzia po myciu jest gładka i promienna.
Nie uznałabym tego produktu za wydajny. Miałam wersję mini, która zawierała bodajże 30 ml produktu. To jednak już sporo. Wystarczyło mi to na miesiąc nieregularnego stosowania, (ok. 10 użyć). Także bardzo przeciętnie.
Podsumowując, naprawdę przyjemny, bezpieczny dla skóry peeling, jednak wersja mini nie zachwyciła mnie na tyle, żeby sięgnąć po pełnowartościowy produkt.

bardzo dobry

Dostalam w prezencie jako zel z drobinkami do mycia twarzy i tak tez uzywalam. Byl bardzo dobry, chociaz chwilami za mocny. Uzywalam dwa razy dziennie. Dopiero gdy chcialam kupic kolejne opakowanie, ekspedientka poinformowala mnie, ze moge go uzywac tylko raz dziennie i powinnam sobie kupic jeszcze jeden lagodniejszy zel do mycia twarzy. Dlatego tez nie dla mnie. Nie lubie miliona kosmetykow do tego samego celu. Jako sam peeling jest za slaby, a jako mydlo do codziennego uzytku za mocny. Chociaz na opakowaniu nie ma informacji jak uzywac. Bardzo wydajny.

Jest ok.

Peeling oceniam całkiem pozytywnie, ładnie ściera obumarły naskórek i oczyszcza skórę. Ładnie i świeżo pachnie, jest gęsty i wydajny. Drobinki są drobne ale sprytne. Ja nawet wolałabym jeszcze odrobinę ostrzejsze. Ważne, że dobrze sobie radzą. Skóra nie jest podrażniona tylko ładnie oczyszczona. Patrząc na cenę realnie oceniam, że można znaleźć tańszy odpowiednik o podobnym działaniu..i większej pojemności. Mimo tego uważam, że jest wart wypróbowania.

Używam tego produktu od: msc

Eris film 2

chciałabym by nigdy się nie kończył! :)

Gdyby nie ta zaporowa cena, już dawno druga sztuka czekałaby na półce na swoją kolej.
Peeling odkryłam dzięki InStyle BBB gdzie został wyróżniony. I zachciało mi się spróbować :)

Niestety przeszkodą była cena, dlatego grzebałam na allegro i znalazłam miniaturkę z zestawu za parę złotych.

Kupiłam, spróbowałam, przepadłam!

Po pierwsze zapach, dla mnie coś niesamowitego, tak energetyzujący, pobudzający, świeży, tak ładny, że chciałam myć się i myć się i myć... :)
Z wyglądu pomarańczowy żel w nim ledwie zauważalne drobinki, ale co jest dużym plusem: drobinek bardzo dużo, ale nie kanciastych, ostrych, które wręcz rysują twarz, tylko okrągłych, o łagodnych krawędziach... To się jednak czuje, tym bardziej że to któryś z wielu testowanych peelingów.

Naprawdę niewielka ilość wystarczyła do wypeelingowania całej buzi, mój sposób była taki, że po oczyszczeniu żelem masowałam twarz, aż właściwie była sucha (jak napisałam wyżej, nie mogłam przestać się myć :) ). Potem ciepłą wodą zwilżałam dłonie i jeszcze chwilkę masowałam, potem spłukiwałam, delikatnie wycierałam twarz... i uwierzyć oczom nie mogłam, bo moja twarz jeszcze nigdy nie była tak czysta i świeża... tak, świeża to dobre słowo :)
Naskórek ładnie złuszczony, jakby jaśniejszy, zero zaczerwienień i ten piękny zapach, który czułam jeszcze po umyciu.

Nie używałam go nigdy do zmywania makijażu, u mnie jest to wieloetapowy proces :) gdzie peeling stosuję już na oczyszczoną wcześniej twarz.

Wiem, że opinie o nim są różne, czytałam jak zawsze wizaz przed zakupem, i były podzielone... ale ja bardzo polubiłam ten kosmetyk, na tyle, że chciałabym by nigdy się nie kończył! :)

Przyjemnie oczyszcza,miły zapach

Nie do zmywania makijażu,to raczej delikatny peeling fajnie oczyszcza buzie,matuję i rozświetla w połączeniu z cała serią kosmetyk jest jak najbardziej na tak.

Owocowa świeżość na twarzy!

Używałam wiele różnych peelingów, ale ten zawsze stoi na półeczce i jest regularnie stosowany.
Peeling pięknie pachnie, odświeża skórę, rozświetla, wygładza. Wyciąg nasion Moringa wyciąga toksyny.

Preparat w połączeniu z wodą tworzy apetyczną piankę.
Minusem tego produktu jest to, że jeśli przypadkiem dostanie się do oczu to bardzo je podrażnia. Należy uważać.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

nie, dziękuję

Nie powiedziałabym, zeby tym kosmetykiem można było zmyć makijaż. Resztki makijażu - owszem, ale cały podkład na pewno nie. Zresztą nawet te resztki zmywa tak sobie.
Pilinguje również tak sobie.
Ładny zapach ma, owszem, ale nie dla zapachu kupujemy takie kosmetyki, a dla skuteczności.
Miał nie podrażniać i nadawać się do delikatnych cer, a tymczasem przy zmywaniu, jeśli w okolice oczu dostało się choćby troche tego kosmetyku zmieszanego z wodą oczy zaczynały mnie tak mocno szczypać, ze dopóki nie przetarłam duża ilością wody nic na nie nie widziałam.
Czyli PODRAŻNIA. Dla mnie to niedpouszczalne, nie za taką cenę.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: jedna miniaturka

Lubię

Marka Clarins jest dla mnie pełna sprzeczności. Oferuje produkty bliskie ideału jak i kosmetyczne buble. Opisywany peeling należy zdecydowanie do tej pierwszej kategorii.
Plusy:
- świetnie oczyszcza
- nie uczula
- nie jest agresywny dla skóry
- pięknie pachnie
- jest nad wyraz wydajny - wystarczy kropelka wielkości groszku
- można używać go codziennie, jeśli skóra tego wymaga

Minusy:
- cena

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Może być

Mam wrażliwą cerę i używanie agresywnych peelingów nie jest dla mnie. Po wypróbowaniu próbki zdecydowałam się na pełnowymiarowy zakup produktu. Niby jest wszystko w porządku, ale chyba dlatego żeby złagodzić działanie peelingu produkt się pieni podczas użycia i mam wrażenie, że te peelingujące drobinki gdzieś uciekają. Fakt faktem, że skóra jest po nim delikatna i łagodnie wygładzona, ale samo używanie w moim wypadku wygląda tak, że cały czas staram się szukać tych drobinek w tej pianie, bo mam wrażenie że ich po prostu już nie ma. Kolejnym minusem jest piana jaka tworzy się podczas ścierania, trzeba uważać aby nie dostała się do oczu, bo wtedy szczypie niemiłosiernie, także jest niemożliwością patrzenie się w lustro podczas zabiegu.
W sumie polecam, ma piękny zapach, myślałam, że będzie moim faworytem lecz Clinique 7 days jest dużo lepszy, nawet dla wrażliwców.

Ilość zużytych opakowań: podczas pierwszego

KWC

Jestem zachwycona! Uzywam go jako peelingu kilka razy w tygodniu - mam cere sklonna do wysuszen, dlatego do demakijazu uzywam miceli. Cere zostawia swieza, pory sa wyraznie oczyszczone, pachnie pieknie. Absolutnie na tak, do tego kosmetyk jest niesamowicie wydajny, uzywam go od lipca i nadal mam 1/3 tuby. Do niczego nie moge sie przyczepic:)
Polecam wszystkim.

Używam tego produktu od: lipiec 2011
Ilość zużytych opakowań: nadal w trakcie pierwszego

nic nadzwyczajnego

zacznę od tego,że w tej chwili w Douglasie to "cudo " kosztuje ponad 130 zł- to zdecydowanie za dużo, bo efekt jest taki jak pewnie po wielu innych a tańszych kosmetykach, postanowiłam wypróbować, bo lubię tą firmę- mam krem do twarzy Multi-activ do suchej skóry i jestem mega zadowolona a tu...cóż zachwytu nie ma, owszem ładnie oczyszcza, robi to delikatnie, nadaje się do mojej wrażliwej suchej skóry, pięknie pachnie, buzia jest po użyciu promienna i gładka, ale troszkę wysuszona, myślałam,że kosmetyk będzie dodatkowo troszkę odżywiał, największym minusem oprócz ceny jest mała wydajność- po 4 użyciach ubyło bi dość sporo, myślę że za maks miesiąc się skończy, bo używam jej co 2 dni, uważam,że nie warto przepłacać

Używam tego produktu od: krótkiego czasu
Ilość zużytych opakowań: w takcie pierwszego

Porządny produkt

Plusy:
- Wydajność
- Fajny, pomarańczowy kolor i cytrusowy zapach
- Faktycznie delikatne działanie, co dla mojej wrażliwej skóry jest zbawienne. Zero podrażnień czy wyprysków.
- Mało się pieni (dla mnie to plus)
- Skóra po użyciu jest zjawiskowa, rozświetlona, dokładnie oczyszczona, gładka, świetnie przygotowana do dalszej pielęgnacji

Minusy:
- Żadne cuda na kiju. Myślę, że spokojnie można znaleźć odpowiednik za niższą cenę.