Escada, Sentiment

Escada, Sentiment

Bardzo ciepłe, słodkie (nie przesłodzone) i bardzo kobiece.
Escada Sentiment symbolizuje serce Escady na nowe stulecie. Zapach ma być odbiciem nowych trendów w modzie Escady, takich jak:
Kobiecość
Elegancja
Joie de Vivre
Sugestywna i pełna ekspresji nazwa zapachu, symbolizuje kobiecość i ponadczasową elegancję. Zapach stworzony by wyrazić uczucia.
Escada Sentiment to zapach kwiatowo-owocowy. To bukiet delikatnych i wibrujących kwiatów takich jak: róża majowa, irys, magnolia i tuberoza - w nucie serca
Z delikatną domieszką owoców zielonej mandarynki i czerwonej porzeczki - w nucie głowy
Dodatkowo całość wzmocniona zmysłowymi nutami drzewa różanego i sandałowca delikatnie podkreślonego ciepłem ambry i wanilii w nucie bazy.
Kobieta Escada Sentiment jest elegancka i pełna kobiecości, nowoczesna, ale romantyczna.
Flakon: Prosty, nowoczesny i elegancki flakon z różowym metalicznym korkiem. Projekt Serge'a Mansau.
nuta głowy: mandarynka, magnolia, czarna porzeczka
nuta serca: hiacynt, kosaciec florencki, brzoskwinia
nuta bazowa: sandał, drzewo różane, wanilia, ambra

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

Stworzone dla mnie

Odkryłam te perfumy w 2000 roku i efekt był taki, że gdy ich używałam, mężczyźni w moim otoczeniu mimowolnie zaczynali zwracać się w moją stronę i trudno było im oderwać ode mnie wzrok - modelką i super pięknością nie jestem :) Zachowywali się jak zaczarowani :) I jednocześnie skonsternowani... Wiedziałam, z sieci, jaki wpływ na mężczyzn wywiera tuberoza, więc to był świadomy wybór, chciałam sprawdzić czy w rzeczywistości panowie będą reagować na ten zapach mimowolnym skurczem mięśni. Akurat na mojej skórze perfumy te nie są zbyt słodkie, a delikatnienie kwiatowe. Dla mnie idealne są bez względu na porę roku i okazję. Odczuwam jednak pewną różnicę pomiędzy tymi pierwszymi perfumami z 2000 roku a tymi które mam teraz. No i co za niewymowna szkoda, że znikają z rynku....

Słodki

Zapach wiosenny-letni. Bardzo lekki. za lekki - bo utrzymuje się króciutko.
Piekny flakonik - i to serducho zatyczkowe :).
Słodki, owocowo-kwiatowy, wymieszany.
Niezdecydowany.
Na wyjście do sklepu :)

Używam tego produktu od: rok temu zużyte
Ilość zużytych opakowań: 1 duży flakon

Nie mój... słaby, nijaki...

Escadę Sentiment dostałam jako gratis. Po jednym teście wiem, że to totalna pomyłka dla kogoś, kto lubi zapachy słodkie i "żywe", głębokie - tak jak ja. Wg mnie ten zapach jest płaski, nijaki, mydlany wręcz. Nie wyczuwam w nim nic ładnego, niestety... Różni się od większości Escad - letnich, słodkich, landrynkowych. Jednak nie jest to kompozycja udana. Ot takie psikadło dla gimnazjalnych nastolatek, które zaczynają przygodę z zapachami i jednocześnie nie preferują słodkości na skórze.Używam tego produktu od: jeden test
Ilość zużytych opakowań: zero

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Owocowy łodziak

Kolejny słodko-owocowy zapach, jakich wiele. Jest nienachalny, nieduszący ale też nie za bardzo kobiecy, ot takie zwykłe pachnidło. Butelka bardzo ładna. Zapach niezbyt trwały.

Używam tego produktu od: kilku razy
Ilość zużytych opakowań: próbka

lubię

Nie jest to zapach na wielkie wyjścia, bo jest zbyt delikatny. Nadaje się do pracy, ponieważ trzyma się blisko skóry. Idealny na zimne ponure dni. Według mnie jest dziewczęcy i odejmuje lat - wyczuwam nuty kolorowych landrynek oraz zapach drzew owocowych w rozkwicie. Zapach utrzymuje się na skórze jakieś 3 godziny, czyi znacznie poniżej normy.
Opakowanie ma ładne, ale chwiejne, bo zwęża się ku dołowi - szczególnie jednak urzeka mnie korek z serduszkiem.

Używam tego produktu od:ponad rok
Ilość zużytych opakowań:kończę 50 ml

dolna polka

Takie nijakie, ni to landrynka ni to kwiatki. Bardzo slaby ledwie wyczuwalny zapach. W dodatku nietrwaly. Gdybym nie wiedziala ze to Escada pomyslalabym ze to jakas woda pachnaca dla dzieci.

Używam tego produktu od:kilku miesiecy

Kwiatkowo-landrynkowa slabizna

Slaby, slaby, baaaardzo slabiutki kwiatowy zapach. Kwiatki sa tu zupelnie nieokreslone i wymoczone w wodzie pelnej landrynek, calosc jest taka jakas wodniscie slodkawa w klimacie.
Zapach, ktory mnie odrzucal przy kazdym tescie nadgarstkowym - wiec do testu calosciowego niestety (na szczescie ;P) nie doszlo. Polecam tylko zapachowym masochistkom ;-)).

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probka

bardzo sentymentalny zapach

Mile zaskoczona jestem,musze sie przyznac,przepadam,za sezonowkami Escady, ale ten zapach do sezonowek jest calkiem nie podobny.Mimo,ze to kompozycja owocowo-kwiatowa,ja tam zadnych owockow nie czuje,za to wyczuwam przepiekny bukiet kwiatow.Sentiment pachnie bardzo sentymentalnie,nazwa trafiona w 100 %.Zapach wyrazny,mocny nie przeslodzony i trwaly,na mnie utrzymuje sie pare godzin a na ubraniach kilka dni.Ma pazur i ciagnie sie za wlascicielka.Raczej nie dla nastolatek,do sukienki i na randke sa idealne.Jak je mam na sobie to czuje sie bardzo kobieco.Polecam z czystym sumieniem.

Używam tego produktu od:4-miesiecy

Kochać - nie warto...

lubić - nie warto, znaleźć - nie warto i zgubić -nie warto...

No nie. To ostatnie akurat warto. Ja bym chętnie zgubiła gdzieś cały czas snujący się za mną cień tego nad cudami cudu, ale on nie chce się ode mnie odstosunkować, mimo iż trwały nie jest. Magnolia dołączyła niniejszym do mojej czarnej listy kwiatów, których absolutnie w składzie perfum mieć nie mogę, zajmując pozycję trzecią zaraz po jaśminie i róży. Lekarstwa na kaszel, nawet te najtańsze, pachną ładniej niż to. Słodkie, płaskie, mdlące. Nie potrafię sobie wyobrazić kobiety rozsiewającej sobie beztrosko woń Sentymentu w moim towarzystwie. Nie zniesłabym i pióra by się posypały. Baaardzo podobny do perfumek z serii Barbie dla młodych (kilkuletnich) dziewczątek, którymi obdarowałam bez wąchania swoją dwuletnią progeniturę. Odnoszę nawet wrażenie, że to zupelnie to samo, tylko w wyższej butelce (a też różowiutkiej). Masakra.

Używam tego produktu od: 1 dzień
Ilość zużytych opakowań: HAhahaaaaAAA. Część próbki.

płaskie badziewiątko

I znów zapach pozbawiony jakichkolwiek cech charakterystycznych, wystających kantów, coś słodkiego waniliowego z zatopioną frezją, porzeczką, brzoskwinią, mandarynką, malina, podpudrowane irysem - jakby za dużo na raz - razem daje mamałygę bez polotu. Dla mnie mdława frezjo-malina w wanilii. Nie można ani znienawidzieć ani pokochać. Tak może pachnieć lakier do włosów.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

Niezobowiązujące.

Lekki, czysty, kobiecy zapach, idealny do codziennego użytku na lato i wiosnę.
Lubię go nosić bez okazji latem, czuje się w nim czysto i świeżo. Nie zdecydowałabym się na ten zapach na wieczór czy na ważne wyjście.
Zapach jest trwały.
Opakowanie jest dość paskudne i przypomina raczej coś tandetnego z kosmetyczki lalki Barbie a nie dorosłej kobiety, ale da się to przeżyć.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego 50ml

średnia

Zapach nie mój, ale nie najgorszy. Dostałam go w prezencie od narzeczonego, sama jednak nie zdecydowałabym się na jego kupno. Trzeba przyznać, że jest trwały i ma intensywny zapach