Petitini, Emulsja do opalania dla dzieci wodoodporna SPF 25

Petitini, Emulsja do opalania dla dzieci wodoodporna SPF 25

Wodoodporna emulsja do opalania z faktorem SPF 25 do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci. Zawiera układ fotostabilnych filtrów UVA i UVB oraz kompleks substancji aktywnych ? masło Shea, witaminę E i prowitaminę B5 (D-panthenol). Zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, również podczas kąpieli. Wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry oraz zapobiega poparzeniom słonecznym. Wydłuża 25-krotnie czas bezpiecznego przebywania na słońcu. Intensywnie nawilża skórę i nie powoduje podrażnień. Ma lekką konsystencję, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Jest wydajna w użyciu. Posiada pozytywną opinię IMiDz. Polecana dla dzieci od 6 miesiąca życia w trakcie przebywania na plaży i do codziennego stosowania w dni szczególnie słoneczne.
Substancje aktywne:
fotostabilne filtry UVA i UVB, masło Shea, wit. E, prowit. B5 (D-panthenol).

cena: 13 zł / 150 ml

wszystko pięknie, ale...

Gęsty, trochę się maże. Bardzo delikatnie pachnie, pewnie od któregoś ze składnków. Dość dobrze się wchłania, choć zostawia lekki film, ale nie za tłusty. Dobrze chroni. Plus za wodoodporność, choć i tak trzeba po kąpieli nakładać krem jeszcze raz, niezależnie od preparatu, ale przynajmniej chroni w wodzie. Mało wydajny, choć nie powinno to być zależne od preparatu, bo filtrów trzeba nakładać określoną ilość. Niezły, niestety, bardzo trudno go wycisnąć z opakowania, naprawdę utrudnia mi to aplikację i używanie, więc odejmuję jedną *. choć za działanie dałabym 4*.

Świetna

Jestem mile zaskoczona tą emulsją.Świetnie się wchłania,nie pozostawia tłustego filmu na ciele, doskonale nawilża a przy tym skutecznie chroni skórę mojej córeczki przed słońcem.Wysoki filtr umożliwia długie i bezpieczne "kąpiele" słoneczne i nie tylko słoneczne bowiem emulsja jest wodoodporna.Poza tym żadnych podrażnień, zaczerwienień oraz poparzeń nie zauważyłam.Sama przyjemność stosowania i to za jaką cenę...w promocji kupiłam za 8.70 narmalna cena to ok.14 zł. Gorąco polecam nie tylko maluchom.