Schwarzkopf, Schauma, 7 Herbs Shampoo (Szampon ziołowy `7 ziół` do włosów normalnych i przetłuszczajacych się)

Cena już od 6,99 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Zawiera specjalnie skomponowany zestaw 7 ziół - m.in. rozmaryn, rumianek, tymianek i krwawnik oraz kompleks witamin - pantenol i witaminę PP. Szampon normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych. Nadaje włosom puszystość i miękkość. Pełny efekt pielęgnacyjny uzyskasz stosując również balsam ziołowy.

Daje radę

Myślę, że jest to szampon, który nie zrobi ogromnego efektu woah na głowie, ale podstawową funkcję spełnia co jest chyba najważniejsze. Mam włosy przetłuszczające się u nasady co zmusza mnie do mycia głowy codziennie lub co dwa dni oraz reszta włosów, która spokojnie mogłaby wytrzymać kilka dni bez mycia.

Co producent obiecuje? Normalizowanie funkcjonowania gruczołów łojowych, nadanie włosom puszystość oraz miękkość. Co zauważyłam? Na pewno mogłam spokojnie głowę myć co dwa dni, więc produkt na pewno hamuje przetłuszczanie się włosów. Włosy po umyciu i naturalnym wysuszeniu były ładnie odbite u nasady, miękkie, zauważyłam lekkie zwiększenie objętości co przełożyło się na puszystość. Nie zauważyłam, żeby podczas używania tego szamponu pojawił się łupież.

Teraz coś o samym produkcie. Zamknięty jest w wygodnym opakowaniu, które można bez problemu otworzyć bez używania siły pełnej obaw czy paznokcie będą całe. Konsystencja produktu jest idealna, spokojnie można kontrolować ilość nałożoną na dłoń. Zapach jest mało kuszący, ale nie utrzymuje się na włosach, więc można to zaakceptować i wytrzymać te kilka minut zapachowych niedogodności. Wydajność jest w porządku, cena adekwatna do jakość produktu, a z dostępnością nie ma najmniejszego problemu.

Myślę, że produkt skusił mnie, żeby przetestować inne wersje. Czy do tego wrócę? Może tak, ale jeśli nie znajdę swojego ideału.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1284571].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój ulubiony

Lubię szampony Schauma, bo uważam, że mają najlepszy stosunek jakość/cena. Większość z nich nie zdziała cudów, ale też dobrze się spisuje, natomiast ten to mój ulubieniec. Mam cienkie i długie włosy, suche na końcach, a przetłuszczające się u nasady i ten szampon radzi sobie z nimi. Włosy są podniesione u nasady (bardziej niż przy szamponach ziększających objętość!) i odżywione, gładkie na całej długości.

Nie lubię jedynie jego ziołowego zapachu, ale to kwestia gustu. Opakowanie jak zazwyczaj u Schaumy trochę nijakie i oldschoolowe, ale praktyczne. Wydajność w normie.

Plusy:
+cena
+łatwo się pieni, dobrze rozprowadza i myje włosy
+kremowa konsystencja
+ładnie odświeża włosy
+podnosi włosy u nasady, odżywia na całej długości

Minusy:
-brak, ja nie przepadam tylko za tym ziołowym zapachem

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1249893].usefull || 0 }}% pomocna.

Fajny szampon

Szampon w wygodnym opakowaniu, dostępny w mniejszej i większej ilości. Ładnie pachnie, pieni się dobrze, myje, ale wydaje mi się, że nieco obciąża moje włosy. 4/5

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1248111].usefull || 0 }}% pomocna.

Salon fryzjerski

świetny

szamponów Shaumy używałam bardzo dawno temu, więc pokusiłam się o zakup tego, w celu przypomnienia sobie, jak działają. a teraz do rzeczy:
plusy:
-dobrze się pieni, łatwo się spłukuje
-jest gęsty i perłowy, wydajny
-świetnie oczyszcza włosy z łoju i produktów do stylizacji
-włosy są po nim sypkie, mają dużą objętość
-nie plącze
-ładnie pachnie
-świetny skład, aż kipi od ziół i witamin, aż dziw, że taki dobry skład w szamponie drogeryjnym
-bardzo niska cena jak za taką jakość-ok.6-7 zł
wady?
-troszkę przesusza, z racji tego, że jest oczyszczający, ale od czasu do czasu wystarczy zastosować odżywkę :)

na pewno skuszę się jeszcze na inne wersje :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1129156].usefull || 0 }}% pomocna.

Super

Szampon jest świetny. Włosy są po nim puszyste, pełne objętości. Ładnie pachnie, nie wysusza, jest tani i łatwo dostępny. Poza tym ma bardzo dobry skład z ziołowymi ekstraktami wysoko w składzie, keratyną, pantenolem. Szampony Schaumy w ciągu ostatnich lat naprawdę się mocno poprawiły. Składy są na wysokim poziomie, nawet lepsze niż u droższych konkurentów. Jednak w głowach większości klientów nadal króluje opinia, że taki tani szampon to na pewno jakiś szajs. Naprawdę polecam spróbować teraźniejszych wersji szamponów Schauma.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1085446].usefull || 0 }}% pomocna.

nie polecam

Tani i łatwodostępny produkt. Mi akurat zapach nie podszedł. Dziwna, jakby \'tępa\'(?) konsystencja, słabo się pienił. Jednak był wydajny. Odniosłam wrażenie, że wypadały mi po nim włosy i to dosyć mocno. Nie sprawiał, że włosy przetłuszczały się po nim wolniej, nie odświeżał ich za specjalnie ponadto były oklapnięte.

Ilość zużytych opakowań: dwa 400 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1034347].usefull || 0 }}% pomocna.

Na jedno pomógł, na drugie zaszkodził

Szampon naprawdę pomógł, jeśli chodzi o spowolnienie przetłuszczania się włosów. Tak jak zapewnia producent, włosy są bardziej miękkie, a skóra głowy odświeżona.

Kolejnymi plusami są dostępność i cena.
Szampon ładnie pachnie, ma wygodne opakowanie, jest wydajny.

Minusem natomiast jest fakt, że zaczęły mi po nim wypadać włosy. :(
Trudniejsze jest też rozczesywanie włosów.

Szampon fajny i byłby moim ideałem, ale ilość wypadających włosów mnie przeraża.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1032027].usefull || 0 }}% pomocna.

Porządny, ale bez cudów

Barwa jasnozielona. Delikatny, ziołowy zapach.
+ produkt łatwodostępny (Drogerie Natura, Rossmann...)
+ przystępny cenowo
+ estetyczne, solidne opakowanie
+ zapach nie jest nachalny, lecz delikatny (nie czuć go na włosach po spłukaniu)
+ nie uczula, nie podrażnia skóry głowy
+ bardzo dobrze się pieni
+ wydajny
+/- włosy nie są po nim oklapnięte, ale trochę się puszą, więc potrzebna maska/ odżywka
Moje włosy się nie przetłuszczają, ale kupiłam ten szampon, gdyż lubię czuć świeżość na głowie ;p Szampon dobrze się spisuje, ale cudów nie ma.
Ogólne wrażenie- polecam :)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1031828].usefull || 0 }}% pomocna.

Robi co ma robić :)

Dobry kosmetyk. Robi cos, co powinien robic szampon - a wiec oczyszcza włosy i skórę głowy. Często myjąc włosy innymi miałam uczucie, ze pomimo dwukrotnego mycia i odpowiedniego wypłukiwania kosmetyku - po wysuszeniu już po chwili sa nieświeże. Tutaj ten problem zniknął. Ja zawsze po myciu używam odżywki do włosów, więc n ie mam kłopotu z rozczesywaniem.

+zapach
+dokładnie oczyszcza,
+łatwo dostępny,
+cena

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1031667].usefull || 0 }}% pomocna.

Przeciętny

O ile wszystkie szampony sprawdzają się u mnie podobnie, tak tego jakoś nie polubiłam. Mam włosy długie, farbowane, przetłuszczające się, suche na końcach.
+ Cena
+ Zapach, miły, delikatny
+ Opakowanie wygodne
+ Bardzo dobrze się pieni, za to zawsze lubiłam szampony Schaumy

- Trochę swędziała mnie po nim głowa, dla mnie dziwne, bo nigdy po żadnym szamponie tak nie było
- Lekko wysuszał i usztywniał włosy
- Nie zmniejszył przetłuszczania ani trochę, nawet je przyspieszył
- Bardzo lejąca konsystencja, przez to przeciekał przez palce
- Co za tym idzie, niezbyt wydajny

Trochę się rozczarowałam, ale pewnie w przyszłości kupię jakiś inny szampon.

Używam tego produktu od: niecały miesiąc
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1018877].usefull || 0 }}% pomocna.