Bourjois, Mineral Matte, Mineralny podkład w piance

Bourjois, Mineral Matte, Mineralny podkład w piance

Wygodny w użyciu podkład w piance z pudrami mineralnymi, koryguje drobne przebarwienia bez efektu maski. Lekka pianka podkładu błyskawicznie wchłania się w skórę dając jednolity rezultat makijażu bez efektu maski. Daje pudrowe wykończenie makijażu - w trakcie aplikacji zmienia się konsystencja pudru.
Formuła pudru niezatykająca porów wzbogacona w mikronizowane pudry mineralne, nadająca pudrowo-marowy efekt makijażu, pozwala oddychać skórze oraz zachowuje naturalny poziom nawilżenia. Trwałość 8 godzin, bez uczucia ściągniętej skóry. Polecany dla cery przetłuszczającej się i mieszanej.

Skład: (02.11.2012)

Cena: 58zł / 18ml
/s/

aksamitne wykończenie, ale nie dla suchej skóry

Mam suchą, atopową skórę, a do zakupu tego podkładu przekonała mnie promocyjna cena - byłam ciekawa, jak sprawdzi się ten wynalazek na mojej skórze, ponieważ jestem fanką produktów bourjois.
Używam go w duecie z podkładem bio-detox, jako puder.

Kiedy moja skóra ma lepszy dzień sprawdza się dość dobrze, chociaż i wtedy uwidacznia wszelkie suche fragmenty twarzy. Gorzej niestety, gdy mam problem ze skórą (a o to nietrudno, szczególnie zimą) - wówczas niestety, ale nie nadaje się.

Podkład daje jednak cudowne, pudrowe wykończenie. Skóra jest jakby pokryta aksamitem.
Pięknie pachnie.

Osoby o suchej skórze mogą spróbować, ale tylko w lepsze dni.

Ogólnie więc wrażliwcom chyba nie polecam.

Najlepszy jaki miałam

Mam cerę mieszaną, w związku z czym zawsze miałam problemy z dobraniem odpowiedniego podkładu.Ten się okazał strzałem w 10, ponieważ:
- jest naprawdę trwały, przez 8h bez problemu trzyma się na twarzy i nie trzeba go poprawiać
- ma fajną konsystencję, która się fajnie rozprowadza, nie wałkuje się
- dobrze kryje i przy tym nie tworzy efektu takiej maski, jak w przypadku musu maybelline
- matuje, nie świeci mi się po nim cera
- jest drogi, jednak starcza na naprawdę długo

Serdecznie go polecam, to najlepszy podkład, jaki miałam.

Używam tego produktu od: 2
Ilość zużytych opakowań: roku

Dobrze matuje ale...

+ bardzo dobrze matuje
+ długotrwały efekt
+ nie pozostawia śladów na ubraniach
+ lekka konsystencja, taka pyłkowa

- BARDZO, ale to bardzo podkreśla suche skórki i inne niedoskonałości cery
- uważam że gama kolorystyczna jest za ciemna - odcień ivory (najjaśniejszy dostępny) którego używałam był za ciemny dla mojej jasnej cery
- niezbyt dobre krycie.

Ogólnie to spełnia swoją rolę matującą, ale polecałabym go tylko osobom o cerze bez niedoskonałości.

Używam tego produktu od: pól roku

Świetny

Mimo, iż mam mieszaną cerę i problem z trądzikiem, mogę z czystym sumieniem polecić ten podkład ;)

Odpowiednio dobrany odcień gwarantuje naprawdę naturalny, zdrowy wygląd cery :)
Jest lekki, w połączeniu z dobrym korektorem, kryje drobne niedoskonałości, dodatkowo pędzelek naprawdę ułatwia jego rozprowadzanie. Konstystencja i zapach pudrowy w 100% mi odpowiadają. Podkład wydajny.

Polecam!

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: końcówka drugiego

fajny

Podklad jest poprostu świetny jesli chodzi o krycie pryszczy i innych niedoskonalosci, naprawde nie mialam nic lepszego, efekt jest naturalny ,ale mam wrażenie że mam cięzką skore, bede go nadal używać ale chyba tylko na jakieś większe wyjścia albo w zimę ,generalnie polecam :)

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1.

taki sobie

+dobrze matuje
+dobrze kryje
+jest lekki
+stapia się ze skórą

-masakrycznie uwydatnia suche skórki :/
-mało wydajny
-drogii
-twarz jest taka ez życia

Używam tego produktu od:4 miesiące

Dobry

Zalety:
-dobrze matuje
-dobre krycie
-dobrze się rozprowadza
-brak efektu maski
-nie tworzy smug
-lekki
-pudrowe wykończenie
- stapia się ze skórą

Wady:
-cena
-mało wydajny
-zapach
-uwidacznia suche skórki

Używam tego produktu od:3 tyg

Polecam z czystym sumieniem:)

Jako, że jestem absolutna fanką podkładów w musie postanowiłam spróbować i tego. Jestem z niego naprawdę zadowolona, choć nie jest to KWC (ideału wciąż poszukuję). Mus ma przyjemna konsystencję i zapach, jest niewidoczny na twarzy, krycie ma średnie ale doskonale współpracuje z dermacolem, którego używam jako korektora. Nie tworzy efektu maski. Myslę, że to doskonały podkład na lato, nawet dla tak przetłuszczającej się skóry jak moja. Kolorystyka także niezła. Jeśli chodzi o wydajność to nie narzekam, maluję się nim codziennie od miesiąca i zużylam może 1/4 opakowania, więć nie wiem od czego to zależy.

Zawiodłam się!

Jejku, już trzeci raz zmieniam recenzję :p.

Napiszę tak: za pierwszym razem był wspaniały, teraz kupiłam i już mam kilka zastrzeżeń, ale ostatecznie mogę napisać, że jeśli któraś z Was ma nieproblematyczną skórę, to polecam.

Jest dostępny jaśniejszy kolor, dla bledziuchów to jakaś alternatywa. Świetnie stapia się ze skórą, nie ma efektu maski. Twarz jest gładka, matowa. Konsystencja kredowej pianki, która zamienia się w taki puder, pachnie również tak pudrowo. Nie wysusza, nie podrażnia.

Jedynie co, jeśli macie cerę mieszaną, musicie często robić poprawki, żeby się nie świecić, chociaż ja nie wiem czy to czasem nie robi się taki efekt healfy glow... czy jakoś tak ;p.

Widać skórki, to od razu piszę!!!

mój ideał

Chcę zaznaczyć, że na mojej twarzy większość podkładów wygląda sztucznie i groteskowo. Dopiero ten w 100% spełnił moje oczekiwania.
Nawet nałożony w dużych ilościach nie nadaje efektu maski. Plus za dołączony do opakowania pędzelek kabuki. Jego jedyną wadą jest podkreślanie skórek - ten problem łatwo można rozwiązać kremem nawilżającym. Podkład dobrze sprawuje się w kryciu niedoskonałości.
KWC w pełni zasłużone.

Używam tego produktu od: listopad 2009

prawie idealny

Świetny, leciutki podkład. Znakomicie się rozprowadza (ja robię to palcami, tak jest dla mnie szybciej). Bardzo ładnie matuje, trzyma się kilka godzin. Nie wymaga użycia pudru.
Wadą jest niestety podkreślanie skórek, więc trzeba często robić peeling i intensywnie nawilżać skórę. Poza tym, cena nie jest adekwatna do wydajności produktu.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Idealny na lato

Na chwilę obecną to mój ulubiony podkład, ponieważ uważam, że jest idealny na lato.
+ cudowna konsystencja pianki, pianka bardzo lekka przyjemna w nakładaniu
+ dołączony do podkładu pędzel idealnie spełnia swoją rolę. W przypadku nakładania musu palcami mam wrażenie, że podkład potwornie się wałkuje, więc ten pędzel jest szalenie przydatny i niezastąpiony
+ pudrowe wykończenie makijażu
+ niezły, a wręcz dobry mat. Po innych podkładach świecę się już po godzinie, a w przypadku tego podkładu nawet po 4 h, co dla mnie jest cudem:P
+ tak lekki, że wręcz stworzony na lato. Nie wyobrażam sobie lepszego podkładu na upalne dni
+ cud, że trafiłam z odcieniem, ale odcień 83 jest dla mnie idealny. Cerę mam raczej jasną.
Radzę iść do drogerii, perfumerii bez makijażu i tam, bezpośrednio na twarzy dobrać idealny odcień, bo dobieranie odcienia za pomocą nadgarstka to za mało
+ małe poręczne opakowanie, widać ile podkładu ubyło, nie trzeba wyciskać resztek kosmetyku z tuby czy wydobywać ze słoiczka (Colorstay Revlonu)
+ po kilkunastu godzinach schodzi z twarzy tak, że nie widać plam, co jest rzadkością

Jak każdy kosmetyk ten również ma trochę minusów:
- raczej dla idealnych cer. Pokrywa skórę delikatną warstwą, które ujednolica koloryt cery, cera jest wygładzona, ale krycie raczej średnie. Nie mam wiele do ukrycia szukałam czegoś lekkiego na lato, więc na to akurat nie narzekam, ale wiem, że z trądzikiem, bliznami by sobie nie poradził, więc producent niesłusznie obiecuje krycie
- widocznie podkreśla suche skórki, a ja mimo tłustej cery mam problemy z utrzymaniem nawilżenia. Skórę często mam bardzo suchą, a połączenie tego podkładu ze suchą skórą, to koszmar
- wysoka cena nieadekwatna do pojemności. Ja akurat kupiłam podkład w promocji (obecnie w super-pharm po 47 zł), ale 58 zł, to dość sporo

Używam tego produktu od: 2 tygodnie