Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Vatika, Enriched Coconut Hair Oil (Wzbogacony olej kokosowy do włosów)

Vatika, Enriched Coconut Hair Oil (Wzbogacony olej kokosowy do włosów)

Jest to olej kokosowy wzbogacony ekstraktami z amli, cytryny i henny oraz 6 innych ajurwedyjskich ziół. Vatika to unikalna, naturalna receptura, która powoduje głębszą penetrację oleju aby włosy i skóra głowy były nawilżone i zdrowe.
Cytryna reguluje wydzielanie sebum oraz przeciwdziała łupieżowi.
Henna wraz z innymi ziołami otula włos chroniąc przez zewnętrznymi zanieczyszczeniami oraz podkreśla kolor włosów.
Amla wzmacnia włosy od korzenia aby były zdrowe i lśniące.
Sposób użycia: używaj regularnie na włosy i skórę głowy. Najlepsze rezultaty daje zostawienie jej na noc na włosach a rano zmycie szamponem.

• Coconut Oil,
  • Lemon Oil,
  • T-Butyl Hydroquinone,
  • Parfum

Nie dla mnie, niestety

Zachęcona pozytywnymi recenzjami moich koleżanek kupiłam ten olejek i kilkakrotnie zastosowałam.
Przyjemny w aplikacji, lżejszy w konsystencji niż ten od Khadi, ładnie pachnie. Niby same zalety, ale niestety nadmiernie obciążał moje włosy, które były potem takie oklapnięte i 'nieskore' do ułożenia się w zwyczajowy skręt. Myślałam, że to moja wina i po prostu źle je spłukiwałam. Postarałam się więc bardziej, ale to wcale nie poprawiło sytuacji. Dopiero ponowne umycie włosów szamponem sprawiło, że układały się jak dawniej.
Później jeszcze kilka razy próbowałam stosować ten olejek, ale za każdym razem moje włosy reagowały niedobrze. Poddałam się i odstąpiłam resztę produktu koleżance, która lubi i często używa oleju Vatika, ale ma zupełnie inną strukturę włosów niż ja - jej są proste i gładkie. I w tym zapewne tkwi problem. Przy kręconych włosach jak moje, które są nieco porowate, olejek jej obciąża i przestają się kręcić. Nie zależy mi na takim efekcie, dlatego zrezygnowałam z kokosowego olejku!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1568051].usefull || 0 }}% pomocna.

Uwielbiam

Jeden z moich ulubionych olejków do włosów. Jest na bazie kokosa, więc idealny do włosów niskoporowatych, takich jak moje. Odrobinę rozjaśnia kolor z powodu cytryny w składzie - na moich ciemnobrązowych włosach trochę to niestety widać, więc używam głównie latem, gdy i tak rozjaśniają się od słońca. Skóra głowy jest ukojona, włosy miękkie i błyszczące. Na tle indyjskich olejków wyróżnia się na plus mało uciążliwym procesem stosowania - ma delikatny i przyjemny zapach oraz nie farbuje na jakiś straszny kolor wszystkiego dookoła, wiec można go używać na noc bez strachu o ubrudzenie poduszki albo obudzenie się z bólem głowy od uciążliwego zapachu. Konsystencja w niższej temperaturze jest stała, tzreba włożyć na chwilę butelkę pod kran z ciepłą wodą.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1470982].usefull || 0 }}% pomocna.

Wzmaga wypadanie :/

Sam tłuszcz kokosowy nie jest ukochanym olejem moich włosów (wysokoporowate), ale doceniam jego zdolności regenerujące, więc od czasu do czasu stosuję. Ten miał poprawić wzrost włosów, ale finalnie spowodował tylko to, że zmądrzałam i nie nałożę więcej nic, co zawiera wiele wyciągów, na skórę głowy.
Jak to zwykle przy ziołach, kilka aplikacji pod rząd skończyło się u mnie podrażnieniem skalpu i wzmożonym wypadaniem. Dobrze, że sytuacja udała się łatwo ogarnąć.
Do olejowania na długości w lepszy (tj.mniej wilgotny) dzień sprawdza się super – włosy są miękkie, nie tracą połysku i są względnie gładkie. W gorszy lub po kilku użyciach pod rząd – matowieją i trochę się puszą. Acz ogółem jest okej.
Zapach tego oleju jest cudny, naturalny, przyjemny. Mogłabym go w kółko wąchać, a zwykle w tym temacie wybrzydzam.
Butelka defintywnie wkurzająca – wydobywanie z niej zestalonego oleju wymaga rozgrzewania za każdym razem.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1350586].usefull || 0 }}% pomocna.
WŁOSY lokówka

Średni

Kurację tym olejkiem stosowałam 2 razy w tygodniu przez pare miesięcy. Wcierałam go w skórę głowy, czasem na całość włosów. Przed zastosowaniem buteleczkę trzeba trzymać pare minut w gorącej wodzie aby olejek się rozpuścił i dało się go nałożyć na włosy. Jest dosyć wydajny.

Niestety olejek ten nie przyniósł tak zadowalających rezultatów jak Sesa. Zapach miał przyjemny, ale nie aż tak jak ten drugi. Czasami po zmyciu Vatiki miałam dziwnie oklapnięte włosy i szybciej się przetłuszczały, co nie zdarzało się przy innych olejkach. Czy włosy się wzmocniły? Nie zauważyłam. Wysypu baby hair równiez jakoś nie widziałam. Zawiodłam się troche, bo myślałam, że efekty po nim będą widoczne i cena nie jest adekwatna do jakości.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1328856].usefull || 0 }}% pomocna.

dobre, godne polecnia..

Vatika to firma porządna, uwielbiam ich olejek kokosowy do włosów jak i oliwkowy, uratował moje włosy po rozjaśnianiu, lubie i odzywki i szampony, naprawdę włosy wygladają bardzo ładnie po tych kosmetykach, coż dużo mówić, wszystkie długowłose kobiety z Indii, Pakistanu, Iranu czy Iraku używają ich cały czas, a mają piękne, długie, lśniące włosy. Cena bardzo adekwatna do jakosći i wydajności, a olejki wystarczają na rok !

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1294956].usefull || 0 }}% pomocna.

Spełnia swoją rolę

Był on pierwszym olejkiem do włosów, który stosowałam. Ten "zaszczyt" zawdzięcza niskiej cenie (kupiłam go przez internet) i zrozumiałemu dla początkujących w olejowaniu włosów składzie. Ma ładny zapach i jest wydajny. Wmasowywałam go w skórę głowy i całe włosy raz w tygodniu przed snem, nie szczędząc go sobie, by następnego dnia umyć włosy szamponem z SLS (z reguły podwójnie, by uniknąć przetłuszczania). I tak przez dwa miesiące. Zmniejszyło to ich puszenie, nawilżyło, nadało naturalnego blasku. Pewnie przyczyniło się do wysypu baby hair i sprawiło, że włosy zaczęły rosnąć zdrowsze. Podgrzewanie jest ciekawe, a ten przezroczysty dziubek przydatny (na początku go wyjęłam, ale prędko umieściłam z powrotem, bo ułatwia aplikację). Wady... żadne mi nie przychodzą do głowy. Dobry olejek, przede wszystkim jego działanie jest zgodne z opisem. Nie należy oczekiwać, że uczyni coś więcej oprócz zawartych w nim informacji.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1229908].usefull || 0 }}% pomocna.

Po prostu: zdrowe i piękne włosy!

Przede wszystkim: aby zobaczyć działanie tego oleju, należy stosować go według pewnych zasad - jest to kosmetyk naturalny i porównywanie go do odżywek drogeryjnych po prostu sensu nie ma ;)

Efekty pojawią się na pewno - od kilku dobrych lat używam wyłącznie szamponów i odżywek bazujących na olejach i wyciągach roślinnych - moje włosy wreszcie odżyły, są zdrowe, mocne, nawet nie pamiętam o istnieniu problemu rozdwajających się końcówek.

Po pierwsze - należałoby odstawić wszystkie kosmetyki z silikonami i dobrze oczyścić włosy z ich pozostałości. Oblepione nimi pasma po prostu nie przyjmą oleju...
Po drugie - ważne jest aby dobrać częstotliwość stosowania Vatiki, przy zbyt częstym może pojawić się przesuszenie (olejek cytrynowy w składzie - dobroczynny - ale w odpowiednich dawkach!).

Obecnie mam włosy naturalne, długie za łopatki, nie farbuję ich, są więc niskoporowate. Wystarczy że nałożę Vatikę na 20 minut i zawinę głowę w specjalny ręcznik zapinany za guzik - bardzo praktyczne rozwiązanie, można w tym czasie swobodnie zająć się czymś innym. Darujcie sobie spanie okutane w folię!

Efekty? Włosy są fantastycznie sprężyste, wygładzone i ...błyszczą jak szalone. Cienkie i delikatne z natury - stają się jakby pogrubione, cała fryzura zyskuje objętość. Bajka ;)

Ogromną zaletą Olejku Vatiki jest to, że bardzo łatwo się spłukuje, nawet najdelikatniejszym szamponem dla dzieci - i co za tym idzie - nie obcjąża włosów.

Polecam - warto wypróbować, ja używam od lat - mam chyba już swoją 15 butelkę!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1223546].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobry olejek

Olejek dostałam gratis do szamponu Vatiki z czarnuszką, na początku myślałam, że zużyję całe opakowanie naraz, wydawało mi się takie malutkie ;), ale olej wystarczył mi na około 7 aplikacji, co moim zdaniem jest niezłym wynikiem. Zapach nie przypadł mi nie gustu, nie ma on nic wspólnego z prawdziwym zapachem kokosa, jaki posiada czysty, nierafinowany olej kokosowy. W olejku vatiki da się wyczuć orientalne nuty, takie jak w większości indyjskich kosmetyków, ja za nimi nie przepadam, ale da się wytrzymać, zapach znika po umyciu włosów. Olej ma stałą konsystencję, więc by go wydobyć trzeba podgrzać w kąpieli wodnej całą buteleczkę. Co do działania to jest całkiem ok, olej jak olej. Stosowałam go na włosy i skórę głowy, ze względu na to, że w składzie ma różne indyjskie ekstrakty, które mogą mieć pozytywny wpływ na porost. Ja jednak takiego efektu u siebie nie zauważyłam, prawdopodobnie dlatego, że używałam go rzadko, na zmianę z innymi olejami. Olejek nie spuszył mi włosów, co czasem może się zdarzyć przy oleju kokosowym, wręcz przeciwnie - ujarzmił je i wygładził, po umyciu włosy są elastyczne i miękkie, łatwo się zmywa delikatnym szamponem lub nawet odżywką. Podsumowując, olej polecam i jeśli będę miała okazję kupię go ponownie, na razie jednak mam jeszcze wiele olejów do przetestowania ;).

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1172833].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudo :)

Zacznę od tego, że jestem fanką kokosów, zarówno jeśli chodzi o kosmetyki, zapachy, jak i jedzenie ;)
Olejek Vatika kupiłam zeszłego lata, aby nawilżyć lekko przesuszone od słońca włosy. W moim przypadku był to bardzo dobry zakup, który służy mi do tej pory. Używam go od czasu do czasu, nakładając na całe włosy na kilka godzin. Po takiej kuracji włosy są nawilżone, miękkie i lśniące. Przed użyciem wkładam buteleczkę do ciepłej wody, aby rozrzedzić produkt, po czym łatwiej można do nanieść na włosy

Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1141661].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy !

Najlepszy olej ! Dzięki niemu zapuściłam włosy do pasa <3
Super zapach, super działanie, wydajny, zużyłam już chyba z 10 opakowań przez 4 lata :D
Wzmacnia włosy, pogrubia, nabłyszcza, nadaje objętości, same plusy. Włosy po nim są mocne, zdrowe.
Naprawdę idealny. Ciągle do niego wracam.
Polecam :)

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: chyba już 10 :D

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1139116].usefull || 0 }}% pomocna.