Johnson's Baby, Oil with Aloe Vera & Vitamin E (Oliwka pielęgnacyjna z aloesem i witaminą E)

Utrzymuje poziom nawilżenia skóry dwukrotnie lepiej niż inne balsamy dla niemowląt.
Dla dziecka i dla Ciebie.
Tworzy barierę ochronną na skórze.
Testowana dermatologicznie i hipoalergicznie.
Wzbogacona kojącym aloesem.

Taka sobie

Ogólnie oliwka nie jest jakoś zła. Ma ładny delikatny zapach aloesu. Nie podrażnia skóry. Nawilża, a jedynym minusem jest to że bardzo długo się wchłania.

Nie powala na kolana!

Szukałam oliwki Bambino, jednak natrafiłam na oliwkę z Johnson's Baby (chyba tej nowszej wersji). Nie powiem, zapach jest super, oliwka pomogła mi w myciu pędzli i w demakijażu, jednak różni się od Bambino:
-wydajnością (szybko się kończy)
-ceną (w porównaniu do Bambino, jest droższy)
-skutecznością (Bambino lepiej radzi sobie z wodoodpornym makijażem)
Jednak mimo końców, nawilża i natłuszcza suchą skórę, za to duży plus!

Przetestowałam na sobie i nie polecam

Dostałam w prezencie dla córki ale szczerze mówiąc nie ufam tej marce wiec najpierw przetestowalsm olejek na sobie .
Ile uczulił mnie ale zauważyłam że on się wogole nie wchłania tylko podstawa na skórze tłusta warstwę

Jednak skoro mnie nie uczulił postanowiłam wysmarować nóżki córeczki po kąpieli .
Niestety następnego dnia pojawiła się na nich drobna kaszka . Nie wasalem to z żadnym jedzeniem a jedyne co zmieniłam to olejek
Przestałam go używać i kaszka znikła
Nie ufałam tej marce i jak widać miałam dobre przeczucia żeby córeczki nie smarować całej

nie polecam

Nie polecam tej oliwki maz ją kupił w biedronce po wykapaniu synka i wysmarowaniu go tą oliwką od razu dostał jakiś krostek i miał zaczerwienioną buzię

Bardzo dobry produkt.

Już od jakiegoś czasu ten produkt leży u mnie na półce, aż w końcu po niego sięgnęłam i jestem bardzo zadowolona. Bardzo lubię używać oliwek po kąpieli na ciało - zapewnia to bardzo dobrze nawilżenie suchej skóry, którą posiadam! Oliwka ma śliczny zapach, bardzo wygodne opakowanie! Jej konsystencja jest bardzo dobra dlatego wygodnie wmasowuję się w skórę. Zapewnia dobre nawilżenie i się wchłania nie pozostawiając tłustych plam jak inne oliwki.

Ok

Oliwka jak każda oliwka jest tłusta. Ta ładnie pachnie, ma wygodna butelke i dobrze się u nas sprawdziła. Skora dziecka byla dobrze nawilzona także mogę polecić.
Jedyny minus to taki że barfzo długo się wchłania i pozostawia plamy na ubraniach.

przyjemny zapach

Nawet się nie spodziewałam, że będzie tak ładnie pachniała. Kupiłam ją dla synka i wlewam do wanny, żeby zmiękczyć wodę i delikatnie natłuścić jego skórę. Nigdy go nią nie smarowałam, bo wiem, że działanie natłuszczające i nawilżające będzie znikome, a czas potrzebny na jej wchłonięcie długi. To zupełnie nie dla nas, bo synkowi raczej trudno to wyjaśnić. Do kąpieli jednak jest niezła. Kupiłam ją na wyprzedaży i zapłaciłam 3,99 zł. Warto było zatem wypróbować. Przyjemnie pachnie i ma bardzo poręczne, nie brudzące opakowanie. Jest wydajna, bo wlewam dosłownie kroplę. Delikatnie natłuszcza. Nie podrażnia i nie wysusza.
Jak dla mnie bardzo przyjemny produkt.

Sama nie wiem

Kupiłam ją raz dla swojego synka. Zużyłam do końca ale nie jestem do niej przekonana. Owszem pięknie pachnie, buteleczka jest wygodna, poręczna. Dozownik bardzo dobry ale oliwka jest strasznie tłusta i strasznie, ale to strasznie długo się wchłania. Owszem skóra jest bardzo dobrze nawilżona, wygładzona. Co najważniejsze nie uczula ani nie podrażnia skóry noworodka. Mogą ją stosować dzieci jak i dorośli ale i tak za wolno się wchłania.
Dziecko nie jest tak cierpliwe, że wie a oliwka musi wyschnąć to dopiero mama zabierze na ręce i je ubierze.

WYSUSZA

Przez pierwszych parę tygodni byłam zadowolona, bo smaruję całe ciało zawsze po prysznicu i mogłam skrócić czas tej czynności do minimum. Oliwka świetnie pachnie, jak na oliwkę szybko się wchłania, a uczucie tłustości szybko znika.
Jednak po jakimś miesiącu zaczęłam zauważać, że mam skórę jak papier w miejscach, gdzie nawet bez kremu nigdy się nie łuszczyła- na brzuchu, na biodrach itp. Niespecjalnie się tym przejęłam, składając to na karb leków, które biorę i mam od nich suchy nos i oczy. Spróbowałam mimo wszystko niczym się nie smarować, żeby sprawdzić co jest przyczyną, i w ciągu dwóch tygodni moja skóra wróciła do normy- była dość sucha, ale nie łuszczyła się. Wróciłam później znowu do tej oliwki (w innej wersji zapachowej) i to samo się powtórzyło.
Mogę powiedzieć tyle: jeśli nie masz zamiaru zużyć całej butelki i używać oliwki sporadycznie, to będzie to fajny produkt. Na codzienne stosowanie przez dłuższy czas szczerze odradzam.

PS. nie rozumiem, o co chodzi ludziom z tym korkiem (typu: naciśnij od góry i przekręć). może tłustymi rękoma gorzej otworzyć, ale tak to nie miałam żadnych problemów. widać dziecioodporność zamknięcia niektórych przerosła :P

Tłuścioszek do zadań specjalnych

Oliwki używam tylko i wyłącznie do demakijażu oka, gdy mam na rzęsach tusz, który ze swoją wodoodpornością zaczyna przeginać- a niestety, choć są bardzo trwałe to jednak wolałabym, aby grzecznie zmywały się pod wpływem kosmetyku do tego przeznaczonego. Niestety, zwykle zostaje z niedobitkami pod oczami, wtedy biorę w rękę oliwkę.

Jako, że nie lubię maziać po twarzy wacikiem (mam wrażenie, że rozmazuje kosmetyk zamiast go zmywać), oliwkę aplikuję za uprzednio pomoczone rzęsy i delikatnie je masuje. Trzeba przyznać, że jest to nawet przyjemny sposób, ale przede wszystkim- zmywam cały tusz bez podrażnienia sobie oczu i utraty rzęs. Lubię ją też dodawać do mieszanki domowych peelingów czy na pięty, aby je nieco zmiękczyć.

Na tym jednak kończą się miłe doznania, gdyż trudno o całkowite pozbycie się jej ze skóry- dlatego nawet nie próbowałam jej aplikować na całe ciało, gdyż pewnie zmarnowałabym tylko swój czas na ponowne umycie się po tej zabawie. Kosmetyk ma bardzo tłustą konsystencję, nawet jak na oliwkę. Dodatkowo zawiera w sobie parafinę ciekłą, która wpływa szkodliwie na moją cerę- przekonałam się o tym aż za bardzo gdy pierwotnie używałam oliwki do całkowitego demakijażu twarzy.

Wymieniając wady produktu, warto także wspomnieć o wadach opakowania- nie wpływają one na ogólną ocenę kosmetyku, ale uprzykrzają korzystanie z produktu.
Zakrętka- początkowo wydaje się dobrym rozwiązaniem, gdyż aby ją otworzyć trzeba wykonać odpowiednie kroki. Niestety, jest wykonana z plastiku bardzo słabej jakości i z czasem wierzchnia warstwa przestaje wykonywać swoją funkcję i uniemożliwia otworzenie butelki. Trzeba rozwalić zakrętkę i pozbyć się tej warstwy aby można było z niej korzystać. Ta sytuacja miała miejsce w obu butelkach jakie posiadałam.

Podsumowując- ta oliwka nie jest dla mnie kosmetykiem genialnym, jednak przydaje się w wyjątkowych sytuacjach. Działanie pielęgnacyjne jest jednak znikome i wątpię abym kiedykolwiek jeszcze do niej powróciła- druga buteleczka jest moją ostatnią.

Ok

Nawilża, natłuszcza, od razu się wchłania i zostawia skórę rozluźnioną, nie podrażnia. Zapach słodkawo-aloesowy, z czasem staje się mniej intensywny na skórze. Opakowanie ok, z zabezpieczeniem przed dziećmi, buteleczka mała, miękka. Nie pobrudził mi ubrań ani nie wyleciało go za dużo z buteleczki.
Przyjemny kosmetyk do całego ciała.

Ilość zużytych opakowań: polowa pierwszego

Edycja: w trakcie 3 buteleczki skóra się wysuszała.

Nie warto

Używałam na sobie. Szukałam taniego produktu, który da poślizg podczas masażu. Spośród wielu podobnych oliwek wybrałam tę.
Do masowania jest okej, rzeczywiście daje poślizg i tyle.
Poza tym prawie w ogóle się nie wchłania, po zmyciu jej skóra wcale nie jest nawilżona, do natłuszczania skóry się nie nadaje, bo nałożona w większej ilości spłynie, albo przyklei się do materiałów.
Niewątpliwą wadą jest ten korek, który szybko się psuje i utrudnia korzystanie z produktu.

Używam tego produktu od: półtora roku