Johnson's Baby, Oil with Aloe Vera & Vitamin E (Oliwka pielęgnacyjna z aloesem i witaminą E)

Utrzymuje poziom nawilżenia skóry dwukrotnie lepiej niż inne balsamy dla niemowląt.
Dla dziecka i dla Ciebie.
Tworzy barierę ochronną na skórze.
Testowana dermatologicznie i hipoalergicznie.
Wzbogacona kojącym aloesem.

przyjemny zapach

Nawet się nie spodziewałam, że będzie tak ładnie pachniała. Kupiłam ją dla synka i wlewam do wanny, żeby zmiękczyć wodę i delikatnie natłuścić jego skórę. Nigdy go nią nie smarowałam, bo wiem, że działanie natłuszczające i nawilżające będzie znikome, a czas potrzebny na jej wchłonięcie długi. To zupełnie nie dla nas, bo synkowi raczej trudno to wyjaśnić. Do kąpieli jednak jest niezła. Kupiłam ją na wyprzedaży i zapłaciłam 3,99 zł. Warto było zatem wypróbować. Przyjemnie pachnie i ma bardzo poręczne, nie brudzące opakowanie. Jest wydajna, bo wlewam dosłownie kroplę. Delikatnie natłuszcza. Nie podrażnia i nie wysusza.
Jak dla mnie bardzo przyjemny produkt.

Sama nie wiem

Kupiłam ją raz dla swojego synka. Zużyłam do końca ale nie jestem do niej przekonana. Owszem pięknie pachnie, buteleczka jest wygodna, poręczna. Dozownik bardzo dobry ale oliwka jest strasznie tłusta i strasznie, ale to strasznie długo się wchłania. Owszem skóra jest bardzo dobrze nawilżona, wygładzona. Co najważniejsze nie uczula ani nie podrażnia skóry noworodka. Mogą ją stosować dzieci jak i dorośli ale i tak za wolno się wchłania.
Dziecko nie jest tak cierpliwe, że wie a oliwka musi wyschnąć to dopiero mama zabierze na ręce i je ubierze.

WYSUSZA

Przez pierwszych parę tygodni byłam zadowolona, bo smaruję całe ciało zawsze po prysznicu i mogłam skrócić czas tej czynności do minimum. Oliwka świetnie pachnie, jak na oliwkę szybko się wchłania, a uczucie tłustości szybko znika.
Jednak po jakimś miesiącu zaczęłam zauważać, że mam skórę jak papier w miejscach, gdzie nawet bez kremu nigdy się nie łuszczyła- na brzuchu, na biodrach itp. Niespecjalnie się tym przejęłam, składając to na karb leków, które biorę i mam od nich suchy nos i oczy. Spróbowałam mimo wszystko niczym się nie smarować, żeby sprawdzić co jest przyczyną, i w ciągu dwóch tygodni moja skóra wróciła do normy- była dość sucha, ale nie łuszczyła się. Wróciłam później znowu do tej oliwki (w innej wersji zapachowej) i to samo się powtórzyło.
Mogę powiedzieć tyle: jeśli nie masz zamiaru zużyć całej butelki i używać oliwki sporadycznie, to będzie to fajny produkt. Na codzienne stosowanie przez dłuższy czas szczerze odradzam.

PS. nie rozumiem, o co chodzi ludziom z tym korkiem (typu: naciśnij od góry i przekręć). może tłustymi rękoma gorzej otworzyć, ale tak to nie miałam żadnych problemów. widać dziecioodporność zamknięcia niektórych przerosła :P

Azja Kolorówka

Tłuścioszek do zadań specjalnych

Oliwki używam tylko i wyłącznie do demakijażu oka, gdy mam na rzęsach tusz, który ze swoją wodoodpornością zaczyna przeginać- a niestety, choć są bardzo trwałe to jednak wolałabym, aby grzecznie zmywały się pod wpływem kosmetyku do tego przeznaczonego. Niestety, zwykle zostaje z niedobitkami pod oczami, wtedy biorę w rękę oliwkę.

Jako, że nie lubię maziać po twarzy wacikiem (mam wrażenie, że rozmazuje kosmetyk zamiast go zmywać), oliwkę aplikuję za uprzednio pomoczone rzęsy i delikatnie je masuje. Trzeba przyznać, że jest to nawet przyjemny sposób, ale przede wszystkim- zmywam cały tusz bez podrażnienia sobie oczu i utraty rzęs. Lubię ją też dodawać do mieszanki domowych peelingów czy na pięty, aby je nieco zmiękczyć.

Na tym jednak kończą się miłe doznania, gdyż trudno o całkowite pozbycie się jej ze skóry- dlatego nawet nie próbowałam jej aplikować na całe ciało, gdyż pewnie zmarnowałabym tylko swój czas na ponowne umycie się po tej zabawie. Kosmetyk ma bardzo tłustą konsystencję, nawet jak na oliwkę. Dodatkowo zawiera w sobie parafinę ciekłą, która wpływa szkodliwie na moją cerę- przekonałam się o tym aż za bardzo gdy pierwotnie używałam oliwki do całkowitego demakijażu twarzy.

Wymieniając wady produktu, warto także wspomnieć o wadach opakowania- nie wpływają one na ogólną ocenę kosmetyku, ale uprzykrzają korzystanie z produktu.
Zakrętka- początkowo wydaje się dobrym rozwiązaniem, gdyż aby ją otworzyć trzeba wykonać odpowiednie kroki. Niestety, jest wykonana z plastiku bardzo słabej jakości i z czasem wierzchnia warstwa przestaje wykonywać swoją funkcję i uniemożliwia otworzenie butelki. Trzeba rozwalić zakrętkę i pozbyć się tej warstwy aby można było z niej korzystać. Ta sytuacja miała miejsce w obu butelkach jakie posiadałam.

Podsumowując- ta oliwka nie jest dla mnie kosmetykiem genialnym, jednak przydaje się w wyjątkowych sytuacjach. Działanie pielęgnacyjne jest jednak znikome i wątpię abym kiedykolwiek jeszcze do niej powróciła- druga buteleczka jest moją ostatnią.

Ok

Nawilża, natłuszcza, od razu się wchłania i zostawia skórę rozluźnioną, nie podrażnia. Zapach słodkawo-aloesowy, z czasem staje się mniej intensywny na skórze. Opakowanie ok, z zabezpieczeniem przed dziećmi, buteleczka mała, miękka. Nie pobrudził mi ubrań ani nie wyleciało go za dużo z buteleczki.
Przyjemny kosmetyk do całego ciała.

Ilość zużytych opakowań: polowa pierwszego

Edycja: w trakcie 3 buteleczki skóra się wysuszała.

Nie warto

Używałam na sobie. Szukałam taniego produktu, który da poślizg podczas masażu. Spośród wielu podobnych oliwek wybrałam tę.
Do masowania jest okej, rzeczywiście daje poślizg i tyle.
Poza tym prawie w ogóle się nie wchłania, po zmyciu jej skóra wcale nie jest nawilżona, do natłuszczania skóry się nie nadaje, bo nałożona w większej ilości spłynie, albo przyklei się do materiałów.
Niewątpliwą wadą jest ten korek, który szybko się psuje i utrudnia korzystanie z produktu.

Używam tego produktu od: półtora roku

nie powala

Używam jej w paru konkretnych celach.

1) jako natłuszczenie skóry twarzy, ramion, łokci, kolan
Tylko do twarzy sprawdza się całkiem w porządku. Twarz i skóra ramion jest wyraźnie bardziej sprężysta wygładzona. Działa od razu i efekt całkiem długo się utrzymuje. Na łokciach i kolanach po chwili znika i nie poprawia stanu niewielkich otarć czy przesuszeń.

2) do laminowania / olejowania włosów
Laminuję przy pomocy żelatyny, gorącej wody i oliwki. Włosy lepiej się rozczesują, oliwka pomaga nałożyć i nie czuć smrodu żelatyny. Włosy są minimalnie bardziej miękkie.
W olejowaniu oprócz tego, że włosy są obiążone i łatwiej się rozczesują, nie poprawia nic.

3) do balsamowania skóry wcześniej gruntownie wypeelingowanej
Łagodzi podrażnienia, wygładza, słabo się wchłania.

4) w masażu kręgosłupach o celu rehabilitacyjnym
Daje poślizg, lecz trudno się zmywa. Plami ubrania i nie wchłania się w ogóle, trzeba by było się umyć, bo ścieranie papierowym ręcznikiem niewiele daje.

[+] dostępność
[+] ładne poręczne opakowanie
[+] buteleczka starcza na długo (bo nieczęsto trzeba jej używać), widać, ile zostało do końca produktu

[-] konsystencja zbyt wodnista
[-] wylot butelki uniemożliwia miejscowe nalożenie jej bez ochlapania czegoś obok
[-] strasznie uporczywy zapach, który mimo iż sam w sobie nie jest zły, to jest taki intensywny, nachalny, duszący
[-] KOREK! otwiera się bardzo trudno, przez cale wakacje męczyłam się z w miarę bezpiecznym otworzeniem i nie dałam rady ani ja, ani tata, ani żaden z przedstawicieli płci silniejszej... i trzeba było rozwalić cały koreczek chcąc dostać się do oliwki (warstwę wierzchnią)
[-] cena za wysoka

Nie używałabym tego do pielęgnacji dziecięcej skóry.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

do wszystkiego

Jak dla mnie oliwka bardzo fajna, używam jej do praktycznie do wszystkiego:
- po prysznicu na mokre ciało, póżniej lekko spłukuję i delikatnie wycieram się ręcznikiem - skóra nawilżona, zadbana, jędrna (choć mam 38 lat), tak samo robię z dwójką mych pociech w wieku 4 lata i 1,5 roku i skora u nich zadbana
- do demakijażu- płatek kosmetyczny zwilżam wodą dodaję do niego oliwkę i zmywam oczy i całą twarz, zużywam około 3 płatków, potem przemywam twarz wodą (zimą, gdy mam bardziej suchą skórę), mydłem dove ( latem), buzia u mnie ok bez wyprysków i czysta
- do czyszczenia metalicznych sprzętów w domu (piękny błysk)
- jak mam bardzo suchą skóre na ręcach to stosuję ją do rąk i skórek

Zapach mi odpowiada jest delikatny i nienachalny, konsystencja lejąca ale mi to nie przeszkadza, otwieranie butelki jest zdecydowanie nieprzemyślane, ale daję radę.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona i bedę kupować na zmiane z innymi oliwkami, bo lubię zmieniać produkty (chyba jak większość).

Używam tego produktu od: 1 miesiąca 1 butelkę
Ilość zużytych opakowań: teraz 1 opakowanie, wczesniej kilka opakowań

polecam

Ponieważ bardzo nie lubię momentu wycierania ciała po kąpieli po to żeby następnie wysmarować się balsamem i czekać aż wyschnę, oliwki stały się dla mnie wybawieniem. I ta oliwka również należy do moich "wybawicieli". Ode mnie największy plus za dość szybkie wchłanianie i łagodzenie podrażnień po goleniu, poza tym przy okazji świetnie nawilża moje dłonie i zmiękcza skórki wokół paznokci.

Minusy faktycznie za sposób otwierania opakowania :( no i nawilżanie jest raczej krótkotrwałe.

Idealna !!!

Bardzo fajna ! kupiłam ją głównie po to jak idę zająć się bratankiem i jestem bardzo zadowolona . Ostatnio po szybkiej i niewłaściwej depilacji nóg miałam okropne podrażnienia ,szczypały i nieładnie wyglądały .próbowałam najtłustszych ,najdroższych kremów i nic nie pomagało, po użyciu tej oliwki z aloesem po południu i przed snem wszystkie podrażnienia zniknęły ,może po tych największych delikatnie czerwony paseczek został . I od tej pory nie kupuję jej tylko dla dziecka ,ale również dla siebie w razie takich przykrych sytuacji .Wiem że ta oliwka zawsze mi pomoże .

Używam tego produktu od: 6mies
Ilość zużytych opakowań: 1 opak

Zwykła.

Oliwki używam najczęściej do masażu, ewentualnie do natłuszczania bardzo suchych miejsc na ciele (np. czasem kolana) lub na wysuszoną i podrażnioną skórę tuż po depilacji. Testowałam już różne, a ta wersja okazała się być w porządku, po prostu taka zwykła.

<b>Konsystencja:</b> mocno wodnista, przezroczysta, tłusta oliwka.

<b>Zalety:</b>
*idealna do masaży - fajnie się rozprowadza na skórze, przyjemnie się wtapia w skórę
*miejscowo nawilża i natłuszcza skórę
*działa lekko łagodząco na skórę po depilacji
*dość niska cena
*bardzo wydajna
*minimalistyczny wygląd buteleczki
*dosyć szybko się wchłania
*nie brudzi ubrań i pościeli
*łatwa dostępność
*w składzie aloes

<b>Neutralnie:</b>
*zapach - jest w porządku, bardzo pielęgnacyjny, ale jednak odrobinę zbyt intensywny jak na produkt skierowany głównie dla dzieci

<b>Wady:</b>
*bardzo irytujący korek, z którym nigdy nie mogę sobie poradzić - o otwarcie przeważnie muszę prosić męża
*etykietki pod wpływem oliwki lubią się odklejać i nie wygląda to zbyt estetycznie
*nawilżenie i natłuszczenie jest chwilowe i dość złudne - oliwka nie wnika głęboko w skórę i nie nawilża jej dokładnie

Oliwka jak oliwka, nic szczególnego - przyjemna, ale nudna. Mimo wszystko polecam, warto spróbować :)

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

i Tak i Nie...

Plusy :
- dobrze nawilza
- dla mnie idealna do demakijazu oczu :P
Minusy:
- zbyt intensywny zapach
- opakowanie ( a dokladniej korek z zabezpieczeniem ktory trzeba mocno dociskac)

W skrocie: Oliwka fajnie nawilza ale niestety mi osobiscie nie podoba sie korek ktory przy otwieraniu trzeba mocno dociskac i ten zbyt intensywny zapach &quot;aloesu&quot; .

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml