China Glaze, Nail Lacquer with Hardeners (Lakier do paznokci)

China Glaze, Nail Lacquer with Hardeners (Lakier do paznokci)

Lakiery China Glaze powstały dzięki opracowaniu specjalistycznej formuły opartej na kompozycji żywic i polimerów. Polimery nadają im niepowtarzalny połysk i głębię koloru, a żywice zapewniają wyjątkową elastyczność i trwałość. Efekt: lakier doskonale przylega do paznokcia, nie odpryskuje i nie kruszy się.

tak złego lakieru do paznokci jeszcze nie miałam...

... a przewinęło ich się przez moje paznokciowe życie ze sto jak nie więcej. Totalna beznadzieja, co z resztą widać na załączonym zdjęciu. Napisy na opakowaniu starły się podczas transportu. Na palcu wskazującym mam jedna warstwę lakieru, na środkowym dwie, na serdecznym trzy, mały jest bez niczego. Nie testowałam trwałości, ponieważ nie zamierzam straszyć ludzi takimi pazurami. Dobrze, że był gratisem do dużych zakupów, bo jakbym zapłaciła za niego 18 zł to chyba byłabym lekko zdenerwowana. W ogóle nie kryje, jak ktoś lubi mleczno-bezbarwny lakier za 18 zł to proszę bardzo, ja gustuję w takich, które ładnie kryją przy pierwszej max drugiej warstwie. recenzja dotyczy odcienia Trousseau. Apeluję do moderatorów o stworzenie obok opcji HIT kategorii BUBEL chętnie bym ten produkt dodała na taką listę.

największy badziew jaki kiedykolwiek kupilam

Mialam ochote na fajne, neonowe kolory, poczytalam recenzje, poogladalam swatche i zakupilam 5 butelek u dystrybutora.
Flip flop fantasy - kolor mega neonowy, odblaskowy, jasny pomaranczowo brzoskwiniowy, pastelowy. Na lato ciekawy kolor, jakosc fatalna. Malowalam 3 warstwy, sa one kompletnie matowe, nigdy czegos takiego nie widzialam w lakierze, zeby nie mial lakierowego polysku. Ratuje go tylko nablyszczajacy top coat. Odpryski nastepnego dnia.
pool party- mega neon pomaranczowy, taki jak odblaski przy rowerze, jak odblaskowy flamaster, kolor grubo przesadzony. Malowalam podobnym orly i pomimo neonu, paznokcie byly eleganckie, soczyste. Ten jest fatalny i rownie matowy, przy czym nie jest to kremowa, matowa warstwa, ale cos z nim jest rowniez nie tak. Lakieru nie mozna nosic bez bazy i nie ze wzgledu na trwalosc, ale ze wzgledu na ohydny mat, jakby starego lakieru. Rowniez 3 warstwy.
thistle do nicely-neonowy koral, rowniez doblaskowy, nie jest to lekko podkrecony koral, ale centralnie neon dajacy po oczach.
shell-o - kolor koralowo rozowy, lekko neonowy, natomiast co dziwne, prawie przezroczysty w 1 warstwie.
i brake for colour-dla odmiany nudny zgaszony czerwony, taki, ktorego nikt juz nie nosi.
oceniajac jakosc -fatalna. Kompletnie nie rozumiem, czy ja dostalam jakies stare lakiery, choc byly zabezpieczone , nieotwierane, czy one sa takie paskudnie matowe. Ten czerwony jest normalny, ma blysk, a reszta straszny mat, nie podoba mi sie lakier bez polysku swiezosci lakieru. Bez top coatu tego nie da sie uzywac. Poza tym kolory zupelnie nietrafione, napewno nie nadaja sie do pracy. Gustuje w zywym odcieniu koralowym z lekkim neonem, uwielbiam sh gel, maja swietne kolory. Te kolory nie nadaja sie do noszenia, w mojej ocenie sa zbyt nahalne, chyba ze na wakacje, ale tez mialabym watpliwosci. Neony innych firm sa bardziej z klasa, te nie przypadly mi do gustu, natomiast abstrahujac od kolorow, nigdy nie spotkalam sie z tak niska jakoscia lakieru, sa gorsze od inglota.

W tyle zostawiają konkurencję

Jestem typem osoby, która zawsze musi mieć (perfekcyjnie) pomalowane paznokcie, w związku z tym testuję wiele lakierów - China Glaze zostawiają konkurencję daleko w tyle. Mam paznokcie kruche, łamliwe, ponadto żaden lakier nie może na nich dobrze wyschnąć, a gdy już się to uda, to odpryskuje po dwóch dniach. China Glaze posiadają odpowiedniej grubości pędzelek, ułatwiający aplikację lakieru, który po nałożeniu na płytkę na prawdę szybko wysycha. Nie robi smug i dobrze kryje. Na moich problematycznych paznokciach utrzymuje się do kilku dni, jest więc niezwykle trwały. Daje piękny, błyszczący efekt na paznokciach, które wyglądają na zadbane i zdrowe. Cena niewygórowana (16-19 zł), jak za taką pojemność. Nie ważą się, nie tężeją, polecam serdecznie każdemu.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 14 ml

Manicure - gradientowe kropki

Bardzo dobre lakiery

Posiadam kolor Define Good - ciemnoczerwony o perłowym wykończeniu. U mnie lakier ten sprawdza się świetnie. Najbardziej zadowolona jestem z jego trwałości. Bez top coatu pierwsze odpryski pojawiają się po 3-4 dniach, a z top coatem dopiero po tygodniu. Uważam, że to świetny wynik, ponieważ moje paznokcie mają skłonność do rozdwajania się i często mają kontakt z wodą. Konsystencja lakieru jest nieco zbyt wodnista, w moim przypadku potrzeba trzech warstw, aby nie było żadnych prześwitów. Ogólnie produkt bardzo mi się spodobał i na pewno kupię więcej lakierów tej firmy.

Plusy:

+ długo utrzymuje się na paznokciach
+ duża pojemność
+ korzystna cena jak na taką ilość produktu i dobrą jakość
+ wąski pędzelek
+ bardzo duży wybór kolorów
+ nie gęstnieje po pół roku używania
+ ładne opakowanie
+ szybko zasycha

Minusy:

- dostępność
- wodnista konsystencja, przez co trzeba nałożyć więcej warstw

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Liczyłam na więcej

Od dłuższego czasu marzył mi się tak zachwalany lakier z China Glaze. W końcu zamówiłam kilka kolorów.

GETTING TO GNAW YOU - na zdjęciach w internecie wygląda obłędnie - czarny z brązowomiedzianym brokatem. Ten kolor wymaga akurat dwóch warstw, żeby wyglądał perfekcyjnie, chociaż jest dosyć gęsty. Niestety zmywa się po prostu koszmarnie, KOSZMARNIE! Z tego też powodu dwa razy się zastanowię, zanim będę chciała nim znowu malować paznokcie...

DON\'T TOUCH MY TIARA - kolor śliczny, taki jagodowy. Niestety ten lakier swoją wodnistością przebija wszystkie inne.

Po licznych pochlebnych opiniach spodziewałam się, że lakiery China Glaze będą naprawdę dobre i przede wszystkim trwałe. Moim skromnym zdaniem są nieco przereklamowane - ot takie normalne lakiery, mam lepsze, które lepiej kryją i dłużej wytrzymują na paznokciach. Zdecydowanie wrócę do moich faworytów jakimi są lakiery z Yves Rocher.

Plusy:
- szeroka gama kolorystyczna
- nazwy kolorów mnie rozbrajają :D
- dobrze się nimi maluje - mają wygodny pędzelek
- duże opakowanie, więc cena jest relatywnie niska, ale z drugiej strony wolałabym zapłacić mniej za mniejszą buteleczkę, którą miałabym szansę zużyć - lakier o pojemności 14,5 ml szybciej się u mnie przeterminuje niż zdążę go zużyć chociaż w połowie
- w miarę szybko schnie.

Minusy:
- niektóre kolory są niesamowicie wodniste, przez co trzeba nałożyć co najmniej dwie warstwy
- kolory brokatowe zmywa się koszmarnie :/ Mam brokaty, które schodzą raz dwa, te z China Glaze są strasznie oporne - lakier owszem da się zmyć, ale drobinki brokatu i tak przetrwają na paznokciu i trzeba się sporo namęczyć, żeby je usunąć.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 4 buteleczki w użyciu

Najlepszy!

Najlepszy lakier do paznokci na świecie, jestem zakochana w tej marce od pierwszej buteleczki.

Mam kilkadziesiąt sztuk i nie jest to koniec, z niecierplwością czekam na nowe kolekcje.

Plusy:
- obłędne kolory, niektóre są niepowtarzalne np. neony z Sunsational, lub kremy z City Flourish. Robią furorę wśród wszystkich koleżanek :)
- wyrównują nieznaczne jakieś małe wady płytki paznokcia
- świetna formuła w 90% przypadków
- neonów nie trzeba kłaść na białą bazę
- większość kolorów jest jednowarstwowa, 2 do idealnego krycia
- szybko wysychają
- trwałość ok - 3-6 dni, ale ja i tak maluje paznokcia najrzadziej co 3 dni ;)
- super skład, nie śmerdzą
- piękny błysk - czasem jestem pytana czy mam hybrydy/żele, w zależnosci od koloru
- nie rozmazują się przy zmywaniu
- cena nie poraża, upolowane buteleczki były w przedziale 12-22 zł

Uwagi, które mam raczej wynikają z cech konkretnych kolorów np. wiadomo że czernie są mniej trwałe od kolorów mlecznych, albo że intensywny ciemny turkus może odbarwić bez bazy itp.

Na pewno w przyszłości zakupię kolejne kolory :)

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: Bardzo dużo

Strasznie nietrwały

+ Szeroka gama kolorystyczna
+ Pożądne i duże opakowanie

- Lakier przereklamowany.
- Trwałość niemal zerowa u mnie nawet jednego dnia nie wytrzymał żaden z 5 kolorów
- Lakiery Wibo trzymają się lepiej i dłużej a są 3x tańsze
- Długo schnie

Żałuję kasy wydanej na nie. Szkoda czasu na malowanie skoro juz następnego dnia prawie ich nie ma na paznokciach O_o

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: zaczęte 5 opakowań

świetny

Jestem wielką fanką Essie i OPI, natomiast Orly mnie średnio zachwyca. Jeśli chodzi o ostatni lakier z tzw.wielkiej czwórki - China Glaze, to:

+ duża pojemność
+ pędzelek - najlepszy pędzelek ze wszystkich, większy niż w Essie i OPI, jakoś łatwiej mi się nim maluje
+ odpowiada mi gęstość tego lakieru
+ kolory - piękne, ja mam akurat Blue Iguana
+ cena w porównaniu do Essie czy OPI jest dużo niższa, poza tym można znaleźć naprawdę okazyjne ceny w internecie
+ trwały (nakładam bazę Essie i top Seche Vite)
+ pojemność - płacimy sporo, ale otrzymujemy naprawdę duże opakowanie lakieru

- dostępność - jedynie przez internet, nie widziałam go nigdy w Poznaniu, ale być może można go gdzieś kupić
- taki malutki za to, że od lakieru z tej półki wymagałoby się, żeby krył już przy jednej warstwie - wiem, jestem wymagająca :) a potrzeba dwóch, mimo że lakier jest bardzo ciemny (granat/turkus z drobinkami)

ale tak jak OPI i Essie jest bez wątpienia KWC!

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Bajkowe kolory ale z trwałością różnie

Na plus: przepiękne kolory, mega duuużo odcieni, fantastyczne edycje sezonowe, dobrze schną, duża pojemność, RACZEJ są trwałe (choć są wyjątki).

Na średniaka - jakość i trwałość - moim zdaniem zależy od koloru, większość rzeczywiście trwałych ale są też takie, które np pękają :\\ Ja trafiłam na takie np Pool Party

Minus: trochę cena i trochę dostępność.

Ale generalnie warto spróbować!

Używam tego produktu od: kilku m-cy
Ilość zużytych opakowań: kilka w toku

moje ukochane lakiery

to jest mój numero uno w świecie lakierów :D

na plusik
+ cena kontra jakość, cena nie jest wygórowana jak za tak dobry lakier
+ konsystencja, po prostu idealna, nie za rzadkie nie za gęste
+ trwałość lakieru, zdecydowanie najtrwalsze jakie mam, 5 dni wytrzymają bez problemu
+ kolory... wszystko co chcesz i o czym marzysz :D
+ buteleczki są urocze, nie wiem czemu ale od razu przypadły mi do gustu
+ nie "starzeją" się i nie gęstnieją w buteleczkach
+ bardzo szybko schną po aplikacji na paznokieć
+ niektórym odcieniom straczy jedna warstwa i pięknie pokrywają paznokieć, ja zazwyczaj nakładam 2 i mamy max koloru i idealne krycie ( no nie licząc koloru białego, ale nie spotkałam się z lakierem białym który kryłby już po 2 warstwach)
+ nie smużą, nie mażą po płytce

niestety mają dwa wielkie minusy
- dostępność, tylko przez internet
- szczoteczka, jak ja nienawidzę cienkich szczoteczek :/

ogólnie polecam wszystkim, każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: ok 45 różnych kolorów

Essie, OPI i China Glaze - lakierowa święta trójca.

Lakiery China Glaze znam już kilka lat. Bardzo długo należały one do mojej lakierowej świętej trójcy znanej doskonale z internetu - OPI, Essie i China Glaze. Ostatnio mi się trochę gusta po zmieniały, większość chińskiej kolekcji poszła w świat ale kilka kolorów jednak sobie zostawiłam, bo są niepowtarzalne ;)

Lakierom China Glaze nie mam wiele do zarzucenia. Kolory są obłedne, mnogość wykończeń też jest plusem. Trwałość to indywidualna sprawa koloru, ale Chinki to lakiery raczej z tych trwałych. Cena też jest fajna, bo w porównaniu z OPI czy Essie wypadają najlepiej (najtaniej :D).

Nie wyobrażam sobie nie mieć w pudełku takich kolorów jak Ruby Pumps, Ahoy!, Lubu Heels czy Kalahari Kiss.
Szczerze mówiąc nie śledzę już nowości, nie wiem co w lakierowym świecie piszczy ale jak jakiś kolor mi się podoba to kupuje. Tak było z Kalahari Kiss czyli piaskową żółcią o klasycznym, kremowym wykończeniu. Ruby Pumps to czerwony muszmieć a Ahoy jest kolorem tak uroczym i bezpretensjonalnym, że nie mogłam sobie odmówić kupna buteleczki (lub trzech ;) ).

Ogromnym plusem tych lakierów jest pędzelek - długi, giętki, WĄSKI (co dla osób o wąziutkiej płytce jest ogromnym ułatwieniem :D). Dla mnie pędzelki CG to najlepsze pędzelki na świecie.

China Glaze zasługuje, bezdyskusyjnie, na miejsce w lakierowej czołówce świata.
Lakiery są porządne, dobrze dostępne, w dobrej cenie i ładnych butelkach.
Czy znam lepsze? Znam.
Czy kupię kiedyś jeszcze jakąś Chineczkę? Tak, zdecydowanie.
Czy poleciłabym te lakiery znajomym i koleżankom? Tak, zdecydowanie.

Mocna czwórka się należy. Za całokształt ;)

Używam tego produktu od: lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

edytuję i obniżam ocenę

Plusy:
+rewelacyjne kolory- jest w czym wybierać.
+dobry pędzelek
+szybko wysychają
+nie gęstnieją w buteleczce do postaci gluta

+dobre się zmywają
+nie zostawiają smug po pociągnięciu pędzlem
+nie najgorsza relacja jakość-cena
+nie niszczą paznokci
+ nie odbarwiają płytki
Minusy:
-słaba dostępność
-jedne kolory są bardziej napigmentowane inne mniej, czasami wystarczą dwie warstwy, w niektórych przypadkach konieczne 3
-bez wykończenia bezbarwnym topem szybko tracą połysk

EDYCJA:Zawsze miałam nawyk stosowania warstwy nawierzchniowej lub podkładu na lakier. Oceniać się przecież powinno lakier solo.
No i oceniam. Nie mam ostatnio za wiele czasu i cierpliwości, malowałam paznokcie China Glaze Short&sassy oraz Coconut Kiss.
Lubię te lakiery ze względu na wymienione zalety- ale stosowane samodzielnie to nietrwała porażka. jakbym pomalowała paznokcie farbką dla dzieci, powycierane, ubytki lakieru już podczas tego samego dnia. Stosowany samodzielnie jest do d...
Miałam w życiu już trwalsze lakiery i to za jakieś groszowe pieniądze, a nie za 20 zł.
Nie stosowałam lakieru CG samodzielnie przed długi czas i przez to je idealizowałam.