Reponse Jeunesse, Force Régénérante Sérum Gélifié [Regenerating Energy Gel Serum] (Serum regenerująco - energizujące)

Serum stymuluje odnowę komórek i pobudza mikrokrążenie. W ten sposób przeciwdziała tworzeniu się wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry.
Główne składniki:
- Roślinny kompleks odnawiający - centella asiatica, żeń - szeń, skrzyp = energia i składniki odżywcze
Kwasy AHA pochodzenia morskiego - z hawajskich wodorostów
- Wyciąg z japońskiej zielonej herbaty - regeneracja i nawilżenie

sredni

Dludo sie zatsanawiałam jak ocenic to serum, ale w końcu przyznam, ze nie był to udany zakup. Na początku stosowałam go rano zamiast kremu i byłam wprost zachwycona-twarz wydawała sie taka swieza, zdrowa i pełan blasku a takze byla jakby lekko zmatowiona w sam raz pod podkład. Uzywałam tego serum co dziennie i moze wlasnie to byl błąd, bo po pewnym czasie strasznie mi wysuszyło skóre, wręcz zniknąl ten piękny blask. Odstaeiłam go na jakis czas i teraz stosuje go sporadycznie lecz nie zachwyca mnie tak jak na poczatku

naprawdę niezłe

Serumki z linii Reponse Jeunesse to chyba najtańsze z naprawdę skutecznych, przyjemnych w użyciu i absolutnie bezpiecznych preparacików dostępnych na naszym rynku, więc chociaż znam skuteczniejsze, to biorąc pod uwagę cenę daję 4 gwiazdeczki.
Używam dwóch - tego oraz ujędrniającego, bo nie mogłam się zorientować ani po opisie, ani po składzie, czym ma się różnić ich działanie (nawet mieszałam je ze sobą, bo dowiedziałam się że tak robią w gabinetach Matisa). Ale teraz już wiem: doszłam do wniosku że regenerujące jest bardziej odpowiednie do stosowania na noc, a ujędrniające - na dzień.
Ze względu na znaczną zawartość silikonów (nie lubię tego, ale w tym wypadku przesady nie ma) serum nie nawilża mocno skóry, natomiast wygładza ją, rozjaśnia, lekko ściąga pory i przede wszystkim nadaje aksamitną gładkość (również po zmyciu :) nie chodzi o ten silikon na skórze). Działanie ujędrniające również ma, ale niezbyt spektakularne - tzn. ustępujące zastosowaniu przeciętnej maseczki za 15-20 zł.
Od pewnego czasu nie używam go regularnie, tylko robię sobie domowe zabiegi - po peelingu i osuszeniu skóry (ważne!) nakładam w ilości ok. 2 ml i zostawiam na noc - rano na twarzy pozostaje wtedy jeszcze warstewka, ale po jej zmyciu cera jest gładka i mięciusia, ładnie rojaśniona.
Nie zauważyłam żadnych podrażnień, powstawania wyprysków itp.

W sumie - polecam raczej młodszym kobietkom (czyli po 30-tce lub wcześniej jeśli macie potrzebę zastosowania serum); gdy używałam swój pierwszy flakonik tak ze 3-4 lata temu pamiętam że efekty znacznie bardziej mnie rajcowały, cóż ...

ilość zużytych opakowań: Kończę 2-gi flakon